Szerző Téma: Biztosítók  (Megtekintve 140901 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Biztosítók
« Válasz #860 Dátum: 2018 Április, 03, 09:44:43 am »
AAAAAAAA...... Az igen.... :pirul:

Ezek szerint 4 a másik fél.
És kié az 1 misi? :szetvert:

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

Öööö, így jár aki kv előtt kommunikál  :rohog:
Járdaszegélyben okozott kár, trailerezés, tárolás, bérgépjármű, parkrongálás
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #861 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 08:41:20 am »
Megküldték páromnak az értesítőt.
A 2019. évben kezdődő biztosítási időszak várható GFB díja 40 440 Ft/év Várható bonus-malus besorolás: B3
Tájékoztatjuk, hogy a díj megállapítása szempontjából a társaságunk által meghirdetett díjtarifa csak a meglévő ügyfeleink(1) javára tartalmaz különbségtételt

1 A Gfb törvény 17. § (4a) előírja, hogy az írásos értesítőben a biztosító figyelemfelhívásra alkalmas módon tájékoztatja a szerződő felet, hogy a) a díjtarifája - a 23. § (3a) bekezdése alapján - csak a javára tartalmazhat különbségtételt abból a szempontból, hogy a szerződés a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződésnek minősül, továbbá b) a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződés a szerződő javára a 23. § (3a) bekezdése szempontjából hogyan módosul. 24. § (1) A határozatlan tartamú szerződés fennállása alatt a biztosítás díja a következő biztosítási időszak első napjától kezdődő hatállyal a biztosítási időszak kezdőnapján alkalmazandó díjtarifa szerint módosul, és az az adott biztosítási időszak alatt nem változtatható meg.

A második mondatott, hogy kell érteni? :gondolkodik: Szerintem a javára azt jeleni, hogy meglévő ügyfélnek kedvezőbb a díj, mint az új ügyfélnek. Ehhez képest, ha újrakötöm csak 34440 Ft a díj.
« Utoljára szerkesztve: 2019 Augusztus, 06, 08:43:05 am írta Jani »
  • 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #862 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 10:23:38 am »
A 2019. évben kezdődő biztosítási időszak várható GFB díja 40 440 Ft/év Várható bonus-malus besorolás: B3
Tájékoztatjuk, hogy a díj megállapítása szempontjából a társaságunk által meghirdetett díjtarifa csak a meglévő ügyfeleink(1) javára tartalmaz különbségtételt

1 A Gfb törvény 17. § (4a) előírja, hogy az írásos értesítőben a biztosító figyelemfelhívásra alkalmas módon tájékoztatja a szerződő felet, hogy a) a díjtarifája - a 23. § (3a) bekezdése alapján - csak a javára tartalmazhat különbségtételt abból a szempontból, hogy a szerződés a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződésnek minősül, továbbá b) a 24. § (1) bekezdés szerint módosuló szerződés a szerződő javára a 23. § (3a) bekezdése szempontjából hogyan módosul. 24. § (1) A határozatlan tartamú szerződés fennállása alatt a biztosítás díja a következő biztosítási időszak első napjától kezdődő hatállyal a biztosítási időszak kezdőnapján alkalmazandó díjtarifa szerint módosul, és az az adott biztosítási időszak alatt nem változtatható meg.

A második mondatott, hogy kell érteni? :gondolkodik: Szerintem a javára azt jeleni, hogy meglévő ügyfélnek kedvezőbb a díj, mint az új ügyfélnek. Ehhez képest, ha újrakötöm csak 34440 Ft a díj.

A különbségtétel az nem kedvezmény, hanem különbség ami lehet pozitív és negatív is.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #863 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 10:28:56 am »
Holott: "csak a javára tartalmazhat különbségtételt"
Kivastagítottam lent is.

A különbségtétel az nem kedvezmény, hanem különbség ami lehet pozitív és negatív is.
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #864 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 10:45:10 am »
Zöldkártya:
Régi beidegződés, kérjük kia  zöldkártyát. Felesleges.
https://mabisz.hu/a-magyar-nemzeti-iroda-tajekoztatoja/
2.2. pont szerint a rendszám (2005 utáni, EU-s) önmagában elegendő :)
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #865 Dátum: 2019 Augusztus, 06, 11:45:49 am »
Nekem már csak elküldik pdf-ben, szólnak, hogy csak zöld papírral lesz jó, aztán csináljak, amit akarok.

Kicsit később ugyanott(kiemelés tőlem):

Idézet
3. A felelősségbiztosítás igazolása külföldön
A kötelező felelősségbiztosítás igazolásának egyes zöldkártya-tagországokban követendő módjáról a MABISZ rendszeresen frissített tájékoztató dokumentumában található részletes információ.

3.1. Magyar forgalmi rendszámmal és forgalmi engedéllyel ellátott gépjárművel külföldre történő utazáskor a 2.2. pontban felsorolt országokban, valamint külön megállapodás alapján Albánia, Bosznia-Hercegovina, Macedónia területén a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási fedezet meglétét a magyar forgalmi rendszám és a gépjárművön a rendszámtól elkülönítetten, ovális mezőben lévő “H” országjel tanúsítja.

Fentiektől függetlenül külföldre utazáskor minden esetben ajánlott a zöldkártya kiváltása.

3.2. Minden esetben kötelező kiváltani a zöldkártyát az alább felsorolt országokba gépjárművel történő utazáskor:

Azerbajdzsán

Zöldkártya:
Régi beidegződés, kérjük kia  zöldkártyát. Felesleges.
https://mabisz.hu/a-magyar-nemzeti-iroda-tajekoztatoja/
2.2. pont szerint a rendszám (2005 utáni, EU-s) önmagában elegendő :)
« Utoljára szerkesztve: 2019 Augusztus, 08, 08:30:50 am írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #866 Dátum: 2019 Augusztus, 31, 08:14:41 am »
Újrakötöttem az Alianz oldalán és így még olcsóbb lett (32880 Ft). ;D

A második mondatott, hogy kell érteni? :gondolkodik: Szerintem a javára azt jeleni, hogy meglévő ügyfélnek kedvezőbb a díj, mint az új ügyfélnek. Ehhez képest, ha újrakötöm Netrisken csak 34440 Ft a díj.
  • 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG