Szerző Téma: Vezérműszíj csere Lanoson  (Megtekintve 65408 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
Re:Vezérműszíj csere Lanoson
« Válasz #100 Dátum: 2014 Január, 08, 15:48:41 pm »
Bátorság és/vagy ostobaság kell ahhoz, hogy tovább járj vele. Nekem van mindkettő  :hahota: így hat év és 70 ekm után cseréltettem a Leganzán. A könyvem öt év 90 ekm-t ír, ezt Sebike módosította 60 ekm-re. Km-ben biztosan igaza van, az egyik vezetőgörgő már érezhetően beteges volt (a többi görgő meg a vízpumpa nem, de hát egy elég gondolom). Az időt azt nem tudom megsaccolni se. Mostaniak szerint a 60-at éppen az ötödik évben érem el, ezért nekem nem lesz gondolkodni valóm.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #101 Dátum: 2014 Január, 08, 16:06:08 pm »
Bátorság és/vagy ostobaság kell ahhoz, hogy tovább járj vele. Nekem van mindkettő  :hahota: így hat év és 70 ekm után cseréltettem a Leganzán. A könyvem öt év 90 ekm-t ír, ezt Sebike módosította 60 ekm-re. Km-ben biztosan igaza van, az egyik vezetőgörgő már érezhetően beteges volt (a többi görgő meg a vízpumpa nem, de hát egy elég gondolom). Az időt azt nem tudom megsaccolni se. Mostaniak szerint a 60-at éppen az ötödik évben érem el, ezért nekem nem lesz gondolkodni valóm.
Én inkább óvatos duhaj vagyok és cserélem. A vízpumpám éppen 8 éve volt cserélve szóval akkor azt is és inkább nem kockáztatok.
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #102 Dátum: 2014 Január, 08, 19:05:22 pm »
Én inkább óvatos duhaj vagyok és cserélem. A vízpumpám éppen 8 éve volt cserélve szóval akkor azt is és inkább nem kockáztatok.
Az idén nekem is cseréltetnem kell a vezérlést, de megvárom vele a meleg időt, olyankor a szerelőnek is jobb a kedve  :szetvert: Nem fázik  :szetvert:
  • Dombóvár
Lacetti 1.6 Elite HB 2006

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #103 Dátum: 2014 Január, 29, 17:50:57 pm »
Sziasztok

Vezérműszíjból, feszítőgörgőből és vízpumpából milyen márkát ajánlotok 1.5-ös Hatchback Lanoshoz? (2000-es évjárat)
Motorkód: A15SMS311699B
Alvázszám: KLATF48YEYB
Köszi!
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #104 Dátum: 2014 Január, 30, 09:11:21 am »
Sziasztok

Vezérműszíjból, feszítőgörgőből és vízpumpából milyen márkát ajánlotok 1.5-ös Hatchback Lanoshoz? (2000-es évjárat)
Motorkód: A15SMS311699B
Alvázszám: KLATF48YEYB
Köszi!
Írtam privátot.   :kacsint: :oke:
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #105 Dátum: 2014 Július, 21, 17:40:45 pm »
Komplett vezérlés csere történt az autómon (egy évvel léptem túl az előírt négyet), de kiderült, hogy a vezérmű és főtengely szimeringet is cserélni kell.
Telefonos tájékoztatás alapján 58ezer pénzbe kerül a művelet, de csak holnap látom viszont a gépet.

• Dombóvár

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #106 Dátum: 2014 Július, 22, 10:59:22 am »
Komplett vezérlés csere történt az autómon (egy évvel léptem túl az előírt négyet), de kiderült, hogy a vezérmű és főtengely szimeringet is cserélni kell.
Telefonos tájékoztatás alapján 58ezer pénzbe kerül a művelet, de csak holnap látom viszont a gépet.
Meghoztam a járgányt.  :oke:
Bevallom a kicserélt szimeringeken én nem láttam semmit, csak a kiszedés nyomait. A vezérléshez tartozó görgő, vízpumpa..stb még egész jó állapotban voltak, de a bordásszijon már látszottak a kopás és az öregedés nyomai.

Most halkabb a motor és valahogy szebben jár és a féknek nem tudom mi köze hozzá (tudtommal semmi) de én keményebbnek érzem, mint mielőtt beadtam az autót a szervizbe. A motortérben felfedeztem, hogy a vezérlés felől, a motort rögzítő csavarokat fellazították, mert a motortartóbakon látszik a nyoma.

Sajnos egyre több gumi alkatrész öregszik, mert reped szét a légszürőházat a folytószeleppel házzal összekötő gumi, ahogy a vákumcsöveket rögzítő gumik is...és még pár apróság. :igaz:

Lehetne még mit költeni, mert ez egy autó, az autó márpedig viszi a pénzt, így nem ártana szélvédőt cserélni és a jobb első futóművem is kopogósabb hanggal jelzi azt, hogy már nem szereti annyira az úthibákat. :szetvert:
  • Dombóvár

tibike89

• Vendég
« Válasz #107 Dátum: 2014 Július, 31, 14:00:22 pm »
Sziasztok jövő héten cserélek én is vezérlést. Komplett vezérlés szett Continental 22000 jó ár ?

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #108 Dátum: 2014 Július, 31, 15:55:04 pm »
Sziasztok jövő héten cserélek én is vezérlést. Komplett vezérlés szett Continental 22000 jó ár ?
Szia!
Feszitő görgő vezető görgő plusz vezérműszij,igy nagyon is jó ár.Én 30 körül kaptam meg ezeket.
Vizpumpát is cserélsz?
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

tibike89

• Vendég
« Válasz #109 Dátum: 2014 Augusztus, 01, 07:52:38 am »
Szia!
Feszitő görgő vezető görgő plusz vezérműszij,igy nagyon is jó ár.Én 30 körül kaptam meg ezeket.
Vizpumpát is cserélsz?

Szia azzal együtt van a csomag, így igen.

Nem elérhető nkr73

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #110 Dátum: 2014 Augusztus, 01, 08:24:55 am »
Szia!
Vizpumpát is cserélsz?

attól fögg milyen márka
 :oke:
  • Daewoo Matiz II 0,8 2004-es
  • Budapest XXII -Halásztelek
Daewoo Nubira III 1.6 SX
0670/945-35-41

Nem elérhető KAMIKAZE

• Daewoo-ja van
  • Lacetti sedan 1.4 16v LPG ( GÁRDONY)
    • Profil megtekintése
« Válasz #111 Dátum: 2014 Augusztus, 01, 10:14:29 am »
Szia!
Vizpumpát is cserélsz?

attól fögg milyen márka
 :oke:
continental

« Utoljára szerkesztve: 2014 Augusztus, 01, 20:46:19 pm írta sznuni »
  • Chevrolet Lacetti 1,4 16v benzin-gáz.
  • Gárdony,Székesfehérvár,Budapest,Várpalota,Üllö.
06-20-545-63-82
"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.
Oscar Wilde"

Nem elérhető Mercoory

• The Urban Outlander
  • Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #112 Dátum: 2014 Augusztus, 01, 20:55:38 pm »

Jó ár. Ha belefér a keretbe, én cserélnék termosztátot is. Mivel 1.5-ben a vezérlés mögött van. Nekem persze vezérlés csere után adta meg magát.... szóval, ha nem tudod mikor volt cserélve még jól jöhet.
  • ex: Lanos 1.5 S - 1999
  • Budapest - Gödöllő

tibike89

• Vendég
« Válasz #113 Dátum: 2014 Augusztus, 04, 09:50:31 am »

Jó ár. Ha belefér a keretbe, én cserélnék termosztátot is. Mivel 1.5-ben a vezérlés mögött van. Nekem persze vezérlés csere után adta meg magát.... szóval, ha nem tudod mikor volt cserélve még jól jöhet.

Ez igaz ha már úgy is vízpumpa csere is van. Jó öltet. 

Nem elérhető SpykR

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #114 Dátum: 2014 December, 01, 17:13:57 pm »
Sziasztok! Székesfehérváron tudnátok valaki ajánlani aki olcsón és jól tudná elvégezni nekem a vezérműszíj+vízpumpa+hosszbordás szíj cseréjét?
Milyen munkadíjra lehet számítani kb. egy ilyen szerelésnél?

Köszi!
  • Daewoo Lanos 1.5 SE
  • Fejér megye

Nem elérhető Dr.Bubó

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #115 Dátum: 2018 December, 06, 10:37:32 am »
Hosszas vívódás után én is úgy döntöttem hogy itthoni körülmények között nekiállok és lecserélem a vezérműszíjat, vízpumpát, termosztátot, feszítőgörgőt és kap egy új hosszbordás szíjat is. A fő indíték elsősorban a hűtővíz csak abban az esetben volt hajlandó elérni az üzemi hőfokot vagy még úgy sem, ha a radiátort teljes méretében egy kartonlappal letakartam, mert különben nem melegedett fel a víz a rendszerben ( és hidegre való tekintettel az utastérben sem letehet megizzadni).  Úgy gondoltam a termosztát nyitott állapotban maradt.
És ezek után jött a Google, Daewoo fórum, YouTube, stb. A kiokosításom követően neki is álltam.
Légszűrő levétel, kerék levétel stb. Pl. úgy ahogy Sztaki bajtárs csinálta :) . A legelső a mi Atyánkhoz való hosszas "beszélgetés" a vezérműborítás rögzítő csavarnál történt, mely oly mértékben be volt ragadva (vagy a szakszervizben az előző csere után rendesen bikából meghúzták) hogy egy az egyben letört a jobb oldali rögzítő fül mindenestől. :( Majd a megnyugvásom követően, folytattam a számomra ismeretlen beavatkozást. Végül is az össz történet sikeresen záródott. Mindent ami csak lehetett duplán ellenőriztem, mert azért bennem volt rendesen a majré, hogy ha valami nem jó akkor nagyobb bajt csinálok mind ami a vízzel volt kapcsolatban.  Azóta kijelenthetem, hogy most pár km megléte után szépen beáll az üzemi hőmérséklet, nincs fagyoskodás a kocsiba, nem kell hűtőtakaró. Minden heppy :)  És ez Bosch "csomaggal", fagyállóval caklipakli  36.100 ft-tal megúsztam. :)  A vezérműborítást úgy ahogy sikerült össze raknom, de nem igazán nyerte el a tetszésemet. De majd a nyári pihenőmben kicserélem az egész borítást. De ha már itt tartok, nem tud valaki komplett vezérműborítást nem csillagászati összegért ?? 
Lanos 1.5i SE

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #116 Dátum: 2018 December, 06, 15:44:41 pm »
Hosszas vívódás után én is úgy döntöttem hogy itthoni körülmények között nekiállok és lecserélem a vezérműszíjat, vízpumpát, termosztátot, feszítőgörgőt és kap egy új hosszbordás szíjat is. A fő indíték elsősorban a hűtővíz csak abban az esetben volt hajlandó elérni az üzemi hőfokot vagy még úgy sem, ha a radiátort teljes méretében egy kartonlappal letakartam, mert különben nem melegedett fel a víz a rendszerben ( és hidegre való tekintettel az utastérben sem letehet megizzadni).  Úgy gondoltam a termosztát nyitott állapotban maradt.
És ezek után jött a Google, Daewoo fórum, YouTube, stb. A kiokosításom követően neki is álltam.
Légszűrő levétel, kerék levétel stb. Pl. úgy ahogy Sztaki bajtárs csinálta :) . A legelső a mi Atyánkhoz való hosszas "beszélgetés" a vezérműborítás rögzítő csavarnál történt, mely oly mértékben be volt ragadva (vagy a szakszervizben az előző csere után rendesen bikából meghúzták) hogy egy az egyben letört a jobb oldali rögzítő fül mindenestől. :( Majd a megnyugvásom követően, folytattam a számomra ismeretlen beavatkozást. Végül is az össz történet sikeresen záródott. Mindent ami csak lehetett duplán ellenőriztem, mert azért bennem volt rendesen a majré, hogy ha valami nem jó akkor nagyobb bajt csinálok mind ami a vízzel volt kapcsolatban.  Azóta kijelenthetem, hogy most pár km megléte után szépen beáll az üzemi hőmérséklet, nincs fagyoskodás a kocsiba, nem kell hűtőtakaró. Minden heppy :)  És ez Bosch "csomaggal", fagyállóval caklipakli  36.100 ft-tal megúsztam. :)  A vezérműborítást úgy ahogy sikerült össze raknom, de nem igazán nyerte el a tetszésemet. De majd a nyári pihenőmben kicserélem az egész borítást. De ha már itt tartok, nem tud valaki komplett vezérműborítást nem csillagászati összegért ??

drága volt a beszerzésed
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu