Szerző Téma: Kérdések a szerviznek  (Megtekintve 636570 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

WaseK

• Vendég
Kérdések a szerviznek
« Dátum: 2004 Április, 03, 20:46:31 pm »
Tedd fel kérdésed, és aki tud válaszol.
« Utoljára szerkesztve: 2010 Június, 06, 12:24:02 pm írta Viper »

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Re:Kérdések a szerviznek
« Válasz #1 Dátum: 2004 Április, 03, 21:12:41 pm »
Kornél, a Váci szervizvezető reméljük válaszol majd minden kérdésre, reméljük minél előbb!
Üdvözlünk a topikodban! :hullam:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2004 Április, 03, 21:42:47 pm »
Idézetet írta: "zsolt160"
Kornél, a Váci szervizvezető reméljük válaszol majd minden kérdésre, reméljük minél előbb!
Üdvözlünk a topikodban! :hullam:

Hurrá ! Azt hiszem megtaláltam ! Mondd hogy ez az !
SKY
  • Lacetti
SKY

Attila

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2004 Április, 03, 21:45:57 pm »
Kornél:
Hogyan kell leszedni a Matiz komplett műszerfalát?
Le szeretném az egészet hangszigetelni, és a műszerfal alatt nagyon sok a fedettlen rész!

WaseK

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2004 Április, 03, 21:46:34 pm »
Idézetet írta: "KORNÉL"

Hurrá ! Azt hiszem megtaláltam ! Mondd hogy ez az !
SKY

Jó helyen vagy :)

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2004 Április, 03, 21:56:58 pm »
Idézetet írta: "Attila"
Kornél:
Le szeretném az egészet hangszigetelni, és a műszerfal alatt nagyon sok a fedettlen rész!

Az az igazság, hogy már csináltam ilyet de már régebben.

Nem olyan nagy munka. Kikell szedni a fekete konzolt az óra körül, és utána a csavarjait kell megtalálnod. Van egy pár darab, de így fejből nem tudnám elsorolni az összeset. Igazából ha gondolod hétfőn megnézem és leírom a műveleti sorrendet. Üdv:SKY
  • Lacetti
SKY

Attila

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2004 Április, 03, 22:02:11 pm »
Kornél:

Nem olyan nagy munka. Kikell szedni a fekete konzolt az óra körül, és utána a csavarjait kell megtalálnod. Van egy pár darab, de így fejből nem tudnám elsorolni az összeset. Igazából ha gondolod hétfőn megnézem és leírom a műveleti sorrendet. Üdv:SKY

Azt megköszönném, de elég annyi válasz is, hogy csak a látható csavarokat kell kiszedni, vagy vannak elbújtatott tréfás csavarok is?

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2004 Április, 04, 11:22:37 am »
Kornél:

Azt megköszönném, de elég annyi válasz is, hogy csak a látható csavarokat kell kiszedni, vagy vannak elbújtatott tréfás csavarok is?

Szia !
Már vasárnap van. Igen. Van olyan csavar amit nem lehet látni, mert műanyag takaró alatt van. Ilyen a műszerfal tetjén az üveg alatti részen a két ovális műanyag takaró amit ki kell szedni ahoz hogy lássad a csavar fejét.
Üdv :SKY
  • Lacetti
SKY

Attila

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2004 Április, 05, 08:19:51 am »
Kornél:
Azoikat még lehet látni:))
De azokon kívül?
Olyanra gondolok, hogy Pl kiszedem a km órát, és onnan balra fent..
Ezt csak írtam, szerintem ott nincs is csavar.

angel

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2004 Április, 05, 08:26:51 am »
Szia KORNÉL!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a Gyulainál vettük a kocsit, elvihetem-e más szervizbe (pl. hozzád)?
A következő miatt kellene: eddig 3 "hozzáértő" vezette a kocsit (én sajna azt hittem, hgoy én vagyok béna), és mindenki mondta, hogy sűrgősen állítassak a kuplungon, mert nagyon gázos... 1.) apám: elindulni sem tudott vele, mondta, hogy 1 ponton fog 2.) automoso: kiporgott a kerek, mikor indulni akart vele, bár ő nem merte mondani, hogy sz*r, 3.) barátom: szerinte is beesik a kuplung... Lehet ezen állítani? Ha nem kell gyorsan indulnom akkor nem gáz, de mikor dugóban nyomnak a pirosnál, hát van egy hangja, mikor már nyomom a gázt, de még nem fog a kuplung... Amiért tényleg érdekes lenne, hogy vihetem-e hozzátok, az az,  hogy a bal hangszóró nem szól, azt Ti megcsináljátok-e gariban, vagy az a gyulai dolga? Ja, és ha szeretnék benne cseréltetni váltó és motor olajat, az mibe fájna nekem? És még egy dolog, gyulai azt mondta, hogy 2000-nél vigyem szervizbe, a könyvben 1000 van, az én kocsimban 600, de azt mondják, hogy a kuplung miatt ne várjak, nehogy szétvágjon valamit...
Köszi a válaszod!!!!

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2004 Április, 05, 15:24:35 pm »
Szia Szilva !

Természetesen hozhatod hozzánk a Picúrt, mi is elvégezhetjük az úgymond 1000-es szervízt. A szervízkönyv szerint 1000-2000 között kell megtörténni ennek a műveletnek. A kuplunggal kapcsolatban mi az észrevételed ? Túlságosan hamar kapcsol vagy későn? Lehet rajta álítani, persze nem mondom hogy bújj alá, ha gondolod beállítjuk bármikor . Nem kell külön ezért időpontot egyeztetni, csak gyere el. Üdv: SKY
  • Lacetti
SKY

rosszcica

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2004 Április, 05, 15:27:59 pm »
Szia Szilva !

Természetesen hozhatod hozzánk a Picúrt, mi is elvégezhetjük az úgymond 1000-es szervízt. A szervízkönyv szerint 1000-2000 között kell megtörténni ennek a m?veletnek. A kuplunggal kapcsolatban mi az észrevételed ? Túlságosan hamar kapcsol vagy kés?n? Lehet rajta álítani, persze nem mondom hogy bújj alá, ha gondolod beállítjuk bármikor . Nem kell külön ezért id?pontot egyeztetni, csak gyere el. Üdv: SKY

Szia Kornél!

Mivel én jövôhéten úgyis megyek hozzátok szervízre, felajánlottam Szilvának, hogy jöjjön ki velem, és akkor biztos hogy oda is talál. Én már szinte hazajárok hozzátok  :D

Nem elérhető Sztaki

• Sztaki
  • Daewoo rajongó
  • Nem: Férfi
  • Lanos 1.5i 8V SE (98) + Lanos 1.6 16V SX (2000)
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2004 Április, 05, 15:30:13 pm »
Szia Kornél!

Nekem is lenne egy kérdésem.

A Lanosom furcsa, periódikusan moralyló zajt hallat egy erősebb bal kanyarban és kanyar után még kb 500 méterig hallani. Néha egyenes úton is hallom csak halkabban.
Voltam már szervízben (mert féltem, hogy féltengelyes a drága), de csak valami gumi v. műanyag valamit cseréltek az összekötőnél.

Az szervíz után nem hallottam semmit, (mondjuk nem mindig jelentkezik a zaj), de most megint hallom.

Ha nem féltengely és nem az a gumi v. műanyag amit cseréltek, akkor mi lehet az? csapágy?

Azt tudni kell, hogy korábban sikerült a jobb elejét "leejteni" az árokba egy beállónál. Akkor nem vettem észre semmit sem. A futómű nem húzott a szokotnál jobban és hangja sem volt.

Segítséged előre is köszönöm.
  • Lanos 1.5i 8V SE (98) + Lanos 1.6 16V SX (2000)
  • Székesfehérvár, Békéscsaba, Bp.
"... nincs olyan gép, ami gyorsabban jár a gépeket pusztító gondolatnál és
nincs olyan gép, ami gyorsabban jár a gépeket romboló mozdulatnál ...."

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2004 Április, 05, 15:30:15 pm »
Szia Rosszcica !
Nem is figyeltem, hogy Te is fent vagy a neten. Köszi ha segítesz Szilvának! Ha nagy leszek meghálálom ! üdv :SKY
  • Lacetti
SKY

rosszcica

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2004 Április, 05, 15:32:02 pm »
Szia Rosszcica !
Nem is figyeltem, hogy Te is fent vagy a neten. Köszi ha segítesz Szilvának! Ha nagy leszek meghálálom ! üdv :SKY

Szívesen.
Lehet hogy változik a program és már most szerdán kimegyünk. Akkor esetleg letudhatnátok az enyémet is. Tudod még mit akartatok csinálni rajta?

angel

• Vendég
« Válasz #15 Dátum: 2004 Április, 05, 15:35:03 pm »
Akkor nem gáz, hogy nincs még meg az 1000? Tehát a kuplung úgy van, hogy benyomom - már akkor tök laza - és amikor engedem fel, kb. a felénél kezd el fogni, addig mint ha nem is engedném fel... utána sem nagyon fog, egy kis részen fog rendesen... Pl. 3-ból 4-be gáz nélkül is "ráz", ha felváltok, egyszerűen túl kis részen fog... Bocsi, tudom, hogy nagyon nő vagyok... tuti el lehetne ezt mondani rendesen is, de én sajna nem vagyok rá képes :( És a hangszóróval tudnátok akkor valamit csinálni? Illetve mennyibe fájan a két olaj (motor, váltó) csere? Arra már külön be kéne jelentkeznem?
Köszi!!!!

Szia Szilva !

Természetesen hozhatod hozzánk a Picúrt, mi is elvégezhetjük az úgymond 1000-es szervízt. A szervízkönyv szerint 1000-2000 között kell megtörténni ennek a műveletnek. A kuplunggal kapcsolatban mi az észrevételed ? Túlságosan hamar kapcsol vagy későn? Lehet rajta álítani, persze nem mondom hogy bújj alá, ha gondolod beállítjuk bármikor . Nem kell külön ezért időpontot egyeztetni, csak gyere el. Üdv: SKY

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2004 Április, 05, 15:51:42 pm »
Szilvának!

A hangszórót ki tudjuk cserélni gariba, de csak akkor, ha a hifidet daewoo márkaszervíz szerelte be. Mert nekik tudniuk kell mekkora szuflát bír ki a gyári hangszóró. A motor- és váltóolajcsere + szűrő+md. nálunk kb.23000 pénz, de ebből lejön a kedvezmény. A kuplunggal kapcsolatba szerintem ha kivitelezhető akkor gyere el rosszcicával és megnézzük. Ha kritikusnak tlálod inkább előzzük meg a bajt, minthogy le kelljen tenned a Picúrt napokra. Igaz kapnál csereautót, mert ez gariba menne.Üdv:SKY

Rosszcicának!

Ha elárulod miért is jössz, akkor biztosan eszembe fog jutni miről is
beszéltünk.

VALAMI NAGYON GÁZOS A NETEMMEL AZÉRT TÜNÖK EL NÉHA.
  • Lacetti
SKY

angel

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2004 Április, 05, 16:09:28 pm »
Kornél!

Köszi, asszem ezt akkor bebuktam, tehát irány MM, venni hangszórót... :(
Akkor 90%, hogy megyünk szerdán, még holnap egyeztetünk!
Csak a váltót kellene megnézni akkor, asszem az olaj jövő hónapra marad  :oops:
Köszi szépen,
Szilvi

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2004 Április, 05, 16:23:05 pm »
Idézetet írta: "Szilva"
Kornél!

Köszi, asszem ezt akkor bebuktam, tehát irány MM, venni hangszórót... :(
Akkor 90%, hogy megyünk szerdán, még holnap egyeztetünk!
Csak a váltót kellene megnézni akkor, asszem az olaj jövő hónapra marad  :oops:
Köszi szépen,
Szilvi

Szilva !

Már ott vagy, hogy szervízes az autód ? Nem csak az 1000-es szervízt kell megcsinálni? Mennyi idős a Picúr ? SKY
  • Lacetti
SKY

angel

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2004 Április, 05, 16:51:01 pm »
De, csak 1000 szerviz, csak mondta egy bn?m, aki szintén matizos, hogy nagyon gázos ez a két olaj, ami benne van, és amint van annyim, azonnal cseréltessem ki ?ket...
Kora: 11 napos :))))

Szilva !

Már ott vagy, hogy szervízes az autód ? Nem csak az 1000-es szervízt kell megcsinálni? Mennyi id?s a Picúr ? SKY