Szerző Téma: Tuning  (Megtekintve 48338 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leonel

• Vendég
Tuning
« Válasz #20 Dátum: 2005 Január, 28, 10:58:33 am »
Halihó!

Egyenl?re nem akarok motorcserét- legalább amíg gari van rajta. Aztán majd meglátjuk. ;-)
Elvileg sokkal több nem lehet az autóban mert az már a belsején is látszódott volna. Sztem egyrészt kifogtam másrészt elhibázott lépés volt a klíma csere. A problémáim nagyrésze oda vezethet? vissza.

Ma kiderült mi csörög a kipuffban: az 5 hónapos fémszövet betétes spottdobomat szétégette a motor!!! Vagy a benzin vagy a gyújtás oldalon van valami (gondolom emiatt nem megy) és iszonyatos h?termelést ad le.

Most viszem villanyoshoz- a jöv? hét közepéig talán végez- hátha kisz?ri a hibát. +a biztonság kedvéért leméretem a kompresszióját - ha bibis akkor szétborítjuk a mocit.

Kap még 5 hónapot a kocsi (addig van gari) ha nem gyógyul meg- megy a levesbe.

Lev: látom, hogy a Pesti úton mozogsz. Én is a XVII-ben vagyok. Ha gondolod vmikor összefuthatunk.

Lev

• Vendég
Tuning
« Válasz #21 Dátum: 2005 Január, 28, 12:55:13 pm »
Leonel, földim!!!  :-D

Már megérte ma felkelni...
Akkor egyszer megmustrálhatjuk egymás autóját meg tarthatunk él? eszmecserét.
Sajna nem sokat értek eme tipushoz, mert eddig csak Oplejeim voltak (kezdetben 2 Rekord, majd 2 Omega)
Erre is inkább az Opel eredet? motor és váltó miatt esett a választás.
És nem csalódtam. Én legalábbis  :roll:

leganza X17

• Vendég
Tuning
« Válasz #22 Dátum: 2005 Január, 30, 07:56:37 am »
Halihó!
Látom út taggal b?vült a bálnavéd? liga. Én sajnos már mint exLeganzás írok, remélem elnézitek nekem.

Leonel
Ha kell fényszóró motor adok egyet, mert nekem van egy csomó és már úgy is ki akartam dobni. :-( Ami a levest illeti, nem értem mi ez a sok gubanc a kocsiddal, t?lem 150-e vitték el, és eddig a legnagyobb gebasz a vízpumpa miatti hengerfejtömítés volt.

Lev
Gratulálok a verdához! Én is gondolkodtam (álmodtam ilyenr?l), de nem mertem bevállalni. Remélem sokáig bírja majd. Viszont a 11-es átlagot nem értem. Nem tom leonel-nek mennyit eszik, de nekem városban még nyáron is (klímával) beérte 10 literrel. Ráadásul az utolsó utamon is ennyit evett, pedig 2 óra alatt értem Szeghalomra (250 km -100 autópálya).
Ha Xenon-ba gondolkodsz nekem van egy eladó szettem, lámpába építve, 1 éves. Waleco D1S bixenon rendszer (ilyen van az új A8-asban). Ha gondolod +egyezhetünk.
Remélem nem haragszol + ha kérdezek pár m?helytitkot? :-) Hogyan lett 2.2-es?? Mit cseréltek rajta? Én nézegettem a saját motoromat, de a persely marha vékony volt, nálad ezt még megfúrták?  :shock:

Lev

• Vendég
Tuning
« Válasz #23 Dátum: 2005 Január, 31, 12:37:25 pm »
Szia!

Nem kell fúrni semmit  :-)
A löket lett "hosszabb" és így lett 2.2
Németeknél volt 2.2 Lega és Espero is.
Semmi durranás nincs benne, ugyan az, mint a mostani Vectra 2.2 mocik X22XE jelöléssel  8-)
A fogyasztása, meg ennyi... nem tudom, mennyinek kéne lenni, de most tél van és nagyon sokat állok áés vánszorgok dugóban.
Szivesen vennék pár adatod ezügyben, hogy mennyit kéne ennie, a kicsikének, és hogy mekkora a benzintankja. (sajna ezeket nem tudom)
Mert amikor már pirosban volt a benzinmutató csak 45 lityi fért bele  :roll:
Amúgy nagy baja nincs és nem is rossz, de maradjon köztünk az el?z? Omegám azért egy picikét másmilyenebb volt.
Pl ennek ahoz képest nincs hangszigetelése és vállban sz?kebb  :lol:
Persze, miért kellett ekkorára cseperednem  :-D

Idézetet írta: "leganza X17"
Halihó!
Látom út taggal b?vült a bálnavéd? liga. Én sajnos már mint exLeganzás írok, remélem elnézitek nekem.

Leonel
Ha kell fényszóró motor adok egyet, mert nekem van egy csomó és már úgy is ki akartam dobni. :-( Ami a levest illeti, nem értem mi ez a sok gubanc a kocsiddal, t?lem 150-e vitték el, és eddig a legnagyobb gebasz a vízpumpa miatti hengerfejtömítés volt.

Lev
Gratulálok a verdához! Én is gondolkodtam (álmodtam ilyenr?l), de nem mertem bevállalni. Remélem sokáig bírja majd. Viszont a 11-es átlagot nem értem. Nem tom leonel-nek mennyit eszik, de nekem városban még nyáron is (klímával) beérte 10 literrel. Ráadásul az utolsó utamon is ennyit evett, pedig 2 óra alatt értem Szeghalomra (250 km -100 autópálya).
Ha Xenon-ba gondolkodsz nekem van egy eladó szettem, lámpába építve, 1 éves. Waleco D1S bixenon rendszer (ilyen van az új A8-asban). Ha gondolod +egyezhetünk.
Remélem nem haragszol + ha kérdezek pár m?helytitkot? :-) Hogyan lett 2.2-es?? Mit cseréltek rajta? Én nézegettem a saját motoromat, de a persely marha vékony volt, nálad ezt még megfúrták?  :shock:

leganza X17

• Vendég
Tuning
« Válasz #24 Dátum: 2005 Január, 31, 14:35:09 pm »
Idézetet írta: "Lev"
Szia!

Nem kell fúrni semmit  :-)
A löket lett "hosszabb" és így lett 2.2
Németeknél volt 2.2 Lega és Espero is.
Semmi durranás nincs benne, ugyan az, mint a mostani Vectra 2.2 mocik X22XE jelöléssel  8-)
A fogyasztása, meg ennyi... nem tudom, mennyinek kéne lenni, de most tél van és nagyon sokat állok áés vánszorgok dugóban.
Szivesen vennék pár adatod ezügyben, hogy mennyit kéne ennie, a kicsikének, és hogy mekkora a benzintankja. (sajna ezeket nem tudom)
Mert amikor már pirosban volt a benzinmutató csak 45 lityi fért bele  :roll:
Amúgy nagy baja nincs és nem is rossz, de maradjon köztünk az el?z? Omegám azért egy picikét másmilyenebb volt.
Pl ennek ahoz képest nincs hangszigetelése és vállban sz?kebb  :lol:
Persze, miért kellett ekkorára cseperednem  :-D

Szia!
Pontosan tudom mir?l beszélsz. Az öregemnek egy szép MV6-osa volt. :-) Az a legához képest egy szanatórium, hogy ?t idézzem.
Akkor néhány adat. Hivatalosan a legának 65 literes a tankja. Nekem már sikerült 70-et is belenyomni, de el?tte már olyan volt a tank mint egy száraz martini, a tankolásnál, pedig már láttam a benzint a cs?ben. Ha pirosban jár (nálam így volt érdemes vinni egy benzinkannát ha ki akarod próbálni, biztos ami biztos) akkor még majdnem teli tanod van (kb 20 liter). Nálam ha már folyamatosan égett a lámpa még bátran elmertem menni még 60 Km-t.
A fogyasztását nálam inkább a klíma, mint a tél emelte meg, de 10,5-el általában beérte városban (jó nem nyomtam neki, olyan szépen gurulósan). Autópályán egy tankkal (kb. 60 l, 130-140 el) elment 650 km-t. De a rekordom 730 öregurasan (110-115, amikor ütve volt a felnim és jöttem haza svájcból). Ha a fogyasztást csökkenteni akarod érdemes egy jó gyertyát venni. Nálam brisk volt, igazán szólva nem nagyon volt semmi áttörés, de ha a motor elkezd dolgozni (3750-4500) és itt hajtod (150-160 km/h) egy picit kevesebbet evett (és ez komoly, talán itt jön el? a h?érték?  :roll: ). A városban semmi hatása nem volt, de volt 1 lyuk asszem 4000-nél amit kompenzált egy picit. Ja és az Érdi emelked?n nem rángatott klímával 5-ben. És még egy szerintem fontos infó, de ha opeleztél ez biztos nem újdonság. Havonta 1-2 km-t járj behúzott kézifékkel, mert a kézifék dobfékes (a tárcsa bels? felére, nyom az agynál). Ez tutti hatást eredményez, de mivel sohasem forog berohad a felülete, aztán leeszi a betétet (17000 ft/garnitúra) és a rozsda néha ilyen hidegbe oda fagy a betéthez, a kerék meg beáll.
A motorodban akkor csak hajtókart cseréltek? Vagy valami mást is (vezérlés, f?tengely stb.)? Mondjuk kinézem az autógyárakból, hogy ennyi csak a különbség. :-)
Ha van még kérdésed ki vele, ha tudok válaszolok. Én már jópárszor szétkaptam az autót, szóval ebben is tudok segíteni.

leonel

• Vendég
Tuning
« Válasz #25 Dátum: 2005 Február, 01, 12:12:15 pm »
B@sszuskulcs!!!!! :evil:  :evil:  :kard:  korbacsolas:  :fejelfalnak:

Írtam kb egy 50 soros szösszenetet majd amikör a küldés gombra kattintottam közölte, hogy "nye rabotájet". Grrrrrr.

Nincs türelmem mégegyszer leírni.

Csak az utolsó sorát:
A számom: 0670-600-1110 - Fussunk össze!

Az írásomat akkor majd személyesen elmondom és felteszem kérdéseimet.  :-D  ;-)

Sziasztok!

negist

• Vendég
Tuning
« Válasz #26 Dátum: 2005 Február, 01, 12:20:22 pm »
Tudom nem vigasz már én is jártam így azota küldés el?tt mindíg kimásolom ha nagyobb lélegzet? a szöveg!!!
Idézetet írta: "leonel"
B@sszuskulcs!!!!! :evil:  :evil:  :kard:  korbacsolas:  :fejelfalnak:

Írtam kb egy 50 soros szösszenetet majd amikör a küldés gombra kattintottam közölte, hogy "nye rabotájet". Grrrrrr.

Nincs türelmem mégegyszer leírni.

Csak az utolsó sorát:
A számom: 0670-600-1110 - Fussunk össze!

Az írásomat akkor majd személyesen elmondom és felteszem kérdéseimet.  :-D  ;-)

Sziasztok!

Lev

• Vendég
Tuning
« Válasz #27 Dátum: 2005 Február, 02, 09:37:35 am »
Én sem szeretnék senkit bántani, de valami iszonyat lassú a fórum  :-(
Belevéstelek Leonel a telefonomba és majd egyeztetünk.
Már csak az lenne a szép ha a Madártelepen laknál, mert akkor be sem kéne indítanom a kocsit... csak átlökném  :-D

Lev

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Tuning
« Válasz #28 Dátum: 2005 Február, 02, 11:39:46 am »
Én sem szeretnék senkit bántani, de valami iszonyat lassú a fórum  :-(
Belevéstelek Leonel a telefonomba és majd egyeztetünk.
Már csak az lenne a szép ha a Madártelepen laknál, mert akkor be sem kéne indítanom a kocsit... csak átlökném  :-D

Lev

Erre én is tudom a választ! :lol:
Nem ott lakik!!! :bosszu:

Lev

• Vendég
Lóer?? Newton méter?
« Válasz #29 Dátum: 2005 Július, 29, 11:34:06 am »
Sziasztok, tudom, már egyszer volt itt ilyen infó, de hol lehet és mennyiért megkínozni az autót, hpogy mit is tud padon az autó?

Köszi el?re is a választ / válaszokat.

Lev

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re: Lóer?? Newton méter?
« Válasz #30 Dátum: 2005 Július, 29, 13:20:09 pm »
Sziasztok, tudom, már egyszer volt itt ilyen infó, de hol lehet és mennyiért megkínozni az autót, hpogy mit is tud padon az autó?

Lev

Próbáld meg itt:  :arrow: www.teljesitmenymeres.hu
Vagy esetleg a Csonka János M?szaki Szakközépiskolában próbáld meg!
Árakat sajna nem tudok!

Üdv: Viper

Lev

• Vendég
Re: Lóer?? Newton méter?
« Válasz #31 Dátum: 2005 Július, 29, 13:24:41 pm »
Köszi szépen a gyors választ :c)

Lev

Idézetet írta: "Viper"

Lev

Próbáld meg itt:  :arrow: www.teljesitmenymeres.hu
Vagy esetleg a Csonka János M?szaki Szakközépiskolában próbáld meg!
Árakat sajna nem tudok!

Üdv: Viper

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Tuning
« Válasz #32 Dátum: 2005 November, 05, 16:39:45 pm »
Egy nagyon szépen megcsinált Evanda: :arrow:

Lev

• Vendég
Tuning
« Válasz #33 Dátum: 2005 November, 07, 08:27:55 am »
Hali!

Nekem az Evandaban, de még inkább a Leganzaban a díszrács nem jön be.
Valami elbaltázott urlkodó m?májer  :lol:
Igaz a Legában erre még rátesz a lámpa is, amit az Eviben már konszolidáltabban oldottak meg.
Nekem jobban  bejönne a Leganzám, ha kis sunyi eleje lenne, nem ilyen telivigyoros   :-D
Semmi sem indokolja, sem a lámpa sem a design, hogy ilyen marha nagy búra alatt üljön a projektor.
Szóval mindene tetszik, csak az eleje furi.
Bocsi, de ez kikivánkozott bel?lem  ;-)

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Tuning
« Válasz #34 Dátum: 2005 November, 07, 08:43:28 am »
Hali!

Nekem az Evandaban, de még inkább a Leganzaban a díszrács nem jön be.
Valami elbaltázott urlkodó m?májer  :lol:
Igaz a Legában erre még rátesz a lámpa is, amit az Eviben már konszolidáltabban oldottak meg.
Nekem jobban  bejönne a Leganzám, ha kis sunyi eleje lenne, nem ilyen telivigyoros   :-D
Semmi sem indokolja, sem a lámpa sem a design, hogy ilyen marha nagy búra alatt üljön a projektor.
Szóval mindene tetszik, csak az eleje furi.
Bocsi, de ez kikivánkozott bel?lem  ;-)

Ezen nagyon egyszer? változtatni!  :-D
Csak egy kis pénzmag kell hozzá és némi képzel? er?, na meg egy ügyes m?anyagos!
Nekem lennének elképzeléseim az üggyel kapcs.-ban!  ;-)

Lev

• Vendég
Tuning
« Válasz #35 Dátum: 2006 Február, 14, 08:27:09 am »
Szomorúan látom, hogy senki sem szándékszik ezt a tipust "pofozgatni".
Leonel után én maradtam az egyedüli, akinek eltér a gyáritól valamicskét  a Legája?  :-(

WaseK

• Vendég
Tuning
« Válasz #36 Dátum: 2006 Február, 14, 09:39:28 am »
Leonel után én maradtam az egyedüli, akinek eltér a gyáritól valamicskét  a Legája?  :-(

Talán azért, mert kevés legás van errefelé :integet:

Lev

• Vendég
Tuning
« Válasz #37 Dátum: 2006 Február, 14, 12:34:29 pm »
Idézetet írta: "WaseK"

Talán azért, mert kevés legás van errefelé :integet:

Na de miért?
Teszem fel a kérdést  :-D  :??:

Lev

• Vendég
Lega nózi...
« Válasz #38 Dátum: 2006 Február, 24, 09:28:08 am »
Kerestem 5leteket Lega nózira és találtam egy meglep?t, meg egy megvalósíthatót  :-)

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re: Lega nózi...
« Válasz #39 Dátum: 2006 Február, 24, 10:43:45 am »
Kerestem 5leteket Lega nózira és találtam egy meglep?t, meg egy megvalósíthatót  :-)

Nos a fehér sokkal jobban tetszik!! :oke:
A piros meg háááát, nagyon nem!
De hát ízlések és pofonok!  :-D