Szerző Téma: Kérdések, kérések, válaszok!  (Megtekintve 428642 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető fede94

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, kérések, válaszok!
« Válasz #3000 Dátum: 2016 November, 29, 23:04:54 pm »
Sziasztok! faterom esperoja lassan hozzám pártol. eddig nem nagyon mentem vele éjszaka, de most feltűnt, hogy refinél csak a két belső izzóra kapcsol, ami nagyjából csak az út közepét világítja meg. ha jól sejtem ezek csak kiegészítő céllal vannak, és amúgy a nagy izzónak is kellene dolgoznia. Ebben meg tudtok erősíteni?  illetve, hogy hol keressem a hibát? biztosítékok jónak tűnnek.

Az enyémen így volt:
Ikerfényszórós, a két külső a tompított, a két belső a távolsági.
Távolsági fényre kapcsolva a tompított mellé kapcsolja a reflektorokat, tehát mind a négy egyszerre világít.

Szóval ha jól értem akkor kétpólusú az izzó. Hm. ez azért érdekes, mert amikor távolságira kapcsolom, a tompított teljesen lekapcsol. valamint ha csak menetfényre kapcsolok, az se világít elöl.

Update: fénykürtnél tompított is világít

na ugyenez van most nekem is az esperon. nem értem. fényszórót cseréltem az egyik oldalon. azóta van ez. eddig ment mind a 4 egyszerre.

Nem elérhető kenenex

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3001 Dátum: 2016 November, 30, 13:23:53 pm »
Nálam az volt, hogy szakihoz elvittem, azt mondta, hogy ez a helyes működés, csak szimplán az utángyártott búrának a rögzítője nem pontos, így picit lejebb is volt az egész búra. Megnézte, nem tudom, hogy pontosan mit trükközött vele, de jó lett, az izzó is jól szór és a búra is látszólag a helyén van.
  • Daewoo Espero
  • Zalaegerszeg, Budapest

emil78

• Vendég
« Válasz #3002 Dátum: 2017 Június, 20, 11:21:44 am »
Üdv.
Én Egy hónapja vettem egy Daewoo Espero 1.8 CD -t. 97-es
Lenne egy kérdésem. Úgy hallottam, hogy Opel, azaz GM gyártmány a motorja. Tudtommal az Opel autók motorjai (némelyek), úgy vannak kivitelezve, hogy vezérműszíj szakadáskor a szelepek nem ütköznek a dugattyúval. Érdekelne hogy ennek az autónak a motorja ilyen e?
« Utoljára szerkesztve: 2017 Június, 20, 11:23:19 am írta emil78 »

Nem elérhető mrmrobi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3003 Dátum: 2017 Június, 26, 14:09:46 pm »
Üdv.
Én Egy hónapja vettem egy Daewoo Espero 1.8 CD -t. 97-es
Lenne egy kérdésem. Úgy hallottam, hogy Opel, azaz GM gyártmány a motorja. Tudtommal az Opel autók motorjai (némelyek), úgy vannak kivitelezve, hogy vezérműszíj szakadáskor a szelepek nem ütköznek a dugattyúval. Érdekelne hogy ennek az autónak a motorja ilyen e?
Üdv.
Sajnos egyik motor sem viseli jól a vezérműszíj szakadást. Ha arra irányul a kérdésed, hogy megúszható-e a szíj cseréje, akkor akkor a válasz az, hogy nem. Mivel a kocsidban egy kiváló 8 szelepes erőforrás dolgozik, így relatíve olcsó hozzá a vezérlésszett és a vízpumpa is, (adott esetben a tengelyek szimeringjeiről nem is beszélve). Egy szíjszakadás után a hengerfejet mindenképp ellenőrizni kell, az pedig szerencsétlen esetben nagyobb költség, mint az autó piaci értéke.
  • Chevrolet Orlando 2.0D LTZ+ Aut. korábban: Daewoo Tacuma 1.6 SX, Nexia 1,5 8v, Espero 1,5 16V <-ebből 2 is volt
  • Budapest- Hatvan

Nem elérhető porsapka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3004 Dátum: 2017 Július, 14, 08:33:17 am »
Üdv!
1.5 öd benzines esperom van. Már párszor segítettek itt nekem. Remélem most is tudtok. :)

Ez a gyújtáselosztómbanlévő tekercs. Szerintetek cseréljem?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=514IMG_20170713_121134_1_.jpg

Ez pedig a rotor része:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=720IMG_20170713_121206_1_.jpg

Valamint lenne itt még két fura dolog. :)

Az egyik ez: ahogy a kipufogó elindul a motorból van benne valami érzékelő gondolom, az belemegy a képen sárga körbe majd a piros körben végződik, ami viszont sehova nincs bekötve. :( Mi lehet ez és hova kéne bekötnöm?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=810fura.jpg

A másik dolog meg ez az elágazásos sárga cső. Ugyan hova kéne vezetnie, hogy a helyén legyen?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=726IMG_20170713_145749_1_.jpg

Lehet, hogy ezek miatt csökkent a teljesítménye, és emiatt rángat néha? Eddig egy szerelőnek se tűnt még fel. Szóval meguntam, és elkezdtem átnézni a kocsit, és így találtam ezeket. :(

Remélem tudtok segíteni. előre nagy köszönet nektek. :)
  • Daewoo Espero
  • Heves megye

Nem elérhető hcs

• Látott már Daewoo-t
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #3005 Dátum: 2017 Július, 14, 10:47:06 am »
Üdv!
1.5 öd benzines esperom van. Már párszor segítettek itt nekem. Remélem most is tudtok. :)

Ez pedig a rotor része:

Az egyik ez: ahogy a kipufogó elindul a motorból van benne valami érzékelő gondolom, az belemegy a képen sárga körbe majd a piros körben végződik, ami viszont sehova nincs bekötve. :( Mi lehet ez és hova kéne bekötnöm?

A másik dolog meg ez az elágazásos sárga cső. Ugyan hova kéne vezetnie, hogy a helyén legyen?

Lehet, hogy ezek miatt csökkent a teljesítménye, és emiatt rángat néha? Eddig egy szerelőnek se tűnt még fel. Szóval meguntam, és elkezdtem átnézni a kocsit, és így találtam ezeket. :(

Szia!
A gyújtáselosztóban lévő tekercset indokolt cserélni, elég viseletes, jelentős hőt kapott eddigi élete során. A rotort is indokolt, középen szikrázásból származó beégés nyomai láthatóak, valószínűleg az elosztófejben lévő középső szénrúd is a végét járja, érdemes az elosztófejet is cserélni.
Érdemes lehet még a gyújtógyertyákat és a gyújtókábeleket is kábeleket cserélni, kivéve ha újak/újszerűek.
Ha van rá mód akkor gyári minőséget vegyél hozzá, drágább de tovább bírja.
A rángatást feltehetően a gyújtási rendszer problémái okozzák.

A kipufogó elején a motor után a lambda szonda van, ez méri a kipufogógáz oxigén tartalmát, a korszerű motorok keverékképzésében van jelentős szerepe.
Ha nincs bekötve akkor rendszerint motorhiba lámpát okoz, ha hibás akkor túlfogyasztást. A vezérlő számítógépbe kellene bekötni, a kapcsolási rajz szerint.
A rajzon szerepel melyik csatlakozóba milyen pozícióba kerülnek az egyes vezetékek, sőt a színkód és a keresztmetszet is meg van adva. Multiméterrel célszerű ellenőrizni hogy tényleg be van-e kötve.
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3006 Dátum: 2017 Július, 14, 10:56:21 am »
A tekercs, rotor és az elosztófedél is kuka.
A kipufogóban a lambdaszonda van és kellene legyen egy másik fele a kábelkötegen ami elmegy a computerig.

A sárga vákuumcső gondolom a tank szellőztetést végzi. Le kell a másik sárga csövet húzni és a helyére feldugni ezt, aztán az elágazóba bedugni az előbb lehúzott csövet.

A rángatás a gyújtás miatt lehet. Én új kábeleket is vennék

Üdv!

Ez pedig a rotor része:

• Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető porsapka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3007 Dátum: 2017 Július, 14, 11:08:16 am »
Üdv!
1995 1.5  benzines Esperom van. Már párszor segítettek itt nekem. Remélem most is tudtok. :)

Ez pedig a rotor része:

Szia!
A gyújtáselosztóban lévő tekercset indokolt cserélni, elég viseletes, jelentős hőt kapott eddigi élete során. A rotort is indokolt, középen szikrázásból származó beégés nyomai láthatóak, valószínűleg az elosztófejben lévő középső szénrúd is a végét járja, érdemes az elosztófejet is cserélni.
Érdemes lehet még a gyújtógyertyákat és a gyújtókábeleket is kábeleket cserélni, kivéve ha újak/újszerűek.

A kipufogó elején a motor után a lambda szonda van, ez méri a kipufogógáz oxigén tartalmát, a korszerű motorok keverékképzésében van jelentős szerepe.
Ha nincs bekötve akkor rendszerint motorhiba lámpát okoz, ha hibás akkor túlfogyasztást. A vezérlő számítógépbe kellene bekötni, a kapcsolási rajz szerint.
A rajzon szerepel melyik csatlakozóba milyen pozícióba kerülnek az egyes vezetékek, sőt a színkód és a keresztmetszet is meg van adva. Multiméterrel célszerű ellenőrizni hogy tényleg be van-e kötve.

Köszi a választ. A denso gyertyák és a kábelek egy évesek és alig mentem velük.
A rotort, a tekercset meg a fejet is cserélni fogom.

Igen, közben lenyomoztam a rejtélyes érzékelőt, hogy a lambaszonda. De így hogy már kb évek óta nincs bekötve, mégse generál többlet fogyasztást és hibakódot se jelez.

És hogy nézhet ki a sárga cső bekötése?
 Esetleg valaki lefotózná nekem hogy néz ki az ő autójában a sárga cső és a lambdaszonda helyes bekötése? vagy ez már túl sok lenne? :)
  • Daewoo Espero
  • Heves megye

Nem elérhető porsapka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3008 Dátum: 2017 Július, 14, 12:16:58 pm »
Üdv!
1995 1.5  benzines Esperom van. Már párszor segítettek itt nekem. Remélem most is tudtok. :)

Ez pedig a rotor része:

Szia!

Köszi a választ. A denso gyertyák és a kábelek egy évesek és alig mentem velük.
A rotort, a tekercset meg a fejet is cserélni fogom.

Igen, közben lenyomoztam a rejtélyes érzékelőt, hogy a lambaszonda. De így hogy már kb évek óta nincs bekötve, mégse generál többlet fogyasztást és hibakódot se jelez.

És hogy nézhet ki a sárga cső bekötése?
 Esetleg valaki lefotózná nekem hogy néz ki az ő autójában a sárga cső és a lambdaszonda helyes bekötése? vagy ez már túl sok lenne? :)

Köszi mégegyszer HCS és JOSH! :)

a lambaszonda jobban megnézve be van kötve, legalábbis végig megy a kábel, viszont ahová mennek, onnan jön egy visszafelé és az látszik a képen. azt nem tudom, hová való. :)

• Daewoo Espero
  • Heves megye

Nem elérhető porsapka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3009 Dátum: 2017 Július, 21, 12:47:21 pm »
Sziasztok!

Újabb kérdés merült fel. Hogyan kössem vissza a gyertyákat a gyújtáselosztóba? Ebben tudna valaki nekem segíteni? Mert ügyesen nem jelöltem meg melyik honnan jött le. :( Elméletileg 1 3 4 2 a gyújtási sorrend, de melyik henger ( melyik gyertya) melyik kivezetésére kerül a gyújtáselosztóba?

És még valami. Az előgyújtást lehet járó motor mellett állítani?

• Daewoo Espero
  • Heves megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3010 Dátum: 2017 Július, 21, 21:12:53 pm »
Sziasztok!

Újabb kérdés merült fel. Hogyan kössem vissza a gyertyákat a gyújtáselosztóba? Ebben tudna valaki nekem segíteni? Mert ügyesen nem jelöltem meg melyik honnan jött le. :( Elméletileg 1 3 4 2 a gyújtási sorrend, de melyik henger ( melyik gyertya) melyik kivezetésére kerül a gyújtáselosztóba?

És még valami. Az előgyújtást lehet járó motor mellett állítani?

Ha jó a gyújtás akkor ne csavargasd el! Szabályozza az előgyújtást a computer ezért állításkor ki kell kapcsolni az előgyújtás szabályozást (ez vmi trükk szokott lenni ami a service manualban benne van) és 10fokot beállítani stroboszkóppal.

A legegyszerűbb, ha nincs megjelölve az elosztófedélen, ha felső holtpontra állítod a vezérlés felőli hengert (pl: gyertyát kiveszed és addig forgatod a vezérlést amíg a dugattyú fel nem jön, csavarhúzóval tudod ellenőrizni) és ahol a rotor áll az lesz az 1. henger.
  • BP

Nem elérhető porsapka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3011 Dátum: 2017 Július, 22, 12:20:22 pm »
Hatalmas köszönet ismét csak Joshnak. Köszi. :)
  • Daewoo Espero
  • Heves megye

Nem elérhető graver

• Klubtag
  • Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3012 Dátum: 2017 Október, 05, 09:58:50 am »
Szervusztok!

Férjem Esperojában megadta magát a vezető oldali ülés.
Elég nehéz másikat szerezni, de a fórumon keresgélve találtam leonel nevű tagtól egy korábbi hozzászólást, hogy az Opel F Astra ülését bele lehet tenni valahogy. Viszont a tagot már nem találom.
Tudna valaki segíteni, hogyan érhetném el őt esetleg?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

Üdv: graver
  • Lanos 1.5 S Dolce
  • Fejér megye

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3013 Dátum: 2017 Október, 05, 10:22:41 am »
Szervusztok!

Férjem Esperojában megadta magát a vezető oldali ülés.
Elég nehéz másikat szerezni, de a fórumon keresgélve találtam leonel nevű tagtól egy korábbi hozzászólást, hogy az Opel F Astra ülését bele lehet tenni valahogy. Viszont a tagot már nem találom.
Tudna valaki segíteni, hogyan érhetném el őt esetleg?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

Üdv: graver

konkrétan hogyan romlott el? Ülésmagasság állítás pl javítható,.
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető graver

• Klubtag
  • Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3014 Dátum: 2017 Október, 05, 10:45:09 am »
Konkrétan eltört. Tehát a háttámla hátraesik. Vezetés közben igen izgalmas tud lenni... :)
  • Lanos 1.5 S Dolce
  • Fejér megye

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3015 Dátum: 2017 Október, 05, 11:06:23 am »
Konkrétan eltört. Tehát a háttámla hátraesik. Vezetés közben igen izgalmas tud lenni... :)

Értem, akkor valóban egyszerűbb a csere.
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető graver

• Klubtag
  • Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3016 Dátum: 2017 Október, 05, 12:15:17 pm »
Leonel régebben ezt írta az üléscserével kapcsolatban:
"Ha nem találsz Espero ülést - vegyél 2 első F Astra ülést - abból dömping van a piacon.
Csak a biztonsági öv csatot kell áttenni meg kicsit megkalapálni a fém konzolját de ha ilyen lesz akkor majd keress meg és pontosan elmondom!"

Ennek a mikéntjét szeretném tudni, hátha könnyebb lenne megoldani.
  • Lanos 1.5 S Dolce
  • Fejér megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3017 Dátum: 2017 Október, 05, 18:11:44 pm »
Leonel régebben ezt írta az üléscserével kapcsolatban:
"Ha nem találsz Espero ülést - vegyél 2 első F Astra ülést - abból dömping van a piacon.
Csak a biztonsági öv csatot kell áttenni meg kicsit megkalapálni a fém konzolját de ha ilyen lesz akkor majd keress meg és pontosan elmondom!"

Ennek a mikéntjét szeretném tudni, hátha könnyebb lenne megoldani.

A lanosnak más teljesen a sine. Nem fogod tudni összehozni
  • BP

Nem elérhető graver

• Klubtag
  • Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3018 Dátum: 2017 Október, 05, 19:07:51 pm »
Az Espero ülését kell cserélni. A Lanosé rendben van, hálaég.
  • Lanos 1.5 S Dolce
  • Fejér megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #3019 Dátum: 2017 Október, 05, 21:08:37 pm »
Az Espero ülését kell cserélni. A Lanosé rendben van, hálaég.

Leonel szerintem nem nézegeti a fórumot már.
  • BP