Lanos mentés vagy bontás?

nemazoty
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2022.09.03. 08:33

Lanos mentés vagy bontás?

Hozzászólás Szerző: nemazoty »

Sziasztok!
Bár a régi fórumon nagyobb volt a mozgás, de hátha... Aki Lanos szerelő, ránézne a verdámra és távdiagnosztikában megírná, mit kellene ezen (feltétlenül) javítani és kb. mennyi lenne az egyes munkafázisok (anyag+)munkadíja?
Ami biztos, hogy a hőcserélő lyukas (lásd másik topic) és szivárog az olaj a hengerfej tömítésnél. A fogyasztása is viszonylag magas (12,5 l városi araszolás). Bár egyesek szerint ez a korral jár, korábban városban 9-10-et kajált. Pár infó még itt.
Igyekeztem mindenről képeket készíteni, illetve a motortérről van egy, az aljáról meg két videóm. Itt találhatóak az anyagok.
Daewoo Lanos SE 1.5 (1999)
Avatar
zsolt160
Adminisztrátor
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2022.07.11. 10:38
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Lanos mentés vagy bontás?

Hozzászólás Szerző: zsolt160 »

Nem vagyok autó szerelő, amit tudok leírom.
Rozsda van rajta és középen a kipufogó hővédő ha jól látom oszlásba van, ezt szerintem csere, vagy leszedni. Az alján még a hátsó lengőkarok rozsdásak, ha csak felületi akkor nem kell cserélni. Ugyan így a kipufogó rendszeren van csatlakozásnál rozsda, ezt egy karosszériás tudná megmondani mennyi, itt Kaposváron egy nyúlvány kihegesztése, lefestése tavasszal 25000.- volt, csak az időpont egyeztetés volt nekem gond. Ez mennyivel macerás meló, nem tudom, látatlanban olyan (jobb oldali sérülést nem fújatod le), talán 50000.- ki jön de nem biztos.
A motor és a futómű, ez is húzós, az olajfolyás szerintem hengerfej tömítés csere, nem olcsó a bontás miatt, esetleg még kipufogó tömítés, lengéscsillapítók hatásának mérése (szakadt porvédő), ha kell csere. Nekem tegnap volt olaj, szűrők cseréje a kocsin (30000 km szerviz) ez 41000.- volt. A fűtés szétszerelése sem olcsó, az alkatrész olcsóbb lehet, 11000/óra a munkadíj ahová én járok, tehát nem olcsó! Ablakemelő motort ha kapsz bontottan, az csak 8000.- de dob az értéken, ugyan így kell keresni a törött műanyagot is az ablaknál.
Az igazság az, hogy az autó rendbe tétele soha nem térül meg, én évente kétszer nézetem át a kocsit, használva is van rendesen, évente 20-25000 km megy bele, 100-150000.- körül költök rá évente, de műszaki előtt ennél is több. Nem térül meg, de így folyamatosan üzembiztos az autó, eddig egyszer hagyott cserben, bedőlt a katalizátor, nem tudott kipufogni, így nem volt erő benne, ráadásul a bal első kerék is befogott.
A te esetedben, el kell gondolkozni, menyi pénzed van a kocsi rendbetételére, tudom ez a legnehezebb, hogy jó szerelőt találjon az ember, de megnézetném mit kérnének el. A kocsi értéke valahol 150000.- körül lehet, eladni nehéz lesz, javítás ennél biztosan több. Alkatrésznek eladni lehet, de mivel a motor ki tudja milyen (hang alapján okés), és hát folyik belőle az olaj, meg se vennék. Rendbetétel meg olyan félmisi....
Mivel látom van rajta műszaki, így ha meg akarod tartani, akkor ezeket (motorral kezdeném) apránként meg lehetne csináltatni. Ha nem kell, akkor próbálod eladni, vagy alkatrészként eladod, ezt neked kell eldönteni.
Lacetti 1.4 benzin+gáz
nemazoty
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2022.09.03. 08:33

Re: Lanos mentés vagy bontás?

Hozzászólás Szerző: nemazoty »

Köszi a részletes választ. Nagyon szeretem ezt a verdát, de mivel már nem mai gyerek, ezért több százezret nem áldoznék rá. Szerintem annak lenne érdemes megvenni, aki annyira ért az autó(k)hoz, hogy ezeket a javításokat saját maga meg tudja csinálni. Ha nem veszi meg senki, akkor marad a bontóba leadás. De előtte kimentem belőle, amit még lehet.
Daewoo Lanos SE 1.5 (1999)
Válasz küldése