Szerző Téma: Fogyasztási adatok!  (Megtekintve 108769 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Nem: Férfi
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #40 Dátum: 2005 Február, 22, 19:00:31 pm »
MatizII 0,8 csak városban, télen (febr.), csak rövid távokon (max. 2 km), szinte soha fel nem meleged? motorral, sok leállítással, indítással, sokat földúton, és havas úton is: 9,7 liter/100 km fogyasztás. Ez a maximum, amit megeszik.  :-D
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

deckard

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #41 Dátum: 2005 Február, 23, 16:24:11 pm »
Bocs, de szerintem ez nem is olyan vicces :-(  Ez rengeteg, tél ide vagy oda!

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Fogyasztási adatok!
« Válasz #42 Dátum: 2005 Február, 23, 17:16:05 pm »
Idézetet írta: "deckard"
Bocs, de szerintem ez nem is olyan vicces :-(  Ez rengeteg, tél ide vagy oda!
Itt szerintem ezen van a hangsúly:
Idézetet írta: "HFT"
csak rövid távokon (max. 2 km), szinte soha fel nem meleged? motorral, sok leállítással, indítással

deckard

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #43 Dátum: 2005 Február, 23, 18:36:58 pm »
Természetesen a többi tényez?t is figyelembe vettem amikor ezt írtam, és szerintem továbbra is botrányos ez  a fogyasztás egy 0.8-as motortól. Egyébként a II-es Matiz jellemz?en sokat fogyaszt, még a hasonló adottságú kocsik összevetésében is. Bocs, de ez van.

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #44 Dátum: 2005 Február, 23, 22:31:49 pm »
Természetesen a többi tényez?t is figyelembe vettem amikor ezt írtam, és szerintem továbbra is botrányos ez  a fogyasztás egy 0.8-as motortól. Egyébként a II-es Matiz jellemz?en sokat fogyaszt, még a hasonló adottságú kocsik összevetésében is. Bocs, de ez van.

Egyrészt igazad van, a motor méretéhez képest sokat fogyaszt. Másrészt én ezt már akkor is tudtam, mikor megvettem, de nem ezért vettem, mert keveset fogyaszt.
Harmadrészt azonban amit írtam, abban az is benne van, hogy a fogyasztás szempontjából totál kedvez?tlen körülmények sem viszik 10 liter felé a fogyasztását. Tehát EZ A MAXIMUM (legalábbis az én autómnál és vezetési szokásaimmal)
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

deckard

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #45 Dátum: 2005 Február, 24, 00:00:43 am »
Távol álljon tölem hogy vitatkozzak, én örülök hogy megvagy elégedve.
Az életben soha egyetlen autónak sem számoltam ki a fogyasztását, mert egyszer?en ha elfogyott a benzin, tele tankoltam és kész. Nem is ezért írtam a hozzászólásomat, de tudom hogy többen meglep?dtek a fogyasztáson miután használatba vették a kocsit. Reméljük az új majd jobb lesz hiszen az már euro 4-es, bár sokak szerint ez éppenhogy növeli a fogyasztást. Na mindegy, mélyebben tényleg ne menjünk bele, mert magam sem vagyok a téma szakavatott ismer?je. Ett?l még ugyanúgy szeretjük a Matizt!

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #46 Dátum: 2005 Február, 24, 11:09:31 am »
Reméljük az új majd jobb lesz hiszen az már euro 4-es, bár sokak szerint ez éppenhogy növeli a fogyasztást. Na mindegy, mélyebben tényleg ne menjünk bele, mert magam sem vagyok a téma szakavatott ismer?je. Ett?l még ugyanúgy szeretjük a Matizt!
Na éppen ez a baj, régi Matizom I-es volt, fogyasztása alap induláskor városban a régi 7 literrel kezdett, és ment lejebb, az új viszont 8 literr?l jön lefele. Mivel EGR szelep (remélem jól írtamvan :baby: ) van már a II-es szériában ami befolyásolja a fogyasztást is,  ezért mi lessz az eu IV-nél?? :wacko:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

deckard

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #47 Dátum: 2005 Február, 24, 11:40:26 am »
Nekem kb 1 hónapja cserélték az EGR szelepet. Állítólag típushiba. Nem igazán mértem a fogyasztást, de elképzelhet? hogy befolyásolja.

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #48 Dátum: 2005 Február, 24, 12:41:53 pm »
Nekem kb 1 hónapja cserélték az EGR szelepet. Állítólag típushiba. Nem igazán mértem a fogyasztást, de elképzelhet? hogy befolyásolja.

Az EEGR szelep állandóan zárva van. Csak akkor nyit ki, ha a második szenzor érez a kipufogógázban még éghet? anyagot. Ha meghibásodik a szelep akkor nem nyit ki. Üdv
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #49 Dátum: 2005 Március, 19, 20:11:48 pm »
Idézetet írta: "zsolt160"
Reméljük az új majd jobb lesz hiszen az már euro 4-es, bár sokak szerint ez éppenhogy növeli a fogyasztást. Na mindegy, mélyebben tényleg ne menjünk bele, mert magam sem vagyok a téma szakavatott ismer?je. Ett?l még ugyanúgy szeretjük a Matizt!
Na éppen ez a baj, régi Matizom I-es volt, fogyasztása alap induláskor városban a régi 7 literrel kezdett, és ment lejebb, az új viszont 8 literr?l jön lefele. Mivel EGR szelep (remélem jól írtamvan :baby: ) van már a II-es szériában ami befolyásolja a fogyasztást is,  ezért mi lessz az eu IV-nél?? :wacko:

Az új matiznál, ami spark lesz, ugye, 15 %-os fogyasztáscsökkenést ígérnek mindkét motornál. Ez pl. egy 0,8-as városi fogyaztását olyan 7-re csökkentené, a városon kívülit meg mondjuk 5,5-re.Még ez sem átüt?.

(Volt 2 évig ticom, tettem bele vagy 50.000 km-t. Karburátoros autó, automata szivatóval, de min. fogyasztás 3.9 l/100 km, városban télen max. 5,5 ami kijött bel?le. Az volt a király. 0,8-as, 3-hengeres, 41 LE-s, és könny? mint a régi 1.0-es 3 ajtós swift.)
  • Dunaharaszti
HFT

sxbálna

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #50 Dátum: 2005 Március, 19, 21:20:57 pm »

Az új matiznál, ami spark lesz, ugye, 15 %-os fogyasztáscsökkenést ígérnek mindkét motornál. Ez pl. egy 0,8-as városi fogyaztását olyan 7-re csökkentené, a városon kívülit meg mondjuk 5,5-re.Még ez sem átüt?.

(Volt 2 évig ticom, tettem bele vagy 50.000 km-t. Karburátoros autó, automata szivatóval, de min. fogyasztás 3.9 l/100 km, városban télen max. 5,5 ami kijött bel?le. Az volt a király. 0,8-as, 3-hengeres, 41 LE-s, és könny? mint a régi 1.0-es 3 ajtós swift.)

Hali!
A Kalosunk el?tt Matizunk volt, ha kíméltük, ha ?ztük 5.5-6l/100km-b?l ki jött, pedig nekünk is mondták a 8l-es városit. Csodálom ezeket a nagy számokat!

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #51 Dátum: 2005 Március, 20, 08:42:41 am »
Idézetet írta: "sxbálna"

Hali!
A Kalosunk el?tt Matizunk volt, ha kíméltük, ha ?ztük 5.5-6l/100km-b?l ki jött, pedig nekünk is mondták a 8l-es városit. Csodálom ezeket a nagy számokat!

hát igen. az is igaz, hogy nem mindegy: euro2-es, vagy euro3-as matizod volt-e? mert az euro3-as többet fogyaszt.
  • Dunaharaszti
HFT

Kexy

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #52 Dátum: 2005 Április, 16, 09:57:36 am »
kb 550km - 30 L 1.0 as matyi > 5.4 / 100 ha jol szamoltam :D

just in city (omb benzin meg jet) | castrolnal tankoltam eccer ugy hogy 7L re jott ki a beny akkor megijedtem :D

K

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #53 Dátum: 2005 Május, 21, 09:18:02 am »
MatizII 0,8 csak városban, télen (febr.), csak rövid távokon (max. 2 km), szinte soha fel nem meleged? motorral, sok leállítással, indítással, sokat földúton, és havas úton is: 9,7 liter/100 km fogyasztás. Ez a maximum, amit megeszik.  :-D

Ugyanez az autó, ugyanolyan körülmények között (a havat leszámítva), tavasszal: 8.6 liter/100 km fogyasztás.
Amikor nem volt városi használat, nyári id?ben 5.5 liter/100 km-es fogyik jöttek ki.
Tehát a tól-ig: 5,5-10 l/100 km
39.000 km van a gépben.
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #54 Dátum: 2005 Május, 23, 14:06:08 pm »
Éppen szombaton voltam Csokonyavisontán, Kaposvártól 55 km, klíma használata mellett 100-120 km/h tempó mellett 5.5 literes fogyasztást produkált, 6000 km van már a kocsiba.
Városba olyan 6.5-7 között van, a régi kocsi (I-es) 6 alatt evett, bár szerintem már ahoz képest egyre jobb, hogy közel 8 literes fogyasztásról indúltam. Igaz ebben van klima is, bár a városi használat légkondival nem sokat emel a fogyasztáson (szerintem), de majd elválik 10000 km felett! (kb addigra áll be a fogyasztás)
  • Kaposvár

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #55 Dátum: 2005 Május, 31, 16:30:52 pm »
Na most kapartam meg magamat! Városban 115 km-en a gép megette eddigi csúcsát, 11 litert! :evil:
Nem térek magamhoz! korbacsolas:
  • Kaposvár

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Fogyasztási adatok!
« Válasz #56 Dátum: 2005 Május, 31, 19:02:38 pm »
Na most kapartam meg magamat! Városban 115 km-en a gép megette eddigi csúcsát, 11 litert! :evil:
Nem térek magamhoz! korbacsolas:

Na ne máááááá!!!!  :shock:
Ez nagyon sok vazzeg!
Az enyém nem eszik ennyit, pedig én aztán szoktam nyomni városban is,
de mondjuk nekem nincs benne klíma!  ;-)
Még télen sem mértem többet 10,5l-nél!

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #57 Dátum: 2005 Június, 15, 13:53:52 pm »
Meg van a magyarázat a kiemelked? fogyasztásra!
Nem kell hosszasan járó motorral állni egy helyben, pláne ha megy a klíma! :duh:
  • Kaposvár

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #58 Dátum: 2005 Július, 10, 14:42:23 pm »
A budapesti utam fogyasztásakicsit sok, 6.76 l én ennél jobbat vártam.  :duh:  :nesze:
Pedig már 8000 km felett van az autóba, és ilyenkor a másik autóm 5.5l fogyasztott. 8-)
  • Kaposvár

Kexy

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #59 Dátum: 2005 Július, 10, 20:38:23 pm »
A budapesti utam fogyasztásakicsit sok, 6.76 l én ennél jobbat vártam.  :duh:  :nesze:
Pedig már 8000 km felett van az autóba, és ilyenkor a másik autóm 5.5l fogyasztott. 8-)

0,8 as?

Nalam a fogyasztas rendre 7l ha csak varos (Dozsa reggeli dugo, Dozsa esti dugo napi 2x :D)

Pecsre meg 4,5 - 5

K