Szerző Téma: kb ennyiért ezt tudja a diesel  (Megtekintve 29270 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vakond

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
  • Lacetti 1.6 Elite Aut 4a Vakond 2.0 Gyömr?
    • Profil megtekintése
    • http://www.palinkabaratok.eoldal.hu
kb ennyiért ezt tudja a diesel
« Válasz #40 Dátum: 2007 Április, 14, 09:07:38 am »
Idézetet írta: "sebijoe"
Idézetet írta: "vakond"
Idézetet írta: "sebijoe"

A holnapi nappal mutatják be 4,5 misi 4lufi, 4el.ablak, klíma, szervo, MP3 CD, könnyüfém kerekek. :taps:

Alukerék mindenképpen kell egy traktorra. :ordog:

Azért, hogy könnyebben beszántsa a vakondot. :ordog:   :nono:

Ui:
Ebben a fórumban nem volt szokás más márkákat sem fikázni, hát még a saját márka új diesel tipusát!!!!!!!! :!:  :!:  :!:  :bosszu:

Bocsesz, az én dízel ellenszenvem közismert a fórumon, ez nem fikázás, csak egy vélemény. Az meg hagy legyen. :oke:
Ha valami furcsa szagot érzel, el?zd meg az el?tted haladót!

dieraj

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2007 Április, 14, 11:32:37 am »
Üdv!
Sikerült teszt vezetnem a diesel lacsit. Az alap felszereltség valamivel a elite felett van. + az oldal lufi.
 Észrevételeim:
+ a kulcson a gombokat besüllyeszették
+ a biztonsági övet kényelmesen lehet becsatolni
+ dizájnosabb lett a válltókar
+ jól megy

- hiányzik a hatodik { a moci elbírná}100-nál 2200-t pörög.
- fedkomp sincs {nekem nem nagyon hiányzik}
- kicsit kerreg, {még új}
 A regadó miatt drága. Err?l nem a kocsi tehet, ha az alap benzines, és alap diesel árát nézzük, akkor sok az a  kb 1 milla külömbség! Nálunk az adó miatt az 1.5-öt lehetne jó áron adni. Kíváncsi leszek ?sszel milyen áron adják majd?

etrea

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2007 Április, 14, 19:57:45 pm »
Idézetet írta: "dieraj"
Üdv!
Sikerült teszt vezetnem a diesel lacsit. Az alap felszereltség valamivel a elite felett van. + az oldal lufi.
 Észrevételeim:
+ jól megy

De most hogyan megy jól?
- mint atom
- mint az állat
- mint a p :censored:  :censored: a

He?

Nem elérhető cápaFeri

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2007 Április, 14, 20:04:37 pm »
Bocsi a másolásért, de nem volt kedvem újra leírni a ma délel?tti hozzászólásomat ide is.

Ami viszont aktuális: most jöttem meg dízel-tesztvezetésb?l! Tömören annyi, hogy megy, mint ááááállllaaaaaaaattttttt!!!!!!!!! Ami más: indítás után lacsitól idegen er?s kerregés! :-)) Alapjárat után van egy kis lyuk, aztán meglódul! Szépen húz kb. 1700-tól végig. Ha jól emlékszem, a piros 4500-nál kezd?dik. Én 4000-ig húztam neki, addig megy, mint az ökör! Figyelem! Rükverz olasz módra jobbra hátra!!! Szal kapott egy másik váltót, de a hosszú út némileg megmaradt. Amúgy menet közben nem is lényegesen hangosabb, mint a benzines.

A szomorú valóság: az ára magas.

Elite listaár 4.512.000,-, amiben a benzineshez képest oldallégzsákokkal van több. Ezt baráti áron nekem 4.210.000,-ért hozzámvágták volna, metálfénnyel + üzembehelyezés kb. 75.000,-

Ennél jobban megéri megvenni a Platinumot, amiben az oldallégzsákokon kívül még van gyári alufelni, utasoldali deréktámasz, hátsó könyökl? pohártartóval és hamutartóval, sebbességfügg? a szervo, es?érzékel?s az ablaktörl?, automata a klíma, dönthet?ek a fejtámlák. Mindez csak 66.000,- Ft-tal kerül többe, ugyanis ezt 4.577.000,-Ft-os listaáron, ill. 4.276.000,- kedvezményes áron adják most metálfénnyel + üzembehelyezés persze.

Ami engem illet: marad a jelenlegi  1,4 benzin, ugyanis 2,2-2,7 között vannak a piacon 2006-osak. Az enyém bár újszer? állapotú, 9000 km-rel, extrákkal, de így sem adnának érte 2,7-nél többet a piacon. 1,6 millát meg bevállalni azért, hogy dízel legyen....na azt nem!

Hasznos info: aki komolyan gondolja a dízelt, az várjon ?szig, ugyanis majdnem tuti, hogy ha nem fogy a kívánt mértékben, akkor a b?vös 4 milla alá viszik, +lesz rá egyéb (flotta) kedvezmény is, ami most nincs!

Üdv!
  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nõ elõtt, akkor vagy az autó új, vagy a nõ!"

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #44 Dátum: 2007 Április, 14, 20:15:34 pm »
Idézetet írta: "etrea"
De most hogyan megy jól?
- mint atom
- mint az állat
He?

Szerinte qrvára megy!  :fogsor:

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2007 Április, 14, 20:22:00 pm »
Na szóval!
Ma voltunk diesel teszten egy minitali alkalmával egybekötve Vácon!
Nos én igaz csak az Epica-val mentem, de az is nagyon megy!
Tetszett a váltó, pontos, vajpuhán ment a helyére ahova kellett, a fék is megállta a helyét.
Többet nem áradozok, elkell menni és kipróbálni!  :oke:
Vissza a Lacetti-hez.
Én egy kicsit soknak tartom a 4,5millás árat egy 2.0-ás 120LE körüli autóért.
Információink szerint a 4ajtós és a kombi 4,7milla, szóval akkor már inkább egy kombit vennék. ;-)

dieraj

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2007 Április, 14, 20:57:32 pm »
Idézetet írta: "etrea"
Üdv!
 Észrevételeim:
+ jól megy

De most hogyan megy jól?
- mint atom
- mint az állat

He?

Üdv!
Mint a Vidróczky híres nyája {120 paci} bár azok nem lovak voltak!
Komolyra fordítva, ha valaki 1.4-b?l ül át  annak, mint az állat, aki trabiból annak, mint az atom. Pontos képet természetesen kb 15km-t vezetve lehetne látni, de nekem nagyon nem tetszik, hogy csak 5 sebességes. Hétf?n megírom, hogy egy 1.9 dci konkurens  mennyit megy 2000-es fordulaton 6.-ban, úgy emlékszem kiló 20 körül. Körbenéztem a neten, ekkora mocihoz a konkurenciáknál már van 6-ik, szerintem a fogyin meg fog látszani a hiánya. Az árral kapcsolatban, regadó diesel eu 4:
 cm3
1300- alatt-250ezer
1301-1500 - 361e
1501- 1700- 478e
1701- 2000- 743e
Ezért olcsóbbak az 1.3-1.5 mocival szerelt vasak, 382000 ft azon már sok extrát lehet installálni, vagy 4 milla közeli áron lehetne árulni.

dieraj

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2007 Április, 16, 20:59:05 pm »
Üdv!
Mint a Vidróczky híres nyája {120 paci} bár azok nem lovak voltak!
Komolyra fordítva, ha valaki 1.4-b?l ül át  annak, mint az állat, aki trabiból annak, mint az atom. Pontos képet természetesen kb 15km-t vezetve lehetne látni, de nekem nagyon nem tetszik, hogy csak 5 sebességes. Hétf?n megírom, hogy egy 1.9 dci konkurens  mennyit megy 2000-es fordulaton 6.-ban, úgy emlékszem kiló 20 körül. Körbenéztem a neten, ekkora mocihoz a konkurenciáknál már van 6-ik, szerintem a fogyin meg fog látszani a hiánya. Az árral kapcsolatban, regadó diesel eu 4:
 cm3
1300- alatt-250ezer
1301-1500 - 361e
1501- 1700- 478e
1701- 2000- 743e
Ezért olcsóbbak az 1.3-1.5 mocival szerelt vasak, 382000 ft azon már sok extrát lehet installálni, vagy 4 milla közeli áron lehetne árulni.

Nos egy érdekes öszzehasonlítás:
1.9 dci  100km/h 5. ben 2050-et pörög  pill fogyi 5.6
           100km/h 6. ban 1750-et  pörög pill fogyi   5.1
 130-nál 6.-ban 2250 pörög, p fogyi 6.1.
A lacsi 100-nál 2100-et pörög 5.-ben . Szerintem országúti használatban 100 fölött már elbírná a moci a 6.-at van annyi nyomaték, kb fél literel csökkenne a fogyi, autópályán talán még többel. Sajnos a diesel lacsi kapott új válltót, de a lényeget kispórolták bel?le!!! Miért?

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2007 Április, 16, 21:07:01 pm »
Sajnos a diesel lacsi kapott új válltót, de a lényeget kispórolták bel?le!!! Miért?

Nyugalom!
El?bb-utóbb Chevy-éknél is lesz majd!
Az említett márka sem úgy kezdte, hogy egyb?l volt ilyen váltója, s?t még a másik 3 nagy gyártó (Oudi, Bömböl?, Mercie) sem!

szala

• Vendég
« Válasz #49 Dátum: 2007 Április, 17, 10:33:09 am »
Idézetet írta: "Viper"
Na szóval!
Ma voltunk diesel teszten egy minitali alkalmával egybekötve Vácon!
Nos én igaz csak az Epica-val mentem, de az is nagyon megy!
Tetszett a váltó, pontos, vajpuhán ment a helyére ahova kellett, a fék is megállta a helyét.
Többet nem áradozok, elkell menni és kipróbálni!  :oke:
Vissza a Lacetti-hez.
Én egy kicsit soknak tartom a 4,5millás árat egy 2.0-ás 120LE körüli autóért.
Információink szerint a 4ajtós és a kombi 4,7milla, szóval akkor már inkább egy kombit vennék. ;-)

Részecskesz?r???? Nem írták, vagy reklámozták, mert akkor tuti nincs...
Tudom, most még felesleges kérdés, de ahogy a katalizátor, úgy ez is fontos adótényez? lesz...

gyussz

• Vendég
« Válasz #50 Dátum: 2007 Április, 17, 16:19:48 pm »
Mondjuk az is rejtély,hogy egy @va autóba 4,5 milláért nem fér bele egy fedélzeti komputer :sir:  :sir: szerintem vérlázitóan felháborító :merges:  :merges:  :merges:  :merges:

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2007 Április, 17, 19:46:39 pm »
Idézetet írta: "szala"
Tudom, most még felesleges kérdés, de ahogy a katalizátor, úgy ez is fontos adótényez? lesz...

Én azt olvastam, hogy mindegyik modellben alapfelszerelés a részecskesz?r?!  ;-)

dieraj

• Vendég
« Válasz #52 Dátum: 2007 Április, 17, 20:21:40 pm »
Idézetet írta: "Viper"
Idézetet írta: "szala"

Én azt olvastam, hogy mindegyik modellben alapfelszerelés a részecskesz?r?!  ;-)

Üdv!
Érdekes a cég üzletpolitikája, a " filléres"  dolgokon spórolnak pl: küls? h?mér?, 6. seb. Amit a többiek csak a csúcsmodellbe  raknak jó felárért, ?k alapból adják, a részecskesz?r?. Az tuti, hogy hozzánk is így jön?

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2007 Április, 17, 20:36:16 pm »
Az tuti, hogy hozzánk is így jön?
:non:

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #54 Dátum: 2007 Április, 17, 23:26:32 pm »
Idézetet írta: "gyussz"
Mondjuk az is rejtély,hogy egy @va autóba 4,5 milláért nem fér bele egy fedélzeti komputer :sir:  :sir: szerintem vérlázitóan felháborító :merges:  :merges:  :merges:  :merges:
Jobb ha nincs benne, így nem tilt le ha nem mész idelyébe szervizbe! :hehehe:
Így is eléggé buggosak az új kocsik! :censored:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #55 Dátum: 2007 Április, 17, 23:30:18 pm »
Én csak kipróbálta a diesel-t, igaz csak kevés id? állt a rendelkezésemre, de király az autó, jól gyorsúl, mint ha nem is diesel lenne. Viszont a 4.5 milla elgondolkodóvá tett, hogy vegyek e diesel Lacsit... :??:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2007 Április, 18, 12:30:18 pm »
Idézetet írta: "zsolt160"
Viszont a 4.5 milla elgondolkodóvá tett, hogy vegyek e diesel Lacsit... :??:
Most azért mert sok, vagy azért, mert megéri ezt a pénzt? :???:

gyussz

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2007 Április, 18, 17:05:06 pm »

Abban igazad van,hogy az autóinknak van épp elég baja nélküle is :ima:  :ima:  :hehehe:  :hehehe: No de 2007-ben? európában?alsóközepes 4,5 milláért???fedélzeti nélkül????No ezt biztos egy vetélytárs sem tudja :oke:  :oke:  :oke:

dieraj

• Vendég
« Válasz #58 Dátum: 2007 Április, 18, 19:14:50 pm »

Abban igazad van,hogy az autóinknak van épp elég baja nélküle is :ima:  :ima:  :hehehe:  :hehehe: No de 2007-ben? európában?alsóközepes 4,5 milláért???fedélzeti nélkül????No ezt biztos egy vetélytárs sem tudja :oke:  :oke:  :oke:

Üdv!
Igazából nem drága a diesel lacsi, mert a konkurensek 1,9 mocival 5 milla felett vannak, csak ott van 1.3-1.5 disel moci is ami 4.2 millától elvihet?. Itt  az igazi gond, mert egy 90 lovas tdi b?ven elég, sokkal jobb mint az 1.4 benyás, és keveset eszik, kb 5l. Kisebbek a fenntartási költségek, mint az 1.9-nek. Én a közeljöv?ben  biztosan  nem válltok, esetleg ha lesz kisebb moci .

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #59 Dátum: 2007 Április, 18, 19:43:32 pm »

Üdv!
Igazából nem drága a diesel lacsi, mert a konkurensek 1,9 mocival 5 milla felett vannak, csak ott van 1.3-1.5 disel moci is ami 4.2 millától elvihet?. Itt  az igazi gond, mert egy 90 lovas tdi b?ven elég, sokkal jobb mint az 1.4 benyás, és keveset eszik, kb 5l. Kisebbek a fenntartási költségek, mint az 1.9-nek. Én a közeljöv?ben  biztosan  nem válltok, esetleg ha lesz kisebb moci .

volt olyan terv, hogy lesz 1.5-ös. a GM hosszútávú terve, hogy a sparkban is legyen dízelmotor. További info: Auto2 2007/4. szám, 30. oldal.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT