Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 417593 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2720 Dátum: 2019 Április, 11, 18:00:56 pm »
Tegnapi nappal lerendeződött minden, hivatalosan is "honos" lett az autó! :) Végül is 1 nap volt az ügyintézés, csak egy nyamvadt fordításra vártunk 10 munkanapot :( Tegnap ki sem szálltunk belőle, ma egy hosszabb (Budapest) túra ahol egy Evanda tagtárs ment előttünk :) Szombaton is lesz egy pesti kiruccanás. Szóval imádás van, főleg párom részéről. Jövő héten megejtjük az olajcserét is. Egyelőre csak élvezzük, ismerkedünk, fedezzük fel a kapcsolók, gombok funkcióit :) (exautóhoz képest mint egy űrhajó)
Annyi mindent olvasok, ezért tőletek tapasztaltaktól kérdezem: milyen olajat ajánlotok a dieselbe?  Könyve szerint 0W-40 vagy 10W-40 de olvastam már 10W-30-at  is valahol....szóval nem lettem sokkal okosabb. Másik: gázolajba valami adagolás? Ajánlott vagy felejtős?
Biztos lesznek még kérdéseim, ha nem baj felteszem majd sorban őket.

En anno ontottem bele 20-30 ezrenkent adalekot, de hogy hasznalt-e valamit, azt meg nem mondom. :)
Rosszabb nem lett tole, de jobb sem. Hogy sikerult-e vele barmit megelozni, azt nem tudom.

Vagy előidézni :) (a kisnyomásút, a nagynyomásút és az (piezo) injektorokat rendszerint egyaránt a gázolaj keni.)
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2721 Dátum: 2019 Április, 11, 19:02:21 pm »
Köszönöm mindenkinek a segítő jellegű hozzászólást! Ennek a C3-nak utánanézek még de akkor az 5W40 lesz a befutó :)
Az adalékolás csak azért merült fel, mert ex-be mindig tettünk. Nem tudom én sem, hogy használt-e vagy sem de ártani biztosan nem ártott. Nem titok csak off, hogy egy 1,5dCi Thaliat cseréltünk le, amiben 320+ ezer Km-t tettünk úgy, hogy még nem volt a motor megbontva, kopó alkatrészeken és a kötelező cseréken kívül nem kellett hozzá nyúlni. Viszont az utolsó  fél évben költöztünk, felújítottunk, 3 hónapig NAPI szinten utánfutózás nem tett jót neki, most annyit kell(ene) költeni rá mint ami az értéke kb. Valahogy meggyőződésünk, hogy azért bírta ilyen jól -mert azért megy ma is- mert óvtuk, vigyáztuk, adalékoltuk :) De lehet ez csak placebó.
Vissza a jelenbe: honnan tudom, hogy mikor regenerál? Tudom, emelkedik a fogyasztás... de mégis mennyivel? Mit, mennyivel többet  kell kb. látnom a kijelzőn?  csak, hogy ne akkor akarjak megállni.
  • Chevrolet Epica 2,0 VCDi LT
  • Pécs, de az országban, Európában bárhol, bármikor.

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2722 Dátum: 2019 Április, 11, 19:58:09 pm »
Köszönöm mindenkinek a segítő jellegű hozzászólást! Ennek a C3-nak utánanézek még de akkor az 5W40 lesz a befutó :)
Az adalékolás csak azért merült fel, mert ex-be mindig tettünk. Nem tudom én sem, hogy használt-e vagy sem de ártani biztosan nem ártott. Nem titok csak off, hogy egy 1,5dCi Thaliat cseréltünk le, amiben 320+ ezer Km-t tettünk úgy, hogy még nem volt a motor megbontva, kopó alkatrészeken és a kötelező cseréken kívül nem kellett hozzá nyúlni. Viszont az utolsó  fél évben költöztünk, felújítottunk, 3 hónapig NAPI szinten utánfutózás nem tett jót neki, most annyit kell(ene) költeni rá mint ami az értéke kb. Valahogy meggyőződésünk, hogy azért bírta ilyen jól -mert azért megy ma is- mert óvtuk, vigyáztuk, adalékoltuk :) De lehet ez csak placebó.
Vissza a jelenbe: honnan tudom, hogy mikor regenerál? Tudom, emelkedik a fogyasztás... de mégis mennyivel? Mit, mennyivel többet  kell kb. látnom a kijelzőn?  csak, hogy ne akkor akarjak megállni.

Én soha nem adalékoltam, mert a kezelési útmutató határozottan tiltotta.
Megjegyzem, hogy a gázolaj 5-7% észterezett növényi olaj tartalma sem sem javítja az üzemanyag kenőképességét. Az adalékok többsége "égésjavító" , "tisztító" ami jellemzően valamilyen alkohol vegyület. Megint csak a kenőképességet rontják.
Kipuff szelep kenőt meg ha valaki csinál, azt nóbeldíjaznám. Vegyület legyen a talpán, ami a hengerben lezajló égési folymatot túléli, majd célzottan keni a vörösen izzó kipuffogó szelep alatti szelepüléket.

Szeretem hallani a megbontás nélküli 1.5 dci -ről szóló beszámolókat  :oke: 65, vagy 80 lovas volt?
« Utoljára szerkesztve: 2019 Április, 11, 20:00:50 pm írta attis »
attis

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2723 Dátum: 2019 Április, 11, 20:27:15 pm »
Mit szeretnél hallani? 65 lovas, 2004. évjárat és nem volt, mert még megy. Mielőtt meghirdetjük kiautózzuk belőle a 3/4 tankot :) Úgy értem a megbontás nélkülit, hogy a szíjcseréken kívül 1 generátor csere és 280.000-nél kuplungon kívül nem volt semmi cserélve. Kopó alkatrészek nyilván igen, gömbfejek, kerékcsapágyak, fékek amikor kellett cserélve lettek, meg valami axiálcsukló.  De a motor még úgy van ahogy a szalonból kigördült :) Most kezdi eszegetni az olajat, turbónál is folyik. Fogyasztása utánfutóval sem több 5 l-nél, egyszerűen nem sikerült feljebb vinni. Hihetetlen de így van! Szóval ha most meg kell bontani akkor már ezt is, azt is cserélni kellene meg ami még előjön menet közben. Szerettük, de kiszolgálta magát nálunk.  Most a szép, nagy, thaliához képest luxus autónak örülünk és bízunk benne, hogy a 300000-et simán és gond nélkül elérjük vele is. Természetesen amit kell, azt meg fog ez is kapni. Ezért is kérdeztem az adalékot. Na azon még agyalunk....
  • Chevrolet Epica 2,0 VCDi LT
  • Pécs, de az országban, Európában bárhol, bármikor.

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #2724 Dátum: 2019 Április, 11, 20:48:29 pm »
Tegnapi nappal lerendeződött minden, hivatalosan is "honos" lett az autó! :) Végül is 1 nap volt az ügyintézés, csak egy nyamvadt fordításra vártunk 10 munkanapot :( Tegnap ki sem szálltunk belőle, ma egy hosszabb (Budapest) túra ahol egy Evanda tagtárs ment előttünk :) Szombaton is lesz egy pesti kiruccanás. Szóval imádás van, főleg párom részéről. Jövő héten megejtjük az olajcserét is. Egyelőre csak élvezzük, ismerkedünk, fedezzük fel a kapcsolók, gombok funkcióit :) (exautóhoz képest mint egy űrhajó)
Annyi mindent olvasok, ezért tőletek tapasztaltaktól kérdezem: milyen olajat ajánlotok a dieselbe?  Könyve szerint 0W-40 vagy 10W-40 de olvastam már 10W-30-at  is valahol....szóval nem lettem sokkal okosabb. Másik: gázolajba valami adagolás? Ajánlott vagy felejtős?
Biztos lesznek még kérdéseim, ha nem baj felteszem majd sorban őket.

En anno ontottem bele 20-30 ezrenkent adalekot, de hogy hasznalt-e valamit, azt meg nem mondom. :)
Rosszabb nem lett tole, de jobb sem. Hogy sikerult-e vele barmit megelozni, azt nem tudom.

Vagy előidézni :) (a kisnyomásút, a nagynyomásút és az (piezo) injektorokat rendszerint egyaránt a gázolaj keni.)

De hát pont azt írtam, hogy rosszabb nem lett tőle, tehát nem hinném, hogy elődézhetett volna valamit. :) Jó, lehet 220ezer km felett már igen a köv. tulajnál lehet, nem tudom. :) De ugye ehhez elég combos statisztikát kellene nézni, mert 220 ezer felett már amúgy is bármi előfordulhat, meg hát az autó is volt már akkor vagy 8 éves.

Ettől függetlenül 2 probléma van a logikádban:
1, hogy a tankban lévő üzemanyag nem 100% gázolaj:
https://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/070606c/
2, ha valóban kimutatható károsodást okozhatna a motorokban az adalék, akkor 99.99%, hogy nem forgalmaznák, ugyanis szénné perelték volna már ezeket a gyártókat. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2725 Dátum: 2019 Április, 11, 21:35:15 pm »
Perelni, senki nem mer, tapasztalat, még jótállással kapcsolatban sem. Meg hosszan elhúzódnak a perek, és sokan ez miatt sem merik bevállalni.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2726 Dátum: 2019 Április, 11, 22:01:40 pm »

nem kell utána nézni hozzáérthő helyre kell menni és azt adják mindenből ami bele való
szervizanyagok amúgy vannak hozzá polcon
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #2727 Dátum: 2019 Április, 12, 08:07:44 am »
Perelni, senki nem mer, tapasztalat, még jótállással kapcsolatban sem. Meg hosszan elhúzódnak a perek, és sokan ez miatt sem merik bevállalni.

Ez ugye igy azert meredek kijelentes, mert ilyen adalek anyagok kulfoldon is vasarolhatok, ahol az emberek siman ervenyesitik a jotallast, garanciat, perelnek is akar. De meg Magyarorszagon is van, aki mer perelni, masreszt  nem csak maganszemelyek karosulhatnak, hanem cegek is, akiknek mondjuk megvan minden felteteluk a hosszan tarto pereskedeshez is. Nyilvan van az a kategoria, amikor nem erdemes, mert amugy is kis erteku es/vagy gatya volt az auto, de aztan ott sem az adalek anyagon mult,h tonkre ment-e.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2728 Dátum: 2019 Április, 12, 10:16:54 am »

Ez ugye igy azert meredek kijelentes, mert ilyen adalek anyagok kulfoldon is vasarolhatok, ahol az emberek siman ervenyesitik a jotallast, garanciat, perelnek is akar. De meg Magyarorszagon is van, aki mer perelni, masreszt  nem csak maganszemelyek karosulhatnak, hanem cegek is, akiknek mondjuk megvan minden felteteluk a hosszan tarto pereskedeshez is. Nyilvan van az a kategoria, amikor nem erdemes, mert amugy is kis erteku es/vagy gatya volt az auto, de aztan ott sem az adalek anyagon mult,h tonkre ment-e.

:)
Oké. Maradjunk a nem biztos, hogy használ álláspontnál.
Mottó: a világ legdrágább petróleuma a wd40  :oke:
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #2729 Dátum: 2019 Április, 12, 17:46:47 pm »

:)
Oké. Maradjunk a nem biztos, hogy használ álláspontnál.
Mottó: a világ legdrágább petróleuma a wd40  :oke:

Azt nem is allitottam, hogy hasznal! :) A kimutathato karosito hatasban viszont erosen ketelkedek. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #2730 Dátum: 2019 Április, 17, 08:31:50 am »
Simán lett műszakink megint két évre. A hátsó stab pálcákat kellett cserélni, amit tudtam, mert már úgy egy hónapja, kettő hallom a kopogást. Kaptam ejnyebejnyét, miért nincs még kilakatoltatva az a rozsdásodás a kerékjáratinál – meghalt az anyósom március végén, be voltam én írva a karosszériásnál, de végül is nem tudtam kivenni az autót, áttetettem Húsvét utánra – meg féktisztítgatás, fékolajcsere.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető djnyakesz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2731 Dátum: 2019 Április, 17, 12:42:52 pm »
Sziasztok!

Van egy 2008as Epicám, utóbbi hetekben volt cserélve a féltengely csukló, porvédő sapka mivel kanyarodáskor kattogott és eléggé fura hangokat hallatott. Ez megszűnt a csere után, helyébe lépett egy másik hang... mikor lassan indulok a járgánnyal és fordítom a kormányt a lábamnál érzem hogy valami kattog (ez eddig nem volt, pedig használom már 1 éve).

A szerelő szerint nincs semmi gond, de engem nagyon zavar ez a hang, és minden egyes lassú kanyarodásnál idegesít hogy a lábamnál valami motoszkál. Valakinek van tippje:
1) hova vigyem el megnézetni hogy kiderüljön mi ez?
2) találkoztatok e már ilyennel
3) mit csináljak? :D

Köszi szépen!  :isteni:
  • Chevrolet Epica
  • Budapest

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2732 Dátum: 2019 Április, 19, 17:29:35 pm »
Kicseréltem a hátsó hangszórókat is.
Elég ramatyok voltak már.
Különösebben nem cifráztam, vettem egy átlagosat.
Pioneer TS-G6930F
Célnak megfelel.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #2733 Dátum: 2019 Április, 20, 08:29:09 am »
Hát nem sok membrán van benne.
 :kacsint: :oke:
Pioneer TS-G6930F
Célnak megfelel.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2734 Dátum: 2019 Április, 20, 15:40:05 pm »
Jaaaa. Aszittem' ezek az újak...

Hát nem sok membrán van benne.
 :kacsint: :oke:
Pioneer TS-G6930F
Célnak megfelel.
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2735 Dátum: 2019 Április, 20, 17:35:16 pm »
Tied lehet, még nem dobtam ki!  :szetvert:

Jó nehezek, az új sokkal könnyebb. Tessék, még a fogyasztás is csökkenni fog.  :yoyo:  :hahota:
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2736 Dátum: 2019 Április, 26, 13:49:11 pm »
Elszórakoztat engem ez az autó!

Húsvétkor autó alatt jártam, kékibolya helyett féltengely gumiharang mellől kiverődő zsírt láttam.
Semmi baj, gondolom most dolgozza ki azt a zsírmennyiséget, amit kiskorában fölöslegbe tettek bele.  :szetvert:  :yoyo:  :sir:
(Meg mintha föttögne is néha.  :yoyo: )

• Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2737 Dátum: 2019 Május, 27, 06:56:22 am »
Tegnap autómosáskor leesett az egyik CDX feliratom. Megnéztem a többieket – másik CDX, Leganza, Daewoo – mindegyik könnyedén lejött. Vissza kellene ragasztanom őket. Mivel kell ezeket? F.BS jó? Látom az eddigi ragasztó is vmi ilyesmi lehetett.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2738 Dátum: 2019 Május, 27, 13:18:02 pm »
Tegnap autómosáskor leesett az egyik CDX feliratom. Megnéztem a többieket – másik CDX, Leganza, Daewoo – mindegyik könnyedén lejött. Vissza kellene ragasztanom őket. Mivel kell ezeket? F.BS jó? Látom az eddigi ragasztó is vmi ilyesmi lehetett.
NEM
díszlécragasztó
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu