Szerző Téma: Hibák  (Megtekintve 1508260 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Csopika36

• Újonc
  • *
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Hibák
« Válasz #12320 Dátum: 2018 Június, 14, 19:25:56 pm »
Sziasztok! Van egy Lanos 2001-es kicsi kocsink... Nos a kuplung kinyomó vagy emelő ami a motoron kívül van letört. Ez egy megtekert lapos vas. Új alkatrész megrendel megjön 6000 pénz cuzamen. Szerelő 40-50 ezer közötti ár a csere. Na ennyiért majd én szerelek. Nem vagyok szerelő még csak nem is értek hozzá de a lelkesedésem mindent pótol gondoltam..... Tehát kérésem kérdésem a következő. Tudna valaki linket beírni a kuplung váltóról robbantott rajz letöltéséhez. Nem találom a motorhoz megvan de ez a része nincs benne. A másik kérdés a féltengelyt ki kell húzni, de hol a nyavalyában van az a csavar ami rögzíti a féltengelyt?? Ja utcán szerelek nincs aknám így felbakoltam. Rögzítő csavarok kiszedve elvileg  :???: Ja az önindítót is le kell szedni?? Tudna valaki segíteni? Légyszi, légyszi!  :ima: :ima:
  • Daewoo Lanos 1.4 2001-es 7.havi lépcsőshátú
  • Lakóhely 20 km körzete

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #12321 Dátum: 2018 Június, 14, 19:52:05 pm »
Sziasztok! Van egy Lanos 2001-es kicsi kocsink... Nos a kuplung kinyomó vagy emelő ami a motoron kívül van letört. Ez egy megtekert lapos vas. Új alkatrész megrendel megjön 6000 pénz cuzamen. Szerelő 40-50 ezer közötti ár a csere. Na ennyiért majd én szerelek. Nem vagyok szerelő még csak nem is értek hozzá de a lelkesedésem mindent pótol gondoltam..... Tehát kérésem kérdésem a következő. Tudna valaki linket beírni a kuplung váltóról robbantott rajz letöltéséhez. Nem találom a motorhoz megvan de ez a része nincs benne. A másik kérdés a féltengelyt ki kell húzni, de hol a nyavalyában van az a csavar ami rögzíti a féltengelyt?? Ja utcán szerelek nincs aknám így felbakoltam. Rögzítő csavarok kiszedve elvileg  :???: Ja az önindítót is le kell szedni?? Tudna valaki segíteni? Légyszi, légyszi!  :ima: :ima:

ezt az utcán el is felejtheted pláne 0 szerelési tudással keress szerelőt aki olcsóbban leveszi a váltót és ha már lennt van készülhetsz egy kuplungcserére is
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #12322 Dátum: 2018 Június, 14, 21:55:22 pm »
Sziasztok,
Hol tudok Budapesten hibakódot olvastatni scan 100-as műszerrel? Köszönöm!

Gyulaiban időpont foglalás alapján vagy Chevrobertonál vagy a Chevrolet oldalán fent lévő szervizekben.
Köszönöm! Chevrobertohoz megyek pénteken. :)
Kiderült,hogy az alapjárattal van gond azért kapok check lámpát. A probléma gyökere viszont az volt, hogy a szívósornál valahol fals levegőt szívott. Szívósori tömítés és szelepfedél tömítés cserélve. Check lámpa azóta nincs. Motor sokkal egyenletesebben jár és visszatért is az erő bele.  :ima: :oke: :taps:
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető tjaczko

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12323 Dátum: 2018 Június, 21, 08:38:58 am »
Sziasztok,

Egy 1.3 ferdehátu Lanosom van 2002 évjárat.

Lámpa fel kapcsolásnál csinálja hogy a hátsó lámpák nem kapcsolódnak fel. (de nem mindig)

Olyan is előfordult már hogy menet közben kapcsolódott le.

Ezt onnan látom hogy ha a műszerfal nem világít akkor a hátsó lámpák se égnek.

Az első lámpák azok tökéletesen működnek felkapcsoláskor.

Kapcsolóval lehet a gond? Ha kicserélem az orvosolja a problémát?

Köszönöm
  • DaewoLanos 1.3 ferdehátu
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12324 Dátum: 2018 Június, 21, 20:12:48 pm »
Sziasztok,

Egy 1.3 ferdehátu Lanosom van 2002 évjárat.

Lámpa fel kapcsolásnál csinálja hogy a hátsó lámpák nem kapcsolódnak fel. (de nem mindig)

Olyan is előfordult már hogy menet közben kapcsolódott le.

Ezt onnan látom hogy ha a műszerfal nem világít akkor a hátsó lámpák se égnek.

Az első lámpák azok tökéletesen működnek felkapcsoláskor.

Kapcsolóval lehet a gond? Ha kicserélem az orvosolja a problémát?

Köszönöm

Igen, valószínű a kapcsoló belseje tönkre ment
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető tjaczko

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12325 Dátum: 2018 Június, 22, 10:12:16 am »
Köszönöm. Még egy segítség kellene, univerzális katalizátor miatt, nem tudja valaki 2002 lanos-hoz milyen átmérőjü és lapos vagy kerek, katalizátor kell?

Köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2018 Június, 22, 10:14:38 am írta tjaczko »
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12326 Dátum: 2018 Június, 22, 10:59:12 am »
Köszönöm. Még egy segítség kellene, univerzális katalizátor miatt, nem tudja valaki 2002 lanos-hoz milyen átmérőjü és lapos vagy kerek, katalizátor kell?

Köszönöm

Ha EU3-as a lanosod akkor a leömlő alatt van, álló hengeres. Ha EU2 akkor a kocsiszekrény alatt és lapos.
  • BP

Nem elérhető tjaczko

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12327 Dátum: 2018 Június, 22, 11:39:09 am »
Köszönöm.
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #12328 Dátum: 2018 Június, 22, 16:01:22 pm »

Köszönöm

el kell felejteni az univerzális katalizátort,ha eur2 es ami a kocsi alatt van nincs érdemi árkülönbség a lakatos óradíjával már drágább is,ha eur 3 akkor a leömlő alá nincs univerzális  tipustól függően 25-50.000ft közt van
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Maci79

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12329 Dátum: 2018 Július, 08, 22:12:28 pm »
Sziasztok!

Családi Lanosunkon nagyon búg az egyik kerékcsapágy.
Tegnap felemeltem az autót, egyenként "megrángattam" a kerekeket.
A két hátsó kicsit kotyog,előfordulhat,hogy mind a kettő csapágy rossz?
  • Lanos 1.5 A15SMS
  • MVYFWG

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12330 Dátum: 2018 Július, 08, 22:30:38 pm »
Sziasztok!

Elő. És sajnos sokszor elrontják a cseréjét a szerelők is. :(
  • BP

Nem elérhető Maci79

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12331 Dátum: 2018 Július, 09, 22:14:21 pm »
Sziasztok!

Elő. És sajnos sokszor elrontják a cseréjét a szerelők is. :(

Köszönöm. Olyan bonyolult a cseréje,hogy a szerelők is képesek elrontani?
Házilag nem is érdemes nekiállnom a cserének?
  • Lanos 1.5 A15SMS
  • MVYFWG

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12332 Dátum: 2018 Július, 10, 14:21:25 pm »
A hátsó csapágyat nem bonyolult dolog kicserélni.Ott azzal lehet a gond hogy vagy túlhúzzák vagy kotyogós marad.Mivel kúpgörgős csapágyról van szó nem mindegy.
Az első csapágyak már macerásak mert ott ki kell szedni a gólyalábat kompletten.
Jó volna tudnod hogy melyik csapágy búg. A hátsóra könnyen rá lehet jönni,ha megemeled akkor megforgatod kézzel a kereket és ha nem simán hanem ércesen akadozva forog akkor az a hunyó.
Vagy menetközben olyan úton ahol nem jön szembe senki megbillegtetve egyik oldalról a másikra .Amelyik oldalra dől az autó és felerősödik a búgás akkor ugy is ki tudod szűrni.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető Maci79

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12333 Dátum: 2018 Július, 10, 21:28:15 pm »
A hátsó csapágyat nem bonyolult dolog kicserélni.Ott azzal lehet a gond hogy vagy túlhúzzák vagy kotyogós marad.Mivel kúpgörgős csapágyról van szó nem mindegy.
Az első csapágyak már macerásak mert ott ki kell szedni a gólyalábat kompletten.
Jó volna tudnod hogy melyik csapágy búg. A hátsóra könnyen rá lehet jönni,ha megemeled akkor megforgatod kézzel a kereket és ha nem simán hanem ércesen akadozva forog akkor az a hunyó.
Vagy menetközben olyan úton ahol nem jön szembe senki megbillegtetve egyik oldalról a másikra .Amelyik oldalra dől az autó és felerősödik a búgás akkor ugy is ki tudod szűrni.

Szia!

Bal kanyarban elhalgat,jobb kanyarban nem. Akkor jól gondolom,hogy a bal oldalon rossz a csapágy?
Baloldalon megpörgetve a hátsó kereket érdekes módon sokáig pörög. Jobb hátsót megforgatva hallani ahogy súrlódik a fék.
Bal elsőt is megpörgettem,de nem vettem észre semmi különöset,vagy nem figyeltem meg rendesen. Jobb elsővel szintén ugyanez a helyzet.

Megnézem mégyegyszer,jobban figyelek majd.
Köszönöm az infót és a tippet.

Üdv. Robi
  • Lanos 1.5 A15SMS
  • MVYFWG

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12334 Dátum: 2018 Július, 10, 22:55:02 pm »

Szia!

Bal kanyarban elhalgat,jobb kanyarban nem. Akkor jól gondolom,hogy a bal oldalon rossz a csapágy?
Baloldalon megpörgetve a hátsó kereket érdekes módon sokáig pörög. Jobb hátsót megforgatva hallani ahogy súrlódik a fék.
Bal elsőt is megpörgettem,de nem vettem észre semmi különöset,vagy nem figyeltem meg rendesen. Jobb elsővel szintén ugyanez a helyzet.

Üdv. Robi
Fogd meg a kerék tetejét és alját és mozgasd meg. Ha érzel kottyanást a csapágy rossz
« Utoljára szerkesztve: 2018 Július, 11, 10:55:43 am írta sznuni »
  • BP

Nem elérhető Maci79

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12335 Dátum: 2018 Július, 14, 20:56:53 pm »

Szia!

Üdv. Robi
Fogd meg a kerék tetejét és alját és mozgasd meg. Ha érzel kottyanást a csapágy rossz

Sajnos mind a két oldalon kotyog a hátsó.
  • Lanos 1.5 A15SMS
  • MVYFWG

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12336 Dátum: 2018 Július, 14, 22:02:09 pm »
Nem olyan nehéz kicserélni a hátsó csapágyakat.
A gond inkább az lehet hogy a fékdobnak nincs-e válla a fékbetétek miatt.Mert akkor nehéz lesz lehúzni.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető Maci79

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12337 Dátum: 2018 Július, 16, 16:54:40 pm »
A gond inkább az lehet hogy a fékdobnak nincs-e válla a fékbetétek miatt.Mert akkor nehéz lesz lehúzni.

Lehet buta kérdés lesz,bocsi elòre is miatta, azt nem lehet,hogy utánnahúzok?
Ez a kérdés annak okán pattant ki a bucimból,hogy egyszer már volt szerelőnél pont emiatt,igaz akor még nem szólt,csak kotyogott.
A szerelő azt mondta,hogy utánna húztak.
Őszintén megvalva utánna nem is néztem,hogy kotyog-e,de akkor lehet nem is nyúlt hozzá?
  • Lanos 1.5 A15SMS
  • MVYFWG

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #12338 Dátum: 2018 Július, 16, 17:01:18 pm »

Ez a kérdés annak okán pattant ki a bucimból,hogy egyszer már volt szerelőnél pont emiatt,igaz akor még nem szólt,csak kotyogott.
Őszintén megvalva utánna nem is néztem,hogy kotyog-e,de akkor lehet nem is nyúlt hozzá?
Utána húzhatsz kicsit bár ha már csapágyas akkor már késő. Azt hiszem 22-24-es csillag kell hozzá. Emlékeim szerint.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Július, 16, 17:04:32 pm írta john »
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető Maci79

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12339 Dátum: 2018 Július, 20, 09:22:27 am »

Utána húzhatsz kicsit bár ha már csapágyas akkor már késő. Azt hiszem 22-24-es csillag kell hozzá. Emlékeim szerint.

Megpróbálok utánna húzni,a jobb oldali talán még nem szól,csak a bal.
Köszönöm.
  • Lanos 1.5 A15SMS
  • MVYFWG