Szerző Téma: Amikor nem nézed, hanem csinálod :)  (Megtekintve 34459 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
Re:Amikor nem nézed, hanem csinálod :)
« Válasz #40 Dátum: 2013 December, 15, 10:48:08 am »
nálunk nem biztosítanak ingyenes tornatermet, van tornaterem, szerettünk volna menni focizni vasárnaponként kb másfél órára, mivel nem ingyenes ki is fizettük volna, de így sem adták oda, még most sem.... így nincs mit tenni, a 7km-re lévő faluba megyünk át autóval a tornaterembe focizni.... ennyi.

amúgy tegnap ingyenesen sportoltam én is :)
van még pár köbméter fa az udvarba, egy része lent van a pincébe, de mivel egyik helységbe kifogyott úgy gondoltuk vágunk egy kicsit :) hasítógéppel tavaly összevágtuk, összeraktuk, most csak láncfűrésszel lett összevágva , kulló megpakol, eltolt, pincébe leszór, összerak :)
aki esetleg szeretne jönni, jöhet bátran, van még 6 köbméter :) ingyenes nem kérek belépőt :) sőt az ingyenes csomag tartalmaz italt és kaját is  :szetvert: :sunyi: :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető WERES

• PR Manager
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2013 December, 15, 15:13:50 pm »
mi is jártunk még sok éve focizni egy suliba. aztán új lett az izgazgatónéni és ő nem engedélyezte tovább, pedig fizettünk volna ugyanúgy a portásnak okosba zsebbe  :fetreng: persze erről senki sem tudott  :kacsint:
szóval az a lényeg, hogy már pénzért sem adnak sok helyen termet ......
Lacetti R+

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2013 December, 15, 18:43:17 pm »
mi is jártunk még sok éve focizni egy suliba. aztán új lett az izgazgatónéni és ő nem engedélyezte tovább, pedig fizettünk volna ugyanúgy a portásnak okosba zsebbe  :fetreng: persze erről senki sem tudott  :kacsint:
"..pedig fizettünk volna ugyanúgy a portásnak okosba zsebbe". Nem csodálom, hogy nem adta ki. az iskolának van azért költsége, az hogyan térül meg?  :gondolkodik:
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2013 December, 16, 06:53:20 am »
nálunk nem biztosítanak ingyenes tornatermet, van tornaterem, szerettünk volna menni focizni vasárnaponként kb másfél órára, mivel nem ingyenes ki is fizettük volna, de így sem adták oda, még most sem.... így nincs mit tenni, a 7km-re lévő faluba megyünk át autóval a tornaterembe focizni.... ennyi.

Szólj a képviselőtestületnek. Egyébként az iskola már nem gazdálkodó szerv, a KIK nem adhatja oda, csak az önk.
Nálunk relatíve sok a volt sportoló a testületben, ezeket nagyon támogatják.
« Utoljára szerkesztve: 2013 December, 16, 06:55:43 am írta attis »
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2013 December, 16, 07:59:47 am »
jah azt elfelejtettem, hogy nem ált isk, hanem a mezőgazdasági suli vépen, aminek a központja szekszárdon van , lehet oda kellene egy levelet írni...

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2013 December, 16, 09:17:22 am »
jah azt elfelejtettem, hogy nem ált isk, hanem a mezőgazdasági suli vépen, aminek a központja szekszárdon van , lehet oda kellene egy levelet írni...

Jelen felállás szerint a Klebersberg Intézményfenntartó a tanári kar fizetését és az oktatással kapcsolatos dolgokat állja.
A gondnok, a portás, a gazdaságis, az élelmezésvezető NEM a központhoz tartozik, őket az önkormányzat igazgatja. Pl az iskolaigazgatónak nem beosztottja a gazdasági vezető, vagy a fűtő  :gondolkodik:
Az épülettel az igazgató nem rendelkezik, iskolabál, papírgyűjtés, tornaterem bérbeadása NEM az ő hatásköre.

attis

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2013 December, 16, 12:44:20 pm »

Jelen felállás szerint a Klebersberg Intézményfenntartó a tanári kar fizetését és az oktatással kapcsolatos dolgokat állja.
A gondnok, a portás, a gazdaságis, az élelmezésvezető NEM a központhoz tartozik, őket az önkormányzat igazgatja. Pl az iskolaigazgatónak nem beosztottja a gazdasági vezető, vagy a fűtő  :gondolkodik:
Az épülettel az igazgató nem rendelkezik, iskolabál, papírgyűjtés, tornaterem bérbeadása NEM az ő hatásköre.
Az intézményi költségvetésben be kell tervezni az intézmény saját bevételét. Ez többek között a létesítmény bérbeadást is magában foglalja. Ez az önkormányzati terület.
De, a NKT szerint (sőt már a Kt. szerint is) az intézmény létesítményeinek használatában a TANULÓK!!!! (még a tanárok előtt is) elsőbbséget élveznek. Ez pedig a KLIK térfele.
A létesítmény bérbeadása előtt a diákok képviseletével tárgyalni kell, hogy az adott időpontban az adott létesítményre a diákok tartanak-e igényt. A másik ami miatt nem szívesen adnak bérbe (főleg "maszek" célra) létesítményt, esetünkben tornateremet/tornacsarnokot az, hogy az esetlegesen felmerülő rongálódás elkövetőit nehéz beazonosítani, ezért a kártérítés is nehézkes. Pl. egy egyesülettel nagyságrendekkel könnyebb a helyzet, mert ezek általában évekre terveznek (hiszen ez az érdekük) és mint jogi személyiségek nagyobb az anyagi biztonság. Gondoljál bele, milyen kiadása van egy iskolának amikor 1 órára kiadja a termet. Világítás, fűtés, víz, takarítás, felügyelet biztosítása (porta), a résztvevők balesetbiztosítása, vagyonbiztosítása. Akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy ablak kitörése, vagy valami tárgyi sérülés a másnapi tanításban komoly fennakadásokat okozhatnak. Az egyesületek általában az esetlegesen okozott kárt rögtön jelzik és szó nélkül megcsináltatják, ha kell még aznap este/éjjel is. Ennek az az oka, hogy az adott terem nem csak edzés céljából jó, hanem a hely miatt egyben utánpótlás toborzására is alkalmas.
  • Budapest

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2013 December, 16, 15:29:08 pm »
"..pedig fizettünk volna ugyanúgy a portásnak okosba zsebbe". Nem csodálom, hogy nem adta ki. az iskolának van azért költsége, az hogyan térül meg?  :gondolkodik:
a lényeg az volt, hogy pénzért sem akarta kiadni az új izginéni. érted  :???: :gondolkodik: pénzért, tehát megtérül a költsége.
« Utoljára szerkesztve: 2013 December, 16, 15:43:42 pm írta WERES »
Lacetti R+

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2013 December, 16, 16:24:05 pm »
a lényeg az volt, hogy pénzért sem akarta kiadni az új izginéni. érted  :???: :gondolkodik: pénzért, tehát megtérül a költsége.
Én értem, csak leírtam, hogy milyen aggályok szoktak felmerülni, továbbá, hogy az igazgatónak az utóbbi 1 évben mihez van joga. A termet nem Ő adja ki, hanem a tulajdonos.
  • Budapest

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:bringa
« Válasz #49 Dátum: 2013 December, 16, 20:54:46 pm »
Tegnap elvittem a csemetét edzésre, majd elmenetem tollasozni. Kb 23 évvel ezelőtt játszottam utoljára.
Jól esett , nem nevettek ki. Nyitott iskola/tornaterem program, akinek kedve van mehet. Egy nagymamával (!) játszottam, ma van egy kis izomlázam  :yoyo: Panaszkodott a néni, hogy az ő korosztálya mennyire alkalmatlan arra, hogy lemenjenek mozogni  :gondolkodik:

Mondtam neki, hogy az hagyján, hogy a 60 éves korosztály nem mozog, de a tizenéves sem!!!

Nálatok biztosít ilyen ingyenes tornaterem használatot az önkormányzat? Nálunk már évek óta, segítőkkel, edzőkkel együtt.
Úgy voltam megint vele, hogy amíg a gyerek sportol, a szülő már megint csak ott ül...

Ma is voltam, ezúttal korosztályos partnerekkel. Jól lealáztak párosban (4-1).
Van hova fejlődni  :)

« Utoljára szerkesztve: 2013 December, 16, 21:56:25 pm írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:bringa
« Válasz #50 Dátum: 2014 Január, 19, 19:22:46 pm »
Ma is voltam, ezúttal korosztályos partnerekkel. Jól lealáztak párosban (4-1).
Van hova fejlődni  :)

Azóta heti kétszer járok, 1,5-2,5 órát ütünk alkalmanként. Pénteken futva mentem a tornateremig, spóroltam a bemelegítéssel és utána adott volt a sörözés, hála az autótlan állapotnak :)
Tapasztalat : ha nem ügyesen pakolsz a hátizsákba, az ütő nyele tarkón b@..z futás közben  :yoyo:
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2014 Január, 19, 20:40:20 pm »
En tekezni kezdtem mult heten :) de lehet nekem is futva kellene mennem ;)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2014 Január, 19, 23:13:01 pm »
En tekezni kezdtem mult heten :) de lehet nekem is futva kellene mennem ;)

Naugye! :)
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2014 Január, 23, 20:26:29 pm »
voltam tegnap is, bár nem futva, mert utánfutót húztam a kocsi után, vittem vissza a tulajhoz, kézzel meg nem bírtam volna húzni, meg futni is vele :)
de a tekébe belehúztam :D megdupláztam a dobásaim számát a múlt hetihez képest
érzem is a combom  :szetvert: :sunyi:
de ez így van rendjén  :szetvert: :oke:

lehet squash-ra is el kellene megint járnom, leporolom az ütőm

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2014 Január, 24, 09:33:49 am »
voltam tegnap is, bár nem futva, mert utánfutót húztam a kocsi után, vittem vissza a tulajhoz, kézzel meg nem bírtam volna húzni, meg futni is vele :)
de a tekébe belehúztam :D megdupláztam a dobásaim számát a múlt hetihez képest
érzem is a combom  :szetvert: :sunyi:
de ez így van rendjén  :szetvert: :oke:

lehet squash-ra is el kellene megint járnom, leporolom az ütőm

dupla naugye!

Nekem ez a hét megfeleződött, meló miatt most nem jut rá teljes idő.
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2014 Március, 02, 11:46:42 am »
írta Yeti hogy tegnap szép idő volt ,igen, a betonozáshoz  :szetvert: :sunyi:
Zsófi nővére meg férje építkezik és segítséget kértek, reggel 8kor kezdtük, fél 6-ig nyomtuk :)
csináltam mindent, kátrányozás, talicskázás, betonkeverés - talicskázás, a végén már csak betonkeverő voltam  :szetvert:
elég volt, kicsit érzem is az izmaim, amit nem tudtam hogy eddig vannak  :sunyi: :sunyi: :oke:

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #56 Dátum: 2014 Március, 02, 12:27:43 pm »
írta Yeti hogy tegnap szép idő volt ,igen, a betonozáshoz  :szetvert: :sunyi:
Zsófi nővére meg férje építkezik és segítséget kértek, reggel 8kor kezdtük, fél 6-ig nyomtuk :)
csináltam mindent, kátrányozás, talicskázás, betonkeverés - talicskázás, a végén már csak betonkeverő voltam  :szetvert:
elég volt, kicsit érzem is az izmaim, amit nem tudtam hogy eddig vannak  :sunyi: :sunyi: :oke:
Úgy kellett neked, mert nem a Zetorral álltál be segíteni.  :szetvert: :sunyi: :rasta: :rasta:

Én is érzem a tagjaimat, nekiálltam a kert felásásának, és a talaj fertőtlenítésének. Mivel sok a paraj, arra meg jön a vakond, a kert meg úgy néz ki mint egy szőnyegbombázás utáni táj.

Nameg reggel felmentünk megnézni a 13 éve magára hagyott szőlőket, hát egy területtel el leszek idén, a másiknak talán neki tudok majd állni, a harmadikhoz ki se mentünk.

Hatalmas a dzsungel, a fűkasza fog dolgozni és a láncfűrész is.
És persze "jól" megközelíthető mindegyik.  :szetvert:
  • Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2014 Április, 23, 20:41:04 pm »
az utóbbi egy hónapban szerdánként focizunk, az öreg fiúk csapata megkérte a tűzoltókat, hogy edzenek velük, hát mi nem mondtunk nemet, így nincs az mint tavaly, hogy vagy volt ember vagy nem, ez így állandósult, meg a mozgás nekünk is kell, meg nekem is
úgyhogy gyepáljuk egymást rendesen, első meccsen nagyon kikaptunk, de azóta vagy mi nyerünk vagy ők 1 góllal.
de hétvégén asszem nekiállok futni, mert néha kiköptem a tüdőm :)

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2014 Április, 24, 09:12:05 am »
én is járok januártól focizni péntekenként végre...sok év kimaradt, de hiányzott nagyon. plusz van amikor másik foci is összejön, így van olyan hét, amikor 2szer is izzadhatok  :fetreng:
Lacetti R+

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #59 Dátum: 2014 Április, 24, 09:41:32 am »
az jó, rám is rámférne a min 2 foci egy héten  :szetvert: :sunyi: