Szerző Téma: Hibák  (Megtekintve 1600523 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
Re:Hibák
« Válasz #12420 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 17:09:25 pm »
Eldöntöttem, kicserélem az AC pumpát. Bemegyek az üzletbe, kérdezem az eladót van-e AC pumpa ehhez és ehhez, erre kérdezett valamit amiről fogalmam sem volt (buta vagyok az autókhoz, csak most ismerkedem a bütykölésükkel) és ismét megkérdezi csak másképp, hogy műanyag fedelű vagy fém? Mondom amikor utoljára néztem még műanyag volt ( az ülés alattiról beszélek ugye) erre mutat nekem egy hasonlót:

Miközben én inkább ilyesmit véltem felfedezni az autómban:

Az egyikre 10 500 HUF másikra majdenm 40 000 HUF mondott... most akkor mi van? :O

Mindegyik jó.Az első az a házban van benne csak a szivattyú./Egyébként én is ilyet raktam bele két héttel ezelőtt/
A másik pedig kompletten házzal szintjelzővel.
Ha elég ügyes vagy elég csak a szivattyút megvenni.Házat mindenképpen ki kell venni de nem muszály igy kompletten cserélni hanem ki kell szedni a házból a szivattyút .Három helyen kell kipattintani és lejön a teteje.Kicsit macerás elsőre .De megoldható.És olcsóbb is

ismét mondom kompletten 20.000FT!! és közel nem biztos,hogy az a bele van ami a motopolos képen van
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12421 Dátum: 2018 Szeptember, 22, 08:45:34 am »
Mindegyik jó.Az első az a házban van benne csak a szivattyú./Egyébként én is ilyet raktam bele két héttel ezelőtt/
A másik pedig kompletten házzal szintjelzővel.
Ha elég ügyes vagy elég csak a szivattyút megvenni.Házat mindenképpen ki kell venni de nem muszály igy kompletten cserélni hanem ki kell szedni a házból a szivattyút .Három helyen kell kipattintani és lejön a teteje.Kicsit macerás elsőre .De megoldható.És olcsóbb is

2 féle AC ház van és az alsó szűrőshöz rosszul szokta hozni a meat&doria katalógus a pumpát (úgy rémlik Nubira 1 pumpamotort hoz lanosnak) így lehet baj az utolsó literek kiszívásával, mert a kis csöcs pont ellentétesen áll a házban, mint ahogy kellene neki.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Szeptember, 22, 08:48:33 am írta josh »
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12422 Dátum: 2018 Szeptember, 22, 15:20:19 pm »
Hello csatoltam egy képen a kibelezett AC pumpámat... mellette a szivattyúm, amit forgalmi szerint hozott hozzá a gép, de ami erre a szarra van kötve, az másképp néz ki... furcsa a csatlakozó is, nekem nem tűnik "kompatibilisnek". Vagy csak össze kell mókányolnom? Az normális, ha fémreszelék tapadt a szivattyúra? A tankban még egy faágat is láttam... nem csoda ha eldugult... Az egyik vékonyka kábel nincs teljesen leszigetelve, néhány miliméternyi "kilóg"... ez nem lehet gond?
  • Daewoo Lanos 1.5 SE 1998 lépcsőshátú
  • Gyál, Budapest és környéke

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12423 Dátum: 2018 Szeptember, 22, 15:29:44 pm »
Azthiszem a csatlakozó lesz a hunyó a cserénél.. ki lett cserélve?

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12424 Dátum: 2018 Szeptember, 22, 17:13:38 pm »
Hát, szerintem eléggé gány munka.... Ha szikra keletkezik, és kevés az üzemanyag, lehet ebből még nagy durr is! :censored:
Inkább 20000.- mit mókolni a vezetékeket 15000 Ft miatt....
« Utoljára szerkesztve: 2018 Szeptember, 22, 17:17:07 pm írta zsolt160 »
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #12425 Dátum: 2018 Szeptember, 22, 20:39:44 pm »
Hello csatoltam egy képen a kibelezett AC pumpámat... mellette a szivattyúm, amit forgalmi szerint hozott hozzá a gép, de ami erre a szarra van kötve, az másképp néz ki... furcsa a csatlakozó is, nekem nem tűnik "kompatibilisnek". Vagy csak össze kell mókányolnom? Az normális, ha fémreszelék tapadt a szivattyúra? A tankban még egy faágat is láttam... nem csoda ha eldugult... Az egyik vékonyka kábel nincs teljesen leszigetelve, néhány miliméternyi "kilóg"... ez nem lehet gond?

ez így ahogy van szemét,benzíncsővet nem lehet a tankba tenni,nem belevaló a "bél" sem  és ki kellene pucolni a tartáyt is
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető ungairis

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12426 Dátum: 2018 Szeptember, 22, 23:10:51 pm »
az utángyártott lámpák rosszabbak mint a gyári,ha jól be van állítva akkor az ennyit tud..

Sziasztok!

A bal első lámpám csak gyengén világít. Nem gyári, utángyártott Depo, év elején szerelték be. Van valakinek ötlete, mi lehet a gond? Egy vezeték megtörve, esetleg valami szétcsúszott? Lanos 1.6  SX 2000-es.

Üdv,
Gabi

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Szerelő (nem villamossági, csak kíváncsi volt) megmérte, 12 volt érkezett a lámpába, de az csak 4 voltot tudott vmiért. A másik még gyári, próbából átkötötte, az szépen működött, szóval a Depo  lámpám a beteg. Testhibás, azt mondta, vagy csere, vagy ki lehetne méretni, hol a hiba. De legegyszerűbb lenne venni egy gyári bontottat. Kókányolt vmit, ahogy ő fogalmazott, adott neki egy plusz testet, és azóta világít szépen. Kicsit tákolt, de végre látok este. Ősszel nem hátrány.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

• Daewoo Lanos SX 1.6 sedan
  • Debrecen

Nem elérhető hcs

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #12427 Dátum: 2018 Szeptember, 23, 09:09:33 am »
Hát, szerintem eléggé gány munka.... Ha szikra keletkezik, és kevés az üzemanyag, lehet ebből még nagy durr is! :censored:

A benzin robbanási határa 1,4 és 7,6% között van. Gyakorlatilag mindegy hogy 2dl vagy 20 liter van egy 45-55 literes tankban, a gőznyomás csak a hőmérséklettől függ ameddig van elpárologtatható benzin. Normál üzemi körülmények között szinte mindig a felső robbanási határ fölött van a koncentráció, elvileg nem jelent veszélyt a szikra. A tank hegesztése más móka, van pár előírás amit erősen ajánlott követni (nitrogénnel, vízzel feltöltés).
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12428 Dátum: 2018 Szeptember, 23, 13:55:08 pm »

A benzin robbanási határa 1,4 és 7,6% között van. Gyakorlatilag mindegy hogy 2dl vagy 20 liter van egy 45-55 literes tankban, a gőznyomás csak a hőmérséklettől függ ameddig van elpárologtatható benzin. Normál üzemi körülmények között szinte mindig a felső robbanási határ fölött van a koncentráció, elvileg nem jelent veszélyt a szikra. A tank hegesztése más móka, van pár előírás amit erősen ajánlott követni (nitrogénnel, vízzel feltöltés).

Robbanás nem lehet szerintem sem, de ez a munka irtó gányolás csak. Érdemes lenne venni bele egy komplettet, ami nincs szétgányolva.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12429 Dátum: 2018 Szeptember, 25, 07:57:14 am »
Hát köszönöm a segítségeket! Visszavittem a szivattyút és kértem helyette kompletten. 38 ropi volt, de megérte. Hárította ah ibákat: nem áll le csak úgy üresben és nem is rángat többé!  :taps: :taps: :taps: Fél éves szenvedés után végre! :D Most jöhet gumicsere, futóműbeállítás aztán vezérlés... ha minden igaz ezek után évekig nem kell hozzányúljak. :motor: :ima:

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #12430 Dátum: 2018 Szeptember, 25, 11:27:55 am »
Hát köszönöm a segítségeket! Visszavittem a szivattyút és kértem helyette kompletten. 38 ropi volt, de megérte. Hárította ah ibákat: nem áll le csak úgy üresben és nem is rángat többé!  :taps: :taps: :taps: Fél éves szenvedés után végre! :D Most jöhet gumicsere, futóműbeállítás aztán vezérlés... ha minden igaz ezek után évekig nem kell hozzányúljak. :motor: :ima:

egy dolgot még mindig nem értek miért kell megvenni valamit 38000 ért mikor van majdnem a feléért is??
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12431 Dátum: 2018 Szeptember, 25, 20:42:56 pm »

egy dolgot még mindig nem értek miért kell megvenni valamit 38000 ért mikor van majdnem a feléért is??
Az egy dolog! Én azt nem értem, hogy senkinek nem jutott eszébe, hogy mérjen egy üzemanyag nyomást??? Fél évig szopni egy ilyen csacskaság miatt??? Most jöhet az, hogy senki sem mondta. Nem is fogja! Ezért kell szakemberhez fordulni- olyanhoz ahol van referencia, felszerelés, szaktudás. Igen, az pénzbe kerül. Vajon miért? De mindennel együtt kb. a feléből megoldódott volna. Nem beszélve az "idegről", amit a megbízhatatlan működés okoz. Az esetleges járulékos műszaki meghibásodásokról már említést sem teszek. Uraim! Lehet "barkácsolni" bátran otthon. Azt meg csak tényleg zárójelben említeném, hogy az autó nem IKEA ágykeret! Ebben meg lehet halni, nyomorékká válni. Ami talán még rosszabb, másokat "végezhetünk ki". Nem boncolgatnám tovább. Több felelősséggel tessék kezelni a dolgokat.
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #12432 Dátum: 2018 Szeptember, 26, 07:31:43 am »

Az egy dolog! Én azt nem értem, hogy senkinek nem jutott eszébe, hogy mérjen egy üzemanyag nyomást??? Fél évig szopni egy ilyen csacskaság miatt??? Most jöhet az, hogy senki sem mondta. Nem is fogja! Ezért kell szakemberhez fordulni- olyanhoz ahol van referencia, felszerelés, szaktudás. Igen, az pénzbe kerül. Vajon miért? De mindennel együtt kb. a feléből megoldódott volna. Nem beszélve az "idegről", amit a megbízhatatlan működés okoz. Az esetleges járulékos műszaki meghibásodásokról már említést sem teszek. Uraim! Lehet "barkácsolni" bátran otthon. Azt meg csak tényleg zárójelben említeném, hogy az autó nem IKEA ágykeret! Ebben meg lehet halni, nyomorékká válni. Ami talán még rosszabb, másokat "végezhetünk ki". Nem boncolgatnám tovább. Több felelősséggel tessék kezelni a dolgokat.

2 alapvető gond van az egyik sajnálják az emberek a szerelőre a pénzt mert sok esetben az alkatrészből is az alját veszik meg,a másik ,hogy a szerelőkből jópár elfelejtett gondolkodni
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12433 Dátum: 2018 Szeptember, 27, 07:48:18 am »
Célponttá váltam, úgy látom. Egyszerű tanácsot kértem, ahhoz, mi lehet a baja az autómnak. Az okait, hogy ezt miért nem szerelőtől kérdezem nem kell keresned, ha hülyeség számodra a dolog vagy nem értesz egyet, nekem az is megfelel, ha tovább lapozol. Egyébként, ha nem csak az utolsó bejegyzést olvasnátok, hanem az előzményeket, tudnátok, hogy jártam szerelőnél ( többnél is) és akármennyire megbíztam bennük mert azelőtt mindent jól megcsináltak, ezt mégsem tudták megoldani, pedig lám... egyszerű dolog volt.  :fejelfalnak: Ezért kezdtem bele én magam, hogy megtaláljam és kijavítsam a hibát. Végül meglett ( kaptam innen is segítséget és köszönöm!) és mivel láttam, hogy az előző tulaj mit művelt a kocsival, inkább kicseréltem az egészet. Igen, lehet faszságnak tűnik, de még az autóboltos is azt javaolta először, hogy drága ez a dolog, inkább keressek rá egy kompatibilis csatlakozót... még jó hogy nem hallgattam rá, ugye? Akkor lett volna csak mókolás... főleg, hogy nem értek hozzá. Autószerelő nem lévén, aki segíthet, magam jártam utána, magam vettem meg az alkatrészt és magam cseréltem ki. Semmi gond volt vele, nem kötögettem át semmit, egyszerűen kivettem ezt és betettem azt. Ezen mit lehet elrontani és megnyomorodni benne?  :omg: Ha futóműről van szó, vagy olyan dologról, amit én magam nem tudok megcsinálni ( kókányolás nélkül), azt a szerelőre is bízom, nem vagyok hülye... de ez az eset pont olyan volt kb. mint hogy a gyertyákat és a gyújtókábelt is magam szeréltem ki. Semmiség...  :ferdejel: Nem akarok ezen vitázni, csak felhomályosításképpen hagyom itt ezt, hogy ez a fórum volt az utolsó mentsávram és bejött. Köszönöm azoknak, akik segítettek, a többiekkel nem tudok mit kezdeni.  :gondolkodik:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12434 Dátum: 2018 Szeptember, 27, 12:50:07 pm »
Nem váltál célponttá, csak te voltál a sokadik,a ki kiütötte náluk a biztosítékot.
Legalább annyira szólt a hozzá nem értő szerelőkről/höz is.

Örülünk, hogy találtál rá megoldást, a "fórum ereje" segített :)

Célponttá váltam, úgy látom. Egyszerű tanácsot kértem, ahhoz, mi lehet a baja az autómnak. Az okait, hogy ezt miért nem szerelőtől kérdezem nem kell keresned, ha hülyeség számodra a dolog vagy nem értesz egyet, nekem az is megfelel, ha tovább lapozol. Egyébként, ha nem csak az utolsó bejegyzést olvasnátok, hanem az előzményeket, tudnátok, hogy jártam szerelőnél ( többnél is) és akármennyire megbíztam bennük mert azelőtt mindent jól megcsináltak, ezt mégsem tudták megoldani, pedig lám... egyszerű dolog volt.  :fejelfalnak: Ezért kezdtem bele én magam, hogy megtaláljam és kijavítsam a hibát. Végül meglett ( kaptam innen is segítséget és köszönöm!) és mivel láttam, hogy az előző tulaj mit művelt a kocsival, inkább kicseréltem az egészet. Igen, lehet faszságnak tűnik, de még az autóboltos is azt javaolta először, hogy drága ez a dolog, inkább keressek rá egy kompatibilis csatlakozót... még jó hogy nem hallgattam rá, ugye? Akkor lett volna csak mókolás... főleg, hogy nem értek hozzá. Autószerelő nem lévén, aki segíthet, magam jártam utána, magam vettem meg az alkatrészt és magam cseréltem ki. Semmi gond volt vele, nem kötögettem át semmit, egyszerűen kivettem ezt és betettem azt. Ezen mit lehet elrontani és megnyomorodni benne?  :omg: Ha futóműről van szó, vagy olyan dologról, amit én magam nem tudok megcsinálni ( kókányolás nélkül), azt a szerelőre is bízom, nem vagyok hülye... de ez az eset pont olyan volt kb. mint hogy a gyertyákat és a gyújtókábelt is magam szeréltem ki. Semmiség...  :ferdejel: Nem akarok ezen vitázni, csak felhomályosításképpen hagyom itt ezt, hogy ez a fórum volt az utolsó mentsávram és bejött. Köszönöm azoknak, akik segítettek, a többiekkel nem tudok mit kezdeni.  :gondolkodik:
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető jagermaister

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #12435 Dátum: 2018 November, 28, 18:47:10 pm »
Üdv! Mit lehet tenni ha a fèkmunkahenger be ragadt? Se ki se be nem mozdul :(
  • Daewoo lanos II 1.3
  • Szabolcs-szatmár-bereg-megye,Nyíregyháza,Nyírbogdány(meg ahova visz a kocsim) :)

Nem elérhető jagermaister

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #12436 Dátum: 2018 November, 28, 20:27:05 pm »
Üdv! Mit lehet tenni ha a fèkmunkahenger be ragadt? Se ki se be nem mozdul :(
Köszönöm már meg oldodott :)
  • Daewoo lanos II 1.3
  • Szabolcs-szatmár-bereg-megye,Nyíregyháza,Nyírbogdány(meg ahova visz a kocsim) :)

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12437 Dátum: 2018 December, 01, 11:01:07 am »
Ismét rángat az autó! Két héttel az AC pumpa teljes cseréje után visszatért a jó öreg rángatás. Amiket megfigyeltem: -egyenletes gyorsulásnál nem dadog, nem fullad, jól megy - nagy gázadásnál (padlózás) mintha valami visszafojtaná, hangosabb és lustább lesz - ha nem gyorsulok vagy veszem le a lábam a pedálról ( tehát folyamatosan egy sebességen akarom tartani) akkor kezd el dadogni, minden esetben (30-nál 40nél mindegy neki) Amit lecseréltem és kipróbáltam: - gyújtókábelek, olajcsere, szűrőcsere, gyertyacsere, AC csere - kitisztítottam a pillangószelepet a léptetőmotornál, eléggé olajos volt még a légcső is... autószerelők tanácstalanok (3 nál voltam) egyik se m tudja olvasni a hibakódot... valami ötlet?

Nem elérhető hcs

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #12438 Dátum: 2018 December, 01, 11:34:48 am »
Ellenőrizd hogy nem szív-e fals levegőt valahol, keress repedést a gumicsöveken a légszűrő utáni szakaszon. Ha ez van, akkor hibás értékek alapján nyitnak az injektorok és túl dús (vagy túl szegény) lesz a keverék. Rángatást okozhat még a gázpedál helyzetérzékelő -TPS sensor- vezetékének pillanatnyi kontakthibája is. Érdemes ellenőrizni a beszívott levegő és a motor hőérzékelőjét is.
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12439 Dátum: 2018 December, 01, 13:00:30 pm »
Ismét rángat az autó! Két héttel az AC pumpa teljes cseréje után visszatért a jó öreg rángatás. Amiket megfigyeltem: -egyenletes gyorsulásnál nem dadog, nem fullad, jól megy - nagy gázadásnál (padlózás) mintha valami visszafojtaná, hangosabb és lustább lesz - ha nem gyorsulok vagy veszem le a lábam a pedálról ( tehát folyamatosan egy sebességen akarom tartani) akkor kezd el dadogni, minden esetben (30-nál 40nél mindegy neki) Amit lecseréltem és kipróbáltam: - gyújtókábelek, olajcsere, szűrőcsere, gyertyacsere, AC csere - kitisztítottam a pillangószelepet a léptetőmotornál, eléggé olajos volt még a légcső is... autószerelők tanácstalanok (3 nál voltam) egyik se m tudja olvasni a hibakódot... valami ötlet?
Én méretnék üzemanyag nyomást és szállítási mennyiséget.
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.