Szerző Téma: Captiva - Családi terepes  (Megtekintve 116084 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nemo25

• Vendég
Re: Captiva - Családi terepes
« Válasz #120 Dátum: 2010 Február, 22, 00:01:37 am »
Szia Zsolt!
Ez nagyon kalandos út volt.Piszkosúl élvezem az ilyen túrákat. :taps: Az 5 órás határállás és a vodkaparti kivételével.Mivel az én éves alkoholfogyasztásom erõsen tart a nulla felé, ezért már kidolgoztam azt a szöveget amivel sértõdés nélkül vissza lehet utasítani a jó szívvel kínált szeszféleséget. Egyszerûen, de sajnálkozó tekintettel közlöm, hogy sajnos gyógyszert szedek és az orvos azt mondta hogy ha erre iszok egy korty alkoholt is, akkor az nagy gázt foganatosít magával.Ez mindig beválik. :oke: Persze itt nincs az hogy egyet meginnál de nem kell több.
Valóban hasznos az az ablakmodul.Akkor ez is az a kategória, ami már egy kár be nem következte miatt is visszahozza az árát.
« Utoljára szerkesztve: 2010 Február, 22, 01:07:26 am írta sebijoe »

Elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #121 Dátum: 2010 Február, 22, 09:43:15 am »

Én viszont a nyestriasztót fogom belerakatni rövidesen.Pár hete felfedeztem, hogy kis nyestmancsnyomok voltak a motort boritó müanyagon. Hál istennek nem kajált meg most semmit,de lehet legközelebb nem leszek ilyen szerencsés.Azt a pár ezrest megéri hogy ne rágja szét a technikát.

Conrad-ná vettem, asszem 4e Ft körül. Motortéri kivite, idõnként tol egy impulzust, led villan egyet. Biztosíték, csavarok voltak a dobozban.

Asszem erre rá fogok repülni. köszi.

Ami nincs a szettben: semmi amivel fel lehet fogatni a vezetékeket. CAN bus miatt célszerû direktben az aksira és testre kötni, olvadóbetét van hozzá (biztosíték) - tehát végy két bilincset is. Lustaság okán nem volt kedvem forrasztani, így hidegsajtolással rögzítettem a kábelvégeket a csavarozható bilincsekhez (ráb@sztam egy nagyot kalapáccsal a betonon  :hahota:) Ennyi....
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Pzsolt64

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #122 Dátum: 2010 Február, 23, 20:00:28 pm »
Sziasztok,
Egyebkent nem ertem,hogy ilyen filleres dolgokat mert nem raknak bele alapba,hamar van kozpontizar meg elektromos ablakemelo.
Hal istennek nalunk nincsenek ragcsalok,de eggyik volt kollegamnak Solymaron lakik neki ugy szet ragtak a kocsit ,hogy amikor kigyulladt alig birtak eloltani.Midenkit mas izgat.Nem tudtok valami elektromos szerelot aki ert a can-bus-hoz es dolgozik hozott anyagbol is?Az SX4-esembe a vezeto oldali ajtokarpit moge raktak be a kapcsolokra igy szerintem nem szol bele a can-busba.
Zsolt
  • Chevrolet Captiva
  • Budapest XV.

Nemo25

• Vendég
« Válasz #123 Dátum: 2010 Február, 26, 20:56:09 pm »

Én viszont a nyestriasztót fogom belerakatni rövidesen.Pár hete felfedeztem, hogy kis nyestmancsnyomok voltak a motort boritó müanyagon. Hál istennek nem kajált meg most semmit,de lehet legközelebb nem leszek ilyen szerencsés.Azt a pár ezrest megéri hogy ne rágja szét a technikát.

Conrad-ná vettem, asszem 4e Ft körül. Motortéri kivite, idõnként tol egy impulzust, led villan egyet. Biztosíték, csavarok voltak a dobozban.

Asszem erre rá fogok repülni. köszi.

Ami nincs a szettben: semmi amivel fel lehet fogatni a vezetékeket. CAN bus miatt célszerû direktben az aksira és testre kötni, olvadóbetét van hozzá (biztosíték) - tehát végy két bilincset is. Lustaság okán nem volt kedvem forrasztani, így hidegsajtolással rögzítettem a kábelvégeket a csavarozható bilincsekhez (ráb@sztam egy nagyot kalapáccsal a betonon  :hahota:) Ennyi....
Köszi! :oke:

Nemo25

• Vendég
« Válasz #124 Dátum: 2010 Február, 26, 21:10:50 pm »
Sziasztok,
Egyebkent nem ertem,hogy ilyen filleres dolgokat mert nem raknak bele alapba,hamar van kozpontizar meg elektromos ablakemelo.
Hal istennek nalunk nincsenek ragcsalok,de eggyik volt kollegamnak Solymaron lakik neki ugy szet ragtak a kocsit ,hogy amikor kigyulladt alig birtak eloltani.Midenkit mas izgat.Nem tudtok valami elektromos szerelot aki ert a can-bus-hoz es dolgozik hozott anyagbol is?Az SX4-esembe a vezeto oldali ajtokarpit moge raktak be a kapcsolokra igy szerintem nem szol bele a can-busba.
Zsolt
A 17-ben tudok egy megbízható srácot, nagyon ügyes, megkérdezem hoyg vállal- e hozott anyagból munkát.
Ma Ausztriából hazafelé tankoltam jó kis osztrák olajat.Kicsit határozottan leesett  a fogyasztásom. Ja és kicsit jobban megy a szekér. JA és nem volt egy euro literje.(271.- forint). Urak ott a MOL-nál nem kéne magukba szálni egy kicsit erõsen????És ez nem azért van mert a szomszéd nõje mindíg zöldebb.Ez bizony hosszú évek tapasztalata! :igaz: :igaz: :igaz:  Nemo

Elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #125 Dátum: 2010 Február, 27, 22:56:12 pm »
Sziasztok,
Zsolt
A 17-ben tudok egy megbízható srácot, nagyon ügyes, megkérdezem hoyg vállal- e hozott anyagból munkát.
Ma Ausztriából hazafelé tankoltam jó kis osztrák olajat.Kicsit határozottan leesett  a fogyasztásom. Ja és kicsit jobban megy a szekér. JA és nem volt egy euro literje.(271.- forint). Urak ott a MOL-nál nem kéne magukba szálni egy kicsit erõsen????És ez nem azért van mert a szomszéd nõje mindíg zöldebb.Ez bizony hosszú évek tapasztalata! :igaz: :igaz: :igaz:  Nemo

Osztrák naftával jellemzõen közel 100km-el megnõ a hatótávom benzin és gázolaj esetében is. Az észrevételed helytálló...
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #126 Dátum: 2010 Február, 28, 13:01:33 pm »
Sziasztok,
Zsolt

Osztrák naftával jellemzõen közel 100km-el megnõ a hatótávom benzin és gázolaj esetében is. Az észrevételed helytálló...

én is így tapasztalom, már évek óta.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #127 Dátum: 2010 Február, 28, 13:18:26 pm »
Sziasztok,
Zsolt

én is így tapasztalom, már évek óta.

Nekem benzinessel volt nagyon szembetûnõ. Dízelnél kevésbé észrevehetõ, szerintem.
Epica 2.0 D

Nem elérhető Pzsolt64

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #128 Dátum: 2010 Február, 28, 17:27:05 pm »
Sziasztok,
Koszi ha utanna kerdezel a beszerelest illetoen.
En 2 eve a Horvatoknal tapasztaltam ,hogy jobb az uzemanyag minosege.Na En a Molnal nem tankolok csak OMV-nel ami ugyebar osztrak es allitolag kintrol hozzak a naftat.Akkor a Madaras Tesconal (Aushan) az olcsobb nafta az minosegre milyen lehet?
Eleg Birkak lettunk,hogy hagyjuk ,hogy igy packazzanak velunk.Velunk fizettetik meg az O sajat joletuket,de ezmar OFF!!!!!

Zsolt
  • Chevrolet Captiva
  • Budapest XV.

Nemo25

• Vendég
« Válasz #129 Dátum: 2010 Február, 28, 18:12:09 pm »
Hali!
Megnyugtatlak,hogy az ÖMV-nál is hazai a normál árú gázolaj. Csak a drágább olajat hozzák kintrõl, ami megfelel a kinti normálnak, amit  ott   1 EURO körül adnak. Na mi ez ha nem lehúzás. És drága kormányunk arra hivatkozott a legutobbi jövedékiadó emelésénél, hogy ez kötelezõ EU-s elõírás. :???: :merges2: :sir: Az osztrákoknak nem kötelezõ? Vagy csak minket néznek ezek hülyének???Belgiumban és Hollandiába nem rég 0.89 és 0.95 között tankoltam, miközben nálunk akkor is 290 pénz körül mozgott  a literenkénti ár.Ezek szerint nekik sem kötelezõ az EU-s elõírt adótartalom????? Álltalában üres tankkal szoktam kiguruni a határon mert sokkal jobb ha kint tankolok, és telivel haza.Mikor itthon tankolok akkor a sírhatnék  :sir:kerülget. Persze magyarázák a bizonyítvanyt a MOL emberei, hogy semmivel sem rosszabb a hazai :gondolkodik: de ezek szerint mások is tapasztalták ezt rajtam kivül. Nemo

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #130 Dátum: 2010 Február, 28, 18:25:35 pm »
OFF!
van téma a benzin-minõség tárgyalásának, mélyebben ott merüljünk bele: http://forum.chevyklub.hu/index.php?topic=70.0
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető WERES

• PR Manager
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
    • Profil megtekintése
« Válasz #131 Dátum: 2010 Május, 05, 16:48:47 pm »
amúgy a captiva kormánya is nyöszörög, mint a lacsié, csak még nem olyan hangosan  :taps:
Lacetti R+

Nem elérhető Pzsolt64

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #132 Dátum: 2010 Május, 08, 20:52:10 pm »
Nekem is nyoszorgott de a  WD40 csodakat muvelt.
  • Chevrolet Captiva
  • Budapest XV.

Nemo25

• Vendég
« Válasz #133 Dátum: 2010 Május, 10, 00:43:26 am »
Nekem is nyoszorgott de a  WD40 csodakat muvelt.
Hol és mit fujtál be  a WD40-el???Nekem is nyöszörög egy kicsit, de csak álló helyzetben.

captivals

• Vendég
« Válasz #134 Dátum: 2010 Június, 04, 22:02:54 pm »
 :ima:

2009.03 hóban forgalomba helyezett került ez évben tulajdonomba 28000 km-el. Elég sok apró bosszantó gyártási problémát sikerült kiküszöbölnöm. Létrehozok egy fotó tárat és késõbb írok ezekrõl szerintem hasznát veszitek. A nyöszörgés nekem a rudazattól jön és nem a kormánykeréktõl. Kaptam ma visszahívást ezzel kapcsolatosan.
A kormány miatt kit hívnak még vissza? Kaptatok visszahívást?
« Utoljára szerkesztve: 2010 Június, 04, 22:08:02 pm írta captivals »

Nemo25

• Vendég
« Válasz #135 Dátum: 2010 Június, 07, 00:42:59 am »
A nyöszörgést nem a rudazat okoza. A szervóban az olaj áramlása adja azt a hangot. Mivel álló helyzetben a legnagyobb az ellenállása a kerekeknek ezért akkor lehet a leghangosabban hallani. Legalább is ezt állapítotuk meg a szerelõmmel. A WD-40 nem biztos hogy a megfelelõ kenõanyag a gumival szerelt alkatrészeknek. Elképzelehetõ hogy károsíthatja a gumi szilenteket és pórvédõ alkatrészeket. Nagy valószínûséggel nem indifferens a gumira. Gumialkatrészek kenésére a szilikon bázisú kencék alkalmasak.
A visszahívás nem a nyöszörgés miatt van, hanem egy csavar esetlegesen fellazulhat, és ezt ellenörzik, illetve meghuzák a megfelelõ nyomatékkal.
« Utoljára szerkesztve: 2010 Június, 07, 00:46:35 am írta Nemo25 »

Nem elérhető Pzsolt64

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #136 Dátum: 2010 Június, 22, 20:32:35 pm »
Sziasztok,
Ujra net közelben .már lassan 2 hónapja belorussziában vagyok, de csak most sikerült netet szerezni.
Sajnos most nem használom a kocsit de tavasszal nekem is nyikorgott a kormány.
Ugyanugy ahogy mondjátok erössen állohelyzetben.
Befulytam WD40-el és megszünt.nekem a hang a kormány keréknél jelentkezett.Az asszonnyal halgattatam hogy honan jön.
Elutazás elött 1 héttel lett lefoliázva.
Nem tudja valaki a can-bus miatt csak can-busos xenont lehet belerakni?
  • Chevrolet Captiva
  • Budapest XV.

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #137 Dátum: 2010 Június, 22, 20:38:39 pm »
Nem tudja valaki a can-bus miatt csak can-busos xenont lehet belerakni?
igen :igaz:

Nem elérhető Pzsolt64

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #138 Dátum: 2010 Június, 26, 19:07:02 pm »
Köszi,
akkor majd ilyet keresek.
Can-busban jártas elektromos szerelöt nem tudtok aki ablakemelö modult tudna beszerelni?
  • Chevrolet Captiva
  • Budapest XV.

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #139 Dátum: 2010 Június, 26, 19:27:02 pm »
Köszi,
akkor majd ilyet keresek.
Can-busban jártas elektromos szerelöt nem tudtok aki ablakemelö modult tudna beszerelni?
profilodban nincs lakhely, így nehéz lesz :igaz:
legalább megyét írjatok, ha nem akartok pontos helység nevet, úgy kicsit könnyebben menne :oke: