Szerző Téma: Fogyasztási adatok!  (Megtekintve 107566 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #20 Dátum: 2004 Május, 24, 08:41:45 am »
Idézetet írta: "Attila"
Szomorúan tapasztaltam, hogy a 325km-es fogyasztásmér? utam alatt csak Bp.-en közlekedve 7,2-t fogyaszt a Matiz II. Ez szerintem sok:((
Na jó, mondjuk elég "dinamikusan" megyek vele:)

7,9 a városi norma. Persze mindenkinek a cip?méretét?l függ a fogyasztás. Üdv
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Fogyasztási adatok!
« Válasz #21 Dátum: 2004 Május, 24, 08:49:55 am »
Idézetet írta: "KORNÉL"
Szomorúan tapasztaltam, hogy a 325km-es fogyasztásmér? utam alatt csak Bp.-en közlekedve 7,2-t fogyaszt a Matiz II. Ez szerintem sok:((

Én egy kicsit soknak tartom ezt az értéket!
Egy ilyen kis kocsinak, kis motorral szerintem kevesebbet
kellene fogyasztania!
Haveromnak is Matiza van és ? 5,5-6literrel eljár városban!
Bár az övé I-es és 2000 évjárat!

Attila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #22 Dátum: 2004 Május, 24, 09:08:11 am »
Idézetet írta: "Viper"

Én egy kicsit soknak tartom ezt az értéket!
Egy ilyen kis kocsinak, kis motorral szerintem kevesebbet
kellene fogyasztania!
Haveromnak is Matiza van és ? 5,5-6literrel eljár városban!
Bár az övé I-es és 2000 évjárat!

Na ez az..  De még senkinek sem sikerült úgy beállítania, hogy ett?l kevesebbet fogyaszon!

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #23 Dátum: 2004 Május, 25, 14:19:16 pm »
Szerény véleményem az, mivel a motor ugyan az a két tipusban (I-II), de van egy szundával több, más a computer progi a befecskendez?höz, ezért másabb a fogyasztása az I-nek!
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Attila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #24 Dátum: 2004 Május, 25, 14:24:55 pm »
Idézetet írta: "zsolt160"
Szerény véleményem az, mivel a motor ugyan az a két tipusban (I-II), de van egy szundával több, más a computer progi a befecskendez?höz, ezért másabb a fogyasztása az I-nek!

OK, ok de egy EuroIII-as 800köbcentis moci miért fogyaszt annyit mint egy Samara??

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #25 Dátum: 2004 Május, 26, 14:43:27 pm »
OK, ok de egy EuroIII-as 800köbcentis moci miért fogyaszt annyit mint egy Samara??
Szerintem ezt Kornélnak kellene tudni, én a Matiz klubos hozzászólásokból, és a saját tapasztalatomból mondtam! (csere autóm Matiz II volt, szinkrongy?r? cserekor)
  • Kaposvár

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #26 Dátum: 2004 Május, 26, 15:44:57 pm »
Szerintem ezt Kornélnak kellene tudni, én a Matiz klubos hozzászólásokból, és a saját tapasztalatomból mondtam! (csere autóm Matiz II volt, szinkrongy?r? cserekor)

Már írtam valahol, hogy a Matiz városi fogyasztása teszt szerint 7,9l. Ez nem kevés. Gazdaságosan vezetni a Matizt elég nehéz, mert gyorsan felpörög a motorja agresszív gázadáskor és ez persze befolyásolja a fogyasztást is. Igazság szerint figyelni kell a motorfordulatot ahoz hogy jó legyen a fogyasztás. Üdv
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #27 Dátum: 2004 Május, 26, 16:05:02 pm »
De Kornél, a két autó között a változtatások adhatnak okot ekkora külömbségre?? Én városban 6 literrel járok I-essel, mig a II-el 7.5-8 lityi felett jártam a csere autóval, igaz az ezredik km-et én tettem bele, de ugyan azzal a vezetési technikával ez szerintem sok, mivel a sajátomnak az ezredik km-nél a fogyasztása akkor volt 6.5 liter (max!)!
Most tartok 30000 km-nél, fogyasztásom átlag városban 5.7-6 lityi között van, és szerintem a II-ek ennél többet esznek, ezért gondoltuk, esetleg az új változtatások miatt? :evil:
  • Kaposvár

Attila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #28 Dátum: 2004 Május, 26, 16:32:53 pm »

Már írtam valahol, hogy a Matiz városi fogyasztása teszt szerint 7,9l. Ez nem kevés. Gazdaságosan vezetni a Matizt elég nehéz, mert gyorsan felpörög a motorja agresszív gázadáskor és ez persze befolyásolja a fogyasztást is. Igazság szerint figyelni kell a motorfordulatot ahoz hogy jó legyen a fogyasztás. Üdv

Akkor de jó nekem, hogy csak 7,2vel mászkálok amikor dinamikusan vezetek.. Azrt akkor is.. A 800köbcentire ez sok.

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
Fogyasztási adatok!
« Válasz #29 Dátum: 2004 Május, 27, 08:50:57 am »
De Kornél, a két autó között a változtatások adhatnak okot ekkora külömbségre?? Én városban 6 literrel járok I-essel, mig a II-el 7.5-8 lityi felett jártam a csere autóval, igaz az ezredik km-et én tettem bele, de ugyan azzal a vezetési technikával ez szerintem sok, mivel a sajátomnak az ezredik km-nél a fogyasztása akkor volt 6.5 liter (max!)!
Most tartok 30000 km-nél, fogyasztásom átlag városban 5.7-6 lityi között van, és szerintem a II-ek ennél többet esznek, ezért gondoltuk, esetleg az új változtatások miatt? :evil:

Erre nem tudok elfogadható választ adni. Lehetséges, hogy a változtatások miatt van a magasabb fogyasztás. Ja meg még úgy tudom, hogy az I-es még jobban is megy. Ilyenkor mi van ? Lépni kellene el?re a múltba?Üdv
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #30 Dátum: 2004 Május, 27, 17:47:51 pm »
szerintem nem megy jobban. az enyém városban 6.9-et fogyaszt, II-es.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #31 Dátum: 2004 Június, 28, 14:02:39 pm »
ÖMV Super 100-zal nem megy jobban a matiz, és nem fogyaszt kevesebbet. De TESCO 95-tel jobban is megy, kevesebbet is fogyaszt. A két teli tankot úgy jártam ki, hogy szinte 90 %-ban azonos körülmények és útviszonyok, útvonalak között. ÖMV 100: 6,1 liter/100 km, TESCO: 5,8 liter/100 km. Ez az én pancsertesztem...

Az érdekesség pedig az, hogy több ismer?söm, barátom is mondta, hogy a TESCO-benzin jobb, mint a többi.

(a TESCO nem a benzinb?l él, tehát nem létkérdésük az üzemanyaggal való manipulálás)

Tudom, hogy szubjektív teljesen amit leírtam, és lehet, hogy vihart kavar, de elegem van abból, hogy a hülyeséggel etetik az autóstársadalmat: ilyen adalék, ilyen-olyan szuper 100-as benzin, stb.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

lufi

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #32 Dátum: 2004 Június, 28, 17:53:38 pm »
Idézetet írta: "HFT"
ÖMV Super 100-zal nem megy jobban a matiz, és nem fogyaszt kevesebbet. De TESCO 95-tel jobban is megy, kevesebbet is fogyaszt. A két teli tankot úgy jártam ki, hogy szinte 90 %-ban azonos körülmények és útviszonyok, útvonalak között. ÖMV 100: 6,1 liter/100 km, TESCO: 5,8 liter/100 km. Ez az én pancsertesztem...

Az érdekesség pedig az, hogy több ismer?söm, barátom is mondta, hogy a TESCO-benzin jobb, mint a többi.

(a TESCO nem a benzinb?l él, tehát nem létkérdésük az üzemanyaggal való manipulálás)

Tudom, hogy szubjektív teljesen amit leírtam, és lehet, hogy vihart kavar, de elegem van abból, hogy a hülyeséggel etetik az autóstársadalmat: ilyen adalék, ilyen-olyan szuper 100-as benzin, stb.

A Tesco benyát ,kék csikos zacsekban árulják? :lol:

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Fogyasztási adatok!
« Válasz #33 Dátum: 2004 Június, 28, 17:56:13 pm »
Idézetet írta: "lufi"
A Tesco benyát ,kék csikos zacsekban árulják? :lol:

És még rá is írják: TESCO GAZDASÁGOS!!! :bosszu:  :bosszu:  :bosszu:

fizikus

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #34 Dátum: 2004 Június, 28, 22:41:02 pm »
Benzint még csak vennék is a Tescótól.Húsárut kevésbé.Egyik ÁNTSZ-s ismer?söm legalább is nem javasolta! :nyal: (ez most hányás akar lenni)

bocsi az off-ért! :ima:

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #35 Dátum: 2004 Június, 29, 16:50:49 pm »
Új fogyasztási adatom van, a kocsi mint tudjátik Matiz I, utsó mérésemnél 1/3 út Somogyváron kereszt?l Balatonfenyves, oda-vissza, a többi 2/3 út város, és most kapaszkodjatok, 5.5l átlagfogyasztás! A kocsiban 32000 km van, városi tempó 60 km/h, városon kívül 100-120 km/h!
  • Kaposvár

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Fogyasztási adatok!
« Válasz #36 Dátum: 2004 Június, 29, 18:54:23 pm »

Te még hiszel a mesékben! :twisted:
  • Kaposvár

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Fogyasztási adatok!
« Válasz #37 Dátum: 2004 Június, 29, 20:00:29 pm »
fizikus: húst én sem veszek soha a Tescoban.De egyenl?re a benzinük olcsóbb és jó.
  • Dunaharaszti
HFT

danyila

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #38 Dátum: 2004 Augusztus, 09, 23:26:14 pm »
Július 1-én vettük át az új 800 köbcentis Matizt.
1800 km-rel a kocsiban az átlagfogysztás 5,8 liter/100 km. Ebben szinte nincs is városi közlekedés. A km óra soha nem ment 100 fölé. Klíma használat az összes km kb 15 %-ban volt. Szépen nyugodtan hajtom, nem ralizok, nem pörgetem.
A kocsinak nincs semmi baja. Minden kifogástalanul m?ködik.

Sarkany

• Vendég
Fogyasztási adatok!
« Válasz #39 Dátum: 2004 Augusztus, 10, 17:46:13 pm »
fizikus: húst én sem veszek soha a Tescoban.De egyenl?re a benzinük olcsóbb és jó.

A TESCO-val jobban húz... :)))