Szerző Téma: Lacetti/NubiraIII hibák, negatív észrevételek  (Megtekintve 590307 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sxbálna

• Vendég
Lacetti hibák, negatív észrevételek
« Válasz #20 Dátum: 2005 Március, 18, 21:04:51 pm »
Idézetet írta: "Johan"
Még aznap visszavittem a gépet a szervízbe ahol azt mondták ebbe a típusba a matiz injektorát szerelték és ez a motor ezt nagyon nem szereti -P0300 a hibakód, ha valakit érdekel - gyújtás hibát takar. Ez egy típus hiba és szinte minden 1.4-es Lacettin ki kell cserélni az injektort. üdv. mindenkinek

Szia!
A mienk ugyan Kalos, de 1.4 16v és szerintem ugyan az a motorja mint a tiednek. Szóval nekünk is produkálta a cheklámpát de 17000km túl?! El?ször 3hengerezett jött a gyertya csere+gyertya kábel. A következ? estben a befecskendez? fúvókákat cserélték, aztán jött a teljes motor tisztítás. Azóta m?ködik. (kopp, kopp!)
A teljesítménye az 2500f/p fölött, kezd megjönni. Ha már nem bejáratos progáld meg. Bár a karosszériája nehezebb mint a Kalosé ne várj t?le túl sokat.
Végül én is gratulálok az autócskádhoz!
 üdv

szala

• Vendég
« Válasz #21 Dátum: 2005 Március, 18, 21:12:08 pm »
Idézetet írta: "zsolt160"
A Kalosok azért csinálták a P300 hibakódot, mert a befecskendez? rendszere megegyezett a Matizéval, de a motorok mérete más, és én nem hiszem, hogy ugyan abba a hibába esnének a Lacettinél! :??:  (bár ki tudja? :non: )

Pedig valószín? mégis, mert mindkét motor Fam I-es eredet? és mindkett? EURO3-as, tehát a befecskendez? is valószínüleg ugyanaz lesz.

Én amikor el?ször láttam a Lacetti motorját, akkor jöttem rá, hogy a Nexia óta csak annyit változtattak, ami az EURO2-b?l 3-ra való lépéshez feltétlen kellett.

Ez van, a pénz nagy úr  :-(

Üdv:
Szala

cobbler

• Vendég
Re: Lacetti injektor hiba
« Válasz #22 Dátum: 2005 Március, 18, 21:16:49 pm »
Tegnap vettem át nagy boldogan vadi új Lacettim 1.4-es 5 ajtós autómat

Gratulálok az új autódhoz.

Az avatarodhoz viszont nem tudok  :cry:

Johan

• Vendég
Re: Lacetti injektor hiba
« Válasz #23 Dátum: 2005 Március, 19, 09:04:25 am »
Idézetet írta: "cobbler"
Tegnap vettem át nagy boldogan vadi új Lacettim 1.4-es 5 ajtós autómat

Gratulálok az új autódhoz.

Az avatarodhoz viszont nem tudok  :cry:

Köszi a gratulációt, az avator csak ideiglenes, le fogom venni és felteszem a saját autóm képét, ami nem rég készült el. Gondoltam addig is legyen valami.

Johan

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2005 Március, 19, 09:21:18 am »
Idézetet írta: "szala"

Pedig valószín? mégis, mert mindkét motor Fam I-es eredet? és mindkett? EURO3-as, tehát a befecskendez? is valószínüleg ugyanaz lesz.

Ez van, a pénz nagy úr  :-(

Üdv:
Szala

Én biztos vagyok benne, hogy ugyanaz a problémám, mint Neked volt, a szerele? srácok is már szinte várják az összes 1.4es Lacettit! Miután közöltem neki, hogy ég a motor lámpa els? kérdése a srácnak: 1.4-es? nyertél, akkor befecskendez? szelep csere. Kérdés mennyi van raktáron? mert ha elfogy koreából rendelik meg, arra meg lehet várni heteket. 3hengeresen meg nem szívesen használja senki az autóját, f?leg, hogy szerintem árt is neki. Az assistance szolgáltatás meg nem más, mint reklám fogás, olyan gyorsan lebeszélt a srác róla, el se hittem. Próbáltam csereautót kérni, de az nagyon macerás dolog és amúgy ismax. 4napig lehet nálam:(((
Most hívtak, megjött a trafósor, meg a befecskendez?m, lehet estére már jó lesz az autó!!!

üdv. mindenkinek

Johan

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2005 Március, 19, 09:28:36 am »
Idézetet írta: "zsolt160"
A Kalosok azért csinálták a P300 hibakódot, mert a befecskendez? rendszere megegyezett a Matizéval, de a motorok mérete más, és én nem hiszem, hogy ugyan abba a hibába esnének a Lacettinél! :??:  (bár ki tudja? :non: )

Simán bele estek:((((

Nem elérhető Giovanni

• Hallott már a Daewoo-ról
  • Nem: Férfi
  • Lacetti 1,6 Platinum - Szombathely
    • Profil megtekintése
    • CityStar
« Válasz #26 Dátum: 2005 Március, 19, 11:02:26 am »
Sziasztok! Nekem az es?érzékel?s ablaktörl?höz lenne hozzászólásom, vagy inkább kérdésem. Télen, mikor az ablak befagyott, picit feltoltam a kart, hogy csak egyet töröljön, de semmi.....Ezt betudtam annak, hogy az érzékel? fagyás miatt esetleg letiltja az autómata módot. De ezt akkor is tapasztaltam néha, amikor csak es? esett. Nem törölt, még autómata módban sem. De ha feltoltam folyamatos állásba, akkor jó volt, és utána már az es?érzékel? is m?ködött. Ma pedig az autómata törölt állandóan, pedig csak szemerkélt az es?, hiába állítottam az érzékenységét. Következ? indításnál meg megint jó volt. Ti tapasztaltatok hasonlót?
Észrevetted már, hogy amikor a közlekedési lámpa zöldre vált, automatikusan bekapcsolja a mögötted álló dudáját?

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál

Johan

• Vendég
elektromos ablak
« Válasz #27 Dátum: 2005 Március, 19, 11:49:42 am »
A gépkönyv szerint ha er?sen lenyomom az ablakemel? gombot akkor tövig lehúzza az ablakot! Nos, nálam ez nem m?ködik, amíg nyomom addig megy az ablak, ez most hiba? vagy ez a funkció csak a elite/platinum felszereltség esetén müxik? Star-osok mi a helyzet nálatok?

sz_peter

• Vendég
Csomagtér ajtó
« Válasz #28 Dátum: 2005 Március, 19, 20:54:06 pm »
5 ajtós márkatársak!

Kb. két hete a csomagtér ajtó nyitásába a teleszkópok egyre kevésbé hajlandók besegíteni:-(( Most már válmagasságig jut magától az ajtó, utána kézzel be kell segíteni a csomagtérbe jutáshoz.
Az a tény, hogy id?vel a teleszkópok elgyengülnek nem meglep? számomra (más típusnál már szembesültem ezzel a problémával).

Minden esetre én évekre számítottam nem 4 hónapra:-((((

sz_peter

szala

• Vendég
Re: Csomagtér ajtó
« Válasz #29 Dátum: 2005 Március, 20, 09:13:37 am »
Idézetet írta: "sz_peter"
5 ajtós márkatársak!

Kb. két hete a csomagtér ajtó nyitásába a teleszkópok egyre kevésbé hajlandók besegíteni:-(( Most már válmagasságig jut magától az ajtó, utána kézzel be kell segíteni a csomagtérbe jutáshoz.
Az a tény, hogy id?vel a teleszkópok elgyengülnek nem meglep? számomra (más típusnál már szembesültem ezzel a problémával).

Minden esetre én évekre számítottam nem 4 hónapra:-((((

sz_peter

Azért talán ha melegebb lesz, akkor a teló is több hajlandóságot mutat majd a nyitásra... A nagy hidegben nekem is lelassult, éppen csak emelkedett...
Bár ha ennyire nem nyitja, akkor érdemes lenne gariban megnézetni...

Üdv:
Szala (egy ötajtós márkatárs  :twisted: )

tapai.zsolt

• Vendég
« Válasz #30 Dátum: 2005 Március, 21, 17:56:42 pm »
Sziasztok!
Tegnap fedeztem fel ezt a jó kis fórumot, és "örömmel" tapasztaltam, hogy nem csak egyedül vagyok a problémáimmal.
Én december 16.-án vettem át az autómat, 1.6-os Elite, 5 ajtós.
A hátsó fék surlódáshoz, és a b?dületes fogyasztáshoz, meg a hidegben nehezen felemelked? hátsó ajtóhoz csak annyit szeretnék még hozzátenni, hogy ha a meleg lakásból leviszem a rádió el?lapot, bizony igen nehezen lehet betenni a helyére, ha az autó a mínuszokban áll.Ezt mondjuk be lehet tudni a híres német precizitásnak-állítólag a háborút is ezért vesztették el... :-) -amit az a néhány tized miliméternyi h?tágulás okoz.Különben meg szerintem nagyon jól szól, f?leg ha jó min?ség? a rádió adó, vagy ha jó cd-t teszek bele.Ami még tetszik, hogy nem ugrik a lemez, akármilyen pocsék úton is megyek.
Mr 2700 km-t mentem vele, igy mostmár 1 kicsit lehet forgatni a motort.Gyakorlatilag 99,9%- ban a belvárosban járok, ezért vszeg eléggé bekormosodik a motor.A múltkor kimentem az autópályára, és lepadlóztam.192 volt a vége, 5500-as fordulatnál.Aztán 2-3-szor megnéztem, mekkora fordulatszámnál szabályoz le az elektronika; 6500-nál, II.-ben 90-nél.
Ezek után a városi forgalomban sokkal csendesebb lett a motor, érezhet?en jobban húzott, és szerintem a fogyasztás is csökkent valamelyest.
Úgy látszik, néha ki kell kormolni egy kicsit a kályhacsövet... 8-)
Kíváncsian várom a meleg id?t, amikor majd a klíma is dolgozik.... :shock:
Összességében elégedett vagyok a vasdarabbal, amibe egy 92-es astrából ültem át, és a munkahelyemen ( ami egy autófinanszírozással, foglalkozó cég, tehát ott igazán értenek hozzá...) mindenkinek tetszik, és elismeréssel nyilatkoznak róla.

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #31 Dátum: 2005 Március, 21, 19:43:45 pm »
Idézetet írta: "tapai.zsolt"
A múltkor kimentem az autópályára, és lepadlóztam.192 volt a vége, 5500-as fordulatnál.Aztán 2-3-szor megnéztem, mekkora fordulatszámnál szabályoz le az elektronika; 6500-nál, II.-ben 90-nél.

El?ször is üdvözlünk a fórumon és gratulálok a "Vas"-hoz! :oke:
Nem tudom hogy jót tett-e ez a kis mal?r az autodnak, bár valaki azt mondja, hogy kb. 3000km-ig szigorúan 3000f/p felé nem pörgeti, utána meg megnyomja mint postás a cseng?t. Más meg nemnagyon hajtja még
4000km után sem!
Kinek hogy!
A rádióhoz meg csak annyit, hogy az utólagosan beszerelt rádió kerete
szorulhat a középkonzolban és ezért lehet nehezen berakni az el?apot!
SZERINTEM  :lol:

uhuhu

• Vendég
« Válasz #32 Dátum: 2005 Március, 21, 19:57:53 pm »
Ezt mondjuk be lehet tudni a híres német precizitásnak-állítólag

ajjajjajj.
akkor te rossz autóban ülsz.  Opelt kellett volna venned. az német.
Ez koreai vagy inkább USA ?  8-)  8-)  

:lol:  :lol:  :lol:

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2005 Március, 21, 20:35:13 pm »
Idézetet írta: "uhuhu"
ajjajjajj.
Ez koreai vagy inkább USA ?

:amibe egy 92-es astrából ültem át

Ez elég német nem!!??
Egyébként a Blaupunkt az német és szerintem erre gondolt!
És koreai.

tapai.zsolt

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2005 Március, 22, 17:03:01 pm »
Ha azonos h?mérséklet? a rádió és az el?lap, akkor nincs gond, símán belepasszol.

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2005 Március, 22, 19:44:05 pm »
Ha azonos h?mérséklet? a rádió és az el?lap, akkor nincs gond, símán belepasszol.

De ez lehet attól is, hogy a rádió m?ködés közben felmelegszik és vele
együtt a rádió kerete is melegszik,tágúl.

vargajozsef

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2005 Március, 23, 15:55:17 pm »
Üdv!

Nexiámat ha cserélem, esetleg szóba jöhet a Lacetti. Viszont ebben er?teljes döntési paraméter a garázsajtó mérete. Ha jól tudom a gyári adatok behatott tükörrel adják meg a szélességet. Van valakinek pontos adata, hogy egy Lacetti mennyivel szélesebb egy Nexiánál tükörrel együtt?

itecal

• Vendég
« Válasz #37 Dátum: 2005 Március, 24, 20:09:35 pm »
En csak sovarogva olvasom a tapasztalataitokat ,mikozben mar en is benne ulnek ,remelem nemsokara en is eljutok a megrendelesig ,szerintetek az gaz ha olyat valasztok ki ami nincs raktaron es rendelni kell? (a szine miatt) mert lehet ,hogy rendelni kell ,egyebkent a Vaci Chevinel 5 hetet mondtak a rendelesre en ezzel szamolok.
Udv az osszes forumtagnak             Gergo

tapai.zsolt

• Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2005 Március, 24, 20:33:22 pm »
Idézetet írta: "Viper"
Idézetet írta: "uhuhu"
ajjajjajj.
Ez koreai vagy inkább USA ?

:amibe egy 92-es astrából ültem át

Ez elég német nem!!??
Egyébként a Blaupunkt az német és szerintem erre gondolt!
És koreai.

Igen, erre gondoltam

tapai.zsolt

• Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2005 Március, 24, 20:35:35 pm »
Szóval amióta reggel nincs -10, azóta arádió el?lappal sincs gond........ 8-)