Szerző Téma: Futásteljesítmény - tapasztalatok  (Megtekintve 45673 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
Re: Futásteljesítmény - tapasztalatok
« Válasz #80 Dátum: 2008 Augusztus, 10, 21:53:21 pm »
Nekem 2004.05. havi az autóm, most 86ezer km van benn minden probléma nélkül. Semmit nem kellett cserélni eddig az olajon, gyertyán, szûrõkön kívül. Pedig tõlem kapott rendesen  :hahota: tudom hol szabályoz le 1-4ig 5-ben természetesen nem szabályoz, de 209 a vége, ezt is tudom. A 210-et nem éri el, egy hajszállal alatta marad. 4-ben 180-nál szabályoz  :hahota:  a fogyasztása ilyenkor rengeteg, szerintem úgy 15 körül lehet, de mit várhatna az ember ilyen tempónál? :) Jah, és még az olajat sem eszi!!! kb 1l azért elnyaldos 2 olajcsere között, de ez belefér! Fogyasztása nagyon lábfüggõ, most osztrák benzinnel hajtva autópályán klímával 7-7.5 között van ami szerintem jó!, igaz mostanában már csak néha-néha húzatom ki, többségében már betartom a sebességkorlátokat.
Ennek ellenére meg kell válnom szeretett autómtól, mert egy osztrák nem vett észre és hátulról belémjött. Az összes ajtó szorul, a hátulját cserélni kell. Nekem ez már nem éri meg sajnos. Szerettem és sajnálom, h meg kell váljak tõle, komolyan! Szerintem egy jó autó vagy nagyon kifogtam, mert semmi probléma nem adódott a 4 és fél év alatt!
Epica 2.0 D

Nem elérhető WERES

• PR Manager
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #81 Dátum: 2008 Augusztus, 11, 11:11:43 am »
Nekem 2004.05. havi az autóm, most 86ezer km van benn minden probléma nélkül. Semmit nem kellett cserélni eddig az olajon, gyertyán, szûrõkön kívül. Pedig tõlem kapott rendesen  :hahota: tudom hol szabályoz le 1-4ig 5-ben természetesen nem szabályoz, de 209 a vége, ezt is tudom. A 210-et nem éri el, egy hajszállal alatta marad. 4-ben 180-nál szabályoz  :hahota:  a fogyasztása ilyenkor rengeteg, szerintem úgy 15 körül lehet, de mit várhatna az ember ilyen tempónál? :) Jah, és még az olajat sem eszi!!! kb 1l azért elnyaldos 2 olajcsere között, de ez belefér! Fogyasztása nagyon lábfüggõ, most osztrák benzinnel hajtva autópályán klímával 7-7.5 között van ami szerintem jó!, igaz mostanában már csak néha-néha húzatom ki, többségében már betartom a sebességkorlátokat.
Ennek ellenére meg kell válnom szeretett autómtól, mert egy osztrák nem vett észre és hátulról belémjött. Az összes ajtó szorul, a hátulját cserélni kell. Nekem ez már nem éri meg sajnos. Szerettem és sajnálom, h meg kell váljak tõle, komolyan! Szerintem egy jó autó vagy nagyon kifogtam, mert semmi probléma nem adódott a 4 és fél év alatt!
Sajnálom a történteket! Ilyenkor tényleg jobb túladni a kicsikén vagy cseréld be egy hasonló évjáratúra.
Lacetti R+

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #82 Dátum: 2008 Augusztus, 11, 17:09:17 pm »
Valoszinu elhagyom a markat, mert ahogy olvasgatom masoknak azert akadtak problemai a kocsival. Igaz, belenyulhat az ember mindenhol egy rossz autoba markatol fuggetlenul. De ugy nez ki maradok a koreai vonalon. :) valoszinu Kia Ceed lesz, vagy esetleg ha maradok a vonalon egy hasznalt Epica. Viszont az Epicatol azert tartok kicsit (hasznalttol, ujra nincs penz ebben a kategoriaban  :nevet:), mert nem tudom miert is akarna eladni valaki egy 20-30ezer km-es 1 eves 2ezre dizel autot 4.2 misi korul? Bizalmatlan vagyok, lehet visszaporgettek vagy megtortek? vagycsak ennyiira nem tartja ez sem az arat?
Epica 2.0 D

