Szerző Téma: Hibák és javításuk.  (Megtekintve 207355 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető surgery

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Hibák és javításuk.
« Válasz #1300 Dátum: 2018 Június, 24, 21:28:03 pm »
Valami jó szakembert tudtok ajánlani aki nem csak leveszi az embert hanem valóban fel tudja tárni a hibát és javítani is tudja? Elsősorban Budapesten. A hiba kód lambdaszonda fűtés kőr hiba. Hiába a csere a probléma továbbra is fennáll :ferdejel: Egyébként a szerelőm évek óta megvan semmi gond nincs vele. Azt mondta hogy mivel nem gyári a szonda ezért rossz jelet küld és ezért van a check lámpa. És azt is mondta több Chevroletnél járt már így nem ez az első kocsi.
El kell, hogy szomorítsalak! A szerelődnek fogalma sincs a lambda-szonda működéséről.  A jel és a fűtés között nincs kapcsolat. A Bosch lambda-szondáknál van olyan, amelyiknek a csatlakozójában más a lábkiosztás. Némely Opelnél számos szerelő belefut ebbe, mert nem ellenőrzi. Lehet, hogy a tiedbe is ilyen került. Nem hibás a szonda, csak a 4 vezeték kiosztása nem stimmel. Ebben az esetben lehet az általa vázolt hiba. A baj az, hogy így átadja az autót!!!

És akkor most mi a teendő mert az autó müködik rendesen semmit nem tapasztaltam. És nem nagyon van kedvem újra több tízezret kiadni  :fejelfalnak:
Honnan van a most benne levő szonda?

Szerelőm rendelte fogalmam sincs honnan nem is volt nagyon olcsó sem..
Remek! Akkor első körben vissza kell ballagni hozzá és visszakérni a pénzt. Az autót nem javította meg, a félremagyarázásért pedig nem jár fizetség. Ha tudta, hogy nem lesz jó, akkor nem értem, hogy mire fizettél?

Eddig nem volt gond sosem évek óta a szerelőm és amikor átvettem nem égett a check lámpa sem. Na de akkor hova vigyem?
  • Aveo
  • Budapest

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #1301 Dátum: 2018 Június, 24, 21:48:16 pm »
Továbbra sem értelek. Minimum fél év garancia jár az elvégzett munkára és az alkatrészre. Ha nem volt számla, akkor sajnos buktad az alkatrész árát és a munkadíjat. Az autó javítása, helyreállítása pedig nem kedv kérdése. Ha hozzám hozod akkor is pénzbe fog kerülni. Én viszont az elkövetkező 3 hétre teli vagyok írva munkával. Talán adnak ötletet itt a fórumon a Cartársak.
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.

Nem elérhető surgery

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1302 Dátum: 2018 Június, 24, 22:04:25 pm »
Továbbra sem értelek. Minimum fél év garancia jár az elvégzett munkára és az alkatrészre. Ha nem volt számla, akkor sajnos buktad az alkatrész árát és a munkadíjat. Az autó javítása, helyreállítása pedig nem kedv kérdése. Ha hozzám hozod akkor is pénzbe fog kerülni. Én viszont az elkövetkező 3 hétre teli vagyok írva munkával. Talán adnak ötletet itt a fórumon a Cartársak.
Persze tudom hogy pénzbe kerül te merre fele vagy mert estleg tudok három hetet várni addig nem lesz gond hogy így járok vele.
  • Aveo
  • Budapest

Nem elérhető drkun

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1303 Dátum: 2018 Június, 27, 13:46:38 pm »
Sziasztok!
2006-os Aveo sedanom van és nagyon nyikorog valami elől amikor tekerem a kormányt.Jobbra és balra is.Álló helyzetben és menet közben egyaránt.Meg tudnátok írni mi lehet?Köszönöm.
Kun Sanyi
  • Chevrolet Aveo 1.4 sedan és Spark
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1304 Dátum: 2018 Június, 27, 19:32:54 pm »
 Toronycsapágy?
Sziasztok!
2006-os Aveo sedanom van és nagyon nyikorog valami elől amikor tekerem a kormányt.Jobbra és balra is.Álló helyzetben és menet közben egyaránt.Meg tudnátok írni mi lehet?Köszönöm.
Kun Sanyi
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető drkun

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1305 Dátum: 2018 Június, 27, 20:05:08 pm »
Lehet,hogy az lesz a legjobb ha szerelő nézi meg,szerintem itthon nem tudnám kicserélni.
  • Chevrolet Aveo 1.4 sedan és Spark
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető Zozor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1306 Dátum: 2018 Július, 16, 19:12:13 pm »
Hy!

1: Balra kanyarodás után nem ugrik vissza a bajuszkapcsoló, jobbról rendesen visszaugrik, kérdésem, hogy az indexkapcsolót külön lehet cserélni, vagy csak egyben lehet az ablaktörlővel? Csak mert nem találtam külön bontva sem, pedig jó lenne...
2: Világítást rajtahagyva nem jelez a rendszer, pedig emlékeim szerint anno csilingelt, mikor a kulcs ki lett véve a gyújtáskapcsolóból.
3: Antenna: a nyári nap sugara eléggé kikezdte az antennaszár alját; van valamilyen ajánlott szár (esetleg talppal együtt cserélni valamire) hozzá, vagy mindegy, csak hasonló méretű legyen?
4: azt hiszem ennyi...  :yoyo:
  • Kalos 1.4S
  • Dunaújváros
"Mindegy mit értél el az életben, a gyászmenet az időjárástól függ..."

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #1307 Dátum: 2018 Július, 16, 22:09:13 pm »
Hy!

1: Balra kanyarodás után nem ugrik vissza a bajuszkapcsoló, jobbról rendesen visszaugrik, kérdésem, hogy az indexkapcsolót külön lehet cserélni, vagy csak egyben lehet az ablaktörlővel? Csak mert nem találtam külön bontva sem, pedig jó lenne...
2: Világítást rajtahagyva nem jelez a rendszer, pedig emlékeim szerint anno csilingelt, mikor a kulcs ki lett véve a gyújtáskapcsolóból.
3: Antenna: a nyári nap sugara eléggé kikezdte az antennaszár alját; van valamilyen ajánlott szár (esetleg talppal együtt cserélni valamire) hozzá, vagy mindegy, csak hasonló méretű legyen?
Szia!
2: Csak akkor jelez ha kinyitod valamelyik első ajtót és rajta van a világítás és nem jár a motor. Ha nem jelez akkor lehet hogy valamelyik biztosíték a ludas talán.
4: Ennyi! :)
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1308 Dátum: 2018 Július, 17, 04:42:50 am »
Hy!

1 cserélhető
3 gyári
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Zozor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1309 Dátum: 2018 Július, 17, 09:54:02 am »

Szia!
2: Csak akkor jelez ha kinyitod valamelyik első ajtót és rajta van a világítás és nem jár a motor. Ha nem jelez akkor lehet hogy valamelyik biztosíték a ludas talán.
4: Ennyi! :)
Hát igen, csak nekem nem jelez, hiába van nyitva az ajtó, biztik rendben. :)
  • Kalos 1.4S
  • Dunaújváros

Nem elérhető Zozor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1310 Dátum: 2018 Július, 17, 09:59:14 am »
Hy!

1 cserélhető
3 gyári
Aha, köszi. Milyen árban van egy indexkar és antennaszár? Lehet hogy rossz helyen néztem, de nem találtam még a neten...

• Kalos 1.4S
  • Dunaújváros