Szerző Téma: Minden ami SW avagy kombisokkk világa :)  (Megtekintve 62001 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Romeo

• Vendég
Minden ami SW avagy kombisokkk világa :)
« Válasz #20 Dátum: 2005 Szeptember, 14, 23:41:51 pm »
Valóban adtak könyvet a kombihoz is de én azt szeretttem volna megtudni,hogy kinek mennyi volt a vége(részemr?l 170-et mentem vele de gondolom még kb.180-190között lehet valahol).Persze nem ez a lényeg az autónál!
A másik dolog a garázsból való induláskor még mindig nyikorog a jobb hátsó kerék fel?l ha jol tudom a fékbetét csinálja ezt.Valakinek orvosolták már ezt a szervizben?Kicsit idegesit? nekem ez a hang de utánna már nem hallom.

Nem elérhető vakond

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
  • Lacetti 1.6 Elite Aut 4a Vakond 2.0 Gyömr?
    • Profil megtekintése
    • http://www.palinkabaratok.eoldal.hu
« Válasz #21 Dátum: 2005 Szeptember, 15, 08:09:31 am »
Idézetet írta: "Romeo"
Valóban adtak könyvet a kombihoz is de én azt szeretttem volna megtudni,hogy kinek mennyi volt a vége(részemr?l 170-et mentem vele de gondolom még kb.180-190között lehet valahol).Persze nem ez a lényeg az autónál!
A másik dolog a garázsból való induláskor még mindig nyikorog a jobb hátsó kerék fel?l ha jol tudom a fékbetét csinálja ezt.Valakinek orvosolták már ezt a szervizben?Kicsit idegesit? nekem ez a hang de utánna már nem hallom.

Kornél utoljára azt írta, hogy lesz hozzá módosított alkatrész, de még nincs bent a raktárban.
Ha valami furcsa szagot érzel, el?zd meg az el?tted haladót!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2005 Szeptember, 15, 11:39:16 am »

Háát, a 4 ajtósom az 200 fölött ment óra szerint. A végsebességet amúgy azt hiszem az opelcsalád 5500-as fordulaton elért sebességre érti. Lehet még pörgetni e fölé is...

Ha kipróbáltad, majd írd meg mennyit megy a kombid!!!
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Johan

• Vendég
« Válasz #23 Dátum: 2005 Szeptember, 15, 14:50:57 pm »
Idézetet írta: "attis"

Háát, a 4 ajtósom az 200 fölött ment óra szerint. A végsebességet amúgy azt hiszem az opelcsalád 5500-as fordulaton elért sebességre érti. Lehet még pörgetni e fölé is...

Ha kipróbáltad, majd írd meg mennyit megy a kombid!!!

Tapasztalatom szerint az opel család sebességmér?je enyhén szólva csalós! 140-et mutat ha leméred csak 128!!! F-astrámba így volt a Lacettijét nem mértem le, de érzésre ez pontosabbnak t?nik!

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #24 Dátum: 2005 Szeptember, 15, 15:39:28 pm »
Idézetet írta: "Johan"
Tapasztalatom szerint az opel család sebességmér?je enyhén szólva csalós! 140-et mutat ha leméred csak 128!!! F-astrámba így volt a Lacettijét nem mértem le, de érzésre ez pontosabbnak t?nik!

Hy!
Na és mégis mivel mérted le?
A GPS sem olyan pontos ám, mint ahogy azt sokat tudják!!!

Üdv: Viper

Johan

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2005 Szeptember, 15, 16:14:38 pm »
Idézetet írta: "Viper"
Idézetet írta: "Johan"

Hy!
Na és mégis mivel mérted le?
A GPS sem olyan pontos ám, mint ahogy azt sokat tudják!!!

Üdv: Viper

Az én mérésem még a GPS-nél is pontatlanabb, a stopperemre és az autópályán elhelyezett kilóméterkövekre hagyatkoztam! Ha a kövek pontosan vannak elhelyezve és én is ügyes voltam akkor lehet közelít?en pontos a mérés, de ezt nem ragozom ti is tudjátok! A mérést többször egymás után is végrehajtottam és nagyjából mindig ugyanaz az eredmény jött ki!

tapai.zsolt

• Vendég
Re: csomagtartó terhelése
« Válasz #26 Dátum: 2005 Szeptember, 15, 19:55:24 pm »
Idézetet írta: "vakond"
Tehát akkor a hozzáért?knek kizárólag: mennyivel lehet terhelni a tet?csomagtartót?

kérném valamilyen SI mértékegységben megadni  :lol:

Lehet, hogy most köteked? Vakondnak fogtok tartani, de a kombikhoz nem adtak könyvet? A tet?terhelésnek (és Romeo végsebességének) benne kell lennie. Az, hogy a Thule mit ír a saját boxára, még nem növeli a tet? terhelhet?ségét, mivel ugyanazt a boxot felrakhatjuk egy Lacira is meg egy böszme terepjáróra is. :shock:

Romeo: szerintem minden világítást ki lehet kapcsolni, ha hozzáférhet?, a csatlakozót kell lehúzni, ha nem a vezetékre kell egy kapcsolót rakni. :meno:

Vakond,

1. A kézikönyv egy bötüt sem ír a terhelhet?ségr?l.

2. a kombiban van egy utastérlámpa ahol az 5 ajtósban is, ez kikapcsolható. És van egy hátul a csomitartó felett. Na, ez nem kapcsolható ki. Ha nyílik, világít... csakúgy mint a csomagtérvilágítás a 4/5 ajtósokban, nem?

Naszóval, a csomitartó világítást úgy kapcsol6játok ki,hogy a zárat a pici kis ujjacskátokkal átbillentitek, mintha le lenne csukva az ajtó, és máris l?n sötétség........ :twisted:
Csak arra kell vigyázni, h miel?tt lecsukod, a kulccsal, vagy a távirkával ki kell nyitni. :banan2:

btotyi

• Vendég
Re: csomagtartó terhelése
« Válasz #27 Dátum: 2005 Szeptember, 15, 21:25:54 pm »
A tacuma tet?lécére 62 kg-ot ír a kézikönyv.

Romeo

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2005 Szeptember, 19, 20:55:52 pm »
Sziasztok!A minap nézegettem az autot és észrevettem,hogy a jobb hátsó kerék lengéscsillapitóról a porvéd? gumi szépen lecsúszott.Ezt tapasztalta már valaki a saját autóján? :-?

kallayt

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2005 Szeptember, 20, 14:06:06 pm »
Sziasztok!A minap nézegettem az autot és észrevettem,hogy a jobb hátsó kerék lengéscsillapitóról a porvéd? gumi szépen lecsúszott.Ezt tapasztalta már valaki a saját autóján? :-?

ma megnézem  :roll:

koola

• Vendég
« Válasz #30 Dátum: 2005 Szeptember, 21, 12:40:11 pm »
Xiasztok!

Csak egy válasz:

Daewoo Nubira 2 kombi tet?léce 100KG t bír.
Könyve szerint.
Szerintem újabbak sem tudnak többet.

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Kopásálló kombi
« Válasz #31 Dátum: 2005 Október, 11, 08:31:59 am »
Bevásárló kp. parkolójában egy vehemesen parkoló ezer éves ütött-kopott kadett súrolta lökhárítómat. Legalábbis barna csíkok voltak rajta, a kadett lökhárítójával egyez? szín?, én üres részre állok mindig, mire kijöttem mellettem állt. Belerúgtam egyet a kadettbe és hazamentem. :box: Otthon meglepve tapasztaltam, hogy le lehetett suvickolni nyomtalanul a csíkokat. Vagy a kadett porladt már nagyon, vagy a kocsink magas kopásállóságú   :punk:
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Sebességmér? az M7-esen
« Válasz #32 Dátum: 2005 Október, 11, 10:56:56 am »
Nemrég kitettek egy sebességmér? ketyerét az M7-esre. Bp felé, az érdi lejt? aljában a vasúti híd alatt van. Két egymásután elhelyezett aszfaltba vágott hurok a jeladó ugyanúgy mint az M0-áson a régi 7es út hídja alatt az M5 irányában.

Az M0-áson óra szerinti értéket jelez ki a ketyere.

Az M7-esen óra szerint 100-nál 96-ot ír ki a tábla. 120-nál (óra szerint) pedig 115-öt láttam a táblán.

Ha jár valaki arra, megfigyelné neki mennyiket mutogatnak?
attis

koola

• Vendég
« Válasz #33 Dátum: 2005 Október, 11, 12:10:31 pm »
Ezek pontosak lehetnek??

Keszthelyen a Mol kút elött is van egy,Gyenesdiás felöl.
70 helyett 52 ?t mutatott.
Igaz ,ez csak egy tábla nagyságú szar. :)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2005 Október, 11, 15:48:36 pm »
Idézetet írta: "kola1234"
Ezek pontosak lehetnek??

Keszthelyen a Mol kút elött is van egy,Gyenesdiás felöl.
70 helyett 52 ?t mutatott.
Igaz ,ez csak egy tábla nagyságú szar. :)

szerintem elvileg pontosak is lehetnek, ha a két hurok pont egyforma, és pont ugyanúgy vannak beépítve (ugyanolyan mélyre vágták az aszfaltba).
attis

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Re: Sebességmér? az M7-esen
« Válasz #35 Dátum: 2005 Október, 11, 16:18:55 pm »
Nemrég kitettek egy sebességmér? ketyerét az M7-esre. Bp felé, az érdi lejt? aljában a vasúti híd alatt van. Két egymásután elhelyezett aszfaltba vágott hurok a jeladó ugyanúgy mint az M0-áson a régi 7es út hídja alatt az M5 irányában.

Az M0-áson óra szerinti értéket jelez ki a ketyere.

Az M7-esen óra szerint 100-nál 96-ot ír ki a tábla. 120-nál (óra szerint) pedig 115-öt láttam a táblán.

Ha jár valaki arra, megfigyelné neki mennyiket mutogatnak?

tapasztalatom ugyanez. A parkolói afférról meg annyit, hogy nekem a kék matizomról fehér-öreg-ladafesték ugyanígy eltávolítható volt.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

fater

• Vendég
Re: Kopásálló kombi
« Válasz #36 Dátum: 2005 Október, 11, 22:10:15 pm »

Belerúgtam egyet a kadettbe és hazamentem. :box:

És ilyenkor nincs az embernél a "samu :kard: "

HeAtUP

• Vendég
« Válasz #37 Dátum: 2005 Október, 11, 23:56:58 pm »
Bevásárló kp. parkolójában egy vehemesen parkoló ezer éves ütött-kopott kadett súrolta lökhárítómat. Legalábbis barna csíkok voltak rajta, a kadett lökhárítójával egyez? szín?, én üres részre állok mindig, mire kijöttem mellettem állt. Belerúgtam egyet a kadettbe és hazamentem. :box: Otthon meglepve tapasztaltam, hogy le lehetett suvickolni nyomtalanul a csíkokat. Vagy a kadett porladt már nagyon, vagy a kocsink magas kopásállóságú   :punk:

Többek között ezért veszek csak és kizárólag metálfényezés? kocsit!
Sokkal keményebb a fényezés, többet kibír. Apámnak volt hasonló afférja csak nem autóval hanem h?t?géppel... :-) pakoltuk be a hátsó ülésre és otthagyott a fényezésen egy kevés festéket: körömmel le lehetett kapirgálni...

Romeo

• Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2005 Október, 13, 13:13:25 pm »
Idézetet írta: "fater"

Nekem egy "jóakaróm"a jobb els? sárvéd?n kb.30cm-es csikarást csinált mondhatni elég mélyen.Hát irigylik a Chevi Lacettit legalábbis itt ilyenek az emberek.A kérdés az kibe rugjak ilyenkor bele?!Nagyon bántó a szemnek a látványa!

Johan

• Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2005 Október, 13, 13:38:13 pm »
Idézetet írta: "fater"

Nekem egy "jóakaróm"a jobb els? sárvéd?n kb.30cm-es csikarást csinált mondhatni elég mélyen.Hát irigylik a Chevi Lacettit legalábbis itt ilyenek az emberek.A kérdés az kibe rugjak ilyenkor bele?!Nagyon bántó a szemnek a látványa!

Megértelek Romeo, az Én Lacim is kapott egy karcot a jobb hátsó sárvéd? fölé:((((((( engem is bosszant a polír sem viszi ki...rossz a szemnek!!!