Szerző Téma: Malibu tapasztalatok, észrevételek  (Megtekintve 21261 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
Re:Malibu tapasztalatok, észrevételek
« Válasz #140 Dátum: 2018 Március, 29, 17:06:52 pm »
Eddig bírta az ülésfűtés. :sir: :szomoru:
Amint lesz egy kis időm, visszamegyek a szervizbe. Vagy ismét az ülőlapi adta meg magát (arra van garancia), vagy a hátlapi. Legalább a hidegeket végig bírta, szinte minden nap használtam, legutóbb péntek reggel kellett, akkor még rendesen ment. Ma délelőtt is használtam volna egy kicsit, de már megint kb. 1 perc után lekapcsol.
Tudod engem a cartársak máshol kicsit kiröhögnek a 17 éves Ódi légrugó nyűgjei miatt. Miközben az ilyen komfort elektronikái hibátlanul működnek.   :igaz:
Kicsit bosszantó a dolog, mert a barátom Epicajában is kiválóan működik, meg gondolom nem túl gyakran megy tönkre más autóban sem az ülésfűtés. Igaz én "intenzíven" használom, vagyis munkanapokon reggelente mindig bekapcsoltam 5-10 percre az elmúlt időszakban.

Ez nem intenzív használat. Nekem minden nap minimum 40 percet megy reggel és 40 percet este. Ez a rossz tervezés miatt van szinte biztos. 12V-ra tervezték, de 14,6V van a rendszerbe vagy akár több is. Ha a CAN busz nem vacakolna vele, akkor megmérném a legnagyobb áramfelvételét és ez alapján kapna arra a plus 2,5-3V kb 5A-ra (csak tippelem az áram értéket) egy fémházas ellenállást R=U/I és P=U*I érték alapján. A tippelt értékkel 0,6Ohm, 15-20W ellenállás kell sorosan a kapcsoló után és a fűtéspanel közé.
https://hqelektronika.hu/termekek/res-0r68-25w-25w-resistor-axial-0-68r-5
« Utoljára szerkesztve: 2018 Március, 29, 17:14:24 pm írta josh »
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #141 Dátum: 2018 Március, 30, 10:08:26 am »
Ezért is írtam idézőjelbe az intenzív használatot, mert magam sem tartom annak. Feltételezem, hogy az északibb országokban ennél sokkal többet használják az ülésfűtést. Ha meg már van ilyen az autóban, akkor miért is ne használhatnám akárhányszor akármeddig. Gondolom bizonyos védelmet azért beépítettek, ahogy a hátsó ablak fűtés is lekapcsol egy idő után (persze lehet, hogy ez nem így van).

Ettől függetlenül a többi dologgal elégedett vagyok. Most jöttünk haza Sopronból, amíg lehetett autópályán mentünk a megengedett sebességgel, óra szerint 130-135 tempomattal, visszafelé kicsit lassabban a nagy forgalom miatt az M1-en. 471 km után pont félnél állt a mutató, teletankolás után 7 liter alatti fogyasztás jött ki.
Mondjuk odafelé egy Duster letolt a belső sávban, egy busz előzése miatt vissza kellett lassítani 100-ra, majd onnan vissza 130-ra, a Duster pedig végig szinte nulla követési távolsággal gyorsult mögöttem. Mondjuk nem padlóztam le, de gondolom egy dízel lehetett.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #142 Dátum: 2018 Április, 03, 19:07:32 pm »
Ma kiderült, hogy a hátlapi fűtőpanel adta fel. Az csak 16ezer plusz munkadíj. Így legalább tudom, hogy 5 évet bír a gyári, bár állításuk szerint nem gyakori ez a hiba.

Múlt héten csütörtökön leraktam a kocsit, majd tegnap mentem vele először. Amikor elindultam, iszonyatos hangja volt a rozsdás tárcsák miatt. Fékezéskor még "szebb" hangja volt, amerre mentem, mindenhol felfigyeltek rá  :fetreng: :fetreng:
Mára már az első tárcsák szépen kifényesedtek, de a hátsók azért még nem túl szépek, bár már kopott a rozsdából.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Április, 04, 15:52:29 pm írta kabe77 »

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #143 Dátum: 2018 Április, 10, 17:21:42 pm »
Ma kicserélték a szélvédőt és a hátlapi ülésfűtés paneljét. Most minden okés megint  :) :)

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #144 Dátum: 2018 Április, 10, 19:41:11 pm »
Múlt héten csütörtökön leraktam a kocsit, majd tegnap mentem vele először. Amikor elindultam, iszonyatos hangja volt a rozsdás tárcsák miatt. Fékezéskor még "szebb" hangja volt, amerre mentem, mindenhol felfigyeltek rá  :fetreng: :fetreng:
Mára már az első tárcsák szépen kifényesedtek, de a hátsók azért még nem túl szépek, bár már kopott a rozsdából.

Az Epicánál is anno azt figyeltem meg, hogy valami egész gagyi anyagból lehetett a gyári tárcsa, mert valami eszméletlen módon tudott rohadni. Ennek ellenére sokat elment, de a hátsót azt korábban kellett cseréljem épp a rozsda miatt, mert barázdás lett (mondjuk fel lehetett volna szabályoztatni). Aztán amit utána kapott az autó Sebiéktől, az sokkal faszányosabb minőségű volt.
Epica 2.0 D

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #145 Dátum: 2018 Április, 10, 21:27:26 pm »

Az Epicánál is anno azt figyeltem meg, hogy valami egész gagyi anyagból lehetett a gyári tárcsa, mert valami eszméletlen módon tudott rohadni. Ennek ellenére sokat elment, de a hátsót azt korábban kellett cseréljem épp a rozsda miatt, mert barázdás lett (mondjuk fel lehetett volna szabályoztatni). Aztán amit utána kapott az autó Sebiéktől, az sokkal faszányosabb minőségű volt.

Epicánál a vezető csapok szeretnek beszorulni amiatt tud hullámos lenni
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #146 Dátum: 2018 Április, 10, 23:06:24 pm »

Nekem a gyári tárcsa anyagminősége sem tűnt magasnak. Kb. 100ezer km-nél még a tárcsa kopófelülete elől teljesen rendben volt, de a palástján valami durva mód látszott az rozsdásodás. Értem ez alatt, hogy annak semmi köze nem volt a fékezés hatékonyságához, de megdöbbentő volt, h milyen darabkák pattantak le a belsejéből is akár (pl. a hűtőbordás részből).
A hátsónál meg kb. a  közepén 2 rozsdás csík volt, azaz a betét alsó és felső ívénél is hozzáért a tárcsához, de valahogy 2 csíkban a közepén nem. Nem csak a beszorulás, de a rozsdás felület (szennyeződés, apró szemcsék) pont, hogy okozhatja ezt a fajta hibásodást amennyire tudom.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #147 Dátum: 2018 Április, 11, 00:01:19 am »

Nekem a gyári tárcsa anyagminősége sem tűnt magasnak. Kb. 100ezer km-nél még a tárcsa kopófelülete elől teljesen rendben volt, de a palástján valami durva mód látszott az rozsdásodás. Értem ez alatt, hogy annak semmi köze nem volt a fékezés hatékonyságához, de megdöbbentő volt, h milyen darabkák pattantak le a belsejéből is akár (pl. a hűtőbordás részből).
A hátsónál meg kb. a  közepén 2 rozsdás csík volt, azaz a betét alsó és felső ívénél is hozzáért a tárcsához, de valahogy 2 csíkban a közepén nem. Nem csak a beszorulás, de a rozsdás felület (szennyeződés, apró szemcsék) pont, hogy okozhatja ezt a fajta hibásodást amennyire tudom.

'Zopel is csúful rozsdállt, oszt' mégis elment 190e km-t, ráadásul felesleges is volt kicserélni még akkor  :)
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #148 Dátum: 2018 Április, 11, 07:49:46 am »

'Zopel is csúful rozsdállt, oszt' mégis elment 190e km-t, ráadásul felesleges is volt kicserélni még akkor  :)

Ja, nekem is az elsoket boven 100 felett kellett cserelnem. Mint irtam, ez a fekhatast nem befolyasolta. De azert boven feltuno ez a minosegbeni kulonbseg mas markakhoz kepest.
Epica 2.0 D

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #149 Dátum: 2018 Április, 12, 18:15:46 pm »
A barátom az Epican nemrég cserélt elöl és hátul is tárcsákat és betéteket is 200ezer km-nél. Azért a fékhatás is jelentősen javult a gyárihoz képest (TRW-t vett tárcsából és betétből is). Ugyanígy jelentős fékhatásbeli különbséget vettem észre a Lacettinél, amikor csak a betétek lettek cserélve TRW-re. A Malibun is volt már elöl betétcsere a régi tulajnál, nem meglepő módon TRW került bele.

A rozsdásodás egyébként számomra nagyon meglepő volt, tulajdonképpen már egy éjszaka alatt berozsdál egy picit még az ilyen száraz időben is és reggelente az első fékezésnél van is pici hangja. A Lacettinél ilyet nem tapasztaltam.

A szélvédő a Malibuhoz meglepően olcsó volt, legalábbis összesen 3 ezer forinttal volt több a végszámlán (188 ezer), mint amikor a Lacettin cseréltettem másfél-két éve.

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #150 Dátum: 2018 Május, 03, 11:23:25 am »
Tegnap a szélvédőcsere óta először kellett bekapcsolnom az ablaktörlőt és rögtön kiderült, hogy nem működik az esőszenzor. Visszamentem a márkaszervizbe, ahol az mondták, hogy ez valószínű azért van, mert a "zselés ragacs" (ők így nevezték) - ami a szenzort rögzíti - nem lett kicserélve, ugyanis az új szélvédőhöz (elmondásuk szerint az Opeleknél is mind így van) nem jár ilyen és külön sem rendelhető. Így a régit tették vissza, ami valószínű zavarja az érzékelőt (?). Már amikor átvettem a kocsit, feltűnt, hogy valami nem kerek az esőérzékelőnél, látszódott egy légbuborék, de azt mondták, hogy ez normális, a Nap megsüti egy kicsit és eltűnik. Hát ez nem jött be. Most egyezkednek a biztosítóval, hogy legyen pótszemle és fizesse ki a biztosító a szenzor cseréjét is, mert ez a "ragacs" csak azzal együtt rendelhető (potom 65 ezer forintért). :censored: :sir: :fejelfalnak: :csodalkozik: :wow: :merges2:

Nem elérhető WERES

• PR Manager
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
    • Profil megtekintése
« Válasz #151 Dátum: 2018 Május, 10, 10:44:44 am »
oh  :wow: :csodalkozik:
Lacetti R+

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #152 Dátum: 2018 Május, 15, 15:22:03 pm »
Eltelt két hét, bementem a szervizbe, hogy mi a helyzet. Egyelőre meccsel egymással a szerviz és a biztosító, én meg szívok  :censored:
Mindenesetre közben rendeltem ablaktörlő lapátokat is, mert a jobb oldali egy 2-3 cm-es részen elszakadt a szélénél, picit csíkoz, de még nem karcolja az üveget, mert ott nem is nagy a nyomás rajta. A jobb oldali van magyar raktárban, 2 nap alatt megjön, a bal oldalit Németországból hozzák.

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #153 Dátum: 2018 Június, 23, 08:04:54 am »
Hajnali munkánk eredménye. A mosás-takarítás voltam én, a díszítés a párom. A virágdíszek még hiányoznak, mivel a napon áll az autó  :kacsint:

http://kepkuldes.com/images/beb72ae6a1e0296d9b6ccb9a2fad0b26.jpg
http://kepkuldes.com/images/d7dbdb721097a90132c08b3ab2d91a6f.jpg
http://kepkuldes.com/images/b1639910884c45d01aa26b775ebaff77.jpg

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #154 Dátum: 2018 Június, 23, 08:17:41 am »
Hajnali munkánk eredménye. A mosás-takarítás voltam én, a díszítés a párom. A virágdíszek még hiányoznak, mivel a napon áll az autó  :kacsint:

Parádéskocsis leszel?
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2018 Június, 23, 08:21:05 am »

Parádéskocsis leszel?
Így van. Régi kolléganőnk és barátunk lánya megy férjhez és mi vállaltunk be mindent (meghívó, dekoráció, virágok, autó, videózás). Ez lesz a nászajándék, mivel másra nincs szükségük. :)

Nem elérhető sx2004

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #156 Dátum: 2018 Június, 26, 23:10:49 pm »
  • Nubira III. 1.6 SX

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #157 Dátum: 2018 Június, 27, 07:55:54 am »
Egyébként közben pár hete kicserélték az esőszenzort (hosszas gondolkodás után rábólintott a biztosító), most már jól működik. A fogyasztás viszont picit megnőtt, a tavalyihoz képest 4-5 decivel magasabb, pedig a használat nem változott. :gondolkodik:

Nem elérhető JanekCar

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #158 Dátum: 2018 Július, 16, 22:14:11 pm »
Sziasztok, beköszönnék, dízel MT Malibu LTZ tulajdonos vagyok! :-)

Végigolvastam a topikot, az ülésfűtés probléma engem is érint, de egyelőre másra koncentrálok:
Magyar menü kéne az autóba, meg egy két programozás, pl hogy kiszálláskor ne csússzon hátra az ülés, ilyenek.
Vonóhorgot is tetetnék. Erre keresek egy jó szakszervizt. Gondolom Pesten lenne. Tudtok ebben tanácsot adni?
Köszi!
  • Chevrolet Malibu
  • Eger, Budapest, Székesfehérvár

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #159 Dátum: 2018 Július, 16, 22:24:15 pm »