Szerző Téma: Klíma  (Megtekintve 65658 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető captainb

• Klubtag
  • Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Lacetti 1.6 SW Elite júzer Pilisvörösváron
    • Profil megtekintése
Re:Klíma
« Válasz #80 Dátum: 2015 Május, 25, 21:39:45 pm »
Üdvözletem! Budapesten lehetőleg észak Budán hova érdemes vinnem az 1.4-es Kalost klíma karbantartásra?
CKK Klíma Kft, 1039 Bivalyos utca 23.
Melegen (hidegen) ajánlom őket. Nem olcsók, de tudják, mit csinálnak, nekem 7 éves klíma mizéria végére tettek pontot.  :oke:
cq cq cq...

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #81 Dátum: 2015 Május, 26, 12:39:20 pm »
Mit nevezel nem olcsónak? Mert ha az olcsó helyre jársz többször, akkor már nem is drága! :D

Postakocsival küldve az én LG L7II-el!

• Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

kiskalos

• Vendég
« Válasz #82 Dátum: 2015 Június, 01, 22:33:57 pm »
Köszi srácok. Időpontot már kaptam, majd megírom mi történt.

Lio

• Vendég
« Válasz #83 Dátum: 2015 Július, 16, 00:11:39 am »
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Múlt héten tönkrement a klíma az Epica-ban (dízel). Sima, normális úton mentem és hallottam egy fémes csörrenést jobb oldalról.
Innentől kezdve hideget már nem fújt. Utána el is vittem a márkaszervizbe ahol megnézték mennyi gáz van benne. Csak fele mennyiség volt benne pedig egy pár hónapja volt töltve. Feltöltötték, bekapcsolták.. semmi. Mágneskuplung behúz, kompresszor megy, de hideget nem fúj. Azt mondták valami eltörött benne és cserélni kell. Csak gyári kompresszor elérhető. Hát a kiajánlott ártól leesett az állam.

Felhívtam pár bontót, de ott sem volt. Felhívtam egy klímás céget is akik elmondásuk szerint nemrég csináltak egy Epica klímát hasonló hibával, de ott cseréni kellett a kompresszort, a klímahűtőt meg a szárítószűrőt is. Az ár ott sem volt kevés.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg tudjátok, hogy milyen kompresszort - ha úgy adódik klímahűtőt - lehetne még használni az Epica-hoz? Mert a gyári iszonyat drága, bontottat, után gyártottat eddig még nem találtam. Gondoltam hátha valakinek van ebben "tapasztalata".

Előre is köszönöm szépen.

Üdv.
Lio

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #84 Dátum: 2015 Július, 16, 09:58:24 am »
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Múlt héten tönkrement a klíma az Epica-ban (dízel). Sima, normális úton mentem és hallottam egy fémes csörrenést jobb oldalról.
Innentől kezdve hideget már nem fújt. Utána el is vittem a márkaszervizbe ahol megnézték mennyi gáz van benne. Csak fele mennyiség volt benne pedig egy pár hónapja volt töltve. Feltöltötték, bekapcsolták.. semmi. Mágneskuplung behúz, kompresszor megy, de hideget nem fúj. Azt mondták valami eltörött benne és cserélni kell. Csak gyári kompresszor elérhető. Hát a kiajánlott ártól leesett az állam.

Felhívtam pár bontót, de ott sem volt. Felhívtam egy klímás céget is akik elmondásuk szerint nemrég csináltak egy Epica klímát hasonló hibával, de ott cseréni kellett a kompresszort, a klímahűtőt meg a szárítószűrőt is. Az ár ott sem volt kevés.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg tudjátok, hogy milyen kompresszort - ha úgy adódik klímahűtőt - lehetne még használni az Epica-hoz? Mert a gyári iszonyat drága, bontottat, után gyártottat eddig még nem találtam. Gondoltam hátha valakinek van ebben "tapasztalata".

Előre is köszönöm szépen.

Üdv.
Lio

Nem tudom, h mekkora segitseg, de meg tudom adni esetleg olyan klimasnak az elerhetoseget, aki javitja is a kompresszort, ha lehet. Nekem 1 eve csapagyat es tomszelencet, meg tomitest cserelt, azota jo a cucc. Persze, ha Nalad mas gond van, akkor lehet csak cserelni lehet. Amugy hany km-nel adta meg magat Nalad? nekem ugy 180-190ezer km kornyeken mehetett el a klima tomitettsege.

Egyebkent a "valami eltorottet" nem tudtak jobban behatorolni? :-)
Epica 2.0 D

Lio

• Vendég
« Válasz #85 Dátum: 2015 Július, 16, 14:12:47 pm »

Nem tudom, h mekkora segitseg, de meg tudom adni esetleg olyan klimasnak az elerhetoseget, aki javitja is a kompresszort, ha lehet. Nekem 1 eve csapagyat es tomszelencet, meg tomitest cserelt, azota jo a cucc. Persze, ha Nalad mas gond van, akkor lehet csak cserelni lehet. Amugy hany km-nel adta meg magat Nalad? nekem ugy 180-190ezer km kornyeken mehetett el a klima tomitettsege.

Hát a márkaszervízben nem tudták behatárolni. De nem is nagyon erőltették meg magukat...

Viszont ma hála az égnek sikerült egy szakemberhez elvinnem - éppen volt egy szabad pár órája - megnézte és kicserélte a nyomásszabályozó szelepet.
Ez volt a probléma. Kb 1,5 óra alatt megoldotta, arra meg csak mosolygott hogy kompresszort meg klímahűtőt akartak velem cseréltetni.  Most hűt rendesen. Amúgy 165 ezernél adta meg magát.

Azért az elérhetőségét a klímásnak elfogadom. Sosem árt ha van több lehetőség is hogy hova vigye az ember.
Köszi szépen.

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #86 Dátum: 2015 Július, 16, 14:20:10 pm »

Hát a márkaszervízben nem tudták behatárolni. De nem is nagyon erőltették meg magukat...

Viszont ma hála az égnek sikerült egy szakemberhez elvinnem - éppen volt egy szabad pár órája - megnézte és kicserélte a nyomásszabályozó szelepet.
Ez volt a probléma. Kb 1,5 óra alatt megoldotta, arra meg csak mosolygott hogy kompresszort meg klímahűtőt akartak velem cseréltetni.  Most hűt rendesen. Amúgy 165 ezernél adta meg magát.

Azért az elérhetőségét a klímásnak elfogadom. Sosem árt ha van több lehetőség is hogy hova vigye az ember.
Köszi szépen.
Melyik márkaszerviz volt?
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Lio

• Vendég
« Válasz #87 Dátum: 2015 Július, 16, 18:14:01 pm »

Köszi szépen.
Melyik márkaszerviz volt?

Pápa - Chevrolet Marsal. Az az most már csak Opel Marsal, de a szerviz megmaradt.

Elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #88 Dátum: 2016 Március, 05, 12:32:31 pm »
Melegebb napokon próbálgattam a klímát. +10 fokban ugyan nehéz megítélni, mennyire fúj hideget, viszont szörcsögött mint egy aszthmás hörcsög, és se a fordulat, se a fogyasztás nem változott, ha bekapcsoltam.
Szárítószűrőt másfél éve kellett cserélni.
Tegnap otthagytam klímásnál, több órán át nyomáspróbázták.
Szerencsére nem találtak szivárgást, elképzelhető, hogy eleve nem töltötték fel rendesen :( Megúsztam egy klímatöltéssel.

Azért írtam, mert most még bőven ráértek, 40 perc helyett 3 órán át tesztelték, stb. Áprilistól indul a nagyüzem, macerás lesz egyáltalán időpontot kapni.
Javasolt most átnézetni.
  • Duster, előtte másik Duster, H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #89 Dátum: 2016 Március, 05, 17:06:50 pm »
én kedden adom le az autót a klíma miatt :D
egy egész napot rá tudnak szánni, de talán nem kell annyi, és én is megúszom egy töltéssel, bár valahol szivárog az az érzésem  :ferdejel:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Reanult Laguna l 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely)

Nem elérhető horty911

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #90 Dátum: 2018 Augusztus, 10, 10:51:45 am »
Sziasztok,

nem új a probléma, de eddig nem volt kedvem foglalkozni vele. 1.6-os benzines Lacetti-ben a klíma (nem digitális) kicsit érdekesen működik. Bekapcsolás után szépen nyomja a hideget, elég hideg is, amennyire kell, aztán eltelik kb fél óra és érződik, hogy a levegőt már nem olyan erővel nyomja, mint előtte, utána a befújt levegő hőmérséklete is elkezd emelkedni, úgymond elfogy a klíma, hiába kapcsolom 3-as, 4-es fokozatba, nem segít. Amikor kikapcsolom a klímát, akkor jön az érdekesség. Újra van ereje a levegőnek és elkezd lehülni, nyilván csak egy ideig, mert aztán a kinti levegőt nyomatja be, de lényeg az, hogy kikapcs után pont úgy viselkedik, mintha működne a klíma. Pár perc szünet után, amikor visszakapcsolom a klímát, újra normálisan működik, majd aztán elkezdi a gyengülést. Kb 2 hónapja lett feltöltve. Ez a jelenség már pár éve észlelhető, de zavaró is. Tudtok javasolni valamit? Előre is köszönöm a válaszokat és A segítséget!
  • Chevrolet Lacetti SW 1.6 16v
  • Gyula

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #91 Dátum: 2018 Augusztus, 10, 11:16:05 am »
Sziasztok,

nem új a probléma, de eddig nem volt kedvem foglalkozni vele. 1.6-os benzines Lacetti-ben a klíma (nem digitális) kicsit érdekesen működik. Bekapcsolás után szépen nyomja a hideget, elég hideg is, amennyire kell, aztán eltelik kb fél óra és érződik, hogy a levegőt már nem olyan erővel nyomja, mint előtte, utána a befújt levegő hőmérséklete is elkezd emelkedni, úgymond elfogy a klíma, hiába kapcsolom 3-as, 4-es fokozatba, nem segít. Amikor kikapcsolom a klímát, akkor jön az érdekesség. Újra van ereje a levegőnek és elkezd lehülni, nyilván csak egy ideig, mert aztán a kinti levegőt nyomatja be, de lényeg az, hogy kikapcs után pont úgy viselkedik, mintha működne a klíma. Pár perc szünet után, amikor visszakapcsolom a klímát, újra normálisan működik, majd aztán elkezdi a gyengülést. Kb 2 hónapja lett feltöltve. Ez a jelenség már pár éve észlelhető, de zavaró is. Tudtok javasolni valamit? Előre is köszönöm a válaszokat és A segítséget!

Hiába növeled a ventilátor fokozatot az csak a levegőáramlást növeled semmi köze a hűtès homèrsèkletèhez azèrt csökken az intenzitás mert a klimagáz nem tud több hőt átadni klimakondi szárítoszűrő de egy hozzáèrtő klimás nem csak tölt
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #92 Dátum: 2018 Augusztus, 10, 12:41:40 pm »
Az enyém ilyen mióta megvan. Tíz éve. Így ahogyan te, cirka húsz percenként kikapcsolom, aztán kicsit később újra be. Párszor lett már szétbontva, újratöltve, kompresszor cserélve. Ez a jelenség maradt. A szárítószűrő még nem. Hogy őszinte legyek azt hittem ez normális, valami eljegesedik, leolvasztom azt megint jó!  :yoyo:  :zsir:

Sziasztok,

Hiába növeled a ventilátor fokozatot az csak a levegőáramlást növeled semmi köze a hűtès homèrsèkletèhez azèrt csökken az intenzitás mert a klimagáz nem tud több hőt átadni klimakondi szárítoszűrő de egy hozzáèrtő klimás nem csak tölt
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #93 Dátum: 2018 Augusztus, 10, 17:11:29 pm »
Az enyém ilyen mióta megvan. Tíz éve. Így ahogyan te, cirka húsz percenként kikapcsolom, aztán kicsit később újra be. Párszor lett már szétbontva, újratöltve, kompresszor cserélve. Ez a jelenség maradt. A szárítószűrő még nem. Hogy őszinte legyek azt hittem ez normális, valami eljegesedik, leolvasztom azt megint jó!  :yoyo:  :zsir:

Sziasztok,

Rohadtul nem normális
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu