Szerző Téma: Kérdések a szerviznek  (Megtekintve 790290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
Re:Kérdések a szerviznek
« Válasz #5760 Dátum: 2019 Július, 08, 11:25:48 am »
Sziasztok .Péntek óta tuljdonosa vagyok egy Chevrolet Cruze 2.0d 2013 évjáratú autónak.
A problémám a következő:Az információs kijelzőt nappal alig lehet látni.Próbáltam a config menüben beállítani a fényerőt és a kontrasztot,de nincs ilyen menüpont.Pedig kéne lennie.
Most egy régi igo primo navigációs kártya van benne,a benne lévő háttérvilágítás beállítására nem reagál semmit.
Másik gondom az hogy a tolató radar hibát ír ki"CODE136"
Azt olvastam hogy egy rendszer frissítés megoldaná a hibákat.
Hova tudnám elvinni Pécs és környéke esetleg 100 km körzetben.
Én az OPEL penthe-regondoltam Pécsen.
Válaszokat előre is köszönöm.
Szia,
A választ meg is adtad magadnak.
Szakszervízbe kell frissítésre vinni a kocsit.
Sajnos máshol nem igazán van. a Nubirámban is elég halovány a középkonzol órájának a kijelzője. Nem tudom lehet e kezdeni valamit.

Üdv:
Sznuni
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető hcs

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #5761 Dátum: 2019 Július, 28, 22:33:32 pm »
Sziasztok!

Lett egy olyan problémám hogy a Nexiában az injektor híd végén szivárog a benzin a besajtolt tömítésnél. Szétszedés után látszik hogy a lezáró lemez alatt ott van az O gyűrű mint tömítés.
Van erre valamilyen bevált javítási eljárás, olyan ami üzembiztos? Nyomás alatti benzinről van szó, nem akarok szerepelni vele a hírekben.....
Amire gondoltam: gépműhelyben tömítéscsere Viton gyűrűre visszasajtolással, vagy belülről rákenek epoxi gyatát vagy benzin álló rtv szilikont.
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető ncsaba3

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5762 Dátum: 2019 Augusztus, 02, 07:56:26 am »
Sziasztok.

Chevrolet cruze 2,0d 163Le .Azt vettem észre hogy üresben hideg motornál(meleg motornál még nem próbáltam) a motor 1500-1600 közötti fordulaton remeg,(nem vészesen csak zavar). alatta fölötte nem. A motor szépen jár nem csörömpöl.Menet közben nem figyeltem vagy nem vettem észre.
A másik gondom hogy kb.60 fokos vizhőmérsékletnél egyszer leesik az alapjárat 650-ig egy pillanatra ,De mindig csak ekkora hőfoknál és csak egyszer.Nem ismerem az autót most van először dizel autóm.
Köszönöm a segítséget.
  • Chevrolet Cruze 2.0d
  • Pécs

Nem elérhető Dandino

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5763 Dátum: 2019 Augusztus, 07, 14:50:54 pm »
Sziasztok,

Olyan problémám lenne (chevrolet spark 2008 0.8 ) ,hogy már akár 1 nap állás után is ha 1-esbe vagy lükvercben hagyom az autót,a sebességváltó szinte beragad sebbességbe, kinyomott kuplunggal is nagyon nehezen tudom kiszedni, van hogy nem is csak ha elindítom az autót és szépen engedem vissza a kinyomott kuplungot, egyik pillanatban ránt egy óriásit és onnantól kezdve minden jó. A hiba egy motormosás után jelentkezett először és azóta nem múlik, én olyasmire tudok gondolni lsd képen megjelölt gumiköpeny kivan szakadva és ha oda bement egy kis víz a motormosás alkalmával okozhat ilyet ? Bárkinek bármi ötletét szívesen veszem.

« Utoljára szerkesztve: 2019 Augusztus, 07, 15:11:27 pm írta Dandino »
  • Chevrolet Spark LS 0.8 2005
  • Debrecen

Nem elérhető Vanda

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5764 Dátum: 2019 Augusztus, 08, 13:08:17 pm »
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az 1,4-es AVEO sedán 2006 évjáratú autómon az első futómű rugótányérján levő nyílnak milyen irányba kell mutatnia, illetve, hogyan kell összeszerelni a lengéscsillapítóval!
Sajnos szétszedéskor nem lett megjelölve és nem szeretném rosszul összeszerelni!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.: PZ
  • aveo 1,4 sedan
  • Orosháza

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #5765 Dátum: 2019 Augusztus, 08, 21:21:28 pm »
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az 1,4-es AVEO sedán 2006 évjáratú autómon az első futómű rugótányérján levő nyílnak milyen irányba kell mutatnia, illetve, hogyan kell összeszerelni a lengéscsillapítóval!
Sajnos szétszedéskor nem lett megjelölve és nem szeretném rosszul összeszerelni!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.: PZ

szereléskor adódik,hogy mi hogyan álljon ehhez kell a tapasztalat
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Vanda

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5766 Dátum: 2019 Augusztus, 09, 16:32:19 pm »
Köszönöm a választ! Sajnos az első szét-összeszerelést nem én végeztem és az egyik rugó kilépett az alsó gólyalábból, beleütött a doblemezbe ha magasabbra került a kerék!Ha jól gondolom akkor úgy kell a tányért beszerelni, hogy a rugóval párhuzamos legyen. Ez azt jelenti, hogy a nyílnak a menetirányra merőlegesnek és kifelé kell mutatnia. Erre szerettem volna megerősítést kérni, hogy jó-e az elképzelésem!  :gondolkodik:
  • aveo 1,4 sedan
  • Orosháza

Nem elérhető BarabásTibor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5767 Dátum: 2019 Október, 29, 05:02:48 am »
Szép napot.

Segítségért fordulok hozzátok.
Van egy 2003-as Daewoo Kaloson. 1.4es benzines Ekotec motorral.

Problémája. Kis fordulatnál gondol egyet vagy elkezd rángatni elég keményen (nagyobb gázadásnál általában elmúlik)vagy teljesen le is áll a motor minden előjel nélkül. Sajnos már mindkettőt megtapasztaltam.
Iszonyat megnőtt a fogyasztása is azóta mióta ezt a jelenségét tapasztaltam. 60-70km, egy negyed tank benzin.
A motor erőtlen, nem húz úgy ahoz az tőle megszokott volt.
Pár 100km-es új vezérlés,szűrők és olaj vannak benne.( Olaj szép tiszta és nem eszi.)
A gyertyák is szinte újak és tiszták.
Remélem leírtam mindent ami kellhet.

Tanácsokat tippeket előre is nagyon szépen megköszönöm.
  • Daewoo Kalos 1.4
  • Szolnok

Nem elérhető Donkey

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5768 Dátum: 2019 November, 26, 20:52:15 pm »
Sziasztok, Chevrolet Captiva 2.2 vcdi 2012
Lassan feladom de azért még itt leirom hátha tud valaki segiteni
Izzitogyertyak cseréje után nem indul be az autó, le lett legtelenitve az uzemagyag rendszer, komputer semmi hibát nem ír ki egyszerűen nem indul
Valaki tudna valami ötletet adni mi lehet a gond? Vagy hogy kell rendesen lelegteleniteni a rendszert?
Koszi szépen!
  • Chevrolet Captiva 2.2 VCDI LTZ 2012
  • Great Yarmouth Debrecen