Szerző Téma: Hibák  (Megtekintve 1578691 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető jagermaister

• Daewoo-ja van
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Hibák
« Válasz #12400 Dátum: 2018 Szeptember, 14, 17:59:55 pm »
Valaki járt már így hogy menetközbe ki köpte a gyertyát? Ès mitől lehet?
Ez pontosan mit jelent. hogy kiköpte a gyertyát???
Én arra gondoltam hogy gyújtás szikra hiányában csak üzemanyagot kapott.
Vagy kilökte a menetből a gyertyát? :???:
Igen ki lökte szó szerint. Bár nem tudom használni mert a hütő ventijènek a müanyag keretèbe bele ment ès bele olvadt
  • Daewoo lanos II 1.3
  • Szabolcs-szatmár-bereg-megye,Nyíregyháza,Nyírbogdány(meg ahova visz a kocsim) :)

Nem elérhető olah

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12401 Dátum: 2018 Szeptember, 14, 21:48:09 pm »
Sziasztok!
 Azt szeretném kérdezni hogy kinek volt már ilyen jelensége . 2007 .1.2 chevrolet kalosról van szó Jó indul! jól jár a motor! jó a fogyasztás! de menet közben rángat bedadog a motor kis gáz pedál játék után helyre áll főleg autó úton gáz adásnál és emelkedőkön. gyújtás kábel cserélve .gyertyák szintén.üzemanyag szűrő cserélve. mi lehet a gond ?? trafó? lamda szonda? főtengely jeladó? válaszokat előre is köszönöm ?
  • chevrolet kalos
  • bukarest

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12402 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 13:12:05 pm »
Sziasztok! 98-as Lanos 1.5 SE lépcsőshátú. Van, hogy üresben leáll, sarkon, körforgalom előtt... amikor kedve tartja, de egyre sűrűbben ( már fél éve keresem a hiba forrását). Teljes kipufogórendszer cserélve ( lyukas volt három helyen); gyertyák, gyújtókábel cserélve. Szűrők, olajcsere is volt. A leállás mellett, dadog az autó ( ugyan úgy, ahogy az előző hozzászólónak), eddig csak kettes, hármasban csinálta. Van hogy nyomom a gázpedált mégjobban bedadog, olyan hangja van, mintha lefojtaná valami a motort. Ugrál előre- hátra... irgalmatlan idegesítő és már a városból sem megyek ki ( Gyál). Legutóbbi tippünk az üzemanyagszivattyú, vagy az ahhoz tartozó relé ( ezt a neten olvastam). Ránéztem a szivattyúra, de nem a hátsó ülés alatt van, a helye ott van, de csak egy fekete műanyag "kupak" lkátszik, kopogtattam és mintha üres lenne. Bocs, hülye vagyok az autókhoz, lehet csak kell pattintani a műanyagfedelet? :D Hallottam olyat is, hogy a szivattyú a tank mellett vagy benne van. Ezt a típust mindkettővel gyártották egy autóboltos szerint... Van tippetek hol és hogyan nézzem meg hol van? Még valamit kihagytam! Fontos! Apám javaslatára kipróbáltuk és leszereltük az üzemanyagszűrőt. Gyújtást ráadom, lök némi üzemanyagot aztán kész, semmi. Úgy tudjuk folyamatosan pumpálnia kéne... Rosszul tudjuk, vagy ezek szerint tényleg az AC pumpa a hibás?
Köszi a válaszokat! Bízom bennetek, mert már más esélyem úgy sincs! :D :( :( 
  • Daewoo Lanos 1.5 SE 1998 lépcsőshátú
  • Gyál, Budapest és környéke

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12403 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 13:26:44 pm »
Szia!
Pumpát nem célszerű kivéve próbálni mert a hűtése a benzin, abban kell állnia.
Ha a gyújtást ráadod akkor egy darabig folyamatosan mennie kell.
Leírásod alapján lehet az az oka.

Postakocsival küldve P8 lite-ról!

• Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12404 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 13:36:58 pm »
Szia! Pumpát nem vettem ki, csak az üzemanyagszűrőt, ami a motortérben van. A pumpát meg sem találtam :D Az autóboltos azt mondja ha a tankban van a pumpa, az 50 000 jó magyar forint... létezik? Ha tanon kívül, akkor kb 13 és 20 ezer között...  Mi a különbség? Főleg ekkora... Ha a tankban van, azt hogy ellenőrizhetem le? Látom BF4-ezel :D

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #12405 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 13:39:28 pm »
Szia! Pumpát nem vettem ki, csak az üzemanyagszűrőt, ami a motortérben van. A pumpát meg sem találtam :D Az autóboltos azt mondja ha a tankban van a pumpa, az 50 000 jó magyar forint... létezik? Ha tanon kívül, akkor kb 13 és 20 ezer között...  Mi a különbség? Főleg ekkora... Ha a tankban van, azt hogy ellenőrizhetem le? Látom BF4-ezel :D

balf@sz helyen érdeklődtél! Lanosba csak a tankban van és 20.000ft kompletten szintadóval...
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12406 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 13:42:58 pm »
Hátsó üléslapot kiveszed ott látod az ac pumpa fedelét.
Próbáld meg a csatiját kétszer háromszor le-fel rakni.Nekem ez volt anno kontakthibás.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Szeptember, 16, 13:48:34 pm írta john »
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12407 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 13:51:07 pm »
Egy ismerős mondta, hogy ha AC pumpa lenne a baj, nem is indulna el az autó vagy csak ritkán és nehezen... EGR szelepet említett ( már ha van benne, ezt ő sem tudta) illetve a lambda sondát, így falsot mér és rosszul kever... ez is lehetséges? 

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12408 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 13:54:53 pm »
Egy ismerős mondta, hogy ha AC pumpa lenne a baj, nem is indulna el az autó vagy csak ritkán és nehezen... EGR szelepet említett ( már ha van benne, ezt ő sem tudta) illetve a lambda sondát, így falsot mér és rosszul kever... ez is lehetséges? 
Lehet más is persze de ha kontakthibás az ac akkor bármikor leállhat.
Egy próbát megér
Csak fel kell pattintani a fedelet és ott meglátod a csatlakozóját
Egyébként ha ráadod a gyujtást akkor 2mp-ig kell működnie utána lekapcsol a relé.
Inditás után kell folyamatosan működnie értelemszerűen.
Menetközbeni leállást okozhatja gyujtáskapcsoló hiba is.Nekem is csinált ilyet nemrégiben menetközben gondolt egyet aztán leállt
Alapjárati motor hibája is okozhat leállást.Nehéz innen megmondani a tutit
« Utoljára szerkesztve: 2018 Szeptember, 16, 14:25:51 pm írta john »
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12409 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 15:15:20 pm »
Na hát igen, ez az John.. :D Az autószerelő ismerős is csak tippelget... volt már kipufogó, gyújtás (azon belül minden szóba jött ,eddig még csak a kapcsolót vagy elosztót nem cseréltem le), szóba jött a légszűrő is... ezeken végig mentünk. Hátsó ülés alatt van az AC, lehúztam a kábelt és vissza, egyelőre alapjáraton nem fulladt le, majd holnap munkába menet kiderül. Illetve széthúztam a lambda szondát is. A szivattyú reléjét hol találom? Azt is le akarom csekkolni... hátha..

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12410 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 15:31:08 pm »
Reléje a motortérben van egy fekete dobozban.Nekem 1.6-os van de szerintem az 1.5-nél is ott található.Dobozfedélre rá van irva melyik relé az.Ha kattan a relé attól még lehet rossz ha bevan égve az érintkezője.Lepattinthatod a relé műanyagdobozát meglátod hogy nincs -e beégés az érintkezők között.
Alapjárati motort nézted már?
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12411 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 19:22:35 pm »
Alapjárati motor tisztítva volt, amikor az olajcsere és a légszűrő csere esett meg rajta. Elméletben... persze nem voltam ott és nem láttam, ezért mondom, hogy elméletben...

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12412 Dátum: 2018 Szeptember, 16, 19:47:38 pm »
Alapjárati motor tisztítva volt, amikor az olajcsere és a légszűrő csere esett meg rajta. Elméletben... persze nem voltam ott és nem láttam, ezért mondom, hogy elméletben...
Alapjárati motornak van olyan baja sokszor hogy megvan szorulva a kúp./Tengelye/
Lehet tiszta ha nem mozog előre hátra.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12413 Dátum: 2018 Szeptember, 18, 12:39:57 pm »
A hátsó ülés alatt megtaláltam az AC-t, eléggé poros/ réginek tűnik szerintem sosem volt cserélve :D :S (?) Lehúztam a "rágyógyult" csatlakozót, de érdemileg nem változott a leállás megmaradt... :( A lambda szondát széthúztam, most nincs összekötve, mintha ritkábban szaggatna és nem is akkora intenzitással. Legutóbb amikor ezt csináltam egy ideig hasonlóan jól viselkedett. Lehet itt kell keresnem a problémát? Apám szerint cseréljem az AC-t mindenképpen, max nem az a baja és  kizártam :D

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12414 Dátum: 2018 Szeptember, 18, 14:24:39 pm »
A hátsó ülés alatt megtaláltam az AC-t, eléggé poros/ réginek tűnik szerintem sosem volt cserélve :D :S (?) Lehúztam a "rágyógyult" csatlakozót, de érdemileg nem változott a leállás megmaradt... :( A lambda szondát széthúztam, most nincs összekötve, mintha ritkábban szaggatna és nem is akkora intenzitással. Legutóbb amikor ezt csináltam egy ideig hasonlóan jól viselkedett. Lehet itt kell keresnem a problémát? Apám szerint cseréljem az AC-t mindenképpen, max nem az a baja és  kizártam :D
Rángatást okozhatja az EGR-szelep is.Én már lefalaztam enyém is rángatott.Azért én megnézném még az alapjárati motort is.Nincs -e megszorulva.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Szeptember, 18, 18:46:05 pm írta john »
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12415 Dátum: 2018 Szeptember, 19, 20:40:52 pm »
Rángatást okozhatja az EGR-szelep is.Én már lefalaztam enyém is rángatott.Azért én megnézném még az alapjárati motort is.Nincs -e megszorulva.

Ha gyáli vagy akkor a Vasút utcában van Dobrovics István http://www.lanosbonto.hu
Tud neked új és bontott alkatrésszel is szolgálni valamint szerintem meg is csinálja
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető blackbeard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12416 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 13:24:46 pm »
Eldöntöttem, kicserélem az AC pumpát. Bemegyek az üzletbe, kérdezem az eladót van-e AC pumpa ehhez és ehhez, erre kérdezett valamit amiről fogalmam sem volt (buta vagyok az autókhoz, csak most ismerkedem a bütykölésükkel) és ismét megkérdezi csak másképp, hogy műanyag fedelű vagy fém? Mondom amikor utoljára néztem még műanyag volt ( az ülés alattiról beszélek ugye) erre mutat nekem egy hasonlót:

Miközben én inkább ilyesmit véltem felfedezni az autómban:

Az egyikre 10 500 HUF másikra majdenm 40 000 HUF mondott... most akkor mi van? :O
« Utoljára szerkesztve: 2018 Szeptember, 21, 13:29:05 pm írta blackbeard »

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12417 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 14:22:29 pm »
Eldöntöttem, kicserélem az AC pumpát. Bemegyek az üzletbe, kérdezem az eladót van-e AC pumpa ehhez és ehhez, erre kérdezett valamit amiről fogalmam sem volt (buta vagyok az autókhoz, csak most ismerkedem a bütykölésükkel) és ismét megkérdezi csak másképp, hogy műanyag fedelű vagy fém? Mondom amikor utoljára néztem még műanyag volt ( az ülés alattiról beszélek ugye) erre mutat nekem egy hasonlót:

Miközben én inkább ilyesmit véltem felfedezni az autómban:

Az egyikre 10 500 HUF másikra majdenm 40 000 HUF mondott... most akkor mi van? :O

Mindegyik jó.Az első az a házban van benne csak a szivattyú./Egyébként én is ilyet raktam bele két héttel ezelőtt/
A másik pedig kompletten házzal szintjelzővel.
Ha elég ügyes vagy elég csak a szivattyút megvenni.Házat mindenképpen ki kell venni de nem muszály igy kompletten cserélni hanem ki kell szedni a házból a szivattyút .Három helyen kell kipattintani és lejön a teteje.Kicsit macerás elsőre .De megoldható.És olcsóbb is
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12418 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 14:26:26 pm »
Viszont a második képen lévőben a nyomástartó szelep is benne van. Én ilyet vettem 30000.-, otthon könnyen beszereltem ezért vettem.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12419 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 14:41:09 pm »
Viszont a második képen lévőben a nyomástartó szelep is benne van. Én ilyet vettem 30000.-, otthon könnyen beszereltem ezért vettem.
Így egyszerűbb úgy olcsóbb. :igaz:
  • Daewoo Lanos 1.6 SX