Szerző Téma: Fogyasztási adatok!  (Megtekintve 108766 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #60 Dátum: 2005 Július, 10, 22:58:25 pm »
Idézetet írta: "Kexy"

0,8 as?

Nalam a fogyasztas rendre 7l ha csak varos (Dozsa reggeli dugo, Dozsa esti dugo napi 2x :D)

Pecsre meg 4,5 - 5

K
Városba is enyi, szóval nem igazán értem. :??:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Fapipa

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #61 Dátum: 2005 Július, 11, 07:33:39 am »
Üdv!

Nekem vegyes a használat, reggeli és du dugó BP aztán vidék.
A fogyastás 6.4-6.6 között. Ha viszont négyen ülünk benne + 1 litert eszik.

:-?

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #62 Dátum: 2005 Július, 12, 14:41:00 pm »
Idézetet írta: "Kexy"
Idézetet írta: "zsolt160"
A budapesti utam fogyasztásakicsit sok, 6.76 l én ennél jobbat vártam.  :duh:  :nesze:
Pedig már 8000 km felett van az autóba, és ilyenkor a másik autóm 5.5l fogyasztott. 8-)

0,8 as?

Nalam a fogyasztas rendre 7l ha csak varos (Dozsa reggeli dugo, Dozsa esti dugo napi 2x :D)

Pecsre meg 4,5 - 5

K
Milyen tempónál?? Én a sztrádán 120-as átlaggal jöttem-mentem, máshol 110! 8-)  És klíma nélkül!
  • Kaposvár

shanyeeka

• Vendég
Új Spark, túl nagy fogyasztás, miért?
« Válasz #63 Dátum: 2005 November, 13, 09:26:02 am »
Sziasztok!

Úgy 2 hete vettem át az új Sparkomat!
800 cm3 klíma nélkül! 95-ös benzint tankolok.
Naponta átlag 33 km-t teszek meg munkába járva.
Az út 20% városi forgalom. Azt tapasztalom, hogy a gyári adatoktól
eltér?en 7,7-8 litert fogyaszt a kicsike.
Most 700km-nél tartok. Nem pörgetem 3000 fordulat fölé.
Ez a fogyasztás normális -e a bejáratási id?szakban?
Egyáltalán meddig tart a bejáratás?
Fog -e ez az érték a gyári 4,2-5 literes fogyasztáshoz közelíteni?

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Re: Új Spark, túl nagy fogyasztás, miért?
« Válasz #64 Dátum: 2005 November, 13, 11:11:52 am »
Idézetet írta: "shanyeeka"
Sziasztok!

Úgy 2 hete vettem át az új Sparkomat!
800 cm3 klíma nélkül! 95-ös benzint tankolok.
Naponta átlag 33 km-t teszek meg munkába járva.
Az út 20% városi forgalom. Azt tapasztalom, hogy a gyári adatoktól
eltér?en 7,7-8 litert fogyaszt a kicsike.
Most 700km-nél tartok. Nem pörgetem 3000 fordulat fölé.
Ez a fogyasztás normális -e a bejáratási id?szakban?
Egyáltalán meddig tart a bejáratás?
Fog -e ez az érték a gyári 4,2-5 literes fogyasztáshoz közelíteni?
Bejáratás kb.:4-5 ezer km, utánna esik vissza látványosan a fogyasztás kb.: 1 literrel. Nekem hosszútávon is 6-7 liter között eszik a Matizom, ami egy éves lesz nemsokára, és van benne 13000 km euró 3-as motorral. Tudtommal a Spark euró 4-es normályú, nem tudom az mit fog fogyasztani, de ami biztos a régi Matizom euró 2-es volt, az csak városban 5.5-6 liter között evett, városon kív?l 5-5.5 liter között 120 km/h tempó mellet.
Nem tudom a 3000 fordulat mit jelent km/h-ban, viszont én bejáratásnál kb: 110 km/h tempóval járogattam hosszútávon, és nem lett semmi gond, s?t.... :-D Városban 1-be 10 km/h, 2-ben 30 km/h, 4-ben 50 km/h, itt tettem az 5-et, de csak akkor szereti, ha nem mész 50 km/h alá, bár ezt bejáratásnál nem nagyon szerette, ingább az 55-60 km/h intervallumba való haladást!
Mindezeket azért írom, mert a motor ugyan az mint az el?dben, kisebb változtatásokkal.
Ami biztos, hogy lesz a fogyasztásod kevesebb! :oke:  :peace:

Ne félj, jó kis autó ez! :peace:  :istenem:  :vezet:
  • Kaposvár

Benji

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #65 Dátum: 2005 November, 13, 22:43:00 pm »
Na hali mindenkinek. Megjártam Siófokot oda meg vissza.
Az út remek volt, az autó nagyon fainul ment, de én egy kicsit meglep?dtem a fogyasztáson. Teletankal indultam, Mire felvettem az emberkéket és megérkeztem a megadott címre 365 km-et tettünk meg. Hazafelé egyb?l a kútra indultam és teleraktam megint a kicsikét. 25 liter ment bele. Gyorsan ki is számoltam és 6,79 Liter jött ki 100 km-re. Én kevesebbre számítottam. Oké volt benne egy Jó adag Budapesti forgalom meg az autón se mentem 120 alatt, viszont 140 felett sem. Rendben van ez így?????

Fapipa

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #66 Dátum: 2005 November, 14, 11:02:42 am »
Idézetet írta: "Benji"
Az út remek volt, az autó nagyon fainul ment, de én egy kicsit meglep?dtem a fogyasztáson. Teletankal indultam, Mire felvettem az emberkéket és megérkeztem a megadott címre 365 km-et tettünk meg. Hazafelé egyb?l a kútra indultam és teleraktam megint a kicsikét. 25 liter ment bele. Gyorsan ki is számoltam és 6,79 Liter jött ki 100 km-re. Én kevesebbre számítottam. Oké volt benne egy Jó adag Budapesti forgalom meg az autón se mentem 120 alatt, viszont 140 felett sem. Rendben van ez így?????

Szia!
Hát ez mán csak így van, ha többen is utaztok illetve 120 felett kergeted a kis jószágot akkor bizony megjön az étvágya illetve iszik. :pias:   A leírtak fényében ez még egész "Istenes" fogyasztás volt. Én a hétvégén Tihanyba mentem és hát nem kiméltem a gázpedált s?t  :vezet:
Hát nyolc felett lett a vége :-?

uhuhu

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #67 Dátum: 2005 November, 14, 11:15:22 am »
Idézetet írta: "Fapipa"

Szia!
Hát ez mán csak így van, ha többen is utaztok illetve 120 felett kergeted a kis jószágot akkor bizony megjön az étvágya illetve iszik. :pias:   A leírtak fényében ez még egész "Istenes" fogyasztás volt. Én a hétvégén Tihanyba mentem és hát nem kiméltem a gázpedált s?t  :vezet:

igazából szerintem csodák nincsenek.
800 köbcenti, 50 lóer?, cipel egy 700 kilós kasznit, benne 400 kiló emberrel, mindezt 130-cal. az nem tud 5 L es fogyasztást produkálni...

ez az autó akkor fogyaszt jól, ha 90 nel mész egyedül.....

Benji

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #68 Dátum: 2005 November, 17, 20:23:30 pm »
Idézetet írta: "uhuhu"
Idézetet írta: "Fapipa"

Szia!

igazából szerintem csodák nincsenek.
800 köbcenti, 50 lóer?, cipel egy 700 kilós kasznit, benne 400 kiló emberrel, mindezt 130-cal. az nem tud 5 L es fogyasztást produkálni...

ez az autó akkor fogyaszt jól, ha 90 nel mész egyedül.....

Tanácsokat megfogadtam.
az elmúlt két napban az én verdámmal mentünk dolgozni. 4 ember. Átlag kb 90kg. plusz a cuccunk. higgadt vezetési stílus= 6,02L/100km :peace:
Pedig 4-en voltunk!!!

simi

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #69 Dátum: 2005 November, 18, 06:12:39 am »

Hali!

Nekem nyáron volt egy hosszú utam a Matizzal. Tiszaújváros --- Tata, majd onnan Ausztria!!! Mármost a teljes távot nem tom megmondani, meg hogy mennyit is tankoltam összvissz, de pontosan emléxem, hogy mikor kiszámoltam, akkor 6.2 jött ki, úgy hogy 3-an voltunk, meg 2 sporttáska, plusz autópályán 140 végig (lejtön 150  :shock:  :shock:  :shock: ) !!!!
Amugy vegyesben mindig kijön 6-ból, ha óvatos vagyok, akkor 5.5, ha fullgáz, akkor 6.5L (télen fullgáz+kézi : 7.5L)

Üdv.
Simi

bpist

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #70 Dátum: 2005 December, 01, 08:59:44 am »
Sziasztok!

Nekem egy 96-os Ticom van, és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Városban járok nagyon nagy részben, és itt a fogyasztása 5-6 liter között van attól függ?en, hogy milyen id? van (tél, nyár...), városon kívül 4.5-5 re változik ami szintén nagyon jó!!!
Jó válazstás volt!

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #71 Dátum: 2005 December, 01, 10:50:04 am »
Idézetet írta: "bpist"
Sziasztok!

Nekem egy 96-os Ticom van, és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Városban járok nagyon nagy részben, és itt a fogyasztása 5-6 liter között van attól függ?en, hogy milyen id? van (tél, nyár...), városon kívül 4.5-5 re változik ami szintén nagyon jó!!!
Jó válazstás volt!
Az biztos, a jó öreg karbi, még mindíg a leg jobb! :oke:
  • Kaposvár

bpist

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #72 Dátum: 2005 December, 02, 08:32:26 am »
Az biztos, a jó öreg karbi, még mindíg a legjobb!

Így van, az biztos, hogy az autó nem egy limuzin méret, de (egyenl?re) kettönknek elég.
Ezért is tartok egy picit, ha váltani kell egy "mérettel" nagyobbra (pl: Kalos) hogy több lesz az autó fentartása...
Egy 1.2-es Kalos mennyivel fogyaszt többet???

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Fogyasztási adatok!
« Válasz #73 Dátum: 2005 December, 02, 09:29:47 am »
Így van, az biztos, hogy az autó nem egy limuzin méret, de (egyenl?re) kettönknek elég.
Ezért is tartok egy picit, ha váltani kell egy "mérettel" nagyobbra (pl: Kalos) hogy több lesz az autó fentartása...
Egy 1.2-es Kalos mennyivel fogyaszt többet???

Szia!
Nézz szét itt:  :arrow:  http://forum.chevyklub.hu/viewtopic.php?t=332
Itt vegyesen vannak az 1.2-es ill. 1.4-es fogyi adatok!
Lehet jobban járnál majd egy 1.4-essel.

Üdv: Viper

bpist

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #74 Dátum: 2005 December, 02, 18:51:44 pm »
Szia!
Nézz szét itt:  :arrow:  http://forum.chevyklub.hu/viewtopic.php?t=332
Itt vegyesen vannak az 1.2-es ill. 1.4-es fogyi adatok!
Lehet jobban járnál majd egy 1.4-essel.

Üdv: Viper

Helló!

Köszi a választ, végignéztem, és egy picit "elszontyolodtam", mert ahogy olvastam min. 8 körül, de inkább többet kell kalkulánom városban, és az elég nagy különbség lenne, viszont nagyobb és újabb konstrukció.
Mekkora a csomagtartója?
Tudom hülye kérdés, de mekkora méret? táska fér bele???
Tudod csak olyan autó lehet a következ?, amelyikbe belefér a brutál méret? utazótáska, ami a Ticóban az ülésen utazik...

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #75 Dátum: 2005 December, 02, 22:18:23 pm »
Helló!

Köszi a választ, végignéztem, és egy picit "elszontyolodtam", mert ahogy olvastam min. 8 körül, de inkább többet kell kalkulánom városban, és az elég nagy különbség lenne, viszont nagyobb és újabb konstrukció.

Hát sajnos ez így van, ezt el kell fogadni! Vagy kisköbcentis Diesel autót kell venni
Mekkora a csomagtartója?
Tudom hülye kérdés, de mekkora méret? táska fér bele???

5-ajtós Kalos : Csomagtér ?rtartalma (l)   220-980
4-ajtós Kalos : Csomagtér ?rtartalma (l)   375
Tudod csak olyan autó lehet a következ?, amelyikbe belefér a brutál méret? utazótáska, ami a Ticóban az ülésen utazik...

Lacetti Sedan: Csomagtér ?rtartalma (l)   405 / 1225
Lacetti SW: Csomagtér ?rtartalma (l)   400/1410
Tacuma:Csomagtér ?rtartalma (l)   325 - 1320
Evanda: Csomagtér ?rtartalma (l)   435

Fapipa

• Vendég
fogyasztás
« Válasz #76 Dátum: 2006 Január, 28, 09:27:46 am »
Kedves Spark tulajok!

Kiváncsi lennék nektek mennyit eszik a kis autó?

Nekem még nem bizti, hogy mérvadó az adat még alig 3000 km van benne eddig vegyes használat során 6.5l evett.

Letho

• Vendég
Fogyasztás javulás és romlás
« Válasz #77 Dátum: 2006 Március, 02, 00:23:47 am »
Hali.

Nem tudom, hogy másnál is elöjött -e már ez, de nekem a tél végefelé mindíg javul a fogyasztás. Alapból 6.5 -öt kajál a kocsi, de ilyenkor csak 6 - 5.5 között van. Ez persze nem tart örökké, mert két három tankolás után újra 6.5.

simi

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #78 Dátum: 2006 Március, 02, 02:33:04 am »
Hali!

Nekem nemrég volt egy hosszabb autópályás futamom, akkor jött ki 5.8ra a fogyi. (120 - 140km/h)
Amugy most télen olyan 6.5L volt. Nyáron pedig 5-6 közé esik a jobbláb nehézségétöl függöen.

Üdv.
simi

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #79 Dátum: 2006 Március, 14, 20:06:41 pm »
Mivel most egy II-es Matizzal járok, ezért beszámolok egy fogyasztási adatról!
Full Bp. ha jól emlékszem 518km-t mentem és 6,62-re jött ki a fogyi!
Mondanom sem kell, hogy nincs hímestojás a lábam alatt, úgy megyek vele, ahogy a Nexiával szoktam. De azért közel sem megy úgy!!! :bosszu: