Szerző Téma: Formula 1.  (Megtekintve 436 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Formula 1.
« Dátum: 2021 Március, 27, 15:51:03 pm »
Na mindjárt kezdődik az év első futam!
Érdekesnek ígérkezik!
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Formula 1.
« Válasz #1 Dátum: 2021 Március, 27, 18:15:55 pm »
Érdekesnek ígérkezik!

Jelen tendencia szerint úgy néz ki kiírtódik a belsőégésű motor, akkor ti mennyi időt adtok az F1-nek?
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2 Dátum: 2021 Március, 28, 12:50:54 pm »
Nem tudom, de én nézem az E szériát, nem olyan rossz.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #3 Dátum: 2021 Március, 28, 14:49:42 pm »
Szoktam nézni én is és igen, egész jó az is.
Ellenben tavaly is jobb volt az F2, mint az F1. Sokkal látványosabb meccsek vannak ott.
Nem tudom, de én nézem az E szériát, nem olyan rossz.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2021 Március, 28, 16:15:45 pm »
Érdekesnek ígérkezik!

Jelen tendencia szerint úgy néz ki kiírtódik a belsőégésű motor, akkor ti mennyi időt adtok az F1-nek?

Annyi ideje van, ameddig profitábilis marad a csapatoknak, szervezőknek. :)

Jellemzően az F1-ből profitáltak a gyártók drágább modelljei, de szívárogtak lefelé még fejlesztések a tucat modellekbe is. Tudtommal a jelenlegi F1-es autók hybridek, és a hybrid enginek azért tovább velünk lesznek, mint a sima belsőégésűek, ezért megérhetné nekik a fejlesztés. Más kérdés, hogy a hybridhez is kell egy motor, és meddig éri meg motort fejleszteni csak az F1 számára, ha a megszerzett tudást egyre kevésbé alkalmazhatja a gyártó a sport modelljeiben is (hisz azokra is érvényesek a szabályozások). Egész sok gyártó bejelentette már, hogy utcai autókba nem fejlesztenek több belsőégésű motort. Ráadásul az elektromos autók esetében sokkal kisebb a "gap" a normál utcai autók, és a sportos - / versenyautók között, mivel az elektromos hajtással és szoftverrel sokkal jobban szabályozható a leadandó nyomaték. Pont emiatt gyorsulnak 0-100-ra a Formula E-s autók is hasonlóan, mint a Forma 1-ben, bár a teljesítményük messze elmarad, és kb. 200 kg-val nehezebbek is. És ez a viszonylagos jó gyorsulás az összes ev-re igaz, a teslákra meg pláne. Holott azok már 10en éves technikák...

Az F1-ről azt mondják, hogy drága dolog, szerintem a Formula-E jelentősen olcsóbb. Ha a gyártó nem tudja behozni a profitot az F1 költségei ellenében, akkor egészen biztos, hogy elhagyják a versenysorozatot. A profitot meg egyre nehezebb lesz, ha az EU a CO2 kibocsátásokat folyamatosan csökkenti. Lassan a sportautók is elektromosodnak. (tudtommal a következő TT is elektromos lesz csak) Én max 10-15 évet adnék az F1-nek (addig talán kihúzzák még a gyártók sport modelljei, amik az F1 kötlségeit kompenzálják), de ha áttörés lesz az aksi gyártásban (amire azért van esély, mivel sokan azzal foglalkoznak és egyre kevesebben belsőégésű motor fejlesztéssel), akkor sokkal előbb is leáldozhat neki.
Epica 2.0 D