Szerző Téma: Kipuffogó (Volt Anyázó - Fikázó)  (Megtekintve 391889 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
Re:Kipuffogó (Volt Anyázó - Fikázó)
« Válasz #3160 Dátum: 2017 December, 06, 07:53:28 am »
Ismerettségi körben annyi negatívum, bosszúság hangzott el a kiszállításokkal kapcsolatban, Postától a DPD-n át a DHL-ig, hpgy komolyan foglalkoztat a gondolat többünket, miszerint kellene egy NORMÁLIS futárszolgálatot indítani, ami pl tipikusan du 17:00-21:00 között kísérli meg kiszállítani a csomagokat, amikor az emberek véletlenül otthon is vannak...
Pl másodállású sofőrökkel, késő délutáni órákban :)

Az a baj ezekkel az otletekkel, h embert lesz nehez talalni barmire. Plane aki jol is tudja csinalni es nem csillagaszati osszegeket ker. A legtobb ceg azzal szenved, h nem talal megfelelo tudasu megfizetheto munkaerot. A (ki)szallitas is pont ezek kozott van.
De informatikaban is tok ugyanez a helyzet, ezert inditjak a 4 honapos fejlesztoi kepzeseket. :) Raadasul a kinalati oldal csokkenese azt hozza magaval minden teruleten, h a kevesbe jo "munkasok"/keves tapasztalattal rendelkezok is felfele ertekelik a kepessegeiket es nagyon szep fizukat kernenek. :)
Az biztos, h nem olyan vallalkozasba fektetnek itthon, ahol sok emberi eroforrasra van szukseg, mert az elegge kiszamithatatlan, es a szallitmanyozas, az illyen. Nem egy egykor jol meno cegrol tudok, ahol konkret brigadok/csapatok leptek le, ezert vagy meg is szuntek, vagy adott resztevekenyseget felszamoltak ember hiany miatt.

Amugy nekem ugy remlik, h nemely futarszolgalatnal kerheto volt esti vagy hetvegi kiszallitas is, bar a karacsonyi idoszak felulirhatta a szabalyokat, mert ilyenkor kb. 300%  terheltseguk van, lehet veled is ezert benaztak.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3161 Dátum: 2017 December, 06, 08:07:37 am »
Ezt értem, de
a.) mi a rákért gondolja, hogy este 18:21-kor küldött e-mail alapján másnap glédában áll a címzett.
b.) miért nem küldi el 3 nappal előtte?
c.) miért nem hozza ki akkor, amikorra mail.ben ígérte
d.) miért hadovál össze vissza?

Amúgy minden küldeményt a melóhelyre kérek, ügyfélszolgálat/recepció átveszi helyettem. Namost a szekrény tipikusan nem ez a

Ismerettségi körben annyi negatívum, bosszúság hangzott el a kiszállításokkal kapcsolatban, Postától a DPD-n át a DHL-ig, hpgy komolyan foglalkoztat a gondolat többünket, miszerint kellene egy NORMÁLIS futárszolgálatot indítani, ami pl tipikusan du 17:00-21:00 között kísérli meg kiszállítani a csomagokat, amikor az emberek véletlenül otthon is vannak...
Pl másodállású sofőrökkel, késő délutáni órákban :)

Az a baj ezekkel az otletekkel, h embert lesz nehez talalni barmire. Plane aki jol is tudja csinalni es nem csillagaszati osszegeket ker. A legtobb ceg azzal szenved, h nem talal megfelelo tudasu megfizetheto munkaerot. A (ki)szallitas is pont ezek kozott van.
De informatikaban is tok ugyanez a helyzet, ezert inditjak a 4 honapos fejlesztoi kepzeseket. :) Raadasul a kinalati oldal csokkenese azt hozza magaval minden teruleten, h a kevesbe jo "munkasok"/keves tapasztalattal rendelkezok is felfele ertekelik a kepessegeiket es nagyon szep fizukat kernenek. :)
Az biztos, h nem olyan vallalkozasba fektetnek itthon, ahol sok emberi eroforrasra van szukseg, mert az elegge kiszamithatatlan, es a szallitmanyozas, az illyen. Nem egy egykor jol meno cegrol tudok, ahol konkret brigadok/csapatok leptek le, ezert vagy meg is szuntek, vagy adott resztevekenyseget felszamoltak ember hiany miatt.

Amugy nekem ugy remlik, h nemely futarszolgalatnal kerheto volt esti vagy hetvegi kiszallitas is, bar a karacsonyi idoszak felulirhatta a szabalyokat, mert ilyenkor kb. 300%  terheltseguk van, lehet veled is ezert benaztak.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #3162 Dátum: 2017 December, 06, 09:01:40 am »
Ezt értem, de
a.) mi a rákért gondolja, hogy este 18:21-kor küldött e-mail alapján másnap glédában áll a címzett.

Amúgy minden küldeményt a melóhelyre kérek, ügyfélszolgálat/recepció átveszi helyettem. Namost a szekrény tipikusan nem ez a

Epp most irtam le. :) Nem megfelelo mennyisegu/kvalitasu munkaero sulyosbitva a karacsonyi tulterhelessel. Ezen tul a nem megfelelo kulso/belso kommunikacio hianya, esetleges infrastrukturalis/logisztikai hianyossagok, amik nagy terheles eseten meg inkabb elojonnek.

Amugy nem lebeszelni akarlak az uj tevekenyseg inditasarol es oket sem akarom vedeni. :) Csak az okok szerintem ide vezehetok vissza, mivel kulfoldon ezt erdekes mod a karacsonyi terheltseg mellett is megoldjak problemamentesen, es nekem a karacsonyi elotti szezonban semmi problemam nem volt a kiszallitassal, pedig az idei evben itthonra is rengeteg cuccot rendeltem kiszallitassal.

Epica 2.0 D

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #3163 Dátum: 2017 December, 06, 09:04:41 am »
Ezt értem, de

Erdekesseg: ismerostol hallottam, hogy nekik egy postai kuldemenyuk sehogy sem erkezett meg. Kiderult, hogy a postai dolgozoknak is van egy maximalis tomeg meghatarozva, amit magukkal vihetnek. A postai dolgozo meg betartotta... Igy meg csak torlodtak a kuldemenyek. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3164 Dátum: 2017 December, 06, 09:10:59 am »
Ezt értem, de

Erdekesseg: ismerostol hallottam, hogy nekik egy postai kuldemenyuk sehogy sem erkezett meg. Kiderult, hogy a postai dolgozoknak is van egy maximalis tomeg meghatarozva, amit magukkal vihetnek. A postai dolgozo meg betartotta... Igy meg csak torlodtak a kuldemenyek. :)

Ráadásul 8-16 között dolgoznak. MPL sofőr is max napi 8 órát. Nem egy franchise rendszerű futárszolgálat...
attis

Nem elérhető captainb

• Klubtag
  • Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Lacetti 1.6 SW Elite júzer Pilisvörösváron
    • Profil megtekintése
« Válasz #3165 Dátum: 2017 December, 06, 09:50:05 am »
Ezt értem, de

Ráadásul 8-16 között dolgoznak. MPL sofőr is max napi 8 órát. Nem egy franchise rendszerű futárszolgálat...
És kb. 60%-ban alvállalkozókkal dolgoznak.
cq cq cq...

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3166 Dátum: 2017 December, 06, 09:51:59 am »
Ezt értem, de

És kb. 60%-ban alvállalkozókkal dolgoznak.

Az a jobbik eset, ott pénze függ a vállalkozónak a munkájától. A saját sofőröknek meg a szagszervezet kiveri a kormányt a kezéből ledolgozott 8 órányi munkaidő után.
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #3167 Dátum: 2017 December, 06, 10:14:05 am »
Az a jobbik eset, ott pénze függ a vállalkozónak a munkájától. A saját sofőröknek meg a szagszervezet kiveri a kormányt a kezéből ledolgozott 8 órányi munkaidő után.

Svajcban konkretan egy szoftver hiba okozta kesesek miatt a masiniszta leallt a vonattal a celallomas elott, mert tullepte volna a 8 orat es megkerte az utasokat, hogy szalljanak le, mert az SBB nem szervezett helyettesito masinisztat. :) A durva az, hogy a kommentekben az utasok kialltak a masiniszta mellett, mivel mi lett volna, ha baleset tortenik, akkor tuti a tulorara fogtak volna.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3168 Dátum: 2017 December, 06, 10:28:41 am »

Svajcban konkretan egy szoftver hiba okozta kesesek miatt a masiniszta leallt a vonattal a celallomas elott, mert tullepte volna a 8 orat es megkerte az utasokat, hogy szalljanak le, mert az SBB nem szervezett helyettesito masinisztat. :) A durva az, hogy a kommentekben az utasok kialltak a masiniszta mellett, mivel mi lett volna, ha baleset tortenik, akkor tuti a tulorara fogtak volna.

Ez konkrétan már az idiótizmus határát súrolja.

Saját példa: skandinávia, helyi önkormányzati képviselőt kérdeztük, szerinte hová menjünk vacsorázni.
Válasz: Telefonkönyv.
Mondjuk: De abból nem derül ki, hogy ott jó-e a kaja?
Válasz: Hogy képzeljük mi, hogy ő mint önkormányzati képviselő kedvezményezett helyzetbe hoz egy helyi vállalkozót ?!?!? Ott a Yellow Pages, keressünk benne...

Ugyanaz, mint a nem nélküli óvoda, majd ha felnő eldönti hogy fiú, lány, vagy mindkettő, vagy egyik sem...

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3169 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 15:43:31 pm »
Gondoltam megosztom:

Ismerős régebben leparkolt automata kézifékes autóval. Megy vissza, autó elgurult, gyökketővel nekiaraszolt egy oszlopon levő doboznak, az beütötte a hátsó szélvédőt és megnyomta a kombi ajtaját.
Csere.
Megfutotta a köröket, leasing cég szerint nem bizonyítható, hogy használta az automatic kézifék funkót, stb, stb, fizesse be az önrészt.
Befizette.
Eltelik a megfelelő idő, beviszi olajcserére a VW szervizbe, kérdezik, megvárja-e a kocsit, mert most picit tovább fog tartani. Nem várja meg, visszajön.
Visszamegy, kíváncsiságból kérdi, miért volt most hosszabb?
Válasz: az elektromos kézifék szoftverét kellett gyári előírás szerint frissíteni.

"ANYÁD!!!" érzés azonnal felhorgadt benne :fejelfalnak: :nono:
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #3170 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 17:17:26 pm »
Lízing cégnek vinném a papírt és lóvét vissza! :fejelfalnak: :censored: :merges2:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3171 Dátum: 2018 Szeptember, 21, 19:10:38 pm »
Késő. És neked kell bizonyítanod, de hogyan?

Lízing cégnek vinném a papírt és lóvét vissza! :fejelfalnak: :censored: :merges2:
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3172 Dátum: 2018 Október, 13, 12:57:54 pm »
Ma ugye munkanap van, gyerekeket azért megszivatták a közlekedési társaságok. Vonat, busz szombati menetrend szerint jár, hiába van iskola.
Gondolom pár munkába igyekvő felnőtt is így járt ma.

attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #3173 Dátum: 2018 Október, 13, 14:36:39 pm »
Ez igen! :censored: :merges2: :fejelfalnak:
Kaposváron tudtommal nem volt ilyen gond...
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3174 Dátum: 2018 November, 13, 08:11:58 am »
Hahu-ra feltett hirdetésre ömlenek az AAA -tól az SMS-ek. Idióta egy cég, miért nem tudnak egymásról a felvásárlóik?

Küldtem egy válasz SMS-t:
A 2018/XXXVIII tv 14§. e.) pontja értelmében felszólítom személye adataim haladéktalan törlésére.

Azóta kuss van...

Az AAA-val amúgy is csak +30%-tól állok szóba, de inkább megtartom hobbiautónak  :sunyi:

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3175 Dátum: 2019 Június, 25, 14:16:27 pm »
Megint eljátszották, hogy akinek 24 hónap alatt sikerült a banki adategyeztetés, azonosítás, annak köszönik. Amelyik szervezet, vagy magánszemély meg nem tartotta be a törvényi előírást, annak meghosszabítjuk a határidőt. Gratulálok....

Korábban eljátszotta Veress János is, hogy új TEOR számokat kell alkalmazni és ezt a cégbejegyzéseken átvezetni - nem kis ügyvédi költséggel. Majd a határidő letelte előtt megköszöntre azoknak akik megtették. Aki elmulasztotta, annak meg eltörölte ezt a kötelezettséget.
Aki miniszterként egyébként mérleget hamisított, amiért minden normális helyen lesittelik a főkönyvelőt, de minimum kirúgják. Kivéve ha valaki miniszter Mo-n...

attis