Szerző Téma: Hibák  (Megtekintve 2091124 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
Re:Hibák
« Válasz #12600 Dátum: 2020 Január, 07, 09:19:19 am »
96-os nexiámba én is felesbe tankoltam az E85öt anno. szűrőket én is cseréltem, de kiugróan magas fogyasztást, vagy más eltérést nem tapasztaltam.... én is úgy gondolom, nagy a hiszti, nem lesz probléma.. jelenlegi autómba is E10et tankolok és nem izgulok.. nah jó másikba meg most 100ast , amíg kitartott az évvégi jutalom  :szetvert: :sunyi: :sunyi:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12601 Dátum: 2020 Január, 07, 21:46:30 pm »
Nem hiszti a dolog, mert sok autós nem cseréli a benzin szűrőt, sokan alig mennek a kocsival, na ezeknek lehet gond vele.....
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #12602 Dátum: 2020 Január, 08, 07:52:15 am »
de mikor bejött az E85 nem volt ekkora hír belőle, és akkor is tudtuk, hogy szűrő csere.. de a média ennyit művelt kb 10év alatt... hogy nem mondják, hogy jó jó, kicsit növelik a %-ot, de aki folyamatosan használja az autót, nem lesz gond, és benzinszűrőt is cserélni kell pont.
de nem, áááá világvége, régi autók helyett vegyünk újat, vagy vegyük a 40ft-tal drágább prémium üzemanyagot és minden jó lesz...
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12603 Dátum: 2020 Január, 08, 11:21:19 am »
de mikor bejött az E85 nem volt ekkora hír belőle, és akkor is tudtuk, hogy szűrő csere.. de a média ennyit művelt kb 10év alatt... hogy nem mondják, hogy jó jó, kicsit növelik a %-ot, de aki folyamatosan használja az autót, nem lesz gond, és benzinszűrőt is cserélni kell pont.
de nem, áááá világvége, régi autók helyett vegyünk újat, vagy vegyük a 40ft-tal drágább prémium üzemanyagot és minden jó lesz...

De volt.
1000 helyen lehangzott, hogy az alkohol a.) feloldhatja a régi szmötyit, dugulást okozhat; b.) megnő az üzemanyag víztartalma, mert a víz a benzinből kiülepszik, az alkohollal elegyet képez (szemünk elé kpzelünk eg yüveg pálinkát, naugye érzés!!!); c.) korrozív.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #12604 Dátum: 2020 Január, 08, 13:26:30 pm »
az agyam sem a régi.
bár akkor sem volt jobb  :szetvert: :sunyi: :sunyi: :sunyi: :rohog: :fetreng:

Nem elérhető totya

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12605 Dátum: 2020 Április, 12, 12:27:36 pm »

Vettem egy scannert, a hibakód: P0342 Camshaft Position Sensor A-Bank 1 Circuit Low Input
Azt tudom volt visszahívás a Daewoo-nál a sensor miatt, hol kezdjem a hibakeresést? Csatlakozók? :??:

Problémát hosszas hibakeresés után megoldottam. Cseréltem vezérmûtengely helyzet jeladót de a P0342 hibakód ugyanúgy megmaradt. Az összes szóba jöhetõ hiba kiszûrése után a következõ lépés egy újabb jeladó vásárlása lett volna. A jeladó amit vettem mûködött, de valószínûleg vagy sokáig állt raktáron vagy rossz szériából való volt. Szerintem a benne lévõ állandó mágnes meggyengült és a szenzor triggereléséhez a távolságot le kellett csökkenteni hogy mûködjön. Szóval fúrtam egy lyukat a szenzor helyén - bár nem elegáns megoldás - de közelebb került a forgó vezérmûtengelyhez és mûködik is. Hibakód törölve, check lámpa nem jön vissza. Motor is sokkal egyenletesebben jár, halkabb lett remélem a fogyasztás is visszaesik majd.  :beke:
A jel alakja így néz ki most:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Üdv!
Ez érdekelne!!
Hová fúrtad pontosan azt a lyukat? És mekkorát?
  • Lacetti
  • Miskolc

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12606 Dátum: 2020 Április, 12, 13:08:36 pm »
12-13 éves hozzá szóló nem igen fog válaszolni.
  • Kaposvár

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12607 Dátum: 2020 Április, 15, 19:22:43 pm »

Vettem egy scannert, a hibakód: P0342 Camshaft Position Sensor A-Bank 1 Circuit Low Input
Azt tudom volt visszahívás a Daewoo-nál a sensor miatt, hol kezdjem a hibakeresést? Csatlakozók? :??:

Problémát hosszas hibakeresés után megoldottam. Cseréltem vezérmûtengely helyzet jeladót de a P0342 hibakód ugyanúgy megmaradt. Az összes szóba jöhetõ hiba kiszûrése után a következõ lépés egy újabb jeladó vásárlása lett volna. A jeladó amit vettem mûködött, de valószínûleg vagy sokáig állt raktáron vagy rossz szériából való volt. Szerintem a benne lévõ állandó mágnes meggyengült és a szenzor triggereléséhez a távolságot le kellett csökkenteni hogy mûködjön. Szóval fúrtam egy lyukat a szenzor helyén - bár nem elegáns megoldás - de közelebb került a forgó vezérmûtengelyhez és mûködik is. Hibakód törölve, check lámpa nem jön vissza. Motor is sokkal egyenletesebben jár, halkabb lett remélem a fogyasztás is visszaesik majd.  :beke:
A jel alakja így néz ki most:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Üdv!
Ez érdekelne!!
Hová fúrtad pontosan azt a lyukat? És mekkorát?

Kimélyítette a szenzor fészkét, hogy maga a szenzor közelebb kerüljön a vezérműtengely jeladó bütykéhez.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető GG

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Lanos immo kikapcsolás és gyújtás
« Válasz #12608 Dátum: 2020 Június, 06, 18:00:04 pm »
Kedves Cartársak!

Egy 2000-es évjáratú 1.5 Lanos produkál nekem egyre jobb hibákat. Benzin-gáz üzemű, az előző tulaj csak benzinnel használta. Úgy kezdődött a műsor, hogy egy kb. 200 km-es út után nem akart elindulni. Alapjárat nagy nehezen aztán melegen már jó(jobb) volt. Trafó, kábel, gyertya csere. Gázra kapcsolva rendben működött. Benzinnel nem ment, csak az alapjáratnál minimálisabb fordulaton, több gáz adása esetén hörgött-fulladt. Nem kapott valszeg' elég üzemanyagot.Néha az immobilizer csatlakozója kontaktossá vált. Ezt megmozgatva a hiba megszűnt. A kocsi indult. Eddíg. Most egyik üzemanyaggal sem indul, mivel nincs gyújtás a hengerekben. Az immo LED-je nem világít. A régebbi kontakthiba kijavítva, az immo dobozához vezető kábelek jók. Áramot kap, a gyújtáskapcsoló körüli gyűrű is jó. Csak egy kulcs van hozzá. Én jelenleg kifogytam az ötletekből. Megoldás az immo kiirtása vagy az ECU-immo-kulcs és egyebek cseréje lenne?  Esetleg emulátor? Ahol érdeklődtem laza 60 ezertől indultunk. Viszonylag árérzékeny a probléma, mivel az autó maga sem képvisel sajnos nagy értéket, csak használatit. Köszi a figyelmet és az ötleteket!  :zsir:
  • Daewoo Lanos 1.5 8V
  • Budapest

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12609 Dátum: 2020 Június, 06, 20:51:45 pm »
Kell egy hely ahol van még Scan 100 műszer, az meg tudja mondani talán mi a gond. Esetleg a kulcs imoja lehet a gond, ki tudja.
  • Kaposvár

Nem elérhető GG

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12610 Dátum: 2020 Június, 06, 21:01:05 pm »
Tud valaki ilyet lehetőleg Pesten?
  • Daewoo Lanos 1.5 8V
  • Budapest

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #12611 Dátum: 2020 Június, 07, 14:59:03 pm »
Tud valaki ilyet lehetőleg Pesten?
Chevroberto
Cím: Budapest, Gránátos u. 4, 1106
Telefonszám: 06 30 952 4156
Ott van scan100
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető Universereverse

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12612 Dátum: 2020 Június, 15, 21:11:40 pm »
Sziasztok.
Hátha találkozott valaki ilyennel.
Lanos 1.5. Gyorsításnál sokszor bólint kicsit. Érezhető rajta a teljesítmény vesztés és néha kihagy egy vagy két henger akár percekig. Inkább akkor produkál ilyent ha meghúzattam vagy magasabb fordulatnál váltottam fel.
  • Daewoo Lanos 1.5
  • Székesfehérvár

Nem elérhető hcs

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #12613 Dátum: 2020 Június, 16, 08:24:23 am »
Sziasztok.
Hátha találkozott valaki ilyennel.
Lanos 1.5. Gyorsításnál sokszor bólint kicsit. Érezhető rajta a teljesítmény vesztés és néha kihagy egy vagy két henger akár percekig. Inkább akkor produkál ilyent ha meghúzattam vagy magasabb fordulatnál váltottam fel.
Lehetséges okok: gyújtásrendszer vacakol vagy nem kap elég üzemanyagot magasabb terhelésen mert pl. eldugult az üzemanyagszűrő. Az újabb E10-es benzin elvileg tud ilyet okozni. Szedd ki a gyertyákat és ellenőrizd a színüket. Olyan őzbarnának kellene lenniük.
Itt egy kis súgó, de sok ilyen oldal van még:
https://www.championautoparts.com/Parts-Matter/automotive-repair-and-maintenance/how-to-read-spark-plugs.html

Motorkód?
  • Nexia 8v
  • Budapest