Szerző Téma: CRUZE fogyasztási adatok  (Megtekintve 123941 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető cruze_2010

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
CRUZE fogyasztási adatok
« Válasz #440 Dátum: 2016 Augusztus, 14, 18:08:18 pm »
Sziasztok!

Nekem egy 2009 év végi 150 LE-s manuális váltós diesel Cruze-om van. Első tulajdonosa vagyok, most van 135.000 km. Lehet, nem hiszitek majd el, de én a kezdetek óta elvagyok vele 5,5 literrel. Ennek oka nyilván az, hogy saját autó, és nem igazán van lehetőségem 3 évente cserélni, ezért vigyázok rá.  Végig márkaszervizbe hordtam, továbbra is ez a cél. Talán így nyugodtabb vagyok.

Részecskeszűrésél mindig meghajtom (ez szerintem elég, hogy ne lustuljon el), egyébként meg elég gyorsan felváltok. Városban tempomat 5-ben 60-nal. Ez kezdetben nem tetszett neki, de pár hónap után hozzászokott :) A részecskeszűrés nálam kiszámítható, pontosan tudom, mikorra várható, így tervezni tudom, hogy városon kívül legyek, mikor elkezdi. Mondjuk időnként ez nyűg az embernek, de az élettartam növelése céljából belefér. (Pl. mikor hazaérsz, és látod, 5 km múlva kezdi, inkább még elmész vele valamerre, minthogy másnap a városban elkezdje. - kicsit elkalandoztam, bocs :)

Városban keveset használom, bár nemrég volt pár hét, mikor nem mentem vele városon kívül. Akkor simán fogyasztott 8-9 litert.

Voltam vele egy hosszabb úton Nyugat-Európában, tegnap értem haza. 3500 km-t ment egy hét alatt. Hazafelé nyomtam neki, ami a csövön kifért. Ilyen még nem volt, most megnéztem, hogy bírja a terhelést. 7,8-8 literben állt meg a fogyasztása. Azt hittem több lesz.

Ha eladó lesz egyszer, majd belinkelem :)
  • Chevrolet Cruze 2.0 VCDI LT (2010)
  • Kecskemét, Veszprém

Nem elérhető kzoli

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:CRUZE fogyasztási adatok
« Válasz #441 Dátum: 2016 November, 13, 11:34:42 am »
Szia !

Jó azt olvasni, hogy meg vagy elégedve a dizel Cruze-al, amely szerintem is egy nagyon jó autó. Az is pozitív, hogy tudatosan használod az autót és láthatóan tisztában vagy a modern dízel előnyeivel és hátrányaival. Ez legfőképpen a részecskeszűrési ciklus szakszerű kezelésből derül ki számomra. Sokan azzal sincsenek tisztában, hogy DPF van az autójukban és ez hogyan működik. Bár az is igaz, hogy ebben az autó gyártók és forgalmazók is hibásak, mivel úgy adják el a modern DPF-es autókat, hogy az "gondozásmentes". Ez persze csak akkor lenne igaz, ha folyamatosan autópályán és alkalmanként több száz Km-es utvonalon lenne használva. Ekkor valóban automatikusan és közel "észrevétlenül" lezajlik a regeneráció. Viszont a valódi és normál felhasználás során, mikor városban 5-10 Km-es utakon használja valaki, sosem fog végigmenni a teljes és szükséges DPF regenerációs folyamat, és csak telítődik a szűrő. Ha ez a folyamat többször ismétlődik, jön a hibajelzés, majd a letiltás és irány a szervíz. Persze aztán jön a panasz, hogy "szarok" a dízel autók... Ja és nem csak a Cruze dízel, hanem ~ minden modern dízel autó így működik.
És, hogy szerintem az autó kereskedők és a gyártók miben hibásak, hát abban, hogy nem tájékoztatják a vevőket arról, hogy modern dízel autót NE vegyenek akkor, ha döntően csak városban vagy kis távolságokra fogják használni. Ebben az esetben a megoldás számukra a benzines autó.

Az autód fogyasztása szerintem korrekt, sőt az 5,5 liter egészen kiváló. Nekem is hasonló autóm van, de 2010-es és 6 sebességes automata váltós.
Én döntően Vác-Bp utvonalon, naponta 80-100 Km útvonalon használom. Jelenleg 140.000 Km van benne, és a sokéves átlag fogyasztás ~ 6,7 L volt. Ezzel egyébként teljesen meg vagyok elégedve, mert nem kis autóról beszélünk, és ebben minden benne van, pl. a téli és nyári körülmények, egyedül vagy családdal, üresen vagy megpakolva. A hatodik sebességi fokozat a nagyobb autópályás távolságoknál jön jól, mert nekem pl. egy Horvát tengerparti túra során sem megy sokkal 7 L fölé.

Szóval és nagyon meg vagyok elégedve a dizel Cruze autómmal és nagyon sajnálom, hogy már nem forgalmazzák európában az újabb verziókat.

Üdv: K.Zoltán 
  • Cruze 2.0D LT aut. 150 LE
  • Vác-Budapest

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #442 Dátum: 2016 November, 13, 12:54:39 pm »
Egyébként vannak olyan márkák (pl. Mazda), ahol már vásárláskor aláíratnak egy nyilatkozatot a leendő tulajdonossal, hogy a rövid távokon való használat milyen következményekkel jár a részecskeszűrő és az olajcsere ciklus tekintetében (olaj felhígulása).
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #443 Dátum: 2016 November, 13, 14:32:23 pm »
Egyébként vannak olyan márkák (pl. Mazda), ahol már vásárláskor aláíratnak egy nyilatkozatot a leendő tulajdonossal, hogy a rövid távokon való használat milyen következményekkel jár a részecskeszűrő és az olajcsere ciklus tekintetében (olaj felhígulása).

Nem tudom, h most hogy van, de korábban biztos nem volt, mivel ismerősi körben vettek mazda dízelt. Ráadásul sok gond is volt az olaj felhígulásával a mazdánál. Vagy lehet, h csak bizonyos kereskedők iratták alá?
Másik kérdés a konkrét aláírás dátuma. Mert hogyha amikor már kifizetted és hozod el iratják alá, akkor egyértelmű, hogy a gyártó saját magát akarja levédetni a garanciális problémák miatt. Ami viszont nekik tök jó, hisz egzakt meghatározása nincs a folyamatnak. Mert a rövid távakon ne használja és pár száz km-ként vigye ki autópályára az nem elég egzakt. Ez jó dolog a gyártónak, hogy védekezzen/elhárítson egy-egy hiba kivizsgálását, de másra nem hiszem, h jó. Abban szinte biztos vagyok, hogy ez nem az ügyfél érdekeit védi.
Egyébként a legtöbb gyártó szerintem ott rontotta el, hogy a regenerációs ciklus folyamatát nem jelölte/jelöli a kijelzőn. Így, aki nem ért az autókhoz, annak fel sem tűnt, hogy épp egy ilyen folyamat közben állítja le az autót. És ugye pont ezt nem szabad, ekkor hígul leginkább a motorolaj.  Persze, másik oldalról érthető, mert ha kitesznek egy szimbólumot a folyamat megkezdésekor, akkor meg beparáztatják a vezetőt, aki nem ismeri a folyamatot. Chevy egyébként ezzel a folyamat megjelenítéssel próbálkozott, sw frissítés után megjelenítették. Meg miután sok panasz érkezett. :)

Plusz még valami eszembe jutott. Amikor másik autót néztem, voltam bayor márka kereskedésében, és közvetlenül mellettük volt pont egy Mazda szerviz/kereskedés. Direkt rákérdeztem a DPF problémákra. A kereskedő válasza az volt, hogy a Mazdáknál tudják, h van ilyen, de náluk nincs! :) Na, innentől kezdve nem vettem komolyan egy mondatát sem, pedig minden második mondatban szerepelt, h "prémium" termékről beszélünk.
Epica 2.0 D

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #444 Dátum: 2016 November, 13, 15:04:04 pm »
Azt nem tudom mikortól, de 2016-ban már biztos így csinálták. Egyébként a vételi szándék esetén, a megrendelés előtt (központi utasítás, így elvileg minden kereskedésben így kellene történnie).

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #445 Dátum: 2016 November, 13, 16:35:20 pm »
Nem mindegyik diesel hígítja a motorolajat. Eltérő módszereket használnak.
Az olajfelhígulást a Mazdára értettem.

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #446 Dátum: 2016 November, 13, 18:23:09 pm »
Azt nem tudom mikortól, de 2016-ban már biztos így csinálták. Egyébként a vételi szándék esetén, a megrendelés előtt (központi utasítás, így elvileg minden kereskedésben így kellene történnie).

Ha ez így van, akkor ez korrekt magatartás a Mazdától. A baj szerintem ezzel továbbra is az, hogy nem meghatározható egzaktul a használat (mi a helyes és mi a helytelen, de ez benzinesekre is igaz.) Másrészt sw-el is sok mindent le lehetne kezelni. Pl. öntanuló algoritmusokkal, aktuális DPF, motorolaj állapotából és a jellemző használatból következtethetne/figyelmeztethetne a sw, hogy pl. menjél hajtsd meg a következő 100 km-ben, h kitisztuljon, nem pedig hirtelen elindítaná háttérben figyelmeztetés nélkül a ciklust. Szóval, szerintem simán kezelhető lehetne a probléma viszonylag kis ráfordítással, ha akarnák.
Epica 2.0 D

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #447 Dátum: 2016 November, 13, 18:25:59 pm »
Nem mindegyik diesel hígítja a motorolajat. Eltérő módszereket használnak.

De ez a legelterjedtebb, nem? Az adalékos megoldás tudtommal sokkal kisebb arányban alkalmazzák a gyártók. Vagy változott valami?
Epica 2.0 D

Nem elérhető kzoli

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #448 Dátum: 2016 November, 17, 12:54:00 pm »
Igen, amíg az Euro 5 károsanyag-kibocsátási normát a nagyobb dízel autók a DPF (Diesel Particulate Filter) rendszer alkalmazásával még megoldották, de az EURO 6 bevezetésénél ez már nem minden gyártónak megy. Itt jön képbe egy újabb technológia, az SCR (Selective Catalytic Reduction), ahol a kipufogógázba egy AdBlue nevű folyadék befecskendezésével egy kémiai reakció indul el, és ennek eredményeképpen az SCR katalizátorban a káros nitrogén-oxidok ártalmatlan nitrogénné és vízpárává alakulnak át. Az AdBlue adalék egy külön tartályban kerül elhelyezésre a gépkocsiban és időnként fel kell tölteni (több ezer Km).
Ilyen módszert alkalmaztak elsőként a teherautókba, buszokban, de már megjelent az autókban is pl. BlueHDI motorok a Peugeot, Citroen típusoknál. Ahogy olvastam ez a dízel autók jövője (SCR+DPF), és várhatóan minden gyártónak a nagyobb motorok esetében előbb/utóbb be kell vezetni. Talán a Mazda az egyetlen kivétel, aki az SCR nélkül teljesíteni tudja az előírásokat.
Azt sajnos nem tudom, hogy a Chevrolet dízel motorokkal mi a helyzet, bár ez sajnos bennünket itt Európában már nem érint.
  • Vác-Budapest

Nem elérhető kzoli

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #449 Dátum: 2017 November, 08, 11:40:43 am »
Szia !

Jó azt olvasni, hogy meg vagy elégedve a dizel Cruze-al, amely szerintem is egy nagyon jó autó. Az is pozitív, hogy tudatosan használod az autót és láthatóan tisztában vagy a modern dízel előnyeivel és hátrányaival. Ez legfőképpen a részecskeszűrési ciklus szakszerű kezelésből derül ki számomra. Sokan azzal sincsenek tisztában, hogy DPF van az autójukban és ez hogyan működik. Bár az is igaz, hogy ebben az autó gyártók és forgalmazók is hibásak, mivel úgy adják el a modern DPF-es autókat, hogy az "gondozásmentes". Ez persze csak akkor lenne igaz, ha folyamatosan autópályán és alkalmanként több száz Km-es utvonalon lenne használva. Ekkor valóban automatikusan és közel "észrevétlenül" lezajlik a regeneráció. Viszont a valódi és normál felhasználás során, mikor városban 5-10 Km-es utakon használja valaki, sosem fog végigmenni a teljes és szükséges DPF regenerációs folyamat, és csak telítődik a szűrő. Ha ez a folyamat többször ismétlődik, jön a hibajelzés, majd a letiltás és irány a szervíz. Persze aztán jön a panasz, hogy "szarok" a dízel autók... Ja és nem csak a Cruze dízel, hanem ~ minden modern dízel autó így működik.
És, hogy szerintem az autó kereskedők és a gyártók miben hibásak, hát abban, hogy nem tájékoztatják a vevőket arról, hogy modern dízel autót NE vegyenek akkor, ha döntően csak városban vagy kis távolságokra fogják használni. Ebben az esetben a megoldás számukra a benzines autó.

Az autód fogyasztása szerintem korrekt, sőt az 5,5 liter egészen kiváló. Nekem is hasonló autóm van, de 2010-es és 6 sebességes automata váltós.
Én döntően Vác-Bp utvonalon, naponta 80-100 Km útvonalon használom. Jelenleg 140.000 Km van benne, és a sokéves átlag fogyasztás ~ 6,7 L volt. Ezzel egyébként teljesen meg vagyok elégedve, mert nem kis autóról beszélünk, és ebben minden benne van, pl. a téli és nyári körülmények, egyedül vagy családdal, üresen vagy megpakolva. A hatodik sebességi fokozat a nagyobb autópályás távolságoknál jön jól, mert nekem pl. egy Horvát tengerparti túra során sem megy sokkal 7 L fölé.

Szóval és nagyon meg vagyok elégedve a dizel Cruze autómmal és nagyon sajnálom, hogy már nem forgalmazzák európában az újabb verziókat.

Üdv: K.Zoltán

Most már 166.000 Km-nél járok és a Cruze fogyasztása továbbra is kedvezően alakul. Az elmúlt 26 ezer Km alatt átlagban, napi használat mellett 6,8L/100 Km érték jött ki.
Én időnként, hetente 1-2 szer az automataváltót kézi üzemmódban használom (magasabb fordulatszámon), mert úgy gondolom ezzel megnövelem a teljes kipufogó rendszer élettartamát. Egyébként, ha elérkezik a részecskeszűrő regenerálásának időpontja (nálam ez ~ 1.200 Km), akkor is kézzel váltogatok.
  • Vác-Budapest

Nem elérhető kzoli

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #450 Dátum: 2018 Május, 03, 11:44:30 am »
Jelenleg 175.00 Km van a Cruze autómban, és az átlag fogyasztás továbbra is nagyon kedvező: 6,7 L / 100 Km.

Csak érdekkésképpen kiszámoltam, hogy mennyi pénzt költöttem el tankolásra eddig: 4.103.750 Ft.

Egy hasonló paraméterű (150LE, automata) benzinessel, mondjuk 8.5 L/100 Km-es átlag fogyasztással számolva pedig: 5.206.250 Ft-ot kellett volna a benzinkúton hagynom.

Ha jól számolom, a gázolajossal a fogyasztásban eddig (egy benzineshez képest) megtakarítottam ~ 1,1 Millió Ft-ot. Persze ezt félre is raktam a dízel - várhatóan - magasabb üzemeltetési költségeire, pl. automataváltó majdani javítására, részecskeszűrő későbbi cseréjére, üzemanyag befecskendező rendszer felújítására.     
  • Vác-Budapest

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #451 Dátum: 2018 Május, 03, 11:52:43 am »
az szép, és csak kopóalkatrészeket kellett cserélni?
mert hallottam olyat is, hogy volt aki örült, hogy kiszállt belőle  :wow:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető Bélám

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #452 Dátum: 2018 Május, 03, 16:04:22 pm »
Üdv!

65000km átlaga, kb fele-fele autópálya-város, 163Le dízel, automata, SW:
6,8L
  • Cruze 2.0D SW LTZ AUT. 2012.
  • Budapest

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #453 Dátum: 2018 Május, 03, 16:39:12 pm »
egy képet tudnál felrakni az sw-ről?, csak hogy fájdítsam a szívem  :szomoru: :yoyo: :szetvert: :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013

Nem elérhető Bélám

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #454 Dátum: 2018 Május, 04, 10:51:29 am »
:)
Délutánra gyártok párat, akár bentről is...
  • Budapest

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #455 Dátum: 2018 Május, 04, 10:55:30 am »
köszönöm :D  :taps:

Nem elérhető Bélám

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #456 Dátum: 2018 Május, 04, 11:14:53 am »
Elkészítettem őket
Azt hittem tudom, hogy kell ide felrakni... De a kép beszúrása gomb alatt nem a szokásos tallózós, feltöltős módszer van...
Segítenél hogyan csináljam?  :gondolkodik:
  • Budapest

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #457 Dátum: 2018 Május, 04, 12:13:05 pm »
a szöveg doboz alatt van egy ilyen:
+ Csatolmányok és további opciók

arra ráklikk, akkor feldob pár dolgot, és ott már látni fogod, hogy Csatolás: fájl kiválasztása...
:oke:

Nem elérhető Bélám

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #458 Dátum: 2018 Május, 04, 12:27:04 pm »
tudom, nem arról szól ez a poszt, hogyan szúrjak be képet...
de nem találom azt a bizonyos szöveg dobozt se...  :fejelfalnak:
  • Budapest

Nem elérhető Jozsi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #459 Dátum: 2018 Május, 04, 21:33:29 pm »
Sziasztok. Cruze disel 150 vagy 163 loeros automata váltóval mennyi a fogyasztás ?
  • 1.6bezin
  • Budapest