Szerző Téma: Kérdések a szerviznek  (Megtekintve 743874 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
Re:Kérdések a szerviznek
« Válasz #5740 Dátum: 2019 Január, 31, 16:15:10 pm »
igen az

6l kell az autóba.
Acea C5-ös, biztosan?

Totalba 10000ft az 5L

Némi utánajárással sikerült rájönnöm.
A szerviz helyesen járt el. Tájékoztatásból azonban továbbra is egyes.
A füles tavalyi, a Renault technoológia elvben 2019-től érvényes.
ACEA C5 0W-20 az előírt. Lehetőleg elf.

Találtam egy idevágó cikket:
http://lavina.hu/acea-motorolaj-szabvanyok-2016/

Sok újat olvastam benne, rég foglalkoztam kenőanyagokkal...

Van valaki másnak is, vagy a környezetében AdBlue-s motor?

Na, hogy jártam:

Akartam egy nulladik olajcserét 3-5e km között az új autón. Kb 2-3 hét az előjegyzési idő egy egyszerű olajcserére is.
Odavittem, otthagytam. Fél óra múlva hívnak sűrű elnézéskérések közepette, hogy sajnálják, de benézték, nincsen az autóba való olajuk. "Túl új a motor, nem készültünk fel rá".
Adtak új időpontot januárra.
Vajon milyen olaj kellhet ebbe a járgányba ?!?! A manuálban csak sima ACEA 3, vagy ACEA 5 teljesítményszint van.
Tulajdonképp örülhetek is, hogy nem egy akármit öntöttek bele, hanem felvállalták, hogy hibáztak.

1.5 dci nem egy különleges motor, vajon az AdBlue miatt lehet a hiszti?

Vannak itt nálam okosabbak, gondoltam kérdezek.

Frissítve:

Ráakadtam valamire:

https://olajshop.hu/spg/791531/A-LEGUJABB-MOTOROLAJOK-AVAGY-MI-LESZ-AZ-5W-30-UTAN

Majd a Renault specifikáció: https://olajshop.hu/spg/376657/Renault-motorolaj-specifikaciok

Végül az előírást teljesítő olajok: https://olajshop.hu/spl/459082/RENAULT-RN-0720

Kicsit közelebb kerültem a megoldáshoz. Az oldalon található olajok közt azonos specifikáció mellett árban elég jelentős a szórás, mit tud egy 20e Ft-os olaj egy 8e Ft-oshoz képest?
A Mannol O.E.M (Original Equipment of Manufacturer) for Renault megnevezés bizalomgerjesztőnek tűnik, viszont a legolcsóbb.
Tapasztalat, vélemény ezekről a gyártókról?

valószínű nem ez a specifikáció kell bele mert ez van mindenhol hordószámra mannol oem olajai a felejtős kategória használtam nem jött be

Köszönöm! Erre gondolok én is. 2008-as Renault specifikáció, kizárt, hogy ne legyen ilyen olajuk.
Bújom a szakirodalmat, de olyan szinten nem tájékoztatják a tulajdonost, hogy csak na. Pl szervizkönyv sincs, csak elektronikus. A kötelező szervizek nagyjábóli tartalma egy apróbetűs A4-es lap. Meg ilyenek.

Na előástam az említett "szerviz lapot", hát még az RN 0720 sincs rajta, csak az ACEA C3, C5.
Meg fogom kérdezni a szervizben, mi az RN szabvány. Mivel a gari feltétele "Renault  technológia szerinti szervizelés", meg kell hogy mondják, különben nem tudom betartani, ugye...

//a.
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető ToTi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5741 Dátum: 2019 Február, 15, 23:14:29 pm »
Sziasztok!

