Szerző Téma: Fogyasztási adatok!  (Megtekintve 107567 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Dátum: 2004 Március, 31, 17:09:35 pm »
Ide írjátok le a fogyasztási adatokat.
Az enyém, városban most, 6.1 l/100 km!
Pedig reggel fagy!
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

rosszcica

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #1 Dátum: 2004 Március, 31, 17:13:44 pm »
Én pillanatnyilag vegyest tudok km-re. 560 km/30 l. (ez volt a hétvégi Hajdúszoboszlói túra eredménye)
Az barátok közt is 5.5 körül  lötyög. De télen se ment 6 fölé nagyon.

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #2 Dátum: 2004 Március, 31, 21:57:07 pm »
Idézetet írta: "rosszcica"
Én pillanatnyilag vegyest tudok km-re. 560 km/30 l. (ez volt a hétvégi Hajdúszoboszlói túra eredménye)
Az barátok közt is 5.5 körül  lötyög. De télen se ment 6 fölé nagyon.

I-es vagy II-es, rc?
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Attila

• Vendég
Re: Fogyasztási adatok!
« Válasz #3 Dátum: 2004 Április, 01, 08:16:50 am »
Idézetet írta: "zsolt160"
Ide írjátok le a fogyasztási adatokat.
Az enyém, városban most, 6.1 l/100 km!
Pedig reggel fagy!

Tél, Bp, dugó, max táv 4-5km,Matiz II,  7,5liter.
Tavasz, Bp, dugó, max táv 4-5km,  6.8-7liter

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #4 Dátum: 2004 Április, 01, 12:52:03 pm »
Most jöttem meg Kanizsáról, fogyasztás 100 km/h tempó mellet 5.1 l! Persze, ha előzni kellet, akkor volt 130 km/h is! :twisted:
  • Kaposvár

Kalosgyuri

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #5 Dátum: 2004 Április, 01, 14:30:40 pm »
Nekem majd 4 évig volt Matizom, főként országúton használtam, nyáron 5-5.3, télen 5.5-5.8 volt, 6 liter fölé akkor ment, mikor néha Pestre is be kellett mennem.
A rekord 4.8 volt, de lehet, hogy csak a benzinkút mérője "csalt" egy kicsit!

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #6 Dátum: 2004 Április, 01, 19:51:05 pm »
Az I-es fogyasztása alacsonyabb, mint a II-sé.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

rosszcica

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #7 Dátum: 2004 Április, 01, 20:01:56 pm »
Idézetet írta: "HFT"

Kellett neked II Matyi  :twisted:

Attila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #8 Dátum: 2004 Április, 01, 21:04:02 pm »

De mé'??
A II-es már egy "fejlesztett" motort kapott, tehát nem kellene neki többet ennie.
Vagy ennyire káros ha kettővel több trafó és egy szondával több van benne?

Megvan.. biztos azért eszik többet, mert a +két trafó és a +1 szonda megnöveli a kocsi súlyát :) :) :) :)

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #9 Dátum: 2004 Április, 01, 21:25:15 pm »
Majd Kornél megmondja. Talán. Az EURO II és EURO III rendszer miatti különbözőségből is lehet ez? Vagy máshogy van beállítva a vezérlés, vagy a gyújtás??? Ezek kérdések, nem tudom az okot.
  • Dunaharaszti
HFT

angel

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #10 Dátum: 2004 Április, 02, 09:52:05 am »
Sziasztok!

Bar az enyem meg bejaratos, es tudom, hogy ilyenkor nem szabad figyelni (matiz forumon már mondtak), de azert azoknak, akik most akarnak venni, megirom :)
Szóval mult het szerdan este tele tank (38l), most kb. negyednel van, talan picivel alatta, alig tobb, mint 350 km van benne, term. kb. haromnegyede dugoban (korut, baross utca, hungaria csucsforgalom) es ez alapjan en olyan 8l koruli atlagot szamoltam...
Lesz ez meg igysem...  :lol:

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #11 Dátum: 2004 Április, 03, 10:04:53 am »
Idézetet írta: "Szilva"
Sziasztok!

Bar az enyem meg bejaratos, es tudom, hogy ilyenkor nem szabad figyelni (matiz forumon már mondtak), de azert azoknak, akik most akarnak venni, megirom :)
Szóval mult het szerdan este tele tank (38l), most kb. negyednel van, talan picivel alatta, alig tobb, mint 350 km van benne, term. kb. haromnegyede dugoban (korut, baross utca, hungaria csucsforgalom) es ez alapjan en olyan 8l koruli atlagot szamoltam...
Lesz ez meg igysem...  :lol:

Sajnos megnyugtatlak, ez a Pesti viszonyletban "jónak" mondható, bár ez megy idővel lejebb, kb.: 5000 km után!
Pesten a sok gyorsítás-lasítás miatt mindíg is nagyobb lesz a fogyasztásod, de hosszú úton ha "bejáratósan" is mész, akkor kb a kb.: 7l körül kell lennie!
  • Kaposvár

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #12 Dátum: 2004 Április, 03, 20:00:36 pm »
Majd Kornél megmondja. Talán. Az EURO II és EURO III rendszer miatti különbözőségből is lehet ez? Vagy máshogy van beállítva a vezérlés, vagy a gyújtás??? Ezek kérdések, nem tudom az okot.

Sziasztok !
A Matiz II valóban többet fogyaszt elődjénél, azért mert szigorúbb előírásoknak kell megfelelnie. Azért került beépítésre a második szonda is. Az előnye, hogy megszűnt egy-pár mechanikus alkatrész.
Történetem van erre : ballagok a csúcsban a Bajcsyn a belső sávban. Egyszer csak állj. Géptető fel fej vakar. Persze ez mind serény dudálások közepette. Nem volt más teli haza segítségért. A szerelő hozott minden féle alkatrészt amiből kb. még két Matizt össsze lehetett volna rakni. Csak mit nem ? Elosztófedelet. De a lényeg volt nála. Kötél. Ennyi. Tehát csak azt tudom mondani: valamit valamiért. Üdv :SKY
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #13 Dátum: 2004 Április, 24, 08:56:07 am »
Matiz II, áprilisi id?ben, 120-140 km/h autópálya-tempó 300 km-en keresztül, 100-110 országút, 100 km-en keresztül, 100 km pedig városban: 6,7 l/100 km fogyasztás.
Ugyanez 250 km városban és kb. 250 km országúton 90-110 km/h körüli tempóban: 6,1 l/100 km fogyasztás.
  • Dunaharaszti
HFT

IGA

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #14 Dátum: 2004 Április, 24, 09:48:55 am »
városi fogyasztás.... :twisted:
Bocs, de ett?l égnek áll a hajam!
Mert: milyen város, melyik részén, hány órakor ?
Pesten pl. abszolut nem mérvadó, mert még ugyanaz az útvonal, ugyanabban a napszakban sem állandó.
Amúgy az országúti fogyasztás is függ az útvonaltol, terhelést?l, leveg?h?foktól, páratartalomtol, légnyomástól, stb. -pláne minden a vezetési stílustól.
Véleményem szerint fogyasztási adatot csak saját magához (régebbi kocsijához, vagy tartósan használt kölcsön kocsihoz) viszonyítva tud értékelni az ember.
Saját tapasztalataim (gyakorlatilag ugyanaz a napi útvonal, autópálya-Bp. Humgária krt. végig- beleértve a bevezet? szakasz dugóit)
-Ascona, 1.8 hengerenkénti befecskendezés, kat. nélkül :7,8 lit!
-Kadett, 1,6  (c16nz motor) közp. befecsk. , 75 LE : 7 lit.
-Astra, uaz. (c16nz motor)-(újabb volt mint a Kadett) : 6,8 lit.
Jelenleg: Lanos, 1,3 (75 LE): 7,5 lit!
Tapasztalatom szerint mindenképpen érdemes nagyobb motort venni, a fogyasztás nincs egyenes arányban a köbcentivel. Nem beszélve a nagyobb nyomatékról, kényelemr?l, stb.
Sajnos a pénz azonban nagy úr!-Így vagyok én is jelenleg. A Lanos az árához képest nyújtja azt amit elvárok t?le.

Visszatérve, az adataid kedvez?ek (szerintem jól vezetsz)
üdv: IGA
 :lol:

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #15 Dátum: 2004 Április, 24, 10:55:03 am »
Idézetet írta: "IGA"
városi fogyasztás.... :twisted:
Bocs, de ett?l égnek áll a hajam!
Mert: milyen város, melyik részén, hány órakor ?
Pesten pl. abszolut nem mérvadó, mert még ugyanaz az útvonal, ugyanabban a napszakban sem állandó.
Amúgy az országúti fogyasztás is függ az útvonaltol, terhelést?l, leveg?h?foktól, páratartalomtol, légnyomástól, stb. -pláne minden a vezetési stílustól.
Véleményem szerint fogyasztási adatot csak saját magához (régebbi kocsijához, vagy tartósan használt kölcsön kocsihoz) viszonyítva tud értékelni az ember.

Persze, hogy más, ezért minnél többen írjuk le a saját fogyasztásainkat, annál "reálisabb" értékeket kapunk, ha összevetjük az adatokat, persze sok függ az illet? "talpától" is! :P

Idézetet írta: "IGA"
Saját tapasztalataim (gyakorlatilag ugyanaz a napi útvonal, autópálya-Bp. Humgária krt. végig- beleértve a bevezet? szakasz dugóit)
-Ascona, 1.8 hengerenkénti befecskendezés, kat. nélkül :7,8 lit!
-Kadett, 1,6  (c16nz motor) közp. befecsk. , 75 LE : 7 lit.
-Astra, uaz. (c16nz motor)-(újabb volt mint a Kadett) : 6,8 lit.
Jelenleg: Lanos, 1,3 (75 LE): 7,5 lit!
Tapasztalatom szerint mindenképpen érdemes nagyobb motort venni, a fogyasztás nincs egyenes arányban a köbcentivel. Nem beszélve a nagyobb nyomatékról, kényelemr?l, stb.
Sajnos a pénz azonban nagy úr!-Így vagyok én is jelenleg. A Lanos az árához képest nyújtja azt amit elvárok t?le.

Visszatérve, az adataid kedvez?ek (szerintem jól vezetsz)
üdv: IGA
 :lol:

Persze, a fogyasztás attól is függ, menyi id?s az autó, hány km van benne, hogyan van karbantartva, milyen sebbeséggel jársz, milyen fordulatszámokon "dolgoztatod" a motort, sokat pörög, vagy sem! Sok tényez? befolyásolja, de a sok egyéni tapasztalat tud mutatni egyközép utat, ami alapján bárki eltudja dönteni, hogy az autójának jó fogyasztása van, vagy nem.
Egy példa a régi Matizklubon volt olyan fogyasztás 4 l, és volt 7.5 is, az átlag, városban 6-6.5 l, hosszútávon 5 l körül, ja és ez Matiz I, mivel akkor jöttek be a II-ek, azok fogyasztása 7 l felett volt, de tapasztalatból tudom, hogy bejáratás után kb 10000 km után a fogyasztás csökkent! :twisted:
  • Kaposvár

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #16 Dátum: 2004 Április, 24, 21:59:30 pm »
IGAzad van! Nem is azért írtam, hogy ez abszolut érték legyen, saját tapasztalat, mert ide azt szokták leírni.
  • Dunaharaszti
HFT

tavig?te

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #17 Dátum: 2004 Május, 16, 15:12:02 pm »
Hello mindenkinek!

Nekem metálkék Daewoo Matiz I.-em van :D .
Budapesten közlekedem vele, munkábajárok: Zugló-Újlipótváros 10 km oda, 10 km vissza.

Télen 6,8 l/100 km természetesen óvatosan.
Most nyárszer? id?ben 5,7 l / 100 km tempósan vezetve.

Voltam vele Bp. - Debrecen úton 5,0 l / 100 km városokban finoman, városon kívül ami a csövön kifért.

Az Én Matizom ( 2000.05.   50000 km ) vége 155 km/h.

Remélem nem voltam hosszú, viszlát.

Attila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #18 Dátum: 2004 Május, 17, 08:21:08 am »
Na Hi topik!
Most vagyok épp mérésben, de az eddigi tapasztalataimmal ellentétben, most a'sszem jó eredmények fognak kijönni. Teletankoltam, most járok 230km-nél, és még fél és 3/4 között van a mutató.. el sem akarom hinni, de még kifogyasztom, és majd írok!

Attila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #19 Dátum: 2004 Május, 24, 08:17:33 am »
Szomorúan tapasztaltam, hogy a 325km-es fogyasztásmér? utam alatt csak Bp.-en közlekedve 7,2-t fogyaszt a Matiz II. Ez szerintem sok:((
Na jó, mondjuk elég "dinamikusan" megyek vele:)