Szerző Téma: A családi egyterű!  (Megtekintve 593071 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető daewoozoli

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:A családi egyterű!
« Válasz #2920 Dátum: 2020 December, 28, 11:55:51 am »
Sziasztok!

Behalt az idő kijelző órám. Próbáltuk átforrasztani, de nem használt neki.
Nincs valakinek egy felesleges?

Zoli

manuál klimás van

Mi a külömbség? Az enyém digitális klímás. Az óra mutatja a külső hőmérsékletet is.

Z

Szia!

Képek az óráról:

elvileg a sima nem mutatja

Rendeltem egyet bontóból amire azt mondták, hogy mutatja a hőfokot is, de nem...
Legalább van órám, hiányzott.
Még egy kérdés. A gyári rádiót, hogyan lehet kiszerelni?
Lecserélném egy modernebbre.

Zoli
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2921 Dátum: 2020 December, 28, 12:40:28 pm »
Sziasztok!

Behalt az idő kijelző órám. Próbáltuk átforrasztani, de nem használt neki.
Nincs valakinek egy felesleges?

Zoli

manuál klimás van

Mi a külömbség? Az enyém digitális klímás. Az óra mutatja a külső hőmérsékletet is.

Z

Szia!

Képek az óráról:

elvileg a sima nem mutatja

Rendeltem egyet bontóból amire azt mondták, hogy mutatja a hőfokot is, de nem...
Legalább van órám, hiányzott.
Még egy kérdés. A gyári rádiót, hogyan lehet kiszerelni?
Lecserélném egy modernebbre.

Zoli

itt látszik a bontósoknak lövésük simncs az egészhez,csavarozva van a rádió
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2922 Dátum: 2021 Január, 14, 14:05:18 pm »

Sziasztok!

Az eredeti órám megjavult. Odaadtam a céges villanyászoknak. Csak simán ráadta a delejt és működött!? Visszaraktam a kocsiba, azóta jó. :taps:
Még történ egy kis malőr. A zsalumozgató egységben egy fogaskerék egyik foga letört. Természetesen nem találtam ilyen egységet bontottan csak valami más vezérlőt. ( Van egy ismerősöm, daewoo-chevrolet boltja van, bontott cuccokat is beszerez). Abból az egyik fogaskerék, egy kis barkácsolással jó lett. Ráadásul ez fém. Remélem nem darálja majd le a másik két csatlakozó fogaskereket. Sajnos, szerencsére  ilyen egyedi kocsink van.
Nyugtassatok meg, hogy a rádiónak semmi köze a műszerfal világításhoz.
Kicseréltem a rádiót egy 2 DIN-es fejegységre. Tok jól működik, viszont azt vettem észre, hogy nem megy a műszerfal világításom és a  klímavezérlő panel világítása sem. A biztosíték táblát még nem néztem végig, nagyon hideg volt és nem is találtam külön műszerfal világítás biztosítékot sem az adattáblában. Melyikkel lehet egyben?
Tudja valaki a választ?

Zoli
« Utoljára szerkesztve: 2021 Január, 14, 14:41:25 pm írta Szassza »
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #2923 Dátum: 2021 Január, 14, 15:05:51 pm »
Nem tudom sajnos mivel van összekötve, de szerintem biztosíték lesz az biztos.

Sziasztok!

Az eredeti órám megjavult. Odaadtam a céges villanyászoknak. Csak simán ráadta a delejt és működött!? Visszaraktam a kocsiba, azóta jó. :taps:
Még történ egy kis malőr. A zsalumozgató egységben egy fogaskerék egyik foga letört. Természetesen nem találtam ilyen egységet bontottan csak valami más vezérlőt. ( Van egy ismerősöm, daewoo-chevrolet boltja van, bontott cuccokat is beszerez). Abból az egyik fogaskerék, egy kis barkácsolással jó lett. Ráadásul ez fém. Remélem nem darálja majd le a másik két csatlakozó fogaskereket. Sajnos, szerencsére  ilyen egyedi kocsink van.
Kicseréltem a rádiót egy 2 DIN-es fejegységre. Tok jól működik, viszont azt vettem észre, hogy nem megy a műszerfal világításom és a  klímavezérlő panel világítása sem. A biztosíték táblát még nem néztem végig, nagyon hideg volt és nem is találtam külön műszerfal világítás biztosítékot sem az adattáblában. Melyikkel lehet egyben?
Tudja valaki a választ?

Zoli
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető Mae

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2924 Dátum: 2021 Február, 01, 00:23:56 am »
Sziasztok!

Hátsó ablaktörlő lapátot keresek 2011-es évjáratú Orlandómhoz. Pont Orlandóhoz valót eddig nem találtam, de találtam Aveóra valót (https://www.bfsbolt.hu/ablaktorlo-356/ablaktorlo-lapatok-233/chevrolet-ablaktorlo-lapatok-487/chevrolet-aveo-t300-ferdehatu-201103-201712-hatso-ablaktorlo-lapat-meretpontos-gyari-csatlakozos-bosch-h801-3397004801-13207), ami ránézésre eléggé hasonlít. Mi alapján tudom eldönteni, hogy ez jó-e az Orlandóhoz is? Esetleg tud valaki javasolni olyan boltot, ahol Orlando specifikust is árulnak?

Üdv
  • Chevrolet Orlando
  • Budapest és környéke

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2925 Dátum: 2021 Február, 01, 08:20:31 am »
Nem tudom sajnos mivel van összekötve, de szerintem biztosíték lesz az biztos.

Sziasztok!

Tudja valaki a választ?

Zoli

Sziasztok!

Itt nagyobb a baj. Haverom autóműszereket javított és szerinte nincs biztosítékra kötve a műszerfal világítás.  :???: De nem csak műszerfal világítás nincs, hanem jobb hátsó helyzetjelző világítás és az első ködlámpa sem működik. :fejelfalnak:
Szétcsúszhatott valami csatlakozó, mikor szereltem a fűtésmozgató egységet vagy a rádiót?
Nincs valakinek megbízható autóvillamossági szerelő ismerőse?

Zoli
« Utoljára szerkesztve: 2021 Február, 01, 13:42:23 pm írta sznuni »
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2926 Dátum: 2021 Február, 01, 13:42:30 pm »
Nos, én nem hiszem el azt, hogy nincs biztosítékra kötve, akkor honnan lenne áram? Inkább az van, hogy más egység biztosítékát használja. Most abban nem vagyok biztos, de mint ha a szivargyújtó lámpa körével lenne egybe....
Ha mással is van gond akkor én átvizsgálnám a biztosíték táblát, kapcsolókat, izzókat (főleg a műszerfalban).
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Lipuka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2927 Dátum: 2021 Február, 06, 17:11:18 pm »
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném ki kérni.
Szeretnék egy autó cserét végre hajtani. Egy nagyobb autót szeretnék mint ami van, jelenleg egy 2007-es 1.4 (WTCC) Lacettim van.
A képben inkább egyterű mint suv van. Dilemában vagyok mert ami tetszik és elérhető árban van az a 5008 Peugeot és a Chevi Orlandó!!
Szeretném a véleményeteket meg kérdezni az Orlandoról. Előnyök illetve hátrányok. Ha lehet akkor szeretnék márkahű maradni.
Hiszen Daewoo Kallosal kezdtem és utána két Lacetti mind a kettő szalonból.
De most szeretnék a Lacetti-től nagyobbat, jelenleg új autóra nincs keret. Sok fajta tetszik de ami talán számomra el érhető árban az a fentebb említett két autó.
Ha lehet akkor szeretnék jó döntést hozni.
Szeretném a véleményeteket ki kérni!!!
Köszönöm. 
  • Chevrolet Lacetti. 1.4. WTCC, 2007
  • Sopron és Győr környéke.

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2928 Dátum: 2021 Február, 06, 17:31:27 pm »
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném ki kérni.
Szeretnék egy autó cserét végre hajtani. Egy nagyobb autót szeretnék mint ami van, jelenleg egy 2007-es 1.4 (WTCC) Lacettim van.
A képben inkább egyterű mint suv van. Dilemában vagyok mert ami tetszik és elérhető árban van az a 5008 Peugeot és a Chevi Orlandó!!
Szeretném a véleményeteket meg kérdezni az Orlandoról. Előnyök illetve hátrányok. Ha lehet akkor szeretnék márkahű maradni.
Hiszen Daewoo Kallosal kezdt
em és utána két Lacetti mind a kettő szalonból.
De most szeretnék a Lacetti-től nagyobbat, jelenleg új autóra nincs keret. Sok fajta tetszik de ami talán számomra el érhető árban az a fentebb említett két autó.
Ha lehet akkor szeretnék jó döntést hozni.
Szeretném a véleményeteket ki kérni!!!
Köszönöm.

Vegyél Dustert, nekem bejött :)
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Lipuka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2929 Dátum: 2021 Február, 06, 18:34:28 pm »
Attis!
Bocsika azt elfelejtettem hozzá tenni hogy dieselt nem szeretnék, ha nem muszáj!
Nem szeretem a dieseleket, azt tény hogy talán kevesebbet fogyasztanak de ha költeni kel rájuk az horror!!
Sokszorosa egy benzinesnek!
Egyébként a Daster nem rossz csak nincs csomagtartója szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2021 Február, 06, 18:36:54 pm írta Lipuka »

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2930 Dátum: 2021 Február, 06, 18:59:05 pm »
Attis!
Bocsika azt elfelejtettem hozzá tenni hogy dieselt nem szeretnék, ha nem muszáj!
Nem szeretem a dieseleket, azt tény hogy talán kevesebbet fogyasztanak de ha költeni kel rájuk az horror!!
Sokszorosa egy benzinesnek!
Egyébként a Daster nem rossz csak nincs csomagtartója szerintem.

Ez nem szerelem kérdése. Egy benzines ma már ugyanolyan bonyolult. Van nagynyomású, direkt befecskendező, kettős tömegű, kokszosodás, AdBlue, stb. Csak többet esznek. Van benzines Duster is 130 vagy 150 lóval ugyanazzal a motorral amit Kecskeméten a mercikbe pakolnak, ha valaki arra vágyik. A csomagtartója 475 liter. A baj inkább, hogy kalaptartó fölé alig pakolható.

attis

Nem elérhető Lipuka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2931 Dátum: 2021 Február, 07, 15:36:02 pm »
Igazad van.  A Daster nem rossz de nem terepjárót szeretnék ha nem muszály. Inkább egy terüt, de benzinesben ha lehet. Ezért gondoltam Orlandóra vagy 5008-ra. Számomra ezek elérhető áruak. Csak tanácstalan vagyok Orlandó ügyben. Viszonylag kevés fut az utakon. De nem tudom hogy alkatrészügyileg hogy van ellátva. Illetve típus hiba van e?! Egyáltalán kellene e félnem valamitől ha őt választanám?!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2932 Dátum: 2021 Február, 07, 16:34:18 pm »
Igazad van.  A Daster nem rossz de nem terepjárót szeretnék ha nem muszály. Inkább egy terüt, de benzinesben ha lehet. Ezért gondoltam Orlandóra vagy 5008-ra. Számomra ezek elérhető áruak. Csak tanácstalan vagyok Orlandó ügyben. Viszonylag kevés fut az utakon. De nem tudom hogy alkatrészügyileg hogy van ellátva. Illetve típus hiba van e?! Egyáltalán kellene e félnem valamitől ha őt választanám?!

Orlando egy opel alkatrész van ,de más árkategória mint a Lacetti
5008 esetén a THP motor kerülendő  a dizel viszont kiforrott
minél újabb annál drágábban fenntartható és annál szarabb és ez nem közhely
« Utoljára szerkesztve: 2021 Február, 13, 12:57:31 pm írta sznuni »
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Lipuka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2933 Dátum: 2021 Február, 07, 18:30:11 pm »
Akkor az Orlandó benzines változata?!
Az ki forrott? A diesel-től félek🤔 még soha nem volt Diesel autóm.

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2934 Dátum: 2021 Február, 07, 18:50:50 pm »
Nem kell félni a diesel-től. Sokat vezettem sok gyártótól, nagyon jók, és ha megfelelően karbantartva van, akkor sokáig jó.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Lipuka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2935 Dátum: 2021 Február, 12, 20:54:46 pm »
Köszönöm az eddigi hozzá szólásokat.
De nem jutottam előrébb.
Az Orlandórol 1.8- vagy 2.0 Diesel?!
Nekem bejön a típus, de nem ismerem annyira hogy féljek-e tőle vagy sem. Tudom hogy nem egy verseny autó de nem is arra kellene.
Illetve azt is sejtem hogy a fogyasztásuk sem "1.5 liter" már csak a kasztni végett sem. De ár érték arányt én jónak tartom.
Nem vagyok tisztában a típus hibákkal ha annak egyáltalán.
Illetve nem tudom hogy hátrány lehet-e a viszonylag kevés példány szám. Lehet-e alkatrész hiány? Vagy még egyezik-e a Zafirával?!
Aggódhatnák e emiatt?! Bocsi ha baromságokat írtam, de nem vagyok ebben a témában jártas.
« Utoljára szerkesztve: 2021 Február, 13, 12:56:53 pm írta sznuni »

Nem elérhető drkun

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2936 Dátum: 2021 Február, 14, 18:35:59 pm »
Szia!
Én nyáron vettem egy 1.8-as benzines Orlandót,imádom.Ticó,spark,kalos,és utoljára Aveóm volt,ez az autó egy óriási lépés minőségben,megbízhatóságban meg persze kényelemben,felszereltségben is.
A szokásos olaj és szűrők cseréjén kivül még nem kellett hozzá nyúlni.Tipushibája:az olajhűtő tömitése megy tönkre,elhasználódik és az olaj össze folyik a hűtővízzel.Ez kb.130-140.000 km.környékén előjön,több tulajdonossal és szerelővel is beszéltem erről.Az enyémben most jött elő.Ami még előfordul:a szelepfedél kartergáz szelepje átereszt,tönkre megy.Szelepfedél cseréjével megoldható.(48.000ft.)Szerencsére az 1.8-as motor opel (az enyémben tuti)ezért motor alkatrész dögivel van hozzá.Az alkatrész árak magasabbak mint mondjuk az aveómé volt.Fogyasztása kezdetben 9-10 liter volt nálam,de csináltattam egy számitógépes motoropcionizálást egy chippes cégnél,most már 8 literrel járok és pörgösebb az autó ami addig mackósan ment.
  • Orlando 1.8 benzin és Spark 0.8
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2937 Dátum: 2021 Február, 14, 19:15:40 pm »
Szia!
Én nyáron vettem egy 1.8-as benzines Orlandót,imádom.Ticó,spark,kalos,és utoljára Aveóm volt,ez az autó egy óriási lépés minőségben,megbízhatóságban meg persze kényelemben,felszereltségben is.
A szokásos olaj és szűrők cseréjén kivül még nem kellett hozzá nyúlni.Tipushibája:az olajhűtő tömitése megy tönkre,elhasználódik és az olaj össze folyik a hűtővízzel.Ez kb.130-140.000 km.környékén előjön,több tulajdonossal és szerelővel is beszéltem erről.Az enyémben most jött elő.Ami még előfordul:a szelepfedél kartergáz szelepje átereszt,tönkre megy.Szelepfedél cseréjével megoldható.(48.000ft.)Szerencsére az 1.8-as motor opel (az enyémben tuti)ezért motor alkatrész dögivel van hozzá.Az alkatrész árak magasabbak mint mondjuk az aveómé volt.Fogyasztása kezdetben 9-10 liter volt nálam,de csináltattam egy számitógépes motoropcionizálást egy chippes cégnél,most már 8 literrel járok és pörgösebb az autó ami addig mackósan ment.

OFF:
Ha az igekötő az ige előtt szerepel, akkor egybeírjuk. Ha mögötte, akkor írjuk külön. Azaz különírjuk.
Nem bírtam ki, bocs.
Csak ma egy ügyfélszolgálatos írt nekem, szerinte át küldi amit kértem. Ahelyett, hogy átküldené. Nem karom, hogy "Á"-t küldjön. "B"-t se.   :yoyo:
ON
attis

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2938 Dátum: 2021 Február, 14, 22:15:54 pm »
Szia!

70.000km nél is találkoztunk már olaj összefolyással,tipushiba a fűtésbox csappanytú törés ,evaporátor lyukadása,és a váltó sem a legstabilabb
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető bristoli

• Ismer olyat akinek Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #2939 Dátum: 2021 Február, 24, 17:30:14 pm »
Sziasztok!
Tud valaki szerviz manualt letoltheto formaban, esetleg ingyenes tacumahoz?
Koszi
Chevrolet Lacetti 1.8 sport, Chevrolet Tacuma 1.6 (magyar). Olyat is ismerek akinek Chevroletje van :).