Szerző Téma: Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/  (Megtekintve 2255647 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető hcs

• Már ült Daewoo-ban
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/
« Válasz #13840 Dátum: 2020 Július, 30, 09:54:45 am »
Pár éve cseréltem a tekercset eredetire pont megelőzni az efféle baleseteket. Elmállott a műanyag burkolata az előzőnek, habár a tekercs még egyben volt. Most megint csere lesz, mert sokkal olcsóbb mint szívni vele. Fehér paszta nyomát láttam a gyújtáskábelen, innen gondolom hogy használt pasztát az elkövető. 1000km alatt 3 modul az nem gyártási hibás elektronikára utal...
Kábelköteg hiba valószínű, az utolsó teli tankoláskor Debrecenben már nem jelezte benzinszintjelző a növekedését. Csak nem tudom ez a kettő összefügg-e. Pár méter 0,75-ös kábellel felfegyverkezve nekiállok, mert kellene a kocsi. Forraszt, zsugorcsövez... utána szikszalag pár csomaggal.... Csak ez egy napos programnak ha jól kalkulálok. Még egy tönkrement modult nem akarok..... anyagilag meg máshogy is ez elég sokba van.

Másik kérdés: Debrecenben adtak számlát az elvégzett munkáról és megint meghibásodott, ilyenkor ki fizetné a trélert Debrecenig? Tapadó kárként szerepel az ilyen a magyar jogban ha jól tévedek. Azért ment autóvillamossági szervizbe hogy ne csak modult cseréljenek. Erre elég sokan képesek. A kiváltó ok felderítésére már kevesebben.
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #13841 Dátum: 2020 Július, 30, 10:39:26 am »
mobiletron modullal voltak gondok,ha 8V akkor létezik még hozzá gyári elosztó

Pár éve cseréltem a tekercset eredetire pont megelőzni az efféle baleseteket. Elmállott a műanyag burkolata az előzőnek, habár a tekercs még egyben volt. Most megint csere lesz, mert sokkal olcsóbb mint szívni vele. Fehér paszta nyomát láttam a gyújtáskábelen, innen gondolom hogy használt pasztát az elkövető. 1000km alatt 3 modul az nem gyártási hibás elektronikára utal...
Kábelköteg hiba valószínű, az utolsó teli tankoláskor Debrecenben már nem jelezte benzinszintjelző a növekedését. Csak nem tudom ez a kettő összefügg-e. Pár méter 0,75-ös kábellel felfegyverkezve nekiállok, mert kellene a kocsi. Forraszt, zsugorcsövez... utána szikszalag pár csomaggal.... Csak ez egy napos programnak ha jól kalkulálok. Még egy tönkrement modult nem akarok..... anyagilag meg máshogy is ez elég sokba van.

Másik kérdés: Debrecenben adtak számlát az elvégzett munkáról és megint meghibásodott, ilyenkor ki fizetné a trélert Debrecenig? Tapadó kárként szerepel az ilyen a magyar jogban ha jól tévedek. Azért ment autóvillamossági szervizbe hogy ne csak modult cseréljenek. Erre elég sokan képesek. A kiváltó ok felderítésére már kevesebben.
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető hcs

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13842 Dátum: 2020 Július, 30, 21:10:26 pm »
mobiletron modullal voltak gondok,ha 8V akkor létezik még hozzá gyári elosztó

2 mobiletron ment ki egymás után röviddel, úgyhogy a márkában kissé megrendült a bizalmam. Most nem tudom mit tettek bele a szervizben. Eredetit vagy jó minőségű gyártmányt nem lehet valahonnan venni? A kocsi kábelezését szét fogom szedni és csak akkor teszek bele bármit ha legalább az rendben van. Pár méter átlátszó zsugorcső már megvan a feladathoz...
Azon is elgondolkoztam hogy nekiállok elektronikát faragni hozzá. Nem annyira ördöngösség. Van pár 1200V, 25A, 50ns-es IGBT a fiókban, ennek elégnek kellene lennie. Legfeljebb lesz még egy doboz a trafó mellett. Ha vissza tudom fejteni egy tömegspektrométer vezérlését akkor ez sem lehet annyira nehéz feladat.
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető csabi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13843 Dátum: 2020 November, 23, 09:10:54 am »
Sziasztok!

Tegnap sajnos kilyukadt a Nexiám gyári hűtője, egy 100 km-es út alatt kb. fél deci folyadék elfolyt... :(
Néztem a hűtőválasztékot, árulnak mechanikusan szereltet és forrasztottat.
Gyárilag úgy látom forrasztott van benne.

Milyet érdemes bele venni?
Gondolom mivel gyárilag forrasztott van benne mindenképpen ilyet kellene a jobb hőleadás miatt. Bár a kínálat többsége inkább mechanikusan szerelt (Nissens, Polcar is).
Forrasztottat megfizethető áron csak NRF-ben találtam, esetleg van valakinek véleménye róla?

Előre is köszönöm a válaszokat!
  • Daewoo Nexia
  • Veszprém megye

Nem elérhető hcs

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13844 Dátum: 2020 November, 23, 11:49:57 am »
Szia!

Én nemrég cseréltem benne hűtőt szintén lyukadás miatt, de gyárilag nekem mechanikusan szerelt volt benne. Nissenst tettem bele. Ha megnézed a katalógust ott is szerelt van a rajzon, nem forrasztott. A Kauffernél vettem. Elég jó áraik vannak. Túl sokat nem mentem vele, nem tudom mit fog kibírni, tekintve hogy 23 éves a kocsi...
Hűtőfolyadékból a pirosat (G12)  használom, nem volt kifejezett előírás a típusra vonatkozóan, ezért a szerves korróziógátlót részesítem előnyben.Ez pontszerűen gátolja a korróziót és nem hoz létre egy kémiai védőréteget mint a többi fagyálló. Picit jobb a hőátadás. De ez nem számít annyira, nem versenyezni akarok vele. Viszont ezt is kell cserélni 2-4 évente mert elsavasodik.
« Utoljára szerkesztve: 2020 November, 23, 11:59:39 am írta hcs »
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető csabi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13845 Dátum: 2020 November, 28, 10:08:22 am »
Szia!

Én nemrég cseréltem benne hűtőt szintén lyukadás miatt, de gyárilag nekem mechanikusan szerelt volt benne. Nissenst tettem bele. Ha megnézed a katalógust ott is szerelt van a rajzon, nem forrasztott. A Kauffernél vettem. Elég jó áraik vannak. Túl sokat nem mentem vele, nem tudom mit fog kibírni, tekintve hogy 23 éves a kocsi...
Hűtőfolyadékból a pirosat (G12)  használom, nem volt kifejezett előírás a típusra vonatkozóan, ezért a szerves korróziógátlót részesítem előnyben.Ez pontszerűen gátolja a korróziót és nem hoz létre egy kémiai védőréteget mint a többi fagyálló. Picit jobb a hőátadás. De ez nem számít annyira, nem versenyezni akarok vele. Viszont ezt is kell cserélni 2-4 évente mert elsavasodik.

Köszönöm a segítséget!

Végül NRF forrasztott hűtőt vettem bele, nem sokkal volt drágább, mint a Nissens mechanikusan szerelt.
Ki is cseréltem, légteleníteni szokás/kell valahol?
A hőmérsékletmérő műszer jeladóját hiába tekerem ki, ott egyből hűtőfolyadék jön.
De a szintje alapján a tartályban még van a rendszerben némi levegő.
Vagy indítsam csak el aztán kidolgozza magából?
  • Daewoo Nexia
  • Veszprém megye

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #13846 Dátum: 2020 November, 28, 10:24:27 am »
Pontosan, elindítod ha kell menetközben töltesz rá, utána rendszeresen rá nézel és töltesz rá ha kell.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető hcs

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13847 Dátum: 2020 December, 25, 02:00:06 am »
Tegnap egy jó képességű szándákosan letörte a jobb oldali tükröt az autóról. Nagyon úgy néz ki hogy ráemelt a tükörre. Sérült a burkolat és eltört a tartó. Reggel megyek a rendőrségre, hátha tudnak valamit tenni a papírgyártáson kívül. Ez nem véletlen volt, nem oldalról mentek neki, ferdén álltam a többi között. Bp XI kerület Budaörsi út fölött.
Azt hittem ez egy normálisabb környék....Az hogy a járdán parkolnak össze vissza akár teljesen elfoglalva, azt megszoktam. Kevés a parkolóhely amióta 2 új társasházat felhúztak az utcában.
Van esetleg valakinek tippje hogy lehet ha nem is megelőzni de legalább dokumentálni az ilyet? Sajnos nincs térfigyelő kamera az utcában.
Ennyit a karácsonyról...
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #13848 Dátum: 2020 December, 25, 07:39:50 am »
Sajnálom az esetet.
Hát az lenne pedig a legjobb, ha lenne valamilyen kamera.
A belül felrakott az nem megoldás sajnos. Más ötlet az emberi tudatlanság ellen sajnos nincs.
Sok sikert.

Üdv
sznuni

Tegnap egy jó képességű szándákosan letörte a jobb oldali tükröt az autóról. Nagyon úgy néz ki hogy ráemelt a tükörre. Sérült a burkolat és eltört a tartó. Reggel megyek a rendőrségre, hátha tudnak valamit tenni a papírgyártáson kívül. Ez nem véletlen volt, nem oldalról mentek neki, ferdén álltam a többi között. Bp XI kerület Budaörsi út fölött.
Azt hittem ez egy normálisabb környék....Az hogy a járdán parkolnak össze vissza akár teljesen elfoglalva, azt megszoktam. Kevés a parkolóhely amióta 2 új társasházat felhúztak az utcában.
Van esetleg valakinek tippje hogy lehet ha nem is megelőzni de legalább dokumentálni az ilyet? Sajnos nincs térfigyelő kamera az utcában.
Ennyit a karácsonyról...
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13849 Dátum: 2020 December, 25, 10:32:29 am »
Ennyit a karácsonyról...

Ha nem látja közvetlenül a kamera, akkor szinte semmi esély. Meghatározhatatlan az ideje, innentől kezdve ha 100 an jártak a környéken, nem fogják mindet beazonosítani, uátnajárni, kikérdezni, illetve bármelyik azt fogja mondani, nem ő volt.
Ha esetleg van ujjlenyomat és valakié aki már nyilvántartásban van...
De ebben a szmötyis esős időben nagyon kicsi a valószínűsége.
Sajnos csak a  casco véd ezek ellen...
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
    • http://zuhika.uw.hu
« Válasz #13850 Dátum: 2021 Január, 14, 10:25:54 am »
Milyen két első Opel ülést tudnék beletenni a Nexiába bármiféle barkácsolás nélkül? Astra F, Kadett pl.?
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #13851 Dátum: 2021 Január, 14, 15:03:08 pm »
Milyen két első Opel ülést tudnék beletenni a Nexiába bármiféle barkácsolás nélkül? Astra F, Kadett pl.?
Nekem a Kalosba Recaro ülések voltak. A síneket át kellett hegeszteni, ha jól emlékszem.
Konkrétan szerintem egyik sem jó bele. De barkácsolva megoldható.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #13852 Dátum: 2021 Január, 14, 21:53:04 pm »

kadett csak abból sincs már rég használható
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • R.I.P Nexia1.5 16V, Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #13853 Dátum: 2021 Január, 20, 20:16:07 pm »
Kadett és F astra 1/1-be belemegy! ;) GSi ülést ajánlom mindenképpen! ;)

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
    • http://zuhika.uw.hu
« Válasz #13854 Dátum: 2021 Január, 21, 12:39:44 pm »
Kadett és F astra 1/1-be belemegy! ;) GSi ülést ajánlom mindenképpen! ;)

köszi. megvan mit keresek. :)
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Nem elérhető hcs

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13855 Dátum: 2021 Január, 25, 23:45:39 pm »
Sziasztok!

Okozhatja a (gyári) immo azt a jelenséget hogy a reggeli hidegben rendben indul a kocsi, de este 7 körül már nem hajlandó? Az önindító teker, de ennyi. Eddig 2 szer előfordult viszonylag rövid időn belül. Ott kellett hagynom a melóhelyen. Reggel oszcilloszkóppal is megnézem, mi lehet. Az egész gyújtásrendszer új, vezetékeket átnéztem, ami gyanús az cseréltem és újrasaruztam -van hozzá típusazonos saru és sajtoló szerszám is.
Húz rendesen amikor beindul, de ez kezd kiakasztani. Mobiletron gyújtásmodul van benne jelenleg.
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #13856 Dátum: 2021 Január, 26, 14:19:01 pm »
Sziasztok!

Okozhatja a (gyári) immo azt a jelenséget hogy a reggeli hidegben rendben indul a kocsi, de este 7 körül már nem hajlandó? Az önindító teker, de ennyi. Eddig 2 szer előfordult viszonylag rövid időn belül. Ott kellett hagynom a melóhelyen. Reggel oszcilloszkóppal is megnézem, mi lehet. Az egész gyújtásrendszer új, vezetékeket átnéztem, ami gyanús az cseréltem és újrasaruztam -van hozzá típusazonos saru és sajtoló szerszám is.
Húz rendesen amikor beindul, de ez kezd kiakasztani. Mobiletron gyújtásmodul van benne jelenleg.

tekercset is cserélted?
mobiletron amúgy egy szar...
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető hcs

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13857 Dátum: 2021 Január, 26, 17:16:03 pm »

tekercset is cserélted?
Természetesen azt is cseréltem.... Menet közben semmi baja nem volt a tekercs csere után.
Ma reggel 1/2 10 körül simán beindult úgy hogy este óta nem csináltam vele semmit.
Mik voltak a tünetek a Mobiletronnal amiért csalódtál benne? Zárlatos lett vagy más a jellemző hibája?
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #13858 Dátum: 2021 Január, 27, 13:16:34 pm »

tekercset is cserélted?
Természetesen azt is cseréltem.... Menet közben semmi baja nem volt a tekercs csere után.
Ma reggel 1/2 10 körül simán beindult úgy hogy este óta nem csináltam vele semmit.
Mik voltak a tünetek a Mobiletronnal amiért csalódtál benne? Zárlatos lett vagy más a jellemző hibája?

2db al volt gond de 3éve már azt sem adtam el egyikel össze vissza indult másik néha nem indult,akkor ment bele a gyári bontott
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu