Szerző Téma: Hibák és javításuk.  (Megtekintve 217963 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető surgery

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Hibák és javításuk.
« Válasz #1300 Dátum: 2018 Június, 24, 21:28:03 pm »
Valami jó szakembert tudtok ajánlani aki nem csak leveszi az embert hanem valóban fel tudja tárni a hibát és javítani is tudja? Elsősorban Budapesten. A hiba kód lambdaszonda fűtés kőr hiba. Hiába a csere a probléma továbbra is fennáll :ferdejel: Egyébként a szerelőm évek óta megvan semmi gond nincs vele. Azt mondta hogy mivel nem gyári a szonda ezért rossz jelet küld és ezért van a check lámpa. És azt is mondta több Chevroletnél járt már így nem ez az első kocsi.
El kell, hogy szomorítsalak! A szerelődnek fogalma sincs a lambda-szonda működéséről.  A jel és a fűtés között nincs kapcsolat. A Bosch lambda-szondáknál van olyan, amelyiknek a csatlakozójában más a lábkiosztás. Némely Opelnél számos szerelő belefut ebbe, mert nem ellenőrzi. Lehet, hogy a tiedbe is ilyen került. Nem hibás a szonda, csak a 4 vezeték kiosztása nem stimmel. Ebben az esetben lehet az általa vázolt hiba. A baj az, hogy így átadja az autót!!!

És akkor most mi a teendő mert az autó müködik rendesen semmit nem tapasztaltam. És nem nagyon van kedvem újra több tízezret kiadni  :fejelfalnak:
Honnan van a most benne levő szonda?

Szerelőm rendelte fogalmam sincs honnan nem is volt nagyon olcsó sem..
Remek! Akkor első körben vissza kell ballagni hozzá és visszakérni a pénzt. Az autót nem javította meg, a félremagyarázásért pedig nem jár fizetség. Ha tudta, hogy nem lesz jó, akkor nem értem, hogy mire fizettél?

Eddig nem volt gond sosem évek óta a szerelőm és amikor átvettem nem égett a check lámpa sem. Na de akkor hova vigyem?
  • Aveo
  • Budapest

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #1301 Dátum: 2018 Június, 24, 21:48:16 pm »
Továbbra sem értelek. Minimum fél év garancia jár az elvégzett munkára és az alkatrészre. Ha nem volt számla, akkor sajnos buktad az alkatrész árát és a munkadíjat. Az autó javítása, helyreállítása pedig nem kedv kérdése. Ha hozzám hozod akkor is pénzbe fog kerülni. Én viszont az elkövetkező 3 hétre teli vagyok írva munkával. Talán adnak ötletet itt a fórumon a Cartársak.
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.

Nem elérhető surgery

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1302 Dátum: 2018 Június, 24, 22:04:25 pm »
Továbbra sem értelek. Minimum fél év garancia jár az elvégzett munkára és az alkatrészre. Ha nem volt számla, akkor sajnos buktad az alkatrész árát és a munkadíjat. Az autó javítása, helyreállítása pedig nem kedv kérdése. Ha hozzám hozod akkor is pénzbe fog kerülni. Én viszont az elkövetkező 3 hétre teli vagyok írva munkával. Talán adnak ötletet itt a fórumon a Cartársak.
Persze tudom hogy pénzbe kerül te merre fele vagy mert estleg tudok három hetet várni addig nem lesz gond hogy így járok vele.
  • Aveo
  • Budapest

Nem elérhető drkun

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1303 Dátum: 2018 Június, 27, 13:46:38 pm »
Sziasztok!
2006-os Aveo sedanom van és nagyon nyikorog valami elől amikor tekerem a kormányt.Jobbra és balra is.Álló helyzetben és menet közben egyaránt.Meg tudnátok írni mi lehet?Köszönöm.
Kun Sanyi
  • Chevrolet Aveo 1.4 sedan és Spark
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1304 Dátum: 2018 Június, 27, 19:32:54 pm »
 Toronycsapágy?
Sziasztok!
2006-os Aveo sedanom van és nagyon nyikorog valami elől amikor tekerem a kormányt.Jobbra és balra is.Álló helyzetben és menet közben egyaránt.Meg tudnátok írni mi lehet?Köszönöm.
Kun Sanyi
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető drkun

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1305 Dátum: 2018 Június, 27, 20:05:08 pm »
Lehet,hogy az lesz a legjobb ha szerelő nézi meg,szerintem itthon nem tudnám kicserélni.
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető Zozor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1306 Dátum: 2018 Július, 16, 19:12:13 pm »
Hy!

1: Balra kanyarodás után nem ugrik vissza a bajuszkapcsoló, jobbról rendesen visszaugrik, kérdésem, hogy az indexkapcsolót külön lehet cserélni, vagy csak egyben lehet az ablaktörlővel? Csak mert nem találtam külön bontva sem, pedig jó lenne...
2: Világítást rajtahagyva nem jelez a rendszer, pedig emlékeim szerint anno csilingelt, mikor a kulcs ki lett véve a gyújtáskapcsolóból.
3: Antenna: a nyári nap sugara eléggé kikezdte az antennaszár alját; van valamilyen ajánlott szár (esetleg talppal együtt cserélni valamire) hozzá, vagy mindegy, csak hasonló méretű legyen?
4: azt hiszem ennyi...  :yoyo:
  • Kalos 1.4S
  • Dunaújváros
"Mindegy mit értél el az életben, a gyászmenet az időjárástól függ..."

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #1307 Dátum: 2018 Július, 16, 22:09:13 pm »
Hy!

1: Balra kanyarodás után nem ugrik vissza a bajuszkapcsoló, jobbról rendesen visszaugrik, kérdésem, hogy az indexkapcsolót külön lehet cserélni, vagy csak egyben lehet az ablaktörlővel? Csak mert nem találtam külön bontva sem, pedig jó lenne...
2: Világítást rajtahagyva nem jelez a rendszer, pedig emlékeim szerint anno csilingelt, mikor a kulcs ki lett véve a gyújtáskapcsolóból.
3: Antenna: a nyári nap sugara eléggé kikezdte az antennaszár alját; van valamilyen ajánlott szár (esetleg talppal együtt cserélni valamire) hozzá, vagy mindegy, csak hasonló méretű legyen?
Szia!
2: Csak akkor jelez ha kinyitod valamelyik első ajtót és rajta van a világítás és nem jár a motor. Ha nem jelez akkor lehet hogy valamelyik biztosíték a ludas talán.
4: Ennyi! :)
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1308 Dátum: 2018 Július, 17, 04:42:50 am »
Hy!

1 cserélhető
3 gyári
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Zozor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1309 Dátum: 2018 Július, 17, 09:54:02 am »

Szia!
2: Csak akkor jelez ha kinyitod valamelyik első ajtót és rajta van a világítás és nem jár a motor. Ha nem jelez akkor lehet hogy valamelyik biztosíték a ludas talán.
4: Ennyi! :)
Hát igen, csak nekem nem jelez, hiába van nyitva az ajtó, biztik rendben. :)
  • Kalos 1.4S
  • Dunaújváros

Nem elérhető Zozor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1310 Dátum: 2018 Július, 17, 09:59:14 am »
Hy!

1 cserélhető
3 gyári
Aha, köszi. Milyen árban van egy indexkar és antennaszár? Lehet hogy rossz helyen néztem, de nem találtam még a neten...

• Kalos 1.4S
  • Dunaújváros

Nem elérhető dasziatti

• **
  • ur
    • Profil megtekintése
« Válasz #1311 Dátum: 2018 Július, 24, 22:09:48 pm »
sziasztok.van egy vw golf4 autom is!
a problema a kovetkezo: kigyuladt az ESP hibajelzo a muszerfalon es ma este eszrevettem hogy nem alszik el a feklampaim sem!
mi lehet az oka? koszi valaszotokat!
  • Chevrolet aveo sedan
atesz

Nem elérhető hcs

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #1312 Dátum: 2018 Július, 25, 11:53:44 am »
Szia!
Lehet hogy rossz a féklámpa kapcsolód, és megzavarta az ESP működését. Nézd meg a kábeleket is, hátha valamelyik szakadt/kidörzsölődött. Én ezzel kezdeném.
Biztosítékok rendben vannak?

sziasztok.van egy vw golf4 autom is!
a problema a kovetkezo: kigyuladt az ESP hibajelzo a muszerfalon es ma este eszrevettem hogy nem alszik el a feklampaim sem!
mi lehet az oka? koszi valaszotokat!
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető drkun

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1313 Dátum: 2018 Augusztus, 03, 19:03:44 pm »
Sziasztok!
Aveóm pár napja olyat csinál,hogy bemelegedve lassítás és gurulás alatt leesik a fordulatszám,leáll a motor.Világít minden visszajelző lámpa.Ha nyomok egy gázt akkor meg beindul és megy tovább.Ezt sokszor megteszi egy út alatt,kicsit aggódom.Az akkum szuper.
Most haza érve olvasgattam a netet,írják az alapjárati léptetőt vagy mit,meg a benzinszűrőt is.A benzinszűrőt ki is cseréltem de szerintem más lesz.Tudtok tanácsot adni?köszönöm.
kun sanyi
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1314 Dátum: 2018 Augusztus, 03, 21:17:39 pm »
Sziasztok!
Aveóm pár napja olyat csinál,hogy bemelegedve lassítás és gurulás alatt leesik a fordulatszám,leáll a motor.Világít minden visszajelző lámpa.Ha nyomok egy gázt akkor meg beindul és megy tovább.Ezt sokszor megteszi egy út alatt,kicsit aggódom.Az akkum szuper.
Most haza érve olvasgattam a netet,írják az alapjárati léptetőt vagy mit,meg a benzinszűrőt is.A benzinszűrőt ki is cseréltem de szerintem más lesz.Tudtok tanácsot adni?köszönöm.
kun sanyi

vidd el szerelőhöz
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető drkun

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1315 Dátum: 2018 Augusztus, 04, 05:14:34 am »
Sebike!Hát pont ezt akartam elkerülni.Lehet,hogy csak egy apró dolog van vele,elviszem,vizsgálgatják 6000+áfáért/óra.Olyan tulaj segítségét kérem akinek volt "szerencséje" ehhez a jelenséghez és már rájöttek mi volt a baj.
Olvastam olyat,hogy többfelé keresték a hibát,ez több tízezerbe került a tulajnak.
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1316 Dátum: 2018 Augusztus, 04, 08:21:08 am »
Sebike!Hát pont ezt akartam elkerülni.Lehet,hogy csak egy apró dolog van vele,elviszem,vizsgálgatják 6000+áfáért/óra.Olyan tulaj segítségét kérem akinek volt "szerencséje" ehhez a jelenséghez és már rájöttek mi volt a baj.
Olvastam olyat,hogy többfelé keresték a hibát,ez több tízezerbe került a tulajnak.

ilyen az autófenntartás,hogy javításra is költeni kell és sokszor a hibás autó használatának nagyobb az okozati kára mint az eredeti javítás költsége lett volna
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1317 Dátum: 2018 Augusztus, 04, 12:08:46 pm »
Kiütközik a "magyar mentalitás". Ha betegek vagyunk, a TV-ben látott reklámok és a szomszédok által- szájhagyomány útján terjedő információk alapján összezabálunk mindenféle szart. Meg ugyan nem gyógyulunk, ellenben újabb nyavalyák büszke tulajdonosai leszünk. Mert az orvos az "sarlatán", csak a pénz kell neki! No, ki kéne mászni ebből a gödörből. Az orvos hosszú évekig tanul, tapasztalatot szerez az évek-évtizedek alatt. Nem (csupán) azért, hogy gazdagodjon, hanem, hogy ne pusztuljon el a hülye magyar! Meggyőződésből, elhivatottságból, stb., stb., stb.  Az autószerelő is egy ehhez hasonlatos "állatfaj". Nyilván vannak kivételek, nem vitatom. De törekedni kell és meglelni a megfelelő embert a probléma megoldására. Tudom, nem egyszerű. Fel kéne végre fogni, hogy a kifizetendő munkadíj- normál, korrekt esetben- nem a szerelő zsebét dagasztja! Vannak költségek vastagon. A tudás megszerzése sem ingyen van, csakúgy mint a megfelelő felszerelés (műhely fenntartási költségek, műszerek- azok karbantartása, programfrissítés, szerszámok, stb.) sőt ezek nem ingyen kerülnek a szerelő birtokába! Anélkül felelősséggel tanácsot adni, hogy NEM LÁTJUK az autót, nos igen nehéz. Számtalan apró különbség lehet a hiba feltárásakor, ami könnyen súlyos felesleges költségekkel járhat. Nincs távgyógyászat, mert nagy a hibaszázalék.
Ezért is felesleges Sebike és más "torkának ugrani". Nem lehet elvárás látatlanban pontos diagnózist adni. Másrészről pedig- talán kicsit erős, de helytálló- akinek van pénze majomra, legyen banánra is! Tessék felelősségteljesen gondoskodni az autóról (is). Nem játékszer, hanem egy időzített bomba. Még egy általad írt hiba esetén is!
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.

Nem elérhető drkun

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1318 Dátum: 2018 Augusztus, 04, 14:13:33 pm »
Köszönöm a válaszokat.Nem szerettem volna senkinek neki ugrani csak pár napja hagytam a szerelőnél majdnem 50.000-et.Szépen helyre hozták a futóművet stb..meg vagyok vele elégedve.Ezért most nincs sok pénzem javíttatni.Azt gondoltam lehet van egy egyszerű megoldás.
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1319 Dátum: 2018 Augusztus, 04, 20:24:42 pm »
Kiütközik a "magyar mentalitás". Ha betegek vagyunk, a TV-ben látott reklámok és a szomszédok által- szájhagyomány útján terjedő információk alapján összezabálunk mindenféle szart. Meg ugyan nem gyógyulunk, ellenben újabb nyavalyák büszke tulajdonosai leszünk. Mert az orvos az "sarlatán", csak a pénz kell neki! No, ki kéne mászni ebből a gödörből. Az orvos hosszú évekig tanul, tapasztalatot szerez az évek-évtizedek alatt. Nem (csupán) azért, hogy gazdagodjon, hanem, hogy ne pusztuljon el a hülye magyar! Meggyőződésből, elhivatottságból, stb., stb., stb.  Az autószerelő is egy ehhez hasonlatos "állatfaj". Nyilván vannak kivételek, nem vitatom. De törekedni kell és meglelni a megfelelő embert a probléma megoldására. Tudom, nem egyszerű. Fel kéne végre fogni, hogy a kifizetendő munkadíj- normál, korrekt esetben- nem a szerelő zsebét dagasztja! Vannak költségek vastagon. A tudás megszerzése sem ingyen van, csakúgy mint a megfelelő felszerelés (műhely fenntartási költségek, műszerek- azok karbantartása, programfrissítés, szerszámok, stb.) sőt ezek nem ingyen kerülnek a szerelő birtokába! Anélkül felelősséggel tanácsot adni, hogy NEM LÁTJUK az autót, nos igen nehéz. Számtalan apró különbség lehet a hiba feltárásakor, ami könnyen súlyos felesleges költségekkel járhat. Nincs távgyógyászat, mert nagy a hibaszázalék.
Ezért is felesleges Sebike és más "torkának ugrani". Nem lehet elvárás látatlanban pontos diagnózist adni. Másrészről pedig- talán kicsit erős, de helytálló- akinek van pénze majomra, legyen banánra is! Tessék felelősségteljesen gondoskodni az autóról (is). Nem játékszer, hanem egy időzített bomba. Még egy általad írt hiba esetén is!

Maximálisan egyetértek!
Pedig nem vagyunk finoman kifejezve barátok de az utobbi időben jópár dologba azonos a véleményünk...
Lehet,hogy a jobb viszonyhoz kellett volna pár sör....
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu