Szerző Téma: Fogyasztási adatok!  (Megtekintve 108764 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

asi

• Vendég
Fogyasztás
« Válasz #80 Dátum: 2006 Március, 27, 08:19:30 am »
Üdv mindenkinek. Két hetes a spárkim, lemértem a fogyasztását az els? tank benzinel és 5,7-re jött ki átlagba, igaz 100km/h nem mentem jobban. Volt szerencsém kipróbálni egy ugyan ilyen tesztautót, de az sokkal jobban húzott, még nem jöttem rá, hogy miért. Az enyém valahogy nem akar annyira repeszteni, igaz a tesztautó már nem bejáratos volt, mivel 8000km ment már. Mit lehetne tenni a sebesség érdekébe, persze nem szeretném átalakítani az egész autót, mert a jótállása elvész. Valaki ajánlotta, hogy jobbban nyomjam a gázt, tudom, ez is egy megoldás.

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Re: Fogyasztás
« Válasz #81 Dátum: 2006 Március, 27, 09:31:01 am »
Idézetet írta: "asi"
Mit lehetne tenni a sebesség érdekébe, persze nem szeretném átalakítani az egész autót, mert a jótállása elvész. Valaki ajánlotta, hogy jobbban nyomjam a gázt, tudom, ez is egy megoldás.

Szia!
Majd id?vel neked is jobban fog menni, hidd el, de azt ki kell várni.
8000km után a tied is jobb lessz!
Addig meg..... :vezet:

Üdv: Viper

Fapipa

• Vendég
« Válasz #82 Dátum: 2006 Március, 27, 09:55:01 am »
Üdv mindenkinek. Két hetes a spárkim, lemértem a fogyasztását az els? tank benzinel és 5,7-re jött ki átlagba, igaz 100km/h nem mentem jobban. Volt szerencsém kipróbálni egy ugyan ilyen tesztautót, de az sokkal jobban húzott, még nem jöttem rá, hogy miért. Az enyém valahogy nem akar annyira repeszteni, igaz a tesztautó már nem bejáratos volt, mivel 8000km ment már. Mit lehetne tenni a sebesség érdekébe, persze nem szeretném átalakítani az egész autót, mert a jótállása elvész. Valaki ajánlotta, hogy jobbban nyomjam a gázt, tudom, ez is egy megoldás.

Szia!

Nekem van egy 4 hónapos Sparkom, a fogyasztása 6.2-6.5 között mozog, de nekem "nehéz" a talpam, így b?vel szalad 120 felett is . Az elején nekem sem húzott annyira és még én sem értem el a 8000 km-et.

Marsy

• Vendég
« Válasz #83 Dátum: 2006 Március, 27, 10:02:02 am »
Idézetet írta: "Fapipa"

Szia!

Nekem van egy 4 hónapos Sparkom, a fogyasztása 6.2-6.5 között mozog, de nekem "nehéz" a talpam, így b?vel szalad 120 felett is . Az elején nekem sem húzott annyira és még én sem értem el a 8000 km-et.

Hát igen. A "nehéz talpát" tanusíthatom.  :-)  :sir:
De ez már  :offtopic:  lenne.

MiSA

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #84 Dátum: 2006 Május, 11, 08:50:21 am »
Jópár hónapja használom már a kis Tico-t.
Napi 2x 30km, amiből 2x 20 perc dugóban ácsorgás/araszolással telik el, országúton meg ami a csövön kifér (no persze csak ha már meleg a motor!).
5.3liter/100km

Kétvégén megyek hosszabb útra 2x250km, meglátjuk hogy mennyit hoz rajta. A cél az lenne hogy büszkén kiírhassan a farára, hogy 4.5liter/100km :)

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #85 Dátum: 2006 Május, 11, 09:47:41 am »
Idézetet írta: "MiSA"
Napi 2x 30km, amib?l 2x 20 perc dugóban ácsorgás/araszolással telik el, országúton meg ami a csövön kifér (no persze csak ha már meleg a motor!).
5.3liter/100km
A Tico mindíg arról volt híres, hogy a mechanikus karbija nagyon jó. :peace:

Hétvégén megyek hosszabb útra 2x250km, meglátjuk hogy mennyit hoz rajta. A cél az lenne hogy büszkén kiírhassan a farára, hogy 4.5liter/100km :)
Ha 90 km/h-val haladsz, még alá is mehetsz! :oke:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #86 Dátum: 2006 Május, 11, 19:46:47 pm »
Napi 2x 30km, amib?l 2x 20 perc dugóban ácsorgás/araszolással telik el, országúton meg ami a csövön kifér (no persze csak ha már meleg a motor!).
5.3liter/100km

Kétvégén megyek hosszabb útra 2x250km, meglátjuk hogy mennyit hoz rajta. A cél az lenne hogy büszkén kiírhassan a farára, hogy 4.5liter/100km :)

kiírhatod: nekem anno a neg. rekord 5.5 liter/100 km volt, téli városi forgalomban, a pozitiv rekord 3.9 l/100 km, hosszú országúti forgalomban 100-110-es tempóval
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

MiSA

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #87 Dátum: 2006 Május, 17, 10:16:18 am »
Megvan a hosszú út fogyasztása is,
össz: 500km, ebből
150km autópáylán 140km/h
maradék túlnyomó többsége országút 110km/h
2 fővel, csomagokkal

4.7liter/100km

Ez engem nagyon meggyőzött. Abszolút úgy használom a kocsit mint egy 1.6-ost, normálisan lehet vele előzni! Csak épp jóval kevesebbet eszik.

Határozottabban erősebb lett az út után, biztos jót tett a kikormolás (= egyenletes haladás).

Főnököm hallotta hogy mennyit fogyasztott hétvégén a gép, azt kérdezte hogy Diesel? :))))  Nem benzines, leesett az álla. Pedig ezekszerint neketek még ennél is jobban fogyasztott! :)

Fapipa

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #88 Dátum: 2006 Június, 01, 13:10:31 pm »
Sziasztok!

Ez igen, le a kalappal a Tico el?tt! :oke:
Sajna az én kis Sparkom nem eszik 6-nál kevesebbet.
Általában 6.2-6.5

Kiváncsi lennék a többi Spark tulajdonosnál, hogy alakul?

oki

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #89 Dátum: 2006 Június, 02, 15:55:44 pm »
Kicsi ticom is bevágja 5,5 de repül is

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #90 Dátum: 2006 Június, 02, 21:45:05 pm »
Idézetet írta: "Fapipa"
Sziasztok!

Ez igen, le a kalappal a Tico el?tt! :oke:
Sajna az én kis Sparkom nem eszik 6-nál kevesebbet.
Általában 6.2-6.5

Kiváncsi lennék a többi Spark tulajdonosnál, hogy alakul?
Jó neked.... Különben meg majd még megy lejebb, ha csak nem raktál már bele kb.:8000 km-t, mert az után (álltalában) szokott csökkeni látványosan a fogyasztás!
Nekem inkább 7 l/ 100 km, mind egy neki, hogy tél vagy nyár, légkondival vagy annélkül.... :censored:  :??: Ja, és már 20000 km van benne, tehát nem várhatok t?le csökkenést. :grrrr:
  • Kaposvár

danyila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #91 Dátum: 2006 Július, 05, 13:40:59 pm »
A Mindent a Matizról topikban leírtam, mit hallottam a szerel?töl, fogyasztás ügyben.

pkri

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #92 Dátum: 2006 Július, 05, 17:39:29 pm »
sziasztok
2004 novemberi matizba hol a bánatba van az üzemanyagszür???
köszönöm

fhm

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #93 Dátum: 2006 Augusztus, 07, 11:20:34 am »
össz: 500km, ebb?l
150km autópáylán 140km/h
2 f?vel, csomagokkal

4.7liter/100km

Ez engem nagyon meggy?zött. Abszolút úgy használom a kocsit mint egy 1.6-ost, normálisan lehet vele el?zni! Csak épp jóval kevesebbet eszik.

Határozottabban er?sebb lett az út után, biztos jót tett a kikormolás (= egyenletes haladás).

F?nököm hallotta hogy mennyit fogyasztott hétvégén a gép, azt kérdezte hogy Diesel? :))))  Nem benzines, leesett az álla. Pedig ezekszerint neketek még ennél is jobban fogyasztott! :)

A 140 km/h ban azért kételkedem... Én most mentem 2600 km-et (monte negro nyaralás oda-vissza) 4,6 l/100 km átlag jött ki, hú de örültem, semmivel nem jártuk volna meg ilyen olcsón a nyaralási úticélt.

A rekordom egyenletes 80-90-nél, 5. sebiben volt (kb 500 km, 4 l/100 km-es átlaggal, OMW 95-ös benzin- úgy t?nik, ez az optimális neki, e fölött és alatt ugrik).

Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom az autót.

Nem tudom, h mivel jobb a többi kisautó (swift, matiz, spark, alto, polo, corsa), két dologban biztos rosszabb: egyik fogyija sem megy 6 alá, és kb. 4-szer annyi a vételára, mint most egy trikónak, arról meg még nem is beszéltem, hogy minden alkatrész (a kopókon kívül) gyári benne 9 év után ...

Szóval furcsa dolog ez az autózás: lett volna pénzem egy új pólóra, akár astrára is (nem hitellel, kp), de ezt vettem, mert úgy gondoltam, hogy NEKEM ELÉG. És takarékos, és csendes és stb., a fele autós magyar csak ilyet negedhetne meg magának, dehát ÉG?:) aszongyák...

Szal ha nem ütközöl, meg nem akarsz üveghangon 160-nal menni autópályán, és nincs felt?nési izéd, jó autó - eddig MEGLEP?EN jó. :oke:

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #94 Dátum: 2006 Augusztus, 07, 12:07:09 pm »
Idézetet írta: "fhm"
150km autópáylán 140km/h
2 f?vel, csomagokkal

4.7liter/100km

Ez engem nagyon meggy?zött. Abszolút úgy használom a kocsit mint egy 1.6-ost, normálisan lehet vele el?zni! Csak épp jóval kevesebbet eszik.

Határozottabban er?sebb lett az út után, biztos jót tett a kikormolás (= egyenletes haladás).

F?nököm hallotta hogy mennyit fogyasztott hétvégén a gép, azt kérdezte hogy Diesel? :))))  Nem benzines, leesett az álla. Pedig ezekszerint neketek még ennél is jobban fogyasztott! :)

A 140 km/h ban azért kételkedem... Én most mentem 2600 km-et (monte negro nyaralás oda-vissza) 4,6 l/100 km átlag jött ki, hú de örültem, semmivel nem jártuk volna meg ilyen olcsón a nyaralási úticélt.

A rekordom egyenletes 80-90-nél, 5. sebiben volt (kb 500 km, 4 l/100 km-es átlaggal, OMW 95-ös benzin- úgy t?nik, ez az optimális neki, e fölött és alatt ugrik).

Nem tudom, h mivel jobb a többi kisautó (swift, matiz, spark, alto, polo, corsa), két dologban biztos rosszabb: egyik fogyija sem megy 6 alá, és kb. 4-szer annyi a vételára, mint most egy trikónak, arról meg még nem is beszéltem, hogy minden alkatrész (a kopókon kívül) gyári benne 9 év után ...

Szóval furcsa dolog ez az autózás: lett volna pénzem egy új pólóra, akár astrára is (nem hitellel, kp), de ezt vettem, mert úgy gondoltam, hogy NEKEM ELÉG. És takarékos, és csendes és stb., a fele autós magyar csak ilyet negedhetne meg magának, dehát ÉG?:) aszongyák...

Szal ha nem ütközöl, meg nem akarsz üveghangon 160-nal menni autópályán, és nincs felt?nési izéd, jó autó - eddig MEGLEP?EN jó. :oke:

fhm, a 140-es tempóban kételkedsz, vagy abban, hogy 140-es tempó után 4.7-et fogyasztott?

mert 140-nel tud menni a tico, és ha nem ment volna MISA 150 km-t így, akkor 4 l-re jött volna ki a fogyi.
hát, egyébként egyetértek veled, én a család növekedése miatt pártoltam el a ticotól, de most, hogy a 2. autóm matiz, így már elég szívás a fogyasztása. bár más negatívumot nem tudok róla mondani.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

fhm

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #95 Dátum: 2006 Augusztus, 07, 14:55:45 pm »
Idézetet írta: "HFT"
150km autópáylán 140km/h
2 f?vel, csomagokkal

4.7liter/100km

fhm, a 140-es tempóban kételkedsz, vagy abban, hogy 140-es tempó után 4.7-et fogyasztott?

mert 140-nel tud menni a tico, és ha nem ment volna MISA 150 km-t így, akkor 4 l-re jött volna ki a fogyi.
hát, egyébként egyetértek veled, én a család növekedése miatt pártoltam el a ticotól, de most, hogy a 2. autóm matiz, így már elég szívás a fogyasztása. bár más negatívumot nem tudok róla mondani.

Nekem már 130 után nem t?nik biztonságosnak: pattog a bukkanólnál, mert túl könny?. Egyszer egy nagyobb bukkanót 80-nal szabályosan átugrattam: a barátn?m rögtön becsinált, én meg azért rimánkodtam, hogy ne peregjen szét leérkezéskor: végül is 80-nál kb 40 cm magasra ugrattam vele, repültem pár métert - ez már elég gáz volt:)

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #96 Dátum: 2006 Augusztus, 10, 14:45:30 pm »
Nekem már 130 után nem t?nik biztonságosnak: pattog a bukkanólnál, mert túl könny?. Egyszer egy nagyobb bukkanót 80-nal szabályosan átugrattam: a barátn?m rögtön becsinált, én meg azért rimánkodtam, hogy ne peregjen szét leérkezéskor: végül is 80-nál kb 40 cm magasra ugrattam vele, repültem pár métert - ez már elég gáz volt:)
Ez Igaz, de ha meg van pakolva, más a helyzet, tapasztalat a mostani nyaralás alkalmával...
  • Kaposvár

Nem elérhető tacumás

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #97 Dátum: 2007 Október, 26, 20:07:58 pm »
Az Én Tacumám szereti a benzint! Igaz, két Matíz motor van benne, 1600 ccm.  :hehehe:
  • Ex Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS, most SX4 4*4,
  • Zala megye

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #98 Dátum: 2007 Október, 26, 21:45:23 pm »
Idézetet írta: "tacumás"
Igaz, két Matíz motor van benne, 1600 ccm.  :hehehe:

bár úgy lenne!

6 henger! az szuper lenne!  :lol:  :lol:

(igaz drágább is)
  • Dunaharaszti
HFT

ncili

• Vendég
Matiz fogyasztás
« Válasz #99 Dátum: 2008 Január, 04, 22:56:10 pm »
Nem tudom milyen 4-5 l-es fogyasztásról írtok? Én városban használom nem rövid távokon és most télen bizony megeszi a 7-8 l-t, ami sokak szerint normális. Azonban a Matiz nem tipikus városi autó???
A Suzi altom amit sajnos elloptak télen-nyáron (klimával) 6 alatt evett.

Országúti használatra biztosan nem vennék matizt. Baromi rossz az úttartása. Könnyü a hátulja, azonnal megdobja minden és lehet korrigálni.
Szóval én egyáltalán nem érzem magam biztonságban benne, és lehet hogy a ccm miatt olcsóbb a fenntartása, de az üzemanyag elviszi amit megspórolsz.
Miután ellopták a Suzimat nem mertem ismét ezt a típust választani, akkor egy Ticot használtam. Dinamikus, városban 5 l-el jártam, csak hát kicsit öreg volt és a karosszériája nem bírta. Ezért döntöttem a Matiz mellett mert hasonlókat vártam ett?l is:(