Van egy Chevrolet Cruze 1,6 benzines 2013 évjáratú autóm. Eddig semmi gond nem volt vele, de most egyik napról a másikra megszűnt a fűtés a vezető (bal) oldalon.  :sir: Előjele nem volt semmi. Az utas oldalon minden rendben, fűt rendesen, jön  a meleg levegő. A vezető oldalon ugyanúgy fúj, de hideg levegőt. A vezérlése elektromos. A fúvási irányok jól működnek, a hőmérséklet jól szabályozható. Autóvillamossági szakember szerint (bevizsgálta) a szervó motorok jól működnek. A levegő áramlás mechanikáját nem ismerem hogyan van megoldva.  :szomoru:
Így ötletem sincs mi lehet a probléma.   :???: :???: :???: Nem tudom, egy, illetve két fűtőtest van-e benne. A hűtőközeg megfelelő mennyiségű, nem tudom lehet-e esetleg levegősödésre gondolni? Hibajelzés nincs az autóban.

Esetleg ötlet, hogy merre induljak tovább? Meg lehet-e úszni egy teljes  műszerfal kiszerelést (ami ugye elég húzós) esetleg?

Köszönettel:
ToTi
  • Chevrolet Cruze 1.6
  • Szombathely

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #5742 Dátum: 2019 Február, 16, 13:03:33 pm »
Sziasztok!

Van egy Chevrolet Cruze 1,6 benzines 2013 évjáratú autóm. Eddig semmi gond nem volt vele, de most egyik napról a másikra megszűnt a fűtés a vezető (bal) oldalon.  :sir: Előjele nem volt semmi. Az utas oldalon minden rendben, fűt rendesen, jön  a meleg levegő. A vezető oldalon ugyanúgy fúj, de hideg levegőt. A vezérlése elektromos. A fúvási irányok jól működnek, a hőmérséklet jól szabályozható. Autóvillamossági szakember szerint (bevizsgálta) a szervó motorok jól működnek. A levegő áramlás mechanikáját nem ismerem hogyan van megoldva.  :szomoru:
Így ötletem sincs mi lehet a probléma.   :???: :???: :???: Nem tudom, egy, illetve két fűtőtest van-e benne. A hűtőközeg megfelelő mennyiségű, nem tudom lehet-e esetleg levegősödésre gondolni? Hibajelzés nincs az autóban.

Esetleg ötlet, hogy merre induljak tovább? Meg lehet-e úszni egy teljes  műszerfal kiszerelést (ami ugye elég húzós) esetleg?

Köszönettel:
ToTi

műszerfal ki fűtésbox csappantyú törés jellemző
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #5743 Dátum: 2019 Február, 16, 18:40:00 pm »
Ez az olaj téma érdekes. Már rég foglalkoztam vele, átolvasgatom majd újra. Ezek szerint át kell.
Amit ennek kapcsán láttam, hogy – asszem a Castrol oldalán – fölsorolnak valami  háromféle 1.5dCi motort 85, 90, 110 és akkor még DPF vagy nem.
És nem egyforma olajat ajánl hozzájuk.

Azt akarom csak kihozni, hogy ennél pontosabban kell tudnod milyen motor az ott elöl.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #5744 Dátum: 2019 Február, 16, 19:50:30 pm »
Ez az olaj téma érdekes. Már rég foglalkoztam vele, átolvasgatom majd újra. Ezek szerint át kell.
Amit ennek kapcsán láttam, hogy – asszem a Castrol oldalán – fölsorolnak valami  háromféle 1.5dCi motort 85, 90, 110 és akkor még DPF vagy nem.
És nem egyforma olajat ajánl hozzájuk.

Azt akarom csak kihozni, hogy ennél pontosabban kell tudnod milyen motor az ott elöl.

csak az eur6d-s motort még nem tudja
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető horty911

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5745 Dátum: 2019 Február, 25, 23:47:25 pm »
Sziasztok,
a következő történt a Lacettivel (1.6 benzin, 2005-ös). Munkából hazaérve megálltam ügyet intézni, majd tovább indultam, ekkor hallottam valami ismeretlen zajt, de először azt hittem, nem tőlem ered, majd mikor megérkeztem a bolt parkolójába, ott már hallottam, hogy ez a csörömpölő, zörgő hang a motorból jön, majd vásárlás után indultam volna tovább, de meg se mukkant az autó. Az akksi rendben van, mert minden elektronika működik, de a kulcs fordításakor semmi nem történt, az önindító néma. Betoltuk, na így már életre kelt, de nagyon csúnyán zörög a motorban valami. Így hazahajtottam, szerencsére kb 200 métert kellett menni így. Leállítottam a motort és próbaképpen ismét indítottam, ekkor már működött, azt vettem észre, amíg indít, addig az a zaj hangosabb és durvább, majd mikor jár a motor, valamennyivel halkabban zajong, de gyorsan leállítottam, mert biztosan nem tesz jót neki a működés ilyen állapotban. Most szerelőre várok, aki szerint elmondásom alapján önindító probléma, de már lehet mást is tönkrevághatott akár, úgyhogy izgatottan vagy inkább idegesen várom, milyen meglepetés lapul a fedél alatt. Találkoztatok hasonlóval?
  • Chevrolet Lacetti SW 1.6 16v
  • Gyula

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5746 Dátum: 2019 Május, 01, 20:40:15 pm »
0,09 liter AdBlue-t eszik aza autóm 100 km-en. 10 liter kb 2500 Ft. Elhanyagolható  :yoyo:
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #5747 Dátum: 2019 Május, 01, 21:48:08 pm »
Éppen ma néztem az árakat a felénk lévő kúton, és láttam fent van az AdBlue ára, ha jól emlékszem 190 Ft/L volt az ára. Vagy valami ilyesmi...
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5748 Dátum: 2019 Május, 02, 07:43:51 am »
Éppen ma néztem az árakat a felénk lévő kúton, és láttam fent van az AdBlue ára, ha jól emlékszem 190 Ft/L volt az ára. Vagy valami ilyesmi...

Akkor ott még olcsóbb. Autósboltban volt 2.500,-, shell kúton 5.200,-  Végül is mindegy, hogy 100 km-en 40,-, vagy 15,- Ft költséget jelent.
Egyébként lehet, hogy a 190 Ft-os ár kamionoknak van, pisztolyból. Láttam már a neten 100 Ft alatt is.
« Utoljára szerkesztve: 2019 Május, 02, 11:55:49 am írta attis »
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #5749 Dátum: 2019 Május, 02, 19:19:44 pm »
Ja olyan. :oke: Kocsiba mekkora az AdBlue tartály?
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5750 Dátum: 2019 Május, 02, 21:09:17 pm »
Ja olyan. :oke: Kocsiba mekkora az AdBlue tartály?

12, vagy 18 liter, nemtom pontosan. Más a 4x2 és a 4x4 hajtáshoz, gondolom utóbbi kisebb. Nincs benne a gépkönyvben, ez gáz. DE szól a járgány 2400 km-nél, 1200-nál, majd 200 km-enként, majd 100 km-enként, majd sikítozik 50 km-enként.  Annyit ír, hogy ha kifogyott, ne egy-két litert töltsünk rá, hanem 10 litert. Gondolom a szintérzékelő miatt.
Erősen korrozív anyag, ha melléfröccsen akkor azonnal törölni, mosni.

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5751 Dátum: 2019 Május, 31, 23:39:10 pm »
Eddig az összes autómon külön abroncsnyomás volt megadva a teljes terheléshez/autópályás futáshoz.
Nemúgy a mostanin, ott mindegyik érték azonos.
Azért én kíváncsiságból most fölé fújtam próbaképp 0,2 bar-al.
Sokal jobbank érzem 130-nál, kevésbé kenődik az úton - 215/65 r17 ballonos abroncsai vannak. Ez ilyen suv abroncs, tényleg annyira ballonos, hogy nem lehetett látni amikor már csak  1,1 bar volt benne a defekt miatt, a tpm meg már javában rikoltozott.

Mi a véleményetek, hagyjam így?
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #5752 Dátum: 2019 Június, 01, 07:23:15 am »
Szerintem a 0.2 + nem sok, maximum a gumi kopása lesz más, bár ez sem bizti. Simson-on legalább is... :rohog:
  • Kaposvár

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #5753 Dátum: 2019 Június, 01, 11:33:31 am »
0.2-t emelést ír teljes terhelésre, ha jól látom, annak jó nak kell lennie szerintem is. Nem teljes terhelésen is.

Viszont tetszik, hogy teljes terhelésen ne menj 100 km/h-nál gyorsabban. Gondolom nő a borulási hajlam, magasabbra kerül súlypont. Aztán félnek és beírják, hogy mondhassák: mi szóltunk előre. Régebben olvastam, hogy az USA-ban számottevően megnőttek a borulásos balesetek a SUV-ok elszaporodásával.
Magasabbak, na!

Eddig az összes autómon külön abroncsnyomás volt megadva a teljes terheléshez/autópályás futáshoz.
Nemúgy a mostanin, ott mindegyik érték azonos.
Azért én kíváncsiságból most fölé fújtam próbaképp 0,2 bar-al.
Sokal jobbank érzem 130-nál, kevésbé kenődik az úton - 215/65 r17 ballonos abroncsai vannak. Ez ilyen suv abroncs, tényleg annyira ballonos, hogy nem lehetett látni amikor már csak  1,1 bar volt benne a defekt miatt, a tpm meg már javában rikoltozott.

Mi a véleményetek, hagyjam így?
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető ncsaba3

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5754 Dátum: 2019 Június, 20, 09:28:55 am »
Helló Novák  Csaba vagyok .
Lehet hogy rossz helyre írok, olyan kérdésem lenne hogy vettem egy chevrolet cruze2013  évjáratú autót és nincs benne navigációs kártya. Hol tudok beszerezni?Köszönöm előre is.
  • Chevrolet Cruze 2.0d
  • Pécs

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5755 Dátum: 2019 Június, 20, 09:51:24 am »
Helló Novák  Csaba vagyok .
Lehet hogy rossz helyre írok, olyan kérdésem lenne hogy vettem egy chevrolet cruze2013  évjáratú autót és nincs benne navigációs kártya. Hol tudok beszerezni?Köszönöm előre is.

Csak márkaszervízben
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5756 Dátum: 2019 Június, 21, 07:35:57 am »
A Cruze-hoz vannak egyéb lehetőségek is. Keress rá a facebookon, GPS Navi Leslie néven. Ő elvileg tud hozzá legfrissebbet is adni, ha Navi600/900 a benne lévő készülék. Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot.
Persze a márkaszerviz is tud adni, kb 50-60 ezer hozzá.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető ncsaba3

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5757 Dátum: 2019 Június, 21, 18:57:27 pm »
A Cruze-hoz vannak egyéb lehetőségek is. Keress rá a facebookon, GPS Navi Leslie néven. Ő elvileg tud hozzá legfrissebbet is adni, ha Navi600/900 a benne lévő készülék. Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot.
ő úgy tűnik eltünt 2016-ban volt az utolsó bejegyzése.
  • Chevrolet Cruze 2.0d
  • Pécs

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5758 Dátum: 2019 Június, 23, 00:11:00 am »
ő úgy tűnik eltünt 2016-ban volt az utolsó bejegyzése.
Facebookon fent van és az e-mailekre is válaszol. Legalábbis januárban még nekem válaszolt. Leslie Navi
  +36702811881
leslie.gpsnavi@gmail.com
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető ncsaba3

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5759 Dátum: 2019 Július, 07, 21:44:55 pm »
Sziasztok .Péntek óta tuljdonosa vagyok egy Chevrolet Cruze 2.0d 2013 évjáratú autónak.
A problémám a következő:Az információs kijelzőt nappal alig lehet látni.Próbáltam a config menüben beállítani a fényerőt és a kontrasztot,de nincs ilyen menüpont.Pedig kéne lennie.
Most egy régi igo primo navigációs kártya van benne,a benne lévő háttérvilágítás beállítására nem reagál semmit.
Másik gondom az hogy a tolató radar hibát ír ki"CODE136"
Azt olvastam hogy egy rendszer frissítés megoldaná a hibákat.
Hova tudnám elvinni Pécs és környéke esetleg 100 km körzetben.
Én az OPEL penthe-regondoltam Pécsen.
Válaszokat előre is köszönöm.
  • Chevrolet Cruze 2.0d
  • Pécs