Szerző Téma: Captiva - Családi terepes  (Megtekintve 116076 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Captiva - Családi terepes
« Válasz #280 Dátum: 2015 Február, 15, 11:27:56 am »
Köszönöm a válaszokat, maradok a projektoros világításnál.
Limitált kiadásban készült Xenon világítással, pár hozászólással előbb írtam.
Felhívtam és hosszasan beszélgettünk, hogy működik, hogy néz ki.
Ami inkább aggasztó, hogy egy koccanás esetén, hogy lehet pótolni...

kabe77
Elviekben hozzá lehet rendelni a kormánygombokat, de még nem mertem kipróbálni.
Igazából nem láttam értelmét, nincs olyan funkció amit gyorabban kellene kormányról elérnem...

Találtam egy másik navigációs rendszert ami úgyanígy néz ki, de Androidos és talán sokkal jobb!
http://www.naviav.com/product/HOLDEN_Series/Android_OS_DVD_GPS/2014/1216/781.html

• Captiva 2.0 150 LE Diesel LT HIGH 2009/09
  • Zsámbék

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #281 Dátum: 2015 Február, 20, 23:12:39 pm »
Ismét felfedeztem valamit.
Állófűtéssel kapcsolatban kérném a segítségeteket.
Milyen típusok vannak, elektromos és üzemanyag alapú?
Hogy működnek a Captiva-ban?

Mennyibe kerülnek, esetleg utólag hol lehet beszereltetni?
  • Zsámbék

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #282 Dátum: 2015 Február, 21, 11:27:01 am »

Google! http://www.webasto.com/hu/szegmensek-termekek/szemelygepkocsi/utolag-beszerelt-allofutes/a-mi-allofutesuenk/koezepkategoriaju-jarmuvek/
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #283 Dátum: 2015 Február, 21, 15:26:12 pm »

Én webastot néztem, de újba megfizethetetlen. A lanosban volt egy benzines, az csak programórás volt. Jó találmány, de a következőt ajánlom. Ha veszel vagy újat vagy mester által felújítottat garanciával (nekem az első bontottban átégett az égéstér a víztérrel). Ő szerelje be. Lehet fűtés rásegítés - ilyenkor nincs víz keringető szivattyúja a berendezésnek csak akkor megy mikor beindítod az autót, és állófűtés. Állófűtésnél vannak opciók programóra, távirányító, telefon. Nem tudom mennyire CAN buszos a Captivád, de érdemes arra is figyelni, hogy sima analóg vagy CAN buszos a rendszer. Az Epicába jó az analóg is.

A XVI. kerületben van egy webasto-s ő vállal is felújított beszerelést (olx-en is hirdet). Az árak nagyon változnak egy új analóg webasto programórával kb 250e Ft-tól indul, felújított 100e körül, bontott 50e körül. De ugye jöhetnek rá extrák mint távirányító ehhez külön modul + táv/távok kellenek (egy táv kb 70e ft újba és akkor még nincs modul), de a telefonos is modult igényel (olvastam, hogy van aki sufnizik ezzel egyes telefonoknak van analóg kivezetése ami SMS-el vezérelhető, de nekem ez sufni akkor is). A fogyasztása kb 0,7 liter/óra és hidegben a felfűtéshez kb 30-45perc is kellhet. És biztonsági okból azt hiszem 60C-os víz felett nem kapcsol be. A visszafolyó ágas rendszereknél a visszafolyó ágba kötik be, egyéb esetekben a tanktól vezetik el külön üzemanyag vezetékkel. Van saját kipufogója, ezt a kocsi aljához szokták felfúrni. Zárt garázsba nem szabad használni.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #284 Dátum: 2015 Február, 22, 09:29:13 am »

Én webastot néztem, de újba megfizethetetlen. A lanosban volt egy benzines, az csak programórás volt. Jó találmány, de a következőt ajánlom. Ha veszel vagy újat vagy mester által felújítottat garanciával (nekem az első bontottban átégett az égéstér a víztérrel). Ő szerelje be. Lehet fűtés rásegítés - ilyenkor nincs víz keringető szivattyúja a berendezésnek csak akkor megy mikor beindítod az autót, és állófűtés. Állófűtésnél vannak opciók programóra, távirányító, telefon. Nem tudom mennyire CAN buszos a Captivád, de érdemes arra is figyelni, hogy sima analóg vagy CAN buszos a rendszer. Az Epicába jó az analóg is.

A XVI. kerületben van egy webasto-s ő vállal is felújított beszerelést (olx-en is hirdet). Az árak nagyon változnak egy új analóg webasto programórával kb 250e Ft-tól indul, felújított 100e körül, bontott 50e körül. De ugye jöhetnek rá extrák mint távirányító ehhez külön modul + táv/távok kellenek (egy táv kb 70e ft újba és akkor még nincs modul), de a telefonos is modult igényel (olvastam, hogy van aki sufnizik ezzel egyes telefonoknak van analóg kivezetése ami SMS-el vezérelhető, de nekem ez sufni akkor is). A fogyasztása kb 0,7 liter/óra és hidegben a felfűtéshez kb 30-45perc is kellhet. És biztonsági okból azt hiszem 60C-os víz felett nem kapcsol be. A visszafolyó ágas rendszereknél a visszafolyó ágba kötik be, egyéb esetekben a tanktól vezetik el külön üzemanyag vezetékkel. Van saját kipufogója, ezt a kocsi aljához szokták felfúrni. Zárt garázsba nem szabad használni.

Conrad is árul 40-50e Ft közti áron.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #285 Dátum: 2015 Február, 22, 09:38:26 am »
Köszönöm a válaszokat, így el tudok indulni egy irányba.
Elektromos megoldás érdekelne még, bár az gondolom csak az utasteret fűti?
(Egy hideg reggelen a 90Ah-s aksit mennyire merítené le egy kellemes utastér hőérzet, indítás előtt?)
Gyárilag is elérhető volt az állófűtés a Captivában, vagy mindenkinek utólag lett beszerelve?
Esetleg akinek van, egy két fotót megoszthatna, hogy az utastérben milyen a kezelőszerv, vagy a motortérben hol található...

• Zsámbék

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #286 Dátum: 2015 Február, 22, 09:43:30 am »
(Egy hideg reggelen a 90Ah-s aksit mennyire merítené le egy kellemes utastér hőérzet, indítás előtt?)
Gyárilag is elérhető volt az állófűtés a Captivában, vagy mindenkinek utólag lett beszerelve?
Esetleg akinek van, egy két fotót megoszthatna, hogy az utastérben milyen a kezelőszerv, vagy a motortérben hol található...

Ezekről az elektromos cuccoktól azért csodát ne várj. Talán a legjobb a konnektoros verzió, amit a fagydugó helyére kell beszereltetni.
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #287 Dátum: 2015 Február, 22, 09:58:24 am »

Ezekről az elektromos cuccoktól azért csodát ne várj. Talán a legjobb a konnektoros verzió, amit a fagydugó helyére kell beszereltetni.

lehet, hogy ez meg a túl olcsó kategória?
http://www.vizmelegito-allofutes.com/

Vagy keringetőszivattyús, a kiskörbe kell beiktatni.
Ivanics szerint náluk a blokk negatívjának megfelelő alu öntvényt csavaroznak fel a motorra, ebben van a fűtőszál.
« Utoljára szerkesztve: 2015 Február, 22, 10:11:17 am írta attis »
attis

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #288 Dátum: 2015 Február, 22, 11:18:48 am »

lehet, hogy ez meg a túl olcsó kategória?
http://www.vizmelegito-allofutes.com/

Vagy keringetőszivattyús, a kiskörbe kell beiktatni.
Ivanics szerint náluk a blokk negatívjának megfelelő alu öntvényt csavaroznak fel a motorra, ebben van a fűtőszál.

Ezek nem csak az utasteret fűtik fel? Gyanús a kiskörbe való beszerelés. mindegy, nem akarok kukacoskodni, mert nem ismerem.
  • BP

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #289 Dátum: 2015 Február, 22, 14:02:22 pm »
Találtam pár terméket E-bayen, aki látott már ilyet, kifejthetné, melyik mi:
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=390667769452
Ehhez kell valami, vagy a kesztyűtartó alá gond nélkül beszerelhető?

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=380594179719
Lehet ez kell az előző termékhez?

Amúgy a magyar termék csábító, a webasto minőség, de nagyon drága...
  • Zsámbék

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #290 Dátum: 2015 Február, 22, 15:47:10 pm »

Az első csak a venti motorja. Ilyen van most is benne, ez nyomja befelé a levegőt. A második meg a teljes fűtésbox.
  • BP

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #291 Dátum: 2015 Február, 22, 15:59:34 pm »

A magyar termék az csak hálózati árammal működik!!! A Webasto az egy bárhol használható készülék, mivel a hőt folyékony üag. felhasználásával állítja elő.  :igaz: A két rendszer ég és föld
  • Budapest

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #292 Dátum: 2015 Március, 01, 20:58:35 pm »
Ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
(Nekem ez az autó tényleg olyan mint ha új lenne.)
Pár napig világított a légzsák lámpa, de ma kialudt és minden indítás után jónak tűnik. (Nincs visszajelzés.)

Mit lenne érdemes megnézetnem, vagy ha most minden rendben, akkor ne foglalkozzak vele?

• Zsámbék

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #293 Dátum: 2015 Március, 01, 21:37:22 pm »
Pár napig világított a légzsák lámpa, de ma kialudt és minden indítás után jónak tűnik. (Nincs visszajelzés.)

Mit lenne érdemes megnézetnem, vagy ha most minden rendben, akkor ne foglalkozzak vele?

Chevyknek rakfeneje a legzsak csatlakozo az ules alatt. Nekem a Nubira is neha bejelzett es az Epica is. Neha eleg csak megmozgatni a kabeleket az ules alatt,maskor szet kell huzni a csatlakozot es vissza,esetleg befujni wd40-el.
Epica 2.0 D

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #294 Dátum: 2015 Március, 02, 07:19:01 am »
Kérdés az, hogy villog-e a gyújtás ráadásakor vagy csak világít folyamatosan. Nem tudom, hogy a Captivánál pontosan hogy van, de a Lacettinél ha hibát észlelt és már nem áll fenn a hiba, akkor gyújtás ráadásakor nem villog (talán hétszer, jelezve, hogy minden rendben), hanem folyamatosan világít. Ezzel jelzi, hogy volt valami hiba, de már nincs. Ráadásul ezt törölni házilag nem lehet, csak gyári műszerrel.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #295 Dátum: 2015 Március, 02, 09:26:29 am »

Chevyknek rakfeneje a legzsak csatlakozo az ules alatt. Nekem a Nubira is neha bejelzett es az Epica is. Neha eleg csak megmozgatni a kabeleket az ules alatt,maskor szet kell huzni a csatlakozot es vissza,esetleg befujni wd40-el.

Ez a wd40 semmire sem jó. Érintkező tisztítőt vagy precíziós kontakttisztítót/chip sprayt illik használni. A wd40 bovden kenésre való
  • BP

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #296 Dátum: 2015 Március, 02, 10:02:36 am »

Ez a wd40 semmire sem jó. Érintkező tisztítőt vagy precíziós kontakttisztítót/chip sprayt illik használni. A wd40 bovden kenésre való

Nekem bevált. Már csak azért is, mert elsősorban tisztító hatása van és gátolja az oxidációt a fém felületeken.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #297 Dátum: 2015 Március, 02, 16:06:49 pm »

Nekem bevált. Már csak azért is, mert elsősorban tisztító hatása van és gátolja az oxidációt a fém felületeken.

Amúgy a világ legdrágábban árult petróleumja ...
attis

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #298 Dátum: 2015 Május, 08, 20:00:50 pm »
Sziasztok!

Ismét a segítségeteket kérném.
A jobb oldali visszapillantó index üvegét szeretném kicserélni, mert egy kőfelverődés miatt betörött és áll benne a víz.
Akármilyen állásba állítóm a tükörlapot nem látok alatta egyértelmű csavart vagy kipattintható fület amivel biztosan le tudnám venni.
Gondolom, ha az leveszem, akkor két csavar oldásával le tudom venni az index üveget.
Esetleg ha valaki fotózna nekem egyet, vagy service manual-t küldeni, nagyon nagy segítség lenne.

Előre is köszönöm.

• Zsámbék

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #299 Dátum: 2015 Május, 08, 20:23:05 pm »
Sziasztok!

Ismét a segítségeteket kérném.
A jobb oldali visszapillantó index üvegét szeretném kicserélni, mert egy kőfelverődés miatt betörött és áll benne a víz.
Akármilyen állásba állítóm a tükörlapot nem látok alatta egyértelmű csavart vagy kipattintható fület amivel biztosan le tudnám venni.
Gondolom, ha az leveszem, akkor két csavar oldásával le tudom venni az index üveget.
Esetleg ha valaki fotózna nekem egyet, vagy service manual-t küldeni, nagyon nagy segítség lenne.

Előre is köszönöm.
A talpburkolat két részből áll, azt kell széthúzni, majd 3 csavar fogja a tükröt
  • Budapest