Szerző Téma: Lacetti/NubiraIII  (Megtekintve 537835 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gábor

• Vendég
Re:Lacetti/NubiraIII
« Válasz #40 Dátum: 2004 Április, 06, 12:32:49 pm »
Sziasztok!

Két hete vettem egy Nubira SX-t - ezüst szürke, és nagyon tetszik!
Amiben tanácstalan vagyok: a csomag tartó teteje csak néhány centire nyílik ki, ha belülr?l vagy távirányítóval kinyitom.
Nem kéne teljesen kinyilnia?

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2004 Április, 06, 12:41:30 pm »
Idézetet írta: "Gábor"
Sziasztok!

Amiben tanácstalan vagyok: a csomag tartó teteje csak néhány centire nyílik ki, ha belülr?l vagy távirányítóval kinyitom.

Nem, ez mindegyiknél ilyen. Ezt onnan tudom, hogy a milyenk is csak felpattan, de nem nyílik fel.
  • Lacetti
SKY

yoggibear

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2004 Április, 06, 13:25:00 pm »
Idézetet írta: "Gábor"
Sziasztok!

Ez teljesen normális.
De a néhány centi, azért néhány hónap után, n?ni fog legalábbis nekem nött.

SzCs

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: 2004 Április, 06, 17:02:52 pm »
Hello Mindenkinek!
Én még csak gondolkodom egy ilyen autó vásárlásán, és ehhez kérném a segítségetek. Igazából nagyságra, kinézetre, fogyasztásra, er?re, felszereltségre, árra megfelel?nek látszik és tetszik (bár tesztvezetésre még nem került sor csak nézegettem), de a megbízhatóságával kapcsolatban olvastam már igen pozitív és igen negatív véleményeket is. Van ahol azt írják, hogy megbízható, jó autó, van ahol meg azt, hogy gyakran van baj vele (pl. totalcar - autodoktor: a koreaiak öt éves használatra gyártanak autót <--> de ugyanakkor a totalcar tesztben megbízhatónak írják)

Talán Ti tudnátok legjobban megmondani, hogy mi az igazság. Valóban megbízható, vagy valóban megbízhatatlan az autó? Ha vennék egy ilyet, akkor valószínüleg 5+ évig nem terveznék megválni t?le, szóval ez igen fontos kérdés számomra.

Köszönöm a válaszotok, és bocs ha túl hosszú voltam..

SzCs

Kiccs

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2004 Április, 06, 18:07:19 pm »
MI 99-ben vettünk egy nubira 1-est, az olajcseréken és a kötelez? szervizeken kív?l tán a legnagyobb baja az volt, h 50 ezer km után gumikat kellett cserélni, meg a tipushibáknál irtam,h nyikorog, il mióta megint megszilikonoztam azóta nem. Most 60 ezer km van benne.Tényleg semmi baja.gy?rba,ahova jártma szervizbe az saab szerviz is volt és mindig csak saabok álltak ott javításra, a szerel? manyus is azt mondta,h inkább venne egy daewoot mint egy saabot, mert azzal nincs gond.JA és mivel ilyen jó koscinak ismertük meg a daewoot másfél hónapja vettünk egy III-ast is. REmélem ezzel sem lesz semmi gond.   Igaz panaszkodtam,h er?sebb fékezésnél remeg a kormány néha, de hibe megszünt, kitudja mi okozta. A hétvégén visszacseréltem gumikat nyáriakra- A féktárcsával semmi gond, tán annyit mondott rá a gumis,h valószín?, nem a legjobb min?ség? a fékbetét, mert kicsit recésre kopott a tárcsa. Uh vegyél te is DAEWOO-t , tuti nem bánod meg :) (valami reklámpénzt igazán szedhetnénk a gm-t?l ) :)

gyussz

• Vendég
« Válasz #45 Dátum: 2004 Április, 06, 18:20:38 pm »
Kedves SzCs!
Mi jópáran nem az els? daewoot vásároltuk,és hidd el ha nem lettünk volna megelégedve, váltottunk volna./Én 5év és 55000km után váltottam lanosról nubirára és pont annyi gondom van vele mint az el?z?vel :semmi. :lol:  :lol:

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2004 Április, 06, 18:38:16 pm »
A nálunk befutott hibákból igazán keveset tudok mondani. Amit találtunk: kézifékkötél rögzítése, féktárcsa vetemedés. Ez utóbbi nem biztos hogy jellemz? lesz, ugyanis kölcsönadtuk a Nubirát egy Volvósnak aki hosszú távokat ment (M7, M3 stb.), nem a megengedett max.sebességgel, onnan lefékezve 60-ra igen kihat a tárcsa anyagára (vetemedhet maradandóan).
Gariba egyszer cserélhet?. Más gonddal nem találkoztunk.Ja bocsi! A fényszóró ég?jének cseréjéhez szerszámok kellenek (lámpa ki, ég? csere, lámpa be).
  • Lacetti
SKY

yoggibear

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2004 Április, 07, 18:45:32 pm »
Idézetet írta: "Kiccs"

Valameli kadón láttma a gyulai reklámját, abban 15:41 e-t mutatott a digis óra. Hol vehették fel? :) Egyébként órával semi bajom, sok cikkben is ezt szapulták nemtom miért.Mutatja az id?t, erre való. AZt meg h du 2 van e vagy hajnali 2 én is eltudom dönteni.Jut eszembe VAsárnap hajnalban óraátállítás!!!! :lol:

http://www.daewoogyulai.hu/

Itt a reklám film. Bár ez az óra igen érdekes 15:30-ról vált 15:40-re  :lol:

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2004 Április, 08, 08:38:12 am »
Idézetet írta: "Kiccs"
Hello.HA nagy sebességr?l fékezek egy mondjuk közepeset és náha remeg a kormány és a pedál az valami tárcsa hiba lehet?

A tárcshibánál igazából a fékpetálon lehet érezni lüktetést. Nem mondom , hogy ez a kormányra nem hat ki. Saját autómon még nem találkoztam ilyennel, csak ha bejön egy ügyfél és kipróbálom az autóját. De a próbához nem kell gyorsabban menni nyolcvannál.
  • Lacetti
SKY

Kiccs

• Vendég
« Válasz #49 Dátum: 2004 Április, 08, 10:18:25 am »
Köszi az infókat. érdekes módon a jelenség a féknél megsz?nt. Lehet,h valami volt ott ami már nincs.
A csomagtartónak nics visszajelz?ja a m?szerfalon,h nyitva van? Az I-ben van. VAgy csak nálam nem ég?

Anubisz

• Vendég
« Válasz #50 Dátum: 2004 Április, 08, 19:23:29 pm »
Idézetet írta: "KORNÉL"
A nálunk befutott hibákból igazán keveset tudok mondani. Amit találtunk: kézifékkötél rögzítése, féktárcsa vetemedés. Ez utóbbi nem biztos hogy jellemz? lesz, ugyanis kölcsönadtuk a Nubirát egy Volvósnak aki hosszú távokat ment (M7, M3 stb.), nem a megengedett max.sebességgel, onnan lefékezve 60-ra igen kihat a tárcsa anyagára (vetemedhet maradandóan).
Gariba egyszer cserélhet?. Más gonddal nem találkoztunk.Ja bocsi! A fényszóró ég?jének cseréjéhez szerszámok kellenek (lámpa ki, ég? csere, lámpa be).

Kedves Kornél!

Tavaly Decemberben voltam nálatok egy barna taxi Nubira III-al  garanciális els?féktárcsa cserén akkor volt az autómban 15600 km.(talán emlékszel rám) Azóta elmentem 12000 km-t és a féktárcsáim ugyanúgy ütnek.Ezt már nem cserélitek gariba?Szerintem egy féktárcsa élettartalma nem 7-8000 km.Ett?l eltekintve az autó jó de senkinek nem fogom ajánlani ezt a típust mert nagy átverésnek érzem ezt a jól hangzó 3év garit.Persze egy kicsit durvábban fogalmazva az autó életveszélyes mert a Budakeszi út végén már elviselhetetlenül lüktet a fékpedál.Nem szabad akkor csak az utángyártott tárcsákat megvenni 40000FT-ért az biztósan  tovább húzza.De egy GARANCIÁLIS autóra?

yoggibear

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2004 Április, 09, 02:34:15 am »
Lufi kérésére:

Az Opel Skodája
 Az új Lacetti használati értékével fokozza a GM segítette Daewoo presztízsét . Az alfás lámpák között a piactól függ?en a Daewoo név helyett Chevrolet, Buick és Suzuki is lehet a GM döntését?l függ?en. Az autó a kategóriájában mindenhol versenyképes. Hatásos m?szerfal, jó kezeléssel, a két magasabb szint? felszerelésben a kormány nem csak magasságban állítható. A m?szerfal puha, az aludekor alapelem a fiatalosság és sportosság megmutatására.

1.4               1.6                  1.8
 Henger-/szelepszám 4/16
 Henger?rtartalom [cm3]        1399          1598                  1799
 Furat x löket [mm]             77,9x73,4   79 x 81,5     81,6x86
 Komresszióviszony 9,5 9,5 9,8
 Teljesítmény [LE/kW(f/min)] 93/69(6300) 109/80(5800) 122/90(5800)
 Nyomaték [Nm(f/min)]           131(4400) 150(4000) 165(4000)
 H x sz x m [mm] 4295x1725x1445
 Tengelytáv [mm] 2600
 Nyomtáv elöl/hátul [mm] 1480/1480
 Csomagtartó [l] 275/1045
 Fékek elöl/hátul Tárcsa/tárcsa
 Gumiméret   195/55 R15  
 Menetkész tömeg [kg]             1170–1220    1175–1225    1205–1255
 Üzemenyagtartály [l]   60  
 Fogyasztás [l/100 km]      
 város                                      9,3              9,1                 9,8/12,5
 városon kívül                          5,9 6,0/        6,2 6,2/            6,9
 vegyes 7,1 7,1/8,1 7,5/9,1
 Gyorsulás (0–100 km)           11,6        10,7/11,5              9,5/10,7
 Végsebesség [km/h]              175 181/         175 194             /184

* Automata váltóval

forrás: A2

képeket: a képek topik /lacetti/ láthattok.

Kalosgyuri

• Vendég
« Válasz #52 Dátum: 2004 Április, 09, 08:49:45 am »
Igazából nem tudom eldönteni, hova soroljam? :?: A Nubira szerintem egy magasabb kategória, inkább a Lanos útódja lehet, de annál viszont er?sebb!  :roll:
Lassan lehetne egy önálló fejezetet nyitni a típusok között, mintegy el?zetesként, és az eddigi itt-ott lév? Lacetti topicokat is áthelyezhetné az arra jogosult! :wink:

gyussz

• Vendég
« Válasz #53 Dátum: 2004 Április, 09, 10:13:50 am »
Idézetet írta: "Kalosgyuri"
Igazából nem tudom eldönteni, hova soroljam? :?: A Nubira szerintem egy magasabb kategória, inkább a Lanos útódja lehet, de annál viszont er?sebb!  :roll:
Lassan lehetne egy önálló fejezetet nyitni a típusok között, mintegy el?zetesként, és az eddigi itt-ott lév? Lacetti topicokat is áthelyezhetné az arra jogosult! :wink:

Mivel a Nubira alapjaira épül,én mindenképpen a Nubira 5 ajtós változatának nevezném.Az hogy Lacettinek hívják mint a nubira és a kalos is bizonyítja nem jelent semmit./más ország más név/.És ahogy látom ebben az újságírók is szinte teljesen egyetértenek.

lufi

• Vendég
« Válasz #54 Dátum: 2004 Április, 09, 12:44:48 pm »
Idézetet írta: "Kalosgyuri"

A bels? mérete megegyezik vele,csak a megjelenésén változtattak.Fiatalosabb lett.A kombinak a belseje is ilyen lesz.Nekem bejön.A kasztnin is van némi változtatás ,de alapjaiban megegyezik.Az els? lámpákat nagyon eltalálták és a hátulja is szép lett.Nem csak egyszer?en levágták.A motor választéka b?vül az 1.4-el.A kombiról van kép az A2-ben ,de pici és felnagyitva elég élvezhetetlen.Szerintem az alsó- közép kategóriába fogják sorolni,de a bels? méretével kenterbe veri a többieket. :lol: A csomagtartójával viszont nem. :cry:

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2004 Április, 09, 20:17:47 pm »
helló Anubisz!

Most olvastam amit írtál, de ezt már megbeszéltük telefonon. Szerdán okosabb leszek remélem, utána hívlak.
  • Lacetti
SKY

Anubisz

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2004 Április, 10, 11:54:45 am »
helló Anubisz!

Most olvastam amit írtál, de ezt már megbeszéltük telefonon. Szerdán okosabb leszek remélem, utána hívlak.

Kedves Kornél!

Mégegyszer köszönöm a segítségedet.

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2004 Április, 14, 16:36:44 pm »
Idézetet írta: "Anubisz"
helló Anubisz!

Kedves Kornél!

Mégegyszer köszönöm a segítségedet.

Ahogy ígértem, beszéltem a GM gari góréval, m?ködik a csere.
  • Lacetti
SKY

Anonymous

• Vendég
« Válasz #58 Dátum: 2004 Április, 15, 09:03:20 am »
sziasztok

A kérdésem, az lehet-e tet?csomagtartót kapni, az új nubirához, és hogy néz ki, és mennyibe kerül.
köszi
öcsi

gyussz

• Vendég
« Válasz #59 Dátum: 2004 Április, 15, 13:25:56 pm »
Idézetet írta: "ocsi"
sziasztok

A kérdésem, az lehet-e tet?csomagtartót kapni, az új nubirához, és hogy néz ki, és mennyibe kerül.
köszi
öcsi

THULE tet?csomagtartó TH750 talp TH761 rúd 1107-es KIT (ez az autó specifikus rész) én tavaly 24000 ft-ért vettem pontos árat a thule.hu címen lehet kérni itt van telefonszám,de "emilre" is válaszolnak.