Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 377102 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2600 Dátum: 2018 Január, 24, 18:06:58 pm »
Sziasztok!
Úgy néz ki talán sikerül a végére jutnom.
Minden végig lett nézve. Az első kerekek centírozása ment el, 25-30 g-ot. Ilyennel még életemben nem találkoztam, főleg úgy, hogy nem vertem oda sehová, de még meg sem ütöttem..
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
  • Chevrolet Epica 2.5 24V Sport aut.
  • Mo.

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2601 Dátum: 2018 Január, 24, 21:13:44 pm »
a.) eleve rosszul egyensúlyozták, én már vittem vissza.
b.) elrepült az egyik súly, szintén előfordult már velem.
Sziasztok!
Úgy néz ki talán sikerül a végére jutnom.
Minden végig lett nézve. Az első kerekek centírozása ment el, 25-30 g-ot. Ilyennel még életemben nem találkoztam, főleg úgy, hogy nem vertem oda sehová, de még meg sem ütöttem..
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2602 Dátum: 2018 Január, 31, 09:52:27 am »
Végül teljesen meglett a hiba forrása. Tanulság képpen leírom mit kellett megcsinálni.
Két dologból állt össze a rázkódásos hibajelenség:
- Az első kerek kiegyensúlyozatlansága.
- A bal hátsó kerék fék munkahenger amikor gondolt egyet kicsit befogott. Munkahenger felújítás és betét csere megtörtént, így tökéletes lett.

Köszönöm a segítséget.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Január, 31, 10:01:36 am írta kijo »
  • Mo.

Nem elérhető EpicaX20D

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2603 Dátum: 2018 Február, 01, 11:26:42 am »
Sziasztok,
Epica 2.0 benzinessel kapcsolatban szeretnék kérdezni:

- nagyon könnyen jár a gázpedál, ez különösen elinduláskor zavaró; kérdésem, hogy ez ilyen, vagy valami hiba van?

- az első lökhárító alsó része és a motor között alul van egy kb 20-30 cm.es hézag. Látok furatokat a lökhárítóban, de nem tudom, kellene itt lenni valami alsó burkolatnak? Ha igen, erről esetleg valami kép - hogy hogy néz ki pontosan - elérhető?

Előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
Gábor
  • Epica 2.0
  • Baranya

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2604 Dátum: 2018 Február, 01, 18:37:19 pm »
Nekem nem jár túl könnyen.
A lökhárító és a kereszttartó között nincs fedél.
Sziasztok,
Epica 2.0 benzinessel kapcsolatban szeretnék kérdezni:

- nagyon könnyen jár a gázpedál, ez különösen elinduláskor zavaró; kérdésem, hogy ez ilyen, vagy valami hiba van?

- az első lökhárító alsó része és a motor között alul van egy kb 20-30 cm.es hézag. Látok furatokat a lökhárítóban, de nem tudom, kellene itt lenni valami alsó burkolatnak? Ha igen, erről esetleg valami kép - hogy hogy néz ki pontosan - elérhető?

Előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
Gábor
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2605 Dátum: 2018 Február, 02, 21:41:53 pm »
Szia!

A gázpedál nem jár könnyen.
Nekem nincs ott fedél, de az enyémen van egy gyári spoiler-szett.
  • Mo.

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2606 Dátum: 2018 Február, 15, 07:50:41 am »
Köszönhetően a használatnak és a jó magyar utaknak a kormányművön orsótengely előfeszítést kell csináljak/csináltassak mindkét autón. Maga a művelet nem ördögtől való, de le kell szedni hozzá a kormányművet ami egy rémálom a benzinesen és a dízelen is. Nem unatkozom....
  • BP

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #2607 Dátum: 2018 Február, 15, 09:57:12 am »
Köszönhetően a használatnak és a jó magyar utaknak a kormányművön orsótengely előfeszítést kell csináljak/csináltassak mindkét autón. Maga a művelet nem ördögtől való, de le kell szedni hozzá a kormányművet ami egy rémálom a benzinesen és a dízelen is. Nem unatkozom....

Ennek mi a tunete? Logott, kotyogott?
Epica 2.0 D

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2608 Dátum: 2018 Február, 15, 10:03:26 am »

Álló motornál gyors kormányrángatásra kopog (beindított autónál a szervo olajnyomására nem igazán hallható), kicsivel nagyobb a kormány holtjáték és enyhe útegyenlőségen a bal eleje felől  kopog.
  • BP

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #2609 Dátum: 2018 Február, 15, 10:18:49 am »

Álló motornál gyors kormányrángatásra kopog (beindított autónál a szervo olajnyomására nem igazán hallható), kicsivel nagyobb a kormány holtjáték és enyhe útegyenlőségen a bal eleje felől  kopog.

Kosz!
Epica 2.0 D

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2610 Dátum: 2018 Február, 17, 16:18:18 pm »

Természetesen sikerült Laci segítségével lebontani a kormányművet a helyéről. Csak 5 kipufogó csavar tört el és egy szilent rohadt össze a csavarral. Érdekes módon a kocsi 10,5 éves és a katalizátor talpánál lévő menetes tőcsavarról a menet is le volt rohadva. Fura. Ha már bányászni kellett kap új szilenteket és gömbfejeket is.
  • BP

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2611 Dátum: 2018 Február, 20, 19:48:14 pm »

Természetesen sikerült Laci segítségével lebontani a kormányművet a helyéről. Csak 5 kipufogó csavar tört el és egy szilent rohadt össze a csavarral. Érdekes módon a kocsi 10,5 éves és a katalizátor talpánál lévő menetes tőcsavarról a menet is le volt rohadva. Fura. Ha már bányászni kellett kap új szilenteket és gömbfejeket is.

Szemelvények a GM alkatrész politikájából:
- Futómű csavarok nem elérhetőek, ha mégis van valami visszamaradt, akkor  5db-os vagy 10db-os kiszerelésben vásárolható
- a 6 hengeres benzines szívósor tömítése csatornánként van, azaz 6db szükséges. Csak 5db-os kiszerelésben rendelhető

Noooormális Margit????
Nem tudom eldönteni, hogy vicces vagy szánalmas ez a filozófia. Az árpolitikáról most inkább ne is beszéljünk
  • BP

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2612 Dátum: 2018 Február, 21, 18:51:36 pm »

Szemelvények a GM alkatrész politikájából:
- Futómű csavarok nem elérhetőek, ha mégis van valami visszamaradt, akkor  5db-os vagy 10db-os kiszerelésben vásárolható
- a 6 hengeres benzines szívósor tömítése csatornánként van, azaz 6db szükséges. Csak 5db-os kiszerelésben rendelhető

Noooormális Margit????
Nem tudom eldönteni, hogy vicces vagy szánalmas ez a filozófia. Az árpolitikáról most inkább ne is beszéljünk

és csak rosszabb lesz mert összerakták az opellel és azt ugye eladták a franciáknak...
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető paprika12

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2613 Dátum: 2018 Március, 03, 18:29:58 pm »
Sziasztok!

Szuper jó kedvem van, nagyon érdekes számomra az eset.
Mint írtam korábban megnőtt az alapjárat, hibakiolvasás diagnózis: alapjárati léptetőmotor, de lehet elég kitisztítani mondták.
Tisztitás megtörtént, de semmi javulás, itt is kaptam sok tippet mi lehet a gond.
De ez túl sok minden lehetett, így elakadtam.
Múlt hét, nagy hideg, lemerült az akkumulátor, meg sem forgatta. Bikakábel rá, de semmi.
Ki kellett venni az aksit, feltölteni.
Megtörtént, visszaraktam, azóta jó az alapjárat!!! :-)
Mi történhetett?
Az akkumulátor csontra lemerülése mit okozhatott?
Vagy pedig semmi köze hozzá, csak a kivételnél meg lett rángatva egy kicsit a kábelköteg, s ez segített?
Azóta több alkalommal autóztam vele, s teljesen csendesen szépen duruzsol, mint régen.

Sziasztok!

Daewoo Leganza 2001.
Megnőtt az alapjáratom. Normál esetben mutató szerint ezer volt, most 1500 körül pörög folyamatosan, meleg motornál is.
Lámpánál álló helyzetben vettem észre hogy ingadozik a fordulatszám, most viszont már nem ingadozik, hanem folyamatosan magas.
Voltam hibakód kiolvasáson, alapjárati léptetőmotor hibát mondtak. De megér egy tisztitást, csak aztán cseréljünk mondták. Tisztitás megtörtént, a légtömegmérő szenzor is ki lett tisztítva. De a hiba megmaradt. Most is 1500 körül pörög. Azért fordulok hozzátok hátha más is járt már így, s van, ötlete mit lehet még megnézni rajta. Nem vagyok meggyőződve róla, ha kicserélik az alapjárati motort meg fog szűnni a hiba. Mennyire pontos egy ilyen kiolvasás?
Valakinek ötlet, tapasztalat, vélemény?
Köszönöm

Ja és a lényeg hogy ha lehúzom az alapjárati motorról a csatlakozót tehát kiiktatom akkor is ugyanúgy pörög.

Nálam is lehúzta a szerelő az alapjárati motorról, s akkor is ugyanolyan volt az alapjárat. Ezért mondta hogy szerinte fölösleges pénzkidobás a csere, mert a hiba meg fog maradni. Ezért kérdeztem mit lenne érdemes megnézni?
  • leganza
  • magyarország

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2614 Dátum: 2018 Március, 09, 15:27:06 pm »
Sziasztok!

Nincs meg véletlenül valakinek - lehetőleg magyar vagy angol nyelvű- szerviz kézikönyve az Epicának.
Ha jól tudom ez már csak CD-s vagy program verzióban adták ki.

Köszönöm.
  • Mo.

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #2615 Dátum: 2018 Március, 09, 17:35:51 pm »
Az itteni nem jó? A 09/2011 alatt van magyar. (Némelyik korábbi alatt is.)

https://www.autocats.ws/manual/chevrolet/Graphic-Pool/start/gmde_tis_start_main_EAST.html

Nem próbáltam még, mert nem kellett, de biztosan le lehet szedni vmivel.

Sziasztok!

Nincs meg véletlenül valakinek - lehetőleg magyar vagy angol nyelvű- szerviz kézikönyve az Epicának.
Ha jól tudom ez már csak CD-s vagy program verzióban adták ki.

Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Március, 09, 17:39:18 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető kijo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2616 Dátum: 2018 Március, 12, 16:17:29 pm »
Köszi, ezt szoktam én is használni, de leszedni nem tudtam.

• Mo.

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2617 Dátum: 2018 Március, 15, 17:46:39 pm »
Cserélt már valaki hangszórót az első ajtóban Leganzán?
Ez az izé azt írja 7"-os van benne.
http://www.scosche.com/media/guides/do021.pdf
Nem sokat látok belőle, ha rákeresek.
Múlt este beakadt az ajtózáram, nem nyílt a sofőrajtó. Este kilenckor le kellett szednem a belső kilincset, az ajtókárpitot. Aztán helyre piszkálni mindent, majd összerakni. Szerencsére ennyi elég volt. Közben láttam, hogy randán néz ki ami benne van, foszlik le a gumi róla. Viszont buta fejjel nem méricskéltem. Telefonom is fönt felejtettem, lusta voltam fölmenni érte, hogy lefotózzam.
Bár úgyis az lesz, hogy lekapom, kiveszem azt bemegyek vele egy boltba. Ám ha valaki mond valami isten bizonyt…!
« Utoljára szerkesztve: 2018 Március, 15, 18:01:54 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2618 Dátum: 2018 Március, 23, 18:29:48 pm »
Hát nem 7"-os, hanem 6,5"-es hangszóró.
De akkor legalább van választék!

Mélység stimmel, 6,5-7 cm ezé, de még van egy kis hely.

Némi tanakodás után aztán vettem egy párat kerek 10 eFt. Csak ez volt raktáron, meg egy olcsóbb vmi. Mac Audio. Úgy döntöttem nincs valódi jelentősége számomra, csak azért elfogadhatóan szóljon. Az előbb bele is tettem, már ott csipog benne.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Március, 24, 13:09:26 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető sztom94

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2619 Dátum: 2018 Április, 05, 09:05:07 am »
Sziasztok.
Daewoo leganza 2.0 benzin 2001 évjárat
Kezdem az elején, elég ritka ez a típus, ezért van olyan hogy nem éri meg hozzá alkatrészt venni hanem inkább felújításra küldöm. Így volt a szervó szivattyúval is, nincs hozzá utángyártott, csak gyári brutálisan drágán.
45.000 volt  felújítás, 1 év garanciával.

A hiba az volt, hogy egy jobb/bal fordulat alatt a kormány 2-3 alkalommal megakadt, pontosabban nehezebben lehetett tekerni ezeken a szakaszokon.
Illetve azokon a pontokon ahol megaladt, nem szedte vissza magát egyenesbe akkor, amikor kanyarból kigyorsítottam. Ahol nem akadt meg, ott viszont vissza szedte magát.

Bevizsgálták a szivattyút, hibásnak találták es teljes felújítást kapott.
Kezdetben nem működött jól a felújítást követően sem, viszont azt mondták telefonon hogy menjek vele pár napot, mert a benne lévő reduktor szelep új, és lehetséges hogy hozzá kell kopnia a régi szivattyú házhoz.
5 nap elteltével tényleg megjavult, tökéletesen üzemelt!
1 héten keresztül semmi probléma nem volt vele, aztán tegnap este megint jelentkezett ugyan ez a probléma. Most folyamatban van az ügy, várom hogy értesítsenek a továbbiakról.

Szerintetek mi lehet ez a probléma? A kormányművet már elméletileg kizártuk mint hibaforrást, mert az nem javul meg magától.

Másik kérdés, nem működő klímával vettem az autót, a tulaj azt mondta hogy lyukas a hűtő. Én 6 hónapot használtam így, szerintetek mibe fájna a javítás? Hűtőt találtam 20.000ért, újat. A kompresszorral mi lesz ennyi idő után? Valakinek van erre valami jó megoldása?
  • Daewoo leganza
  • Budapest 6. Kerület, 3. Kerület, Vác