Szerző Téma: Tico  (Megtekintve 473586 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

WaseK

• Vendég
Tico
« Dátum: 2006 Február, 15, 12:18:06 pm »
A téma magáért beszél.

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #1 Dátum: 2006 Február, 15, 14:37:00 pm »
Sziasztok!

Érdekl?dni szeretnék, hogy Tico-ba milyen olajat kell tölteni, mi a gyári el?írás?
Ásványi / rész-szintetikus / szintetikus?
Viszkozitásra: 5w-40, 10W-40, esetleg valami más?

El?re is köszi a válaszokért...

MiSA

uhuhu

• Vendég
Tico
« Válasz #2 Dátum: 2006 Február, 15, 15:16:11 pm »
Idézetet írta: "MiSA"
Sziasztok!

Érdekl?dni szeretnék, hogy Tico-ba milyen olajat kell tölteni, mi a gyári el?írás?
Ásványi / rész-szintetikus / szintetikus?
Viszkozitásra: 5w-40, 10W-40, esetleg valami más?

El?re is köszi a válaszokért...

MiSA

szerintem a Ticoba tökéletes az ásványi olaj, 15w40-es.

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #3 Dátum: 2006 Február, 15, 16:02:44 pm »
Idézetet írta: "uhuhu"
szerintem a Ticoba tökéletes az ásványi olaj, 15w40-es.

Hmm, ilyen igénytelen az olajra?

Próbáltam NET-en keresni technikai specifikációt Tico-ra, de azt se találtam sehol. :(

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Tico
« Válasz #4 Dátum: 2006 Február, 15, 17:00:46 pm »

Hmm, ilyen igénytelen az olajra?

Próbáltam NET-en keresni technikai specifikációt Tico-ra, de azt se találtam sehol. :(
Mivel a Tico elég régi, ezért nehéz akár alkatrészt is találni hozzá!
Szerény véleményem szerint, mivel a Tico a Matiz ?se, érdemes ugyan azt az olajat használni hozzá. (SAE 10W-30)
Egyébként a f?oldalunkon www.chevyklub.hu -n ha kérsz belépési engedélyt, letöltheted a Tico dokumentációját! (igaz nem kezelési útmutató)
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #5 Dátum: 2006 Február, 16, 10:19:04 am »
Idézetet írta: "zsolt160"
mivel a Tico a Matiz ?se

Családban van Matiz (I). Miben tér el a Tico motorikusan a Matiztzól? Hengerfej, befecskendezés biztos, maga a blokk az ugyanaz?

Jöv? hétvégén lesz meg a Tico-m, asszem olajcserével indítok, biztos-ami biztos.

Szerintem lesz pár kérdésem a Tico FUN-okhoz id?vel...
Vannak a klubban Tico-sok is?

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Tico
« Válasz #6 Dátum: 2006 Február, 16, 11:42:17 am »
Miben tér el a Tico motorikusan a Matiztzól? Hengerfej, befecskendezés biztos, maga a blokk az ugyanaz?

A blok menyire hasonló :???: Tudomásom szerint a Tico karburátoros, míg a Matiz elektronikus hengerenkénti befecskendezés?, mindkett? 3 hengeres motor!

Szerintem lesz pár kérdésem a Tico FUN-okhoz id?vel...
Vannak a klubban Tico-sok is?
Itt senkinek nincs az aktív fórumozók közül senkinek Tico-ja. De mivel rokona a Matiznak, ha nem is csereszabatossak, de az itt jelenlév? Matizosok, a váci szerviz vezet?je, Kornél, biztosan mindenben tudnak segíteni. Nagy el?ny aki Vác közelében lakik, Kornél sok mindenben tud segíteni nekik helyben. :ima:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Tico
« Válasz #7 Dátum: 2006 Február, 16, 12:52:35 pm »
Jöv? hétvégén lesz meg a Tico-m, asszem olajcserével indítok, biztos-ami biztos.

Szia!
Szerintem ne csak olajat cseréljél, hanem érdemes lenne a vezérlést is cserélni, mert ki tudja mikor volt, ha volt egyáltalán!!!
Na és akkor még leveg?sz?r?t sem ártana!
Ja és fékbetét, dob vizsgálata sem árt, mert lehet elvan már kopva rendesen!

Üdv: Viper

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Tico
« Válasz #8 Dátum: 2006 Február, 16, 17:54:55 pm »
hello, nekem 2 évig volt ticom, szuper kisautó. a blokk nagyon is hasonló, de még az is lehet, hogy szinte azonos. mondhatjuk, hogy a matiz-motor ?se, tehát azért vannak rokon vonások.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #9 Dátum: 2006 Február, 17, 10:33:07 am »
zsolt160: Úgy értettem, hogy a csupasz blokk (blokköntvény, f?tengely, hengerek, gy?r?k). Igen, úgy értetettem én is, hogy a hengerfej biztos más (a befecskendez? rendszer miatt). Technikailag, ha a blokk ugyanaz, akkor tuti ugyanolyan olaj kell bele mint a Matiz-ba.

Vác nem esik épp útba, de bizalommal fogok Kornélhoz fordulni! Százhalombattai vagyok és BP-re járok melózni, így napi munkába lesz fogva a kisautó. Sajnálom hogy nincs (így közvetlen) elérhet? aktív Tico-s.

Kíváncsi lettem volna az el?forduló típushibákra, mikre érdemes odafigyelni hogy ne alakuljanak ki az esetleges hibák..

Viper: Április-május környékén lesz nagy revizó és m?szaki vizsga, akkor mindent cseréltetek rajta ami szükséges (olaj, olajsz?r?, légsz?r?, üzemanyagsz?r?, vezérm? szíj, szíjfeszít?, fékbetét, fékdob), no meg ami még kiderül. Köszönöm a tanácsot!

HFT: Nem tudom meddig lesz az enyém, els?sorban a gazdaságossága miatt van rá szükségem.

asi

• Vendég
Tico
« Válasz #10 Dátum: 2006 Február, 19, 13:18:13 pm »
Üdv mindenkinek.

Eddig ticom volt, semmi gond nem volt vele, pedig a világ végére is elmeneünk vele. Most akarom lecserélni egy sparkra. :lol:

bpist

• Vendég
Tico
« Válasz #11 Dátum: 2006 Február, 22, 08:28:48 am »
Sziasztok!

Akit érdekel:
"helysz?ke" miatt eladó egy 96'-os Tico, 60 e. km, szép megkímélt állapot, riasztó, rádiós magnó, rendszámgravírozás, és valóban nagyon jó fogyasztás, vizsga 2006.10 hó
Ár: 525.000 Ft
Tel: 0630-3966-425

Miután megválunk egymástól, Kalos lesz bel?le valószín?     :-)

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #12 Dátum: 2006 Február, 27, 10:09:31 am »
Sziasztok!

Megvan a kis Tico  :-D  :oke:

Van pár apró érdekesség (hiba) amit szeretnék orvosolni, ha tudtok segíteni azt nagyon megköszönném:
- nagyon magas a hideg alapjárat. Fordulatszámmér? hiányában csak tippelni tudok, olyan 2-3e között pörög ilyen id?ben amíg el nem telik pár perc. (hideg motornál nem szeretem pörgetni, így zavar). Hol lehet ezt állítani?
- Vízh?fok mennyire szokott felmenni? 30km megtétele után se volt túl meleg a motor. Linkelek egy képet is, meddig ment fel. Nem kevés ez? Motortérben átkapcsoltam téli üzemre a leveg? bevezet?n lév? kart, de így is kevésnek t?nik a víz h?mérséklet... Nem szeretném ha baja esne...

Üdv: MiSA

Marsy

• Vendég
Tico
« Válasz #13 Dátum: 2006 Február, 27, 10:19:38 am »
Sziasztok!

Megvan a kis Tico  :-D  :oke:

- Vízh?fok mennyire szokott felmenni? 30km megtétele után se volt túl meleg a motor. Linkelek egy képet is, meddig ment fel. Nem kevés ez? Motortérben átkapcsoltam téli üzemre a leveg? bevezet?n lév? kart, de így is kevésnek t?nik a víz h?mérséklet... Nem szeretném ha baja esne...

Üdv: MiSA

Szia!

Illene középállásig felmennie. A thermosztátod az jó? Lehet, hogy nem zár rendesen és nyitva marad. Szerintem. Most akkor a f?tésed sem a legjobb, ugye?
Különben szép kis autó. Gratula hozzá. :oke:

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Tico
« Válasz #14 Dátum: 2006 Február, 27, 19:57:42 pm »
Szia MISA!

Nekem sem ment sokkal, talán egy kicsit feljebb a mutató az üzemi h?nél. De a f?tés jó volt, s?t kb. félállás körül bekapcsolt a ventillátor.
A szivatós hideg motor hangos, f?leg télen, de nekem 1 km után elhalkult. És télen volt igazán hangos. Hogy állítani lehet-e azt nem tudom, majd a szakik megmondják.
Gratula az autóhoz.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #15 Dátum: 2006 Március, 01, 09:38:04 am »
Idézetet írta: "Marsy"
A thermosztátod az jó?

Indítás után nem sokkal, már melegszik a h?t? 50-60 fok környékén már küldi a vizet a h?t?re. Erre gyanakszom, városban kicsit magasabbra megy a mutató, ahogy viszont kiérek országútra nagyon visszah?l. Ideiglenesen kapott kartont, és megrendeltem hozzá az új termosztátot.

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #16 Dátum: 2006 Március, 01, 09:39:52 am »
Idézetet írta: "HFT"
1 km után elhalkult. És télen volt igazán hangos

Valóban elhalkul, de kicsit zavar hogy hidegen annyira pörgeti szegényt.

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Tico
« Válasz #17 Dátum: 2006 Március, 02, 17:36:19 pm »
Idézetet írta: "HFT"
1 km után elhalkult. És télen volt igazán hangos

Valóban elhalkul, de kicsit zavar hogy hidegen annyira pörgeti szegényt.

nekem így volt a téli városi átlagfogyim 5.5 liter.
nyáron városon kívül 3.9-4.1 körül.
  • Dunaharaszti
HFT

MiSA

• Vendég
Tico
« Válasz #18 Dátum: 2006 Március, 07, 16:02:29 pm »
Az autó szervizelése is megvolt. Full revízió ahogy a nagy könyvben le van írva. Mintha újjászületett volna a koccsi. Féltengely porvéd?k is szakadtak voltak, hátul fékdob csere is volt a szókásos olajokon és sz?r?kön kívül.

Els? tankolásom eredménye, 5.7liter/100km. Mondjok próbálgattam mit tud az autó, emelked?n kamion el?zés, gyorsulás és pesti dugóban ácsorgás is volt benne b?ven.

Két hétig jártam egy tank benzinnel, ez hihetetlen jó értelemben (a fogyasztást nézve). Teljesítmény nem olyan mint a régi autóval, de ez persze nem is várható el. Ez nem gyorsulásra van kihegyezve.

Jó kis autó, jó társam lesz, ez már most látszik!!!

oki

• Vendég
Ticó-ra gumi?
« Válasz #19 Dátum: 2006 Március, 07, 16:17:07 pm »
Mi a pontos méret ha valaki segitene mert téli gumi val vettem de a 155/70-13 van most de az be ér egy kicsit segitségettek el?re is kösz!