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #83 Dátum: 2008 Augusztus, 12, 11:40:19 am »
Valoszinu elhagyom a markat, mert ahogy olvasgatom masoknak azert akadtak problemai a kocsival. Igaz, belenyulhat az ember mindenhol egy rossz autoba markatol fuggetlenul. De ugy nez ki maradok a koreai vonalon. :) valoszinu Kia Ceed lesz, vagy esetleg ha maradok a vonalon egy hasznalt Epica. Viszont az Epicatol azert tartok kicsit (hasznalttol, ujra nincs penz ebben a kategoriaban  :nevet:), mert nem tudom miert is akarna eladni valaki egy 20-30ezer km-es 1 eves 2ezre dizel autot 4.2 misi korul? Bizalmatlan vagyok, lehet visszaporgettek vagy megtortek? vagycsak ennyiira nem tartja ez sem az arat?
Sajnos a piac nem tolerája a márkát azért olyan az ára amilyen :ferdejel:
Minden autónak van tipushibája van aminek több valaminek kevesebb .
Sajnos az agyonhitelezett autok lenyomják az árat :fejelfalnak:
Nubirának mi lesz a sorsa?
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #84 Dátum: 2008 Augusztus, 12, 12:50:28 pm »
Sajnos a piac nem tolerája a márkát azért olyan az ára amilyen :ferdejel:
Minden autónak van tipushibája van aminek több valaminek kevesebb .
Sajnos az agyonhitelezett autok lenyomják az árat :fejelfalnak:
Nubirának mi lesz a sorsa?

Nubira-t eladom igy ahogy van. Sajnos nincs idom a javitasara(szerintem egy honap lenne), meg mar amugy is gondolkoztam egy uj vasarlasan. Termeszetesen nem ilyen gyorsan szandekoztam es nem ilyen korulmenyek kozott, de ez van sajnos.
Epica 2.0 D

Pancia

• Vendég
« Válasz #85 Dátum: 2008 Október, 10, 20:17:45 pm »
Most készülök az elsõ mûszaki vizsgára, azaz 4 éves lesz az 1,4-es verda novemberben. Jelenleg 94 ezer km van benne. Daewoo Nexiát cseréltem Lacettire és az elsõ évben azt hittem, hogy rossz döntés volt márka hûnek lenni. Engem is elért a szelepcsere réme, de szerencsére a javítás tökéletesen sikerült. Azóta csak a kötelezõ szervizek alkalmával és a szervízkönyvben leírt feladatok erejéig kellett az autóhoz nyúlni. A fékbetéteimet 1 héttel ezelõtt nézettem meg szerelõvel, azokat a mûszakira való felkészítés elõtt kicseréltetem, mert a havi 3500-4000 km-es jelenlegi futásteljesítményem mellett nem éri meg tovább húzni. Egyébként rossz tapasztalataim is vannak: kilincs festés és gyakori izzócsere, de ennek ellenére büszkén kerülgetem az út szélén álló és lerobbant "komoly márkákat" és tulajdonosaikat. Azt hiszem ha valaki tisztában van a lehetõségeivel és az árához méri az autóját, egy használható és megbízható Lacetti boldog tulajdonosa lehet.     
« Utoljára szerkesztve: 2008 Október, 10, 20:20:44 pm írta Pancia »

Romeo

• Vendég
« Válasz #86 Dátum: 2008 Október, 17, 20:23:52 pm »
Most készülök az elsõ mûszaki vizsgára, azaz 4 éves lesz az 1,4-es verda novemberben. Jelenleg 94 ezer km van benne. Daewoo Nexiát cseréltem Lacettire és az elsõ évben azt hittem, hogy rossz döntés volt márka hûnek lenni. Engem is elért a szelepcsere réme, de szerencsére a javítás tökéletesen sikerült. Azóta csak a kötelezõ szervizek alkalmával és a szervízkönyvben leírt feladatok erejéig kellett az autóhoz nyúlni. A fékbetéteimet 1 héttel ezelõtt nézettem meg szerelõvel, azokat a mûszakira való felkészítés elõtt kicseréltetem, mert a havi 3500-4000 km-es jelenlegi futásteljesítményem mellett nem éri meg tovább húzni. Egyébként rossz tapasztalataim is vannak: kilincs festés és gyakori izzócsere, de ennek ellenére büszkén kerülgetem az út szélén álló és lerobbant "komoly márkákat" és tulajdonosaikat. Azt hiszem ha valaki tisztában van a lehetõségeivel és az árához méri az autóját, egy használható és megbízható Lacetti boldog tulajdonosa lehet.     

"Azt hiszem ha valaki tisztában van a lehetõségeivel és az árához méri az autóját, egy használható és megbízható Lacetti boldog tulajdonosa lehet." :igaz:
Azt hiszem ebben teljesen egyetértek pedig 6év lizingdiját lehet erõnfelül vállaltuk,de szeretnénk kifizetni a kicsikét és nagyon nem szeretnénk megválni tõle. Újabb lízinget pedig bevállalni hát.......... :non:

sebijoe

• Vendég
« Válasz #87 Dátum: 2008 Október, 21, 12:03:05 pm »
Nemrég egy III-s Nubira állt az út szélén megfordultam megnézni mi a baja és a követzõ képeken van amit láttam!

« Utoljára szerkesztve: 2008 Október, 21, 12:19:58 pm írta sebijoe »

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #88 Dátum: 2008 Október, 21, 12:04:59 pm »
Nemrég egy III-s Nubira állt az út szélén megfordultam megnézni mi a baja és a követzõ képeken van amit láttam!
Ez jó!  :sunyi: :zsir: :szetvert: :szetvert:
« Utoljára szerkesztve: 2008 Október, 24, 21:23:35 pm írta Viper »
  • CEED SW '08 EX Limited 1.6 16v Benzin
  • Tscholnok
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

sebijoe

• Vendég
« Válasz #89 Dátum: 2008 Október, 21, 12:15:01 pm »

A tár.hu oldalon fent van az elõbb még láttam a hozzászólás mellett!
« Utoljára szerkesztve: 2008 Október, 24, 21:23:52 pm írta Viper »

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #90 Dátum: 2008 Október, 21, 12:20:11 pm »

A tár.hu oldalon fent van az elõbb még láttam a hozzászólás mellett!
Jól látom, leszakadt a motorháztetõ zárszerkezet? :wow: :gondol:
« Utoljára szerkesztve: 2008 Október, 24, 21:24:07 pm írta Viper »
  • Tscholnok

www.lacettiklub.hu

koola

• Vendég
« Válasz #91 Dátum: 2008 Október, 21, 13:02:46 pm »
Csak nem hajtókar???

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #92 Dátum: 2008 Október, 21, 13:15:45 pm »
mit kell nézni??
me én nem látok semmit.
szutyok win98  :fejelfalnak: :megfejel: :lo:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #93 Dátum: 2008 Október, 21, 13:17:37 pm »
Csak nem hajtókar???
Én a zárra gondoltam, de ahogy most mondod, tényleg mintha hajtókar lenne. :gondol:
  • Tscholnok

www.lacettiklub.hu

sebijoe

• Vendég
« Válasz #94 Dátum: 2008 Október, 21, 13:25:25 pm »
Csak nem hajtókar???
Én a zárra gondoltam, de ahogy most mondod, tényleg mintha hajtókar lenne. :gondol:

A zárnak milyen kapcsolata van a futásteljesítménnyel, az egyik hajtókart elhagyta a másik meg félig kilógott az olajteknõbõl azt állítja nem hallott semmi különlegeset!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #95 Dátum: 2008 Október, 21, 13:35:52 pm »
Csak nem hajtókar???

A zárnak milyen kapcsolata van a futásteljesítménnyel, az egyik hajtókart elhagyta a másik meg félig kilógott az olajteknõbõl azt állítja nem hallott semmi különlegeset!

ilyesmihez ugye a fõtengelynek meg kell állnia, nem? a henger-hajtókar meg dolgozna tovább, oszt reccs....

• Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

koola

• Vendég
« Válasz #96 Dátum: 2008 Október, 21, 20:16:28 pm »
ha lerugja a hajtókar magát, utána áll meg a fõtengely.
de ha nem hallot semmit, akkor ez marha érdekes.

fûnyírónál láttam többször is,( amikor szerelõként dolgoztam) hogy kinézett a motor oldalán. de ott nem ugrott ki teljesen.
volt igaz olyan is, amelyik motort teljesen széttörte a hajtókar.   :lol: :lol: :lol:

Olaj lehetett benne??? :gondol: :gondol: :gondol:

sebijoe

• Vendég
« Válasz #97 Dátum: 2008 Október, 22, 03:55:37 am »
ha lerugja a hajtókar magát, utána áll meg a fõtengely.
de ha nem hallot semmit, akkor ez marha érdekes.

fûnyírónál láttam többször is,( amikor szerelõként dolgoztam) hogy kinézett a motor oldalán. de ott nem ugrott ki teljesen.
volt igaz olyan is, amelyik motort teljesen széttörte a hajtókar.   :lol: :lol: :lol:

Olaj lehetett benne??? :gondol: :gondol: :gondol:

Volt benne mert egy elég széles olajcsík volt az autómögött olyan 100-150 m hosszan.

koola

• Vendég
« Válasz #98 Dátum: 2009 Február, 08, 18:15:12 pm »
163500km nél a Nubira2 ben megadta magát a féktárcsa+betétek+ a kipufogó flexicsõ.
Gyári flexicsõ rnedszer 48000, kiflexelve UT cucc bele 10000munkadíjjal.
Gyári fék helyett Brembo/Textar --  QH Textar négyes állítja meg a kocsit.

Fitipaldi33

• Vendég
« Válasz #99 Dátum: 2010 Február, 05, 05:46:17 am »
Hallottam hogy 2 literes nubiráknal elég gyakran elofordult hogy kikukucskált a hajtókar :csodalkozik: