Szerző Téma: Captiva - Családi terepes  (Megtekintve 116041 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Captiva - Családi terepes
« Válasz #260 Dátum: 2015 Január, 02, 13:26:32 pm »
Szerintem csak a vizuális megoldás van. Nekem is csak egy gomb van erre. Én onnan veszem észre, hogy alul hamarabb olvad a jég mint felül, illetve az ablaktörlő kiolvad.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #261 Dátum: 2015 Január, 02, 14:10:41 pm »
Szerintem csak a vizuális megoldás van. Nekem is csak egy gomb van erre. Én onnan veszem észre, hogy alul hamarabb olvad a jég mint felül, illetve az ablaktörlő kiolvad.

Epicánál is a hátsó ablak fűtésűre van kötve
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #262 Dátum: 2015 Január, 05, 15:39:46 pm »
Köszönöm a segítséget, próbálgatom majd.
Meg tudnátok mondani, hogy milyen izzítógyertyát vegyek bele?
Mostanában a mínuszokban elsőre nem mindig indul.

NGK, Bosch, NPParts, BluePrint?
Kinek mi a tapasztalata, szeretném a legjobbat megvenni!

• Captiva 2.0 150 LE Diesel LT HIGH 2009/09
  • Zsámbék

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #263 Dátum: 2015 Január, 05, 21:58:38 pm »
Köszönöm a segítséget, próbálgatom majd.
Meg tudnátok mondani, hogy milyen izzítógyertyát vegyek bele?
Mostanában a mínuszokban elsőre nem mindig indul.

NGK, Bosch, NPParts, BluePrint?
Kinek mi a tapasztalata, szeretném a legjobbat megvenni!

Én az Epicába gyárit fogok venni. Lehet drágább, de azt gondolom a gyári a legtartósabb. Ezért is drága.
  • BP

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #264 Dátum: 2015 Január, 09, 21:44:29 pm »
Sziasztok!

Mi a helyzet akkor, ha egy 5 éves autóból nem tudják kiszedni az izzítógyertyát?
Tudtok olyan szervizt, szakszervizt ahol speciális fűthető gyertyakulccsal ki tudják szedni?
Létezik, hogy a 3. és 4. gyertyához a turbót is le kell venni?

• Zsámbék

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #265 Dátum: 2015 Január, 10, 09:59:28 am »
Sziasztok!

Mi a helyzet akkor, ha egy 5 éves autóból nem tudják kiszedni az izzítógyertyát?
Tudtok olyan szervizt, szakszervizt ahol speciális fűthető gyertyakulccsal ki tudják szedni?
A fűthető kulcsnak mi az értelme? A motor nagyobb hőt termel. Melyik szerviz ajánlgat ilyen dolgokat?
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #266 Dátum: 2015 Január, 10, 10:22:20 am »
Nekem csak egy gomb van a hátsó ablakfűtéshez, de ez aktiválja a tükrök fűtését. A szélvédő páramentesítéséhez van egy gomb, de az a klímát aktiválja. Hogyan tudom ellenőrizni a szélvédőfűtést, hogy müködik? Azon kívül, hogy látom a leolvasztást, vagy nem?
Nem írtam, de 2009-es Captivam van.
Tegnap volt szerencsém élvezni a szélvédőfűtés áldásait, segítségével sokkal gyorsabban ment az ónoseső miatti jég eltávolítása.

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #267 Dátum: 2015 Január, 10, 10:56:23 am »
Sziasztok!

A fűthető kulcsnak mi az értelme? A motor nagyobb hőt termel. Melyik szerviz ajánlgat ilyen dolgokat?

Én is olvastam hasonlót, de épp fordítva, hűtötték, aminek van is értelme talán:-)

"A gyertyát anyagának szakítási határértékénél kisebb erővel szabad mindenkor lazítani!! -menet szerint utána kell nézni vagy egy gyertyát feláldozva szakítási próbát kell végezni, pl D10 35NM, de gyertyatípusonként van eltérés-
Én véleményem, hogy csak az szakítja be aki idióta, lehet jobb ha a tulaj rászánja az időt és anyagköltséget és maga cseréli.
I. Csavarlazítóval áztatni 24H -würth rost of max-
-A gyertya tövét előtte jól kitakarítani!!!-
II. Áztatás közben 2 alkalommal speci pneumatikus izzítógyertya kiszedővel lazítani úgy hogy befeszíted a krovaszárat -cucc:Ellient AT 1740-
III. 24h után maxra felmelegíted a motort + 5perc járás
IV. Fagyasztóban lehűtött -15C' szerszámmal (dugófej, krovaszár) elsőnek a pneus lazítóval lazítod 1 percig.
V. T krovaszárral ráfeszítesz a törési határérték alatt és bármilyen makacs a gyertya ki fog lazulni
VI. Meglazulás után megvárod míg lehűl a motor és lazító olaj segítségével érzéssel lazítva csavarod ki."

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__3812327-izzitogyertya-kiszereles-hogyan
Epica 2.0 D

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #268 Dátum: 2015 Január, 10, 11:16:54 am »
Sziasztok!

Én is olvastam hasonlót, de épp fordítva, hűtötték, aminek van is értelme talán:-)

"A gyertyát anyagának szakítási határértékénél kisebb erővel szabad mindenkor lazítani!! -menet szerint utána kell nézni vagy egy gyertyát feláldozva szakítási próbát kell végezni, pl D10 35NM, de gyertyatípusonként van eltérés-
Én véleményem, hogy csak az szakítja be aki idióta, lehet jobb ha a tulaj rászánja az időt és anyagköltséget és maga cseréli.
I. Csavarlazítóval áztatni 24H -würth rost of max-
-A gyertya tövét előtte jól kitakarítani!!!-
II. Áztatás közben 2 alkalommal speci pneumatikus izzítógyertya kiszedővel lazítani úgy hogy befeszíted a krovaszárat -cucc:Ellient AT 1740-
III. 24h után maxra felmelegíted a motort + 5perc járás
IV. Fagyasztóban lehűtött -15C' szerszámmal (dugófej, krovaszár) elsőnek a pneus lazítóval lazítod 1 percig.
V. T krovaszárral ráfeszítesz a törési határérték alatt és bármilyen makacs a gyertya ki fog lazulni
VI. Meglazulás után megvárod míg lehűl a motor és lazító olaj segítségével érzéssel lazítva csavarod ki."

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__3812327-izzitogyertya-kiszereles-hogyan
Fékolaj az igazi, többek között azért is, mert a kúszási képessége jobb mint a petroleumszármazékoknak, továbbá erősen agresszív
Ami a hűtést illeti. A felmelegített motor nagyobb tömege pillanatok alatt kiegyenlíti a CroVa lényegesen kisebb tömeg alacsonyabb hőjét, főleg, hogy azt a mínusz fokot még át is kell adnia az izzítógyertyának. Ha beletörik a gyertya, akkor marad a hengerfej le, kifúrás, sajnos.
« Utoljára szerkesztve: 2015 Január, 10, 11:21:49 am írta DT »
  • Budapest

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #269 Dátum: 2015 Január, 10, 11:37:20 am »
Ami a hűtést illeti. A felmelegített motor nagyobb tömege pillanatok alatt kiegyenlíti a CroVa lényegesen kisebb tömeg alacsonyabb hőjét, főleg, hogy azt a mínusz fokot még át is kell adnia az izzítógyertyának.

Hát ezért fogalmaztam én is úgy ahogy.. Egyébként én is úgy gondolom, ahogy írtad. Nyilván hogy nem órakra hűti le, de lehet, hogy pont ez a minimális hűkülönbség kell ahhoz, hogy meginduljon. Mivel nem vagyok szerelő fogalmam sincs, hogy ez a gyakorlatban segít-e. Mindenesetre nekem az jött le, hogy aki írta, az már szedett ki gyertyát, én meg még nem.
Epica 2.0 D

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #270 Dátum: 2015 Január, 10, 12:26:14 pm »
Ami a hűtést illeti. A felmelegített motor nagyobb tömege pillanatok alatt kiegyenlíti a CroVa lényegesen kisebb tömeg alacsonyabb hőjét, főleg, hogy azt a mínusz fokot még át is kell adnia az izzítógyertyának.

Hát ezért fogalmaztam én is úgy ahogy.. Egyébként én is úgy gondolom, ahogy írtad. Nyilván hogy nem órakra hűti le, de lehet, hogy pont ez a minimális hűkülönbség kell ahhoz, hogy meginduljon. Mivel nem vagyok szerelő fogalmam sincs, hogy ez a gyakorlatban segít-e. Mindenesetre nekem az jött le, hogy aki írta, az már szedett ki gyertyát, én meg még nem.
Én is szedtem ki, mínusz 10 fokban, az utcán egy 8-as csillagkulccsal. :)
De, ha valaki nem tudja kivenni, akkor szakszerviz, megrendeli a cserét és a többi legyen a szerviz gondja.
  • Budapest

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #271 Dátum: 2015 Január, 10, 12:56:56 pm »

De, ha valaki nem tudja kivenni, akkor szakszerviz, megrendeli a cserét és a többi legyen a szerviz gondja.

Na, Neked ezért nem kellett lehűteni.  :hahota:

Amúgy igazad van!
Epica 2.0 D

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #272 Dátum: 2015 Január, 10, 13:01:55 pm »

Na, Neked ezért nem kellett lehűteni.  :hahota:

Amúgy igazad van!
Sokan vesznek majmot, de banánra már nem futja nekik. De legalább termeszteni tudnák :)
  • Budapest

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #273 Dátum: 2015 Január, 11, 09:04:56 am »
Huuu nagyon köszönöm a válaszokat, óvatosban elejtem majd a szakítási határértéket és 2x megondolják, hogy nyomatákkulccsal vagy mezei csőkulccsal vegyék ki:)))
  • Zsámbék

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #274 Dátum: 2015 Február, 11, 20:17:07 pm »
Sziasztok!

Pár napja megjött a navi, beszereltem, ha valakit érdekel csak nem mer belevágni, kérdezzetek bátran.
http://www.sinowholesaler.com/chevrolet-captiva6in162tftdvrusbbluetoothauxbt-music-a2dpgps-mapno-discv6002-p-1298.html

Az én kérdésem pedig az lenne, hogy C100-as Captivából volt Xeon lámás kiadás vagy csak projektoros?
Égen-földön kerestem, de semmit nem találok, csak gyári megoldás érdekelne, mert közúti jogszabályoknak megfelelően szeretném használni.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/captiva/chevrolet_captiva_2.0_d_lt_medium_automata_limitalt_modell-8378389
Szerintetek ez igazi lehet? (Ez csak egy limitált szériában volt elérhető?)

Amúgy beépítettem egy Angle Eyes-t is, egyszerűen gyönyörű, de azt hiszem ki kell szednem, mert ezt sem lehet M.O.-n használni.

• Zsámbék

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #275 Dátum: 2015 Február, 11, 23:06:16 pm »
Sajnos  akkor sem szabályos, ha gyári lámpát veszel bele (automata lámpaállítás és fényszóró mosó kötelező 2004 óta a xenonhoz). Egyébként szerintem nem volt gyáriban hozzá csak a projektoros verziók.

A fejegységed nagyon jól néz ki. Láttam a linken, hogy van tolató kamerájuk is, esetleg azt is vettél hozzá?
  • BP

Nem elérhető Slyr

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #276 Dátum: 2015 Február, 12, 08:11:28 am »
Helló!

Fényszóró mosóm van, de gondolom annak is autómatának kellene lennie.?
Igen adtak hozzá DVR(menet közben felvevő) és Reverse(tolató) kamerát.
Egy 8Gb-os pendrive-ot filmeknek, zenének, stb.
Egy 8Gb-os SD-kártyát teljes iGo Európa térképpel 2013 Q3-as. (Frissítettem: 2014 Q2-re)
Első körben egy 2,7Ghz-es wifi video transmitterrel próbálkoztam, de azzal nem fért össze a rendszer. Néha újraindult, néha vibrált párat a képernyő.
Most ott tartok, hogy a csomagtér ajtóba beszereltem a kamerát, a bal tolatólámpából felhoztam a 12V-ot és a kb 15m-es video kábelt behúztam a csonagtérbe. Ha lesz egy kis időm megbontom a tetőkárpitot és előrehozom ott a kábelt.

Gyorsan elindul, még boot idő alatt is két másodpercen belül van tólatójel.
Az ár úgy képződik, hogy E-bayen hírdette a fentebb említett cég:
260$ díj + 60$ posta + 40 ezer forint VÁMÁFA = 127 ezer  + beszerelés (csináld magad/0)
  • Zsámbék

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #277 Dátum: 2015 Február, 12, 08:22:26 am »
Szerintem a fényszórómosónak nem automatán kell működnie. A kormánytávirányítás működik?

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #278 Dátum: 2015 Február, 12, 08:22:31 am »
Helló!

Fényszóró mosóm van, de gondolom annak is autómatának kellene lennie.?
Igen adtak hozzá DVR(menet közben felvevő) és Reverse(tolató) kamerát.
Egy 8Gb-os pendrive-ot filmeknek, zenének, stb.
Egy 8Gb-os SD-kártyát teljes iGo Európa térképpel 2013 Q3-as. (Frissítettem: 2014 Q2-re)
Első körben egy 2,7Ghz-es wifi video transmitterrel próbálkoztam, de azzal nem fért össze a rendszer. Néha újraindult, néha vibrált párat a képernyő.
Most ott tartok, hogy a csomagtér ajtóba beszereltem a kamerát, a bal tolatólámpából felhoztam a 12V-ot és a kb 15m-es video kábelt behúztam a csonagtérbe. Ha lesz egy kis időm megbontom a tetőkárpitot és előrehozom ott a kábelt.

Gyorsan elindul, még boot idő alatt is két másodpercen belül van tólatójel.
Az ár úgy képződik, hogy E-bayen hírdette a fentebb említett cég:
260$ díj + 60$ posta + 40 ezer forint VÁMÁFA = 127 ezer  + beszerelés (csináld magad/0)
A xenonnak nem csak automata fényszóróállítás, meg mosó berendezés kell, hanem az autó típusbizonyítványában is xenonnak kell szerepelni. Ez pedig nincsen  :igaz:
  • Budapest

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #279 Dátum: 2015 Február, 12, 18:09:43 pm »
Az Opel Antarához volt és van xenon-lámpa. Egy gyárban készül a Captivával, könnyen lehet, hogy volt olyan piac a világon, ahol esetleg elérhető volt a Captiva is xenonnal.
Ennek ellenére most már az utólagos átalakítás szerintem se fog menni szabályosan, ahogy írták is.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT