Szerző Téma: Lacetti/NubiraIII hibák, negatív észrevételek  (Megtekintve 625785 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
Lacetti/NubiraIII hibák, negatív észrevételek
« Dátum: 2005 Február, 22, 13:12:21 pm »
Elindulás után lassú haladásnál hátúlról súrlódó hang. A hibát a fékbetét, vagy a rögzít?fék pofái okozzák. Gyógymódban még egyenl?re fejvakarás, a tárcsa és a dobrész felszabályzása nem segített. Talán a ferodol anyaga ? Majd kiderül a próbálkozások után. Többen is panaszkodtak erre a hangra. Üdv
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
Re: Lacetti hibák, negatív észrevételek
« Válasz #1 Dátum: 2005 Február, 22, 13:15:44 pm »
Idézetet írta: "KORNÉL"
Elindulás után lassú haladásnál hátúlról súrlódó hang. A hibát a fékbetét, vagy a rögzít?fék pofái okozzák. Gyúgymódban még egyenl?re fejvakarás, a tárcsa és a dobrész felszabályzása nem segített. Talán a ferodol anyaga ? Majd kiderül a próbálkozások után. Többen is panaszkodtak erre a hangra. Üdv

Jéééé. Van ilyen is egy Lacettin?(HIBA?)
 :??:  :???:  :bosszu:  :ordog:  :angel:

Üdv:
sznuni
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

neszecsabi

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2005 Február, 22, 13:24:24 pm »
Elindulás után lassú haladásnál hátúlról súrlódó hang. A hibát a fékbetét, vagy a rögzít?fék pofái okozzák. Gyógymódban még egyenl?re fejvakarás, a tárcsa és a dobrész felszabályzása nem segített. Talán a ferodol anyaga ? Majd kiderül a próbálkozások után. Többen is panaszkodtak erre a hangra. Üdv

Sziasztok !

Nekem nubirám van, de szintén ez a jelenség szintén jelentkezik.
Remélem kitalálnak valamit.

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2005 Február, 22, 14:44:29 pm »
Idézetet írta: "sznuni"
Elindulás után lassú haladásnál hátúlról súrlódó hang. A hibát a fékbetét, vagy a rögzít?fék pofái okozzák. Gyúgymódban még egyenl?re fejvakarás, a tárcsa és a dobrész felszabályzása nem segített. Talán a ferodol anyaga ? Majd kiderül a próbálkozások után. Többen is panaszkodtak erre a hangra. Üdv

Üdv:
sznuni

HIba-hiba ! Kis hibával még azért szól a zongora.
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #4 Dátum: 2005 Február, 22, 15:10:42 pm »

Üdv:
sznuni

Hiba-hiba ! Kis hibával még azért szól a zongora.

AHA! Csak el ne szakadjanak a HÚROK!!!!!!!!!!!!!!!
 :ordog:  :kard:  :gatya:  :ima:  :ima:  :angelka:  :angel:

Üdv:
sznuni
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2005 Február, 22, 15:44:50 pm »

Üdv:
sznuni

Hiba-hiba ! Kis hibával még azért szól a zongora.

AHA! Csak el ne szakadjanak a HÚROK!!!!!!!!!!!!!!!
 :ordog:  :kard:  :gatya:  :ima:  :ima:  :angelka:  :angel:

Üdv:
sznuni

Akkor dobolni fogunk rajta !
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Lacetti hibák, negatív észrevételek
« Válasz #6 Dátum: 2005 Február, 22, 15:47:58 pm »
Jó POÉNOK, de kéretik mell?zni!
Tehát a TÉMA: HIBÁK ÉS ÉSZRVÉTELEK!!! :lol:

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2005 Február, 22, 15:56:03 pm »
Idézetet írta: "Viper"
Jó POÉNOK, de kéretik mell?zni!
Tehát a TÉMA: HIBÁK ÉS ÉSZRVÉTELEK!!! :lol:

Wow..deszigorú valaki ! Csak egy picit haggyáccuuunk !
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2005 Február, 22, 16:02:29 pm »
Ami a kés?bbiekben, itt gondolok az öregebb Lacettikre, kicsit költséges lesz, az az agycsapágy csere. Ugyanis a csapágy egybe van építve az aggyal és az ABS-szenzorral. Mostani áron 46.665.-betyáros forintocska! Mennyi lesz majd akkor? Utángyártott nem biztos hogy lesz bel?le, mert benne van a szenzor! Hoppácska ! Lehet, hogy rá kell majd állni arra, hogy csak garanciás autója legyen a szegényembernek? Vagy ez is üzletpolitika ? Üdv
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #9 Dátum: 2005 Február, 22, 16:49:36 pm »
Ami a kés?bbiekben, itt gondolok az öregebb Lacettikre, kicsit költséges lesz, az az agycsapágy csere. Ugyanis a csapágy egybe van építve az aggyal és az ABS-szenzorral. Mostani áron 46.665.-betyáros forintocska! Mennyi lesz majd akkor? Utángyártott nem biztos hogy lesz bel?le, mert benne van a szenzor! Hoppácska ! Lehet, hogy rá kell majd állni arra, hogy csak garanciás autója legyen a szegényembernek? Vagy ez is üzletpolitika ? Üdv
Mit gondolsz, miért cseréltem le a régi I-es Matizomat?? :twisted:  Nem a névváltás miatt, elhiheted! (március 16-án lesz a régi 3 éves) :peace:
Igaz szerintem annak jobb volt a motorja, de ez van! :baby:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

znubi

• Vendég
súrlódás
« Válasz #10 Dátum: 2005 Március, 01, 09:16:21 am »
Sziasztok!
A mi Nubiránknál is jelentkezett az a bizonyos súrlódó hang. Kb. 2 hete beszéltem Kornéllal, ? akkor a felszabályzást ajánlotta, de sajnos még nem jutotam el hozzá. De most akkor a felszabályzás után is jön ez a hang??? :wacko:
Más.
Az országúti fényszórónál,(mindkett?nél) a foncsorra az izzó fel?l kifelé szürkés, homályos kicsapódás látszik. Ezt még senki sem tapasztalta?
Megjegyzem, szeretem az autómat :korbacs:
Üdv. mindenkinek!
Zoli

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
Re: súrlódás
« Válasz #11 Dátum: 2005 Március, 02, 10:21:51 am »
Idézetet írta: "znubi"
Sziasztok!
A mi Nubiránknál is jelentkezett az a bizonyos súrlódó hang. Kb. 2 hete beszéltem Kornéllal, ? akkor a felszabályzást ajánlotta, de sajnos még nem jutotam el hozzá. De most akkor a felszabályzás után is jön ez a hang??? :wacko:
Más.
Az országúti fényszórónál,(mindkett?nél) a foncsorra az izzó fel?l kifelé szürkés, homályos kicsapódás látszik. Ezt még senki sem tapasztalta?
Megjegyzem, szeretem az autómat :korbacs:
Üdv. mindenkinek!
Zoli

Ezt a foncsoros dolgot már valakivel tárgyaltam, küldött is képeket de sajna semmi sem látszódik rajta. Kiváncsi lennék a valóságban hogy mutat ez e füstöcske.
A hátsó súrlódásról annyit mondanék, hogy csak átmenetileg sz?nt meg a hang, miután fel lett szabályozva a tárcsa. Tehát tovább kell keresnünk a hiba okát. Az én szép kis autócskám is ebben a betegségben szenved !!!
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2005 Március, 08, 08:05:34 am »
Sziasztok!

Szeretnék megkérdezni pár szakit, mivel van pár észrevételem az autóval kapcsolatban és érdekelne mi okozhatja. Igaz az enyém Nubira III, de gondolom nincs egetver? különbség a két modell között. Az els? a motorral kapcsolatos. Olyat tapasztaltam, hogy megesik, hogy els? indÍtásra csak 2-3 henger indul be, persze másodikra már nincs gond, de akkor is bosszantó. Többségében ezt akkor tapasztaltam, amikor hidegben beindÍtom az autót és rövid id? (1-2perc) múlva leállÍtom, majd  utánna újból indÍtanék. S?t hidegben mikor megpróbálom huzatni, akkor rángat is kicsit. Hozzáteszem, hogy nyáron volt olyan problémám, hogy az alapjárat fennakadt illetve ingadozott, de mióta rendesen meghajtottam azóta ez elmúlt(alapjárati motor koszos lehetett?). Ezt csak azért Írtam le, hogy összefüggésben lehet e a két probléma?
A második dolog amifelt?nt, hogy nincs az autónak igazából egyenes futása. Kicsit jobbra korrigál mindig, Így kis mértékben állandóan balra kell korrigálnom. Hozzáteszem a futóm?vet semmilyen er?hatás nem érte ami károsan befolyásolhatta volna az egyenesfutást.

Válaszotokat el?re is köszönöm!
Epica 2.0 D

Johan

• Vendég
Lacetti injektor hiba
« Válasz #13 Dátum: 2005 Március, 18, 10:24:36 am »
Sziasztok!
Érdekl?dnék, hogy van-e köztetek olyan aki az alábbi hibával találkozott már. Tegnap vettem át nagy boldogan vadi új Lacettim 1.4-es 5 ajtós autómat, aki volt olyan drága, hogy  30km megtétele után kivilágítja a motor diag. lámpát (folyamatosan ég), majd villogtatja is. Még aznap visszavittem a gépet a szervízbe ahol azt mondták ebbe a típusba a matiz injektorát szerelték és ez a motor ezt nagyon nem szereti -P0300 a hibakód, ha valakit érdekel - gyújtás hibát takar. Ez egy típus hiba és szinte minden 1.4-es Lacettin ki kell cserélni az injektort. Állítólag ett?l jobban fog menni az autó is, amit nem is bánnék, mert jelenleg nagyon vérszegénynek érzem, mondjuk 3000felé nem is nagyon vittem, de akkor is alúl annyira nem megy, hogy szinte hihetetlen.
Szal az a kérdésem, van-e valaki, akinek ezt az injektor cserét már elvégezték, és mit tapasztalt az új injektorral, jobban megy? fogyasztás hogy alakult?
Ezt leszámítva az autó hibátlan, minden m?ködik rajta, nem zörög semmi, nem ciripel a fék, a kormány sem rezeg 110ig néztem:)), jó az egyenes futás is, a motor csendes, a futóm? az valami fantasztikus - nagyon stabil és csendes!!!A valtó az olyan mint a F astrámba volt, kicsit hosszú, de nem vészes a könyöktámaszról csuklóból váltogatok. Engem nem zavar, mindeki fikázza a váltót, de nem gáz én ezt szoktam már meg.

üdv. mindenkinek

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2005 Március, 18, 10:36:41 am »
Idézetet írta: "Johan"
Még aznap visszavittem a gépet a szervízbe ahol azt mondták ebbe a típusba a matiz injektorát szerelték és ez a motor ezt nagyon nem szereti -P0300 a hibakód, ha valakit érdekel - gyújtás hibát takar. Ez egy típus hiba és szinte minden 1.4-es Lacettin ki kell cserélni az injektort. üdv. mindenkinek

Els?sorban üdvözöllek itt a fórumon!
Nos err?l eddig még nem hallottam!
A P300 hibakódot eddig csak a Kalosok produkálták, mégpedig az 1.2-esek ha jól emlékszem, de nem vagyok benne biztos!
Az elég bosszantó lehet,hogy már az átvétel napján felvillan a mot.kontroll
lámpa! Azt hiszem érdemben ebben csak Kornél "MESTER" tudna neked segítséget nyújtani!
Gratulálok az új szerzeményedhez és sok balesetmentes km-t kívánok!

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2005 Március, 18, 10:39:27 am »
Idézetet írta: "Rammstein"
Sziasztok!
A második dolog amifelt?nt, hogy nincs az autónak igazából egyenes futása. Kicsit jobbra korrigál mindig, Így kis mértékben állandóan balra kell korrigálnom. Hozzáteszem a futóm?vet semmilyen er?hatás nem érte ami károsan befolyásolhatta volna az egyenesfutást.

Válaszotokat el?re is köszönöm!

Hasonló problémával szala kolléga is küszködött!
A megoldás a dísztárcsa cseréjével megoldódott!
Bár neki szitált a kormány a kiegyensúlyozatlan tárcsa miatt!
Nem tudom, hogy neked is ez lenne a megoldás, de lehetséges!
Egyébként az index fórumon is olvastam egy ilyet, nem te voltál az? :-?

Johan

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2005 Március, 18, 10:54:26 am »
Gratulálok az új szerzeményedhez és sok balesetmentes km-t kívánok!

Alelnök Úr!
Köszönöm a gratulációt és a gyors reagálást! Bízom benne, hogy a szervíz összekapja magát és mihamarább orvosolja a hibát. Meglehet?sen bosszantó, hogy még aznap elromlik az autóm, amikor átveszem, de hallottam hasonló esetet Yaris esetében is- ahol a kuplung adta meg magát:))
Új autó esetén ez benne van a paklikban! Inkább most romoljon el mint a garancia végén, vagy egyátalán ne romoljon el:)))

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2005 Március, 18, 11:05:05 am »
Idézetet írta: "Johan"
Új autó esetén ez benne van a paklikban! Inkább most romoljon el mint a garancia végén,vagy egyátalán ne romoljon el:)))

Szerintem meg éppen hogy nem kéne ennek benne lennie a "pakliban"!!!!
Ezen van a hangsúly: Vagy egyátalán ne romoljon el!!!
SZERINTEM!!! :lol:

Johan

• Vendég
P0300 hibakód
« Válasz #18 Dátum: 2005 Március, 18, 15:11:55 pm »
Szerintem meg éppen hogy nem kéne ennek benne lennie a "pakliban"!!!!
Ezen van a hangsúly: Vagy egyátalán ne romoljon el!!!
SZERINTEM!!! :lol:

Kicsit helyesbíteném a korábban felvetett problémát, miután beszéltem telefonon a szervízzel. Egész pontosan a befecskendez? szeleppel van baj nem az egész szerkezettel, elvileg 2-3nap alatt megjön az alkrész. A hiba az hogy nem kap elég üzemanyagot az autó és valószín? csak 3 henger m?ködik - ez magyarázat lehet arra miért is olyan gyengécske a kicsike.
Üdv. J.

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #19 Dátum: 2005 Március, 18, 16:50:13 pm »
A Kalosok azért csinálták a P300 hibakódot, mert a befecskendez? rendszere megegyezett a Matizéval, de a motorok mérete más, és én nem hiszem, hogy ugyan abba a hibába esnének a Lacettinél! :??:  (bár ki tudja? :non: )
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár