Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 406613 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2680 Dátum: 2019 Február, 14, 13:56:34 pm »
Sebi!

Nem tudod véletlenül a Leganza váltószoknya a kéziváltósnál megegyezik valamelyi korabeli Nubirával, Nexiával méreteiben? Vagy valami másikkal?

Köszönöm!
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2681 Dátum: 2019 Február, 14, 15:09:35 pm »
Sebi!

Nem tudod véletlenül a Leganza váltószoknya a kéziváltósnál megegyezik valamelyi korabeli Nubirával, Nexiával méreteiben? Vagy valami másikkal?

Köszönöm!

más
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2682 Dátum: 2019 Február, 14, 18:27:17 pm »
Köszi! Kicsit nehezít a dolgon, de azért majd megoldom! :)

Sebi!

Köszönöm!

más
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2683 Dátum: 2019 Február, 19, 22:02:44 pm »
Ezt ajánlom, minta után is megvarrja http://valtoszoknya.hu/
Köszi! Kicsit nehezít a dolgon, de azért majd megoldom! :)

Sebi!

Köszönöm!

más
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2684 Dátum: 2019 Február, 20, 15:49:21 pm »
Igen köszi, de pont a minta küldözgetést akartam megspórolni. :)
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2685 Dátum: 2019 Február, 20, 16:51:23 pm »
Igen köszi, de pont a minta küldözgetést akartam megspórolni. :)

Gondolom az anyagbeszerzés a fő kérdés, meg egy olyan varrógép, ami viszi. Egy váltószoknya lemásolása nem atomfizika.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #2686 Dátum: 2019 Február, 21, 07:44:46 am »
szerintem mintája van, vagy valahol megtalálja, legalábbis nekem anno nem kellett semmit küldenem, kocsi típusa évjárata kellett, aztán készítette is :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2687 Dátum: 2019 Február, 21, 14:31:51 pm »
Beszéltem egy pasival, aki ezzel foglalkozik. Szinte az összes Daewoohoz van szabásmintája, Leganzához nincs. Ezért kérdeztem.
Nejem megnézte (bőr lenne hozzá itthon), de azt mondta az ő gépével elég macerás lenne megvarrni, ha ilyen 3000 körüliért tudok venni, inkább vegyek.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2688 Dátum: 2019 Február, 23, 20:23:42 pm »
Egyszer régen

https://forum.chevyklub.hu/index.php?topic=39.msg254187#msg254187

elmélkedtem, hogy a kartergázokat visszavezető S alakú gumicső cseréje (meg pár elöregett vákuumcső darabka is) után mintha kevesebbet fogyasztana.
Most eszembe jutott és megnéztem egyszeri valami volt-e, vagy tényleg. Azt látom, hogy az azóta eltelt közel két év átlaga pontosan fél literrel kisebb, mint az cserét megelőző két vagy három év átlaga.
Benzinben nézve: azóta mentem 24 ezer km-t, tankoltam 2236 l-t. Ha onnan visszanézek 24 ezer km-t, akkor arra 2337 liter kellett.
Ez pontosan 100 liter benzin mínusz ez alatt a majd két év alatt. Nem is rossz!

Föltétlenül cserélek még valamiket, vagy ezt azt!  :hahota: :yoyo:
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2689 Dátum: 2019 Március, 06, 07:03:34 am »
Sziasztok! Nemsokára egy Chevrolet Epica 2,0 VCDi LT -remélem- boldog tulajdonosa leszek. 2009-es, egy tulaja volt, 103000Km. Miután párom közelebb nem talált mint Dánia illetve abba az autóba szeretett bele így még a hazahozatal várat magára. Megnézte, kipróbálta, semmi hibát nem vett észre ami laikusként észrevehető. Szépen jár, fékek, kuplung, kormány, váltó kifogástalannak mutatkozik.
Azt kérdezem van-e valami konkrétum amit a hazahozatal után feltétlenül  cserélni kell pl? Nyilván olajat, vezérlést, szűrőket fogunk cseréltetni.
Ezen kívül mire figyeljünk? Esetleges típushibák?
Köszönöm ha hasznos tanácsokkal láttok el.
  • Chevrolet Epica 2,0 VCDi LT
  • Pécs, de az országban, Európában bárhol, bármikor.

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2690 Dátum: 2019 Március, 11, 12:02:36 pm »
Szia!

Sajnos a dízel specifikus dolgokban nem tudok segíteni, nekem benzines van.
A futómű nem a magyar utakra van tervezve, de egész jól bírja némi odafigyeléssel és javítással.
Az anyósülés légzsákjai foglaltság érzékelővel vannak ellátva, ezért nagyon vigyázni kell , hogy senki ne térdeljen rá az ülésre.
A kormányon lévő kezelő szervek vezérlő vezetékei szoktak még esetleg elkopni ekkor random nem működik ez-az ami ép dörzsölődik.
ez szerencsére könnyen javítható (van benne tartalék vezetékhossz).
  • Chevrolet Epica 2.5 24V Sport aut. 2009
  • Mo.

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2691 Dátum: 2019 Március, 11, 20:19:53 pm »
Köszönöm. Azért kiváncsi vagyok, már várom, hogy hazahozzuk :) Bízom benne, hogy vagy 200 ezret elmegy még nálunk.

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2692 Dátum: 2019 Március, 12, 11:42:26 am »
Köszönöm. Azért kiváncsi vagyok, már várom, hogy hazahozzuk :) Bízom benne, hogy vagy 200 ezret elmegy még nálunk.

Az üzemanyagszűrő csere nagyon fontos (20e km) és az is, hogy rövid utakon ne használd, mert a részecskeszűrő nem fogja bírni.
Olajból csak 5W40 C3 minősítésűt használj és a cserét 10-15e km-enként időzítsd! Fékolajcsere 2 évente!
A tankod mindig legyen 1/4 felett, hogy bármikor tudjon regenerálni és kb 400-600km-enként meg is fogja tenni, ha nem csak városban használod.
Nekem a légszűrő kb 8-10e km-ert bír. A turbo olaj átengedésére és lógására érdemes minden szervizkor ránézetni, mert 160-170ekm-től időzített bomba tud lenni. Elengedi az olajat a turbo és szétpörög a motor. Sajnos hajlamos rá.

Nekem volt bajom a szelepfedél tömítéssel, turbo-val, EGR-rel, kormányművel (benzinesen is), szervoszivattyúval. Ezen felül a benzinessel és a dízellel is teljes futómű, itthon nagyon rosszak az utak ezek az autók nem ide lettek tervezve. Mondjuk az ingerküszöböm igen alacsony. Az utángyártott alkatrészek minősége siralmas, hiába jó nevű a gyártó.
Itthon profi szakemberekből nem nagyon van, éppen amilyen kedvük van úgy dolgoznak.

Összehasonlítva a benzinest a dízellel : menetdinamika a dízelnél nagyon jó, a benzinest pörgetni kell. Ellenben megy az is, csak máshogy kell vezetni. A benzines sor 6 nagyon halk és finoman megy. 130-ig csak a szélzaj van. A dízel sem hangos, de hangosabb jóval a benzinestől.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2693 Dátum: 2019 Március, 12, 18:31:11 pm »
Köszi az instrukciókat. Mostani -off Thalia 1,5 dCi-ben-  is 10-15000 között cseréljük az olajat hiába 30 a gyárí előírás. Meghálálja. EGR-el ezzel is szívtunk ellenben részecskeszűrő még nincs benne.  330000 km van benne, most kezdi csipegetni az olajat a turbón kívül is. Eddig motorhoz még nem kellett nyúlni, most jött el az ideje, ezért is váltunk.  Nincs kedvünk rákölteni annyit mint amennyit ér az autó. Bár a fogyasztása még mindig 4,5-5 közötti tartós utánfutózás mellett is. (2 hónapig napi szinten költözés miatt is)  Igaz, ennek első tulaja vagyunk, az Epicának másodikak leszünk. Luxus lesz a Thalicska után :) 
Még egy kérdés: tankoláskor valami adalékot érdemes az Epcába tenni + ban? Tudom, viták voltak és lesznek ezzel kapcsolatban, csak a miheztartás miatt kérdezem.

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2694 Dátum: 2019 Március, 12, 19:10:56 pm »

Az üzemanyagszűrő csere nagyon fontos (20e km) és az is, hogy rövid utakon ne használd, mert a részecskeszűrő nem fogja bírni.
Olajból csak 5W40 C3 minősítésűt használj és a cserét 10-15e km-enként időzítsd! Fékolajcsere 2 évente!
A tankod mindig legyen 1/4 felett, hogy bármikor tudjon regenerálni és kb 400-600km-enként meg is fogja tenni, ha nem csak városban használod.
Nekem a légszűrő kb 8-10e km-ert bír. A turbo olaj átengedésére és lógására érdemes minden szervizkor ránézetni, mert 160-170ekm-től időzített bomba tud lenni. Elengedi az olajat a turbo és szétpörög a motor. Sajnos hajlamos rá.

Nekem volt bajom a szelepfedél tömítéssel, turbo-val, EGR-rel, kormányművel (benzinesen is), szervoszivattyúval. Ezen felül a benzinessel és a dízellel is teljes futómű, itthon nagyon rosszak az utak ezek az autók nem ide lettek tervezve. Mondjuk az ingerküszöböm igen alacsony. Az utángyártott alkatrészek minősége siralmas, hiába jó nevű a gyártó.
Itthon profi szakemberekből nem nagyon van, éppen amilyen kedvük van úgy dolgoznak.

Összehasonlítva a benzinest a dízellel : menetdinamika a dízelnél nagyon jó, a benzinest pörgetni kell. Ellenben megy az is, csak máshogy kell vezetni. A benzines sor 6 nagyon halk és finoman megy. 130-ig csak a szélzaj van. A dízel sem hangos, de hangosabb jóval a benzinestől.

az ingerküszöbödről és az alkatrészfogyasztásodról tudnék mesélni..
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2695 Dátum: 2019 Március, 17, 14:47:10 pm »
Sebi!

Két dolgot szeretnék kérdezni.
1. Lehet-e benzintank tartó pántokat venni külön? Látom van jobbos, balos. Az egyiket nagyon megette már a rozsda. Nyugodtabb lennék, ha lecserélődnének.
2. A hátsó kerékjárat ívek  elől, alul, kívülről jól láthatóan szépen elrohadtak. Ahhoz lehet venni vmi kimondott Leganzához való javító darabokat, vagy bízzam a karosszériásokra, majd találnak vmit?

Köszönöm!
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2696 Dátum: 2019 Március, 17, 19:00:43 pm »
Sebi!

1. Lehet-e benzintank tartó pántokat venni külön? Látom van jobbos, balos. Az egyiket nagyon megette már a rozsda. Nyugodtabb lennék, ha lecserélődnének.

Biztos szentségtörés, de: hiltiszalag?
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2697 Dátum: 2019 Március, 18, 07:00:04 am »
Amikor nem muszáj, nem akarok ilyen „buhera” megoldásokat mégha egyébként jó lehetne is.
Nem égető most, csak nem tetszik. Tegnap levettem a jobbost, megnéztem jobban. A hátsó, szabadon futó darabja, az beteg. Többi még oké. Na de ugye milyen erős egy lánc…

Sebi!

• Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2698 Dátum: 2019 Március, 18, 08:38:53 am »
Amikor nem muszáj, nem akarok ilyen „buhera” megoldásokat mégha egyébként jó lehetne is.
Nem égető most, csak nem tetszik. Tegnap levettem a jobbost, megnéztem jobban. A hátsó, szabadon futó darabja, az beteg. Többi még oké. Na de ugye milyen erős egy lánc…

Sebi!

Csak mert az olcsóbb is lehet és akár tartósabb is, ha passzol... Azt gondolom, ha egy bilincs nem gyári, hanem awab, az még nem buhera...
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2699 Dátum: 2019 Március, 18, 10:08:17 am »
Az olcsóság csak bizonyos határokon túl érdekel.
A bilics cseréknek se örültem, amiket a szerelők kicseréltek.
Ekkora erővel lecserélhetném az akkusarukat is erre a mindenhol kaphatókra, az izéket bigyókra, a Leganza feliratot Mixed-re. :)

Sebi!

Csak mert az olcsóbb is lehet és akár tartósabb is, ha passzol... Azt gondolom, ha egy bilincs nem gyári, hanem awab, az még nem buhera...
« Utoljára szerkesztve: 2019 Március, 18, 10:13:58 am írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999