Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 371218 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Prison

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2640 Dátum: 2018 Augusztus, 28, 21:04:12 pm »
Sziasztok. Epica vásárlás elött állok, dízelt néztem ki. Ebben szeretnék segítséget kérni. Kb 200e km van bennük. Mennyire megbízhatóak? Motorjukkal sok baj van? Kasztni rohadások (2007)?

Köszi :)
Daewoo Nubira III 1.6 SE :)

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2641 Dátum: 2018 Augusztus, 29, 08:20:14 am »
Sziasztok. Epica vásárlás elött állok, dízelt néztem ki. Ebben szeretnék segítséget kérni. Kb 200e km van bennük. Mennyire megbízhatóak? Motorjukkal sok baj van? Kasztni rohadások (2007)?

Köszi :)

minden a korábbi karbantartástól függ rohadás nem jellemző rájuk arra azért készülj fel,hogy 2 kategóriával feljebb van mint a nubira és ennek megfelelő a fenntartási költsége is!
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #2642 Dátum: 2018 Szeptember, 03, 20:24:54 pm »
Hétvégén Szegeden elkezdett valami kattogni, zakatolni a motorban. Szépen változik a fordulattal. Hidegen nem hallom, aztán mikor bemelegszik előjön. Egyelőre fölhangosítottam, a rádiót, hogy ne halljam.  :yoyo: Majd azért elgondolkodom valami komolyabb javítási megoldáson is, mert mi lesz ha teszem azt elromlik a rádióm?    :szetvert:
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2643 Dátum: 2018 Szeptember, 03, 21:05:30 pm »
Hétvégén Szegeden elkezdett valami kattogni, zakatolni a motorban. Szépen változik a fordulattal. Hidegen nem hallom, aztán mikor bemelegszik előjön. Egyelőre fölhangosítottam, a rádiót, hogy ne halljam.  :yoyo: Majd azért elgondolkodom valami komolyabb javítási megoldáson is, mert mi lesz ha teszem azt elromlik a rádióm?    :szetvert:

vezérlés környékét nézesd meg mielőtt 2-300.000ft os javítás lesz belőle
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2644 Dátum: 2018 Szeptember, 03, 21:12:56 pm »
Köszönöm! Akkor ott kezdjük.

vezérlés környékét nézesd meg mielőtt 2-300.000ft os javítás lesz belőle
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2645 Dátum: 2018 Szeptember, 14, 19:55:58 pm »
Az volt. A feszítő görgőt kellett cserélni. Még nem mentem vele annyit, hogy kipróbálódjon, de elég valószínű. Majd kiderül. Húszezerrel ezelőtt került bele. Gates volt.
Egyébként úgy volt, hogy valamikor júli elején átugrottam Kiskunmajsáról Kistelekre, semmi hangja. Ott tíz perc várakozás után megjött a vonat, indulás vissza, és szörnyű hang. Hangos, csattogó. Másnap reggel hidegen semmi, sőt kb. ötszáz kilométer alatt semmi. Aztán egyszer megint hallottam elindulva egy parkolóból úgy kétszáz km után. Onnantól egyre gyakrabban, de mindig csak melegen jött elő. Hidegen induláskor semmi. Mentem vele vagy kétezer km-t.Talán többet is közben. (Az említett szegedi már a többedik eset volt.)

« Utoljára szerkesztve: 2018 Szeptember, 14, 20:01:51 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #2646 Dátum: 2018 Szeptember, 23, 19:44:46 pm »
sikerült hozzáférnem egy Epicához, igaz csak pár napra, pénteken vettem át, és hétfőn adom le, céges autó, csak volt egy rendezvény Keszthelyen és odavittem pár kollegát, no meg haza is hoztam őket :D
jó nagy dög, az fix, és rohadt kényelmes, hátul is van bőven hely, a csomagtartó is nagy, bár abba nem tudtam a hátsó üléssorig pakolni, mert magas volt a szódás láda :) 2006-os gyártási év, 2007-es üzembehelyezés 2000-es benzines 143 LE, meg akartam volna venni pár évvel ezelőtt, de igen magas árat mondtak rá, pedig tudtam a hibáit, amik a mai napig megvannak, pl eszi az olajat, inkább falja... és nem javítja meg a cég, mert 1millió ft-os ajánlatot adott egy márkaszerviz a javításra, tehát azóta is borogatják bele az olajat... és nemtudom , hogy emiatt -e , de nagyon lomhának tűnt nekem a gép, vagy csak nehéz :) előzésekbe visszapakoltam 4esbe :) és le kellett padlózni rendesen :) amúgy minden jó volt rajta, a váltó, a tempomatot is kihasználtam :oke:  automata váltón kívül talán full extra, mert 4 villanyablak, automata klíma, tempomat, fűthető bőrülések... ha most felajánlanák, hogy elhozhatom kb 300ért, nem adnék annyit, mert ki tudja pár év alatt mennyire károsodott a motorja, nem hiába fogy belőle az olaj....
itt van néhány kép a gépről. 190.000 km van most benne :oke:  ( de azért céges autóként elfogadnám , jó volt úgy tankolni, hogy csak adtam a tankoló kártyát meg a pin-t és nem az én számláról vonták le  :sunyi: :rohog: )
jah és lehet hogy céges, így mindenki lesz@rja kb hogy milyen csak legyen valami a segge alatt, de én pl délután nekiálltam takarítani , mintha a sajátom lenne  :omg: :yoyo: :yoyo:

• Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2647 Dátum: 2018 Szeptember, 29, 21:53:32 pm »
Sziasztok!

Automata váltó olajcsere előtt állok.
Volt a kocsimon egy komolyabb váltó szerviz (2014) -ki tudja miért, de volt- és most szeretném kicserélni az olajat. Elvileg 40-50 ekm-rel ezelőtt.
Már faceliftes, 6-os váltóval.
Igaz, hogy csak "frissíteni" kell benne az olajat: 4 l majd ~1000 km és újabb 4 l ? (Váltó jobb kihajtás oldali szimering cserekor ~ 5 l jött le majd vissza.)
Tudnátok esetleg javasolni valami jó módszert automata váltó olajszint ellenőrzésére ehhez a váltóhoz.
Amit találtam az ausztrál oldalon volt Holdenekhez, olajhőfok ellenőrzéssel meg minden.....
Már én is erősen hajlok ebben az ügyben a márkaszervizre.

Köszönöm a segítséget.
  • Chevrolet Epica 2.5 24V Sport aut.
  • Mo.

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2648 Dátum: 2018 Szeptember, 30, 10:01:49 am »
Sziasztok!

Automata váltó olajcsere előtt állok.
Volt a kocsimon egy komolyabb váltó szerviz (2014) -ki tudja miért, de volt- és most szeretném kicserélni az olajat. Elvileg 40-50 ekm-rel ezelőtt.
Már faceliftes, 6-os váltóval.
Igaz, hogy csak "frissíteni" kell benne az olajat: 4 l majd ~1000 km és újabb 4 l ? (Váltó jobb kihajtás oldali szimering cserekor ~ 5 l jött le majd vissza.)
Tudnátok esetleg javasolni valami jó módszert automata váltó olajszint ellenőrzésére ehhez a váltóhoz.
Amit találtam az ausztrál oldalon volt Holdenekhez, olajhőfok ellenőrzéssel meg minden.....
Már én is erősen hajlok ebben az ügyben a márkaszervizre.

Köszönöm a segítséget.

Gyárilag csak a frissítést írják és az általad is említett hőfok méréssel és olaj méricskéléssel (ha 75-85C a váltó akkor kicsavarod a nívót leengeded az olajat ami kijön és 9dl-t kell visszatölteni). A Cruze gm váltóján már javították ezt a méricskélős dolgot.
Engem sem győzött meg a frissítés ezért én lekötöttem az olajhűtőhöz menő ágat, bele egy edénybe és kijárattam az olajat. Elsőnek természetesen a dekliből kell leengedni az olajat, majd feltöltve a deklit új olajjal kb 5-5,5l a kocsit beindítva hagytam úgy járni (közben kapcsolgatva P-R-D között), hogy kb 1-1,5 liter olaj jöjjön egyszerre ki a visszatérő ágon. Utána feltöltöttem megint. Mindezt addig amíg nem jelent meg a friss olaj. Így kb 11liter olajjal sikerült átmosni a rendszert.
Az 5-ös Aisinen is csinálom majd a másik Epicámon.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2649 Dátum: 2018 Október, 08, 16:09:14 pm »
Volt egy régebbi problémám méghozzá  lassabb gyorsításkor 1600-1700 tartományban hallható volt egy halk krákogó hang. Túl sokat nem töltöttem el a problémával idáig, de kezdett már zavarni.
Valószínűsítettem, hogy a turbónyomás emelkedésekor jön ez a hang. Igazam volt. Lefolyócsőból csináltam egy adaptert a szívócsőhöz (63-50 szűkítő, 50-es zárdugó és egy szerelhető autós szelep), lekötöttem és ledugóztam a kartergáz csövét és megfújtam kompresszorral. Ki is derült, hogy az EGR szelep száránál fúj ki (tiszta korom volt az EGR vákuumdobja, de külsőre nem volt nyoma). Kicserélve a krákoögó hang megszűnt, a kormolás csökkent, de az utángyártott szelep szára sem zár 100%-osan szerintem.
Menetteljesítményben nem észleltem változást, hosszútávú fogyasztás kb ugyanakkora maradt, a városi fogyasztáson hozhat majd többet, de nem hiszem, hogy jelentős lesz.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2650 Dátum: 2018 Október, 19, 23:15:58 pm »
Szia josh!
Bocsánat, hogy csak most reagálok. Köszönöm a segítséget.
A leírásod alapján már emelővel rendelkező helyen megtudom csinálni a cserét.

• Chevrolet Epica 2.5 24V Sport aut.
  • Mo.

Nem elérhető Prison

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2651 Dátum: 2018 November, 14, 07:02:07 am »
Sziasztok!

Szeretném a gyári kulcsot bicskakulcsra cserélni, ebben kérném a segítségeteket. Az immo a távirányító műanyag házában van benne?

Köszi!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2652 Dátum: 2018 November, 14, 20:39:49 pm »
Sziasztok!

Szeretném a gyári kulcsot bicskakulcsra cserélni, ebben kérném a segítségeteket. Az immo a távirányító műanyag házában van benne?

Köszi!

ott és készülj fel,hogy szét kell faragni
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Prison

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2653 Dátum: 2018 November, 15, 07:05:19 am »
Sziasztok!

Köszi!

ott és készülj fel,hogy szét kell faragni

Köszi.