Szerző Téma: Biztosítók  (Megtekintve 160537 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Biztosítók
« Válasz #860 Dátum: 2018 Április, 03, 09:44:43 am »
AAAAAAAA...... Az igen.... :pirul:

Ezek szerint 4 a másik fél.
És kié az 1 misi? :szetvert:

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

Öööö, így jár aki kv előtt kommunikál  :rohog:
Járdaszegélyben okozott kár, trailerezés, tárolás, bérgépjármű, parkrongálás
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #861 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 08:41:20 am »
Megküldték páromnak az értesítőt.
A 2019. évben kezdődő biztosítási időszak várható GFB díja 40 440 Ft/év Várható bonus-malus besorolás: B3
Tájékoztatjuk, hogy a díj megállapítása szempontjából a társaságunk által meghirdetett díjtarifa csak a meglévő ügyfeleink(1) javára tartalmaz különbségtételt

1 A Gfb törvény 17. § (4a) előírja, hogy az írásos értesítőben a biztosító figyelemfelhívásra alkalmas módon tájékoztatja a szerződő felet, hogy a) a díjtarifája - a 23. § (3a) bekezdése alapján - csak a javára tartalmazhat különbségtételt abból a szempontból, hogy a szerződés a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződésnek minősül, továbbá b) a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződés a szerződő javára a 23. § (3a) bekezdése szempontjából hogyan módosul. 24. § (1) A határozatlan tartamú szerződés fennállása alatt a biztosítás díja a következő biztosítási időszak első napjától kezdődő hatállyal a biztosítási időszak kezdőnapján alkalmazandó díjtarifa szerint módosul, és az az adott biztosítási időszak alatt nem változtatható meg.

A második mondatott, hogy kell érteni? :gondolkodik: Szerintem a javára azt jeleni, hogy meglévő ügyfélnek kedvezőbb a díj, mint az új ügyfélnek. Ehhez képest, ha újrakötöm csak 34440 Ft a díj.
« Utoljára szerkesztve: 2019 Augusztus, 06, 08:43:05 am írta Jani »
  • 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #862 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 10:23:38 am »
A 2019. évben kezdődő biztosítási időszak várható GFB díja 40 440 Ft/év Várható bonus-malus besorolás: B3
Tájékoztatjuk, hogy a díj megállapítása szempontjából a társaságunk által meghirdetett díjtarifa csak a meglévő ügyfeleink(1) javára tartalmaz különbségtételt

1 A Gfb törvény 17. § (4a) előírja, hogy az írásos értesítőben a biztosító figyelemfelhívásra alkalmas módon tájékoztatja a szerződő felet, hogy a) a díjtarifája - a 23. § (3a) bekezdése alapján - csak a javára tartalmazhat különbségtételt abból a szempontból, hogy a szerződés a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződésnek minősül, továbbá b) a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződés a szerződő javára a 23. § (3a) bekezdése szempontjából hogyan módosul. 24. § (1) A határozatlan tartamú szerződés fennállása alatt a biztosítás díja a következő biztosítási időszak első napjától kezdődő hatállyal a biztosítási időszak kezdőnapján alkalmazandó díjtarifa szerint módosul, és az az adott biztosítási időszak alatt nem változtatható meg.

A második mondatott, hogy kell érteni? :gondolkodik: Szerintem a javára azt jeleni, hogy meglévő ügyfélnek kedvezőbb a díj, mint az új ügyfélnek. Ehhez képest, ha újrakötöm csak 34440 Ft a díj.

A különbségtétel az nem kedvezmény, hanem különbség ami lehet pozitív és negatív is.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #863 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 10:28:56 am »
Holott: "csak a javára tartalmazhat különbségtételt"
Kivastagítottam lent is.

A különbségtétel az nem kedvezmény, hanem különbség ami lehet pozitív és negatív is.
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #864 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 10:45:10 am »
Zöldkártya:
Régi beidegződés, kérjük kia  zöldkártyát. Felesleges.
https://mabisz.hu/a-magyar-nemzeti-iroda-tajekoztatoja/
2.2. pont szerint a rendszám (2005 utáni, EU-s) önmagában elegendő :)
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #865 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 11:45:49 am »
Nekem már csak elküldik pdf-ben, szólnak, hogy csak zöld papírral lesz jó, aztán csináljak, amit akarok.

Kicsit később ugyanott(kiemelés tőlem):

Idézet
3. A felelősségbiztosítás igazolása külföldön
A kötelező felelősségbiztosítás igazolásának egyes zöldkártya-tagországokban követendő módjáról a MABISZ rendszeresen frissített tájékoztató dokumentumában található részletes információ.

3.1. Magyar forgalmi rendszámmal és forgalmi engedéllyel ellátott gépjárművel külföldre történő utazáskor a 2.2. pontban felsorolt országokban, valamint külön megállapodás alapján Albánia, Bosznia-Hercegovina, Macedónia területén a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási fedezet meglétét a magyar forgalmi rendszám és a gépjárművön a rendszámtól elkülönítetten, ovális mezőben lévő “H” országjel tanúsítja.

Fentiektől függetlenül külföldre utazáskor minden esetben ajánlott a zöldkártya kiváltása.

3.2. Minden esetben kötelező kiváltani a zöldkártyát az alább felsorolt országokba gépjárművel történő utazáskor:

Azerbajdzsán

Zöldkártya:
Régi beidegződés, kérjük kia  zöldkártyát. Felesleges.
https://mabisz.hu/a-magyar-nemzeti-iroda-tajekoztatoja/
2.2. pont szerint a rendszám (2005 utáni, EU-s) önmagában elegendő :)
« Utoljára szerkesztve: 2019 Augusztus, 08, 08:30:50 am írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #866 Dátum: 2019 Augusztus, 31, 08:14:41 am »
Újrakötöttem az Alianz oldalán és így még olcsóbb lett (32880 Ft). ;D

A második mondatott, hogy kell érteni? :gondolkodik: Szerintem a javára azt jeleni, hogy meglévő ügyfélnek kedvezőbb a díj, mint az új ügyfélnek. Ehhez képest, ha újrakötöm Netrisken csak 34440 Ft a díj.
  • 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #867 Dátum: 2020 Január, 30, 15:13:06 pm »
A márciusi autóra megjöttek az évfordulós értesítések, mindkettő aegon.

A kötelező kb ugyanannyi lenne, a Casco-n emeltek 20%-ot. C10 , kármentes, (najó volt egy szélvédőcsere az előző autó cascoján, a görgetésben talán lehetett szerepe TAVALY amikor kötöttem).  Na gondoltam, akkor irány anyátok tetszőlegesen választott foglalkozása és testrésze! Nem haragból, hiszen ha ők szívbaj nélkül emelnek, én szívbaj nélkül átszerződöm máshova.

Felhívtama  CLB-t, visszahívtak.
Az KFB a mostaninak a FELE(!) Allianznál,  Casco a mostaninak a 42%-a lesz csak Union-nál.

Amit gondolok az egészről: minden évben mások a célok, egyszer állománynövelésre gyúrnak, másik évben meg bevételre, legközelebb nyereségre. 
Örültem volna, ha a egy biztosítónál van mindkét féle. A másik autómon pont fordítva, a kötelező Unionos, a casco Allianz-os.
Komolyan mondom, nem nagyon értem...
A cégesen meg mindkettő Allianz.
Az eltérés a dátumokban van, mikor mi volt éppen kedvezőbb.

Érdekesség: A Union nem szemléz, az ügyfélnek kell kárszakértőhöz vinne adott esetben + nem jön ki üzletkötő, nekem kell körbefotózni a verdát kívül-belül a szerződéskötéshez
Lakásbiztosításnál mondjuk az Aegon sem küldött kárszakértőt, nekem kellett átmennem bádogosba és megbecsülni a helyreállítás összegét.

« Utoljára szerkesztve: 2020 Január, 30, 15:20:33 pm írta attis »
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #868 Dátum: 2020 Január, 31, 07:48:43 am »
nekünk már megvoltak a fordulók.. hyundai kgfb-jét és casco-ját a márkaszerviz kötötte meg, nem adták ki a papírokat, hogy tudjam intézni, a kettő együtt kb 180.000 ft volt... nah tavaly évfordulón már én intéztem, körbejártam a témát, a kgfb a fele lett egy másik cégnél (eddig allianz volt mindkettő) aegon, a casco pedig kb 20ezerrel lett kevesebb a groupamánál.
seat a groupamánál van, ott drágábbat küldtek, de utánanézettem és olcsóbb lett mint ezelőtt.
anyós astraja allianznál volt, tavaly előtt újraköttettem vele mert ő nem foglalkozik vele, amit kiküldtek azt mindig befizette.. olcsóbb is lett.. megint kiküldték neki, 1 hétig mondogattam neki hogy nézze meg, nem lett-e több, mert nem emlékszem mennyi volt.. de... allianz felemelte a duplájára... és nem is tudtak olcsóbbat adni, nah anyós is azóta groupamás...
allianznál nincsenek jó tapasztalatok ezek után... gondolnak egyet, és szemrebbenés nélkül dupláznak... ez csak az egyik.. de hogy december 1-el megszüntettem a casco-t, mert átmentünk olcsóbb groupamába..de nem küldték ki az igazolást a bonusról.. hogy én mennyit telefonáltam, írtam nekik... a végén felhívtam őket, múlt héten, hogy akkor küldjem a számlát a különbözetről amit azért nem kapunk meg az új biztosítónál mert ők nem tudják kiküldeni a bonus igazolást? és így olyan mintha 0-ról kezdenénk a casco-t... és mondtam, hogy részben örülök, hogy nem Önöknél vagyunk már, mert ha egy bonus igazolást hónapokba telik kiállítani, mi lehet egy kárigazolásnál ..... de az a nagyobb baj, ha egy allianzos esetleg nekem jön.... 2 nap múlva jött az igazolás...
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #869 Dátum: 2020 Január, 31, 11:49:12 am »
nekünk már megvoltak a fordulók.. hyundai kgfb-jét és casco-ját a márkaszerviz kötötte meg, nem adták ki a papírokat, hogy tudjam intézni, a kettő együtt kb 180.000 ft volt... nah tavaly évfordulón már én intéztem, körbejártam a témát, a kgfb a fele lett egy másik cégnél (eddig allianz volt mindkettő) aegon, a casco pedig kb 20ezerrel lett kevesebb a groupamánál.
seat a groupamánál van, ott drágábbat küldtek, de utánanézettem és olcsóbb lett mint ezelőtt.
anyós astraja allianznál volt, tavaly előtt újraköttettem vele mert ő nem foglalkozik vele, amit kiküldtek azt mindig befizette.. olcsóbb is lett.. megint kiküldték neki, 1 hétig mondogattam neki hogy nézze meg, nem lett-e több, mert nem emlékszem mennyi volt.. de... allianz felemelte a duplájára... és nem is tudtak olcsóbbat adni, nah anyós is azóta groupamás...
allianznál nincsenek jó tapasztalatok ezek után... gondolnak egyet, és szemrebbenés nélkül dupláznak... ez csak az egyik.. de hogy december 1-el megszüntettem a casco-t, mert átmentünk olcsóbb groupamába..de nem küldték ki az igazolást a bonusról.. hogy én mennyit telefonáltam, írtam nekik... a végén felhívtam őket, múlt héten, hogy akkor küldjem a számlát a különbözetről amit azért nem kapunk meg az új biztosítónál mert ők nem tudják kiküldeni a bonus igazolást? és így olyan mintha 0-ról kezdenénk a casco-t... és mondtam, hogy részben örülök, hogy nem Önöknél vagyunk már, mert ha egy bonus igazolást hónapokba telik kiállítani, mi lehet egy kárigazolásnál ..... de az a nagyobb baj, ha egy allianzos esetleg nekem jön.... 2 nap múlva jött az igazolás...

E-portálon csinálok mindent, ott szépen érkeznek a szüks doksik. Aegonnál kérni kell írásban, Allianznál megvannak a menüpontok, csakk kattint az ember és érkezik. A macera akkor van, ha felszámolom az összes szerződést, akkor sok helyen megszűnik az ügyfélportál is. Ezt a problémát amúgy a CIB sem tudta áthidalni...
Szumma 60% -al lett olcsóbb a kettó, na azért az nem mindegy.
Ami indikálta: C10 és B10 besorolásnál, kármentesen talán nem kéne 20%-ot emelni? Nem is értem.

attis