Szerző Téma: CRUZE fogyasztási adatok  (Megtekintve 94079 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DaveVanN

• Vendég
Re:Re: CRUZE 2009
« Válasz #20 Dátum: 2010 Május, 31, 12:07:03 pm »
Nyugi az én kocsimban 2500 km van és õ is megeszik városba körülbelül 9 litert kint 6,5 körül. 8,1 áll az áltagfogyasztása:'(.Remélem még fog lejjebb menni, ha már többet futott.

Kocsival meg vagyok elégedve. Nagyon kényelmes, 5-ben tényleg van húzása, kisebb fokozattoknál 2-3e-nél kezd el húzni.(1,6-os motor). Nagy sebességnél se zajos 160-al mentem  nem akartam még tovább húzni, de normális hangon lehetett társalogni.

Kis negatívum:
- hülye csipogása,ha benne a kulcs:D
- rádió hangerejének kiosztása miért 60 egység? 25 egységre lenne felosztva nem kellene úgy tekergetni
-kalaptartó pattogós úton kicsit zörög, meg lesz nézetve
-fekete és könnyen koszolódik :)

Összeségében nagyon meg vagyok elégedve a kocsival, egyedül nekem is a  fogyasztás,ha beáll vegyesbe 7-7,5 re megelégednék vele. Nagyon sokan még most is megnézik és hallom, hogy tetszik nekik, ez jó érzéssel tölti el az embert, bár városba láttam még egy Cruze-t(Baja) :merges2:

bikerrr

• Vendég
« Válasz #21 Dátum: 2010 Május, 31, 12:13:38 pm »
Nyugi az én kocsimban 2500 km van és õ is megeszik városba körülbelül 9 litert kint 6,5 körül. 8,1 áll az áltagfogyasztása:'(.Remélem még fog lejjebb menni, ha már többet futott.

Kocsival meg vagyok elégedve. Nagyon kényelmes, 5-ben tényleg van húzása, kisebb fokozattoknál 2-3e-nél kezd el húzni.(1,6-os motor). Nagy sebességnél se zajos 160-al mentem  nem akartam még tovább húzni, de normális hangon lehetett társalogni.

Kis negatívum:
- hülye csipogása,ha benne a kulcs:D
- rádió hangerejének kiosztása miért 60 egység? 25 egységre lenne felosztva nem kellene úgy tekergetni
-kalaptartó pattogós úton kicsit zörög, meg lesz nézetve
-fekete és könnyen koszolódik :)

Összeségében nagyon meg vagyok elégedve a kocsival, egyedül nekem is a  fogyasztás,ha beáll vegyesbe 7-7,5 re megelégednék vele. Nagyon sokan még most is megnézik és hallom, hogy tetszik nekik, ez jó érzéssel tölti el az embert, bár városba láttam még egy Cruze-t(Baja) :merges2:

Nyugodt lennék ha annyit enne mint a tied. De nekem 8,5 eszik "kint", városban pedig simán benyeli a 11-t. (És ez új kora óta nem változott)
Szerintem ez sok, egy 60 l tankkal, 500 km-enként tankolok. (ilyen benzinárak mellett nem mindegy)
« Utoljára szerkesztve: 2010 Május, 31, 12:18:17 pm írta bikerrr »

DaveVanN

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2010 Május, 31, 12:22:36 pm »
Sztem is nézesd meg akkor, mert sajnos tényleg sok és nem mindegy, hogy egy hónapba kb 50 e forintért kell tankolni az embernek:S

Amit kihagytam nem hûtött a kesztyûtartom(ls+) bár inkább menjen le a fogyasztás:)

Nem elérhető alex79

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • Tőzsdehírek.hu
« Válasz #23 Dátum: 2010 Május, 31, 12:26:38 pm »
Kb. két hete csináltam ezt: Budapest-Sárvár-Balatonfüred-Budapest, ebbõl Balatonig autópálya (visszafelé sokat elõztem, nyomtam amikor lehetett :-) ), onnan országút. Klíma elég sokat ment, autópályán vagy 30 km-t araszoltunk a dugóban, így jött ki simán 8 liter alatt a fogyasztás. Pontos értékre nem emlékszem. tankoltam is után, jót mutatott az autóban a mûszer.
az enyém papírok szerint 2010-es gyártású, pontos hónapot meg lehet nézni valamiben (alvázszám, motorszám?)
Az AK jelenti az alvázszámban a 2010-et, a szervizben mondták nekem.
  • Chevrolet Cruze SW LT+ 1.6 smokey gray

Nem elérhető alex79

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tőzsdehírek.hu
« Válasz #24 Dátum: 2010 Május, 31, 12:27:23 pm »
Én shellt vagy omv t ajánlanék, mást semmi esetre se. de inkább omv.

én csak ezeket tankolok, mást sosem, shell vagy omv.
  • Chevrolet Cruze SW LT+ 1.6 smokey gray

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #25 Dátum: 2010 Május, 31, 16:41:39 pm »
a benzinminõség kérdése: Magyarországon nem számít a hálózat, hanem csak a konkrét kereskedõ cégen múlik, hogy milyen a benzin minõsége.
Ugyanis a hálózatok (MOL, ÖMV, SHELL, stb.) szerzõdnek kisebb cégekkel, melyek a szerzõdések szerint veszik az üzemanyagot, de abban már variálnak, hogy hogyan adalékolnak, csalnak, hígitanak stb.
És van becsületes cég, valamint van csaló cég.
Vagyis nem azt kell írni, hogy shell rossz, ömv jó, mert ez így nem igaz, hanem azt kell írni, hogy x város y utcai mol kútján jók a tapasztalatok, míg z város w utcai mol kútján meg rosszak.
az ilyen általános beírások, hogy ömv jó, shell, vagy akármi rossz, teljességgel félrevezetõek.
benzinkút-tapasztalatoknak egyébként van saját topik is.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

bikerrr

• Vendég
Re: Lacetti fogyasztási adatok, tapasztalatok
« Válasz #26 Dátum: 2010 Május, 31, 19:26:50 pm »
1,6 LS+ Cruze.

Város: 10,0/12,0
Városon kívül: 8,5/8,8 (ez 3l-el több mint a gyári, lényeges különbség!!!)
Vegyes: 9,5/10,0

Kutat váltanék.
Ajánlanátok egy "megbízható" kutat Bp-en a III. ker.-ben???

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Re:Re: Lacetti fogyasztási adatok, tapasztalatok
« Válasz #27 Dátum: 2010 Május, 31, 19:29:29 pm »
1,6 LS+ Cruze.

Kutat váltanék.
(moderátori megjegyzés: OKÉ, ide való a hozzászólásod!)
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Futee

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2010 Május, 31, 19:42:08 pm »
1,6 LS+ Cruze.

Kutat váltanék.

Bécsi úti "Kagylóskút" (Vörösvári - Bécsi ut sarok után), illetve én rendszeresen tankolok a Szentendrei úton az Agip és OMV kuatknál! Eddig egyikkel se volt bajom, fogyasztás se változott!

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2010 Május, 31, 19:46:37 pm »
1,6 LS+ Cruze.

Kutat váltanék.
Szerintem nem csak a III. ker.-ben fogsz tankolni. Nekem az Agip bejött, de ki kell próbálni. A Bécsi úti (valami 350 házszám körüli) normálisnak tûnt, de a Miskolci út/Csömöri sarok is fair. Tapasztaljad ki, hol fogyaszt a "legkevesebbet", de errõl olvashattál itt már nálunk.
http://www.holtankoljak.hu/
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #30 Dátum: 2010 Május, 31, 19:49:26 pm »
  • Dunaharaszti
HFT

bikerrr

• Vendég
« Válasz #31 Dátum: 2010 Június, 01, 11:19:26 am »
bikerrr: itt is nézz szét: http://forum.chevyklub.hu/index.php?topic=70.0

Köszönöm a válaszokat  :ima:  :nevet:

bikerrr

• Vendég
« Válasz #32 Dátum: 2010 Június, 01, 12:09:13 pm »
Ha van különbség benzin-benzin között, akkor az most meg fog mutatkozni, mert eddig csak (98%-ban) 1 kútnál tankoltam, most kipóbálok egy másikat, néhány tankolás után megosztom a (fogyasztási) tapasztalataimat.

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2010 Június, 01, 19:10:08 pm »
Ha van különbség benzin-benzin között, akkor az most meg fog mutatkozni, mert eddig csak (98%-ban) 1 kútnál tankoltam, most kipóbálok egy másikat, néhány tankolás után megosztom a (fogyasztási) tapasztalataimat.

Ez elõtt nem volt autód? Csak azért kérdezem, mert ha az ugyanennél a kútnál hozta az elvártakat, akkor szerintem kis esélyes, hogy ennyire leromlott volna a minõsége.
Epica 2.0 D

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2010 Június, 01, 19:24:25 pm »

Ez elõtt nem volt autód? Csak azért kérdezem, mert ha az ugyanennél a kútnál hozta az elvártakat, akkor szerintem kis esélyes, hogy ennyire leromlott volna a minõsége.
Ez azért nem ilyen egyszerû!
  • Budapest

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2010 Június, 01, 19:35:59 pm »

Miért? Ha x autó hozza az elvárt fogyasztást ugyanannál a kútnál, akkor szerintem nem az üzemanyaggal van a baj. Vagy rosszul gondolom?
Epica 2.0 D

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2010 Június, 01, 20:25:25 pm »

Miért? Ha x autó hozza az elvárt fogyasztást ugyanannál a kútnál, akkor szerintem nem az üzemanyaggal van a baj. Vagy rosszul gondolom?

Alapvetõen jól gondolod, de egyes típusok között lehetnek nüansznyi különbségek, amik miatt másképpen reagálnak egyes benzin fajtákra... még akkor is, ha hazánkban nagyrészt ugyanazt a benzint árulják... a kutak egyénileg azért ügyeskednek.

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2010 Június, 01, 21:40:27 pm »

Régebben, kb. 8-10 hónapja már foglalkoztunk az üzemanyagok minõségével, ill. azzal, hogy mitõl válik idõnként "rosszá" a benzin ugyanannál a kútnál.
  • Budapest

bikerrr

• Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2010 Június, 02, 10:14:25 am »

Volt több is, azoknál a gyári fogysztási adatoknál 20% volt több a fogy.
De ennél az autónál 50%-al több az országúti fogy., itt valami nem stimmel. Én az autóra gyanakszom, mert új kor óta semmit nem változott a fogy., azt mondták 10000 után csökkeni fog. Próbálok "ideális" körülményeket teremteni a jó (gyári) fogy.-hoz, keréknyomás, terhelés (200 kg, nem több) egyenletes sebesség autópályán, de nem javul semmit. Alex79-nek 2400 km van az ugyanilyen autójában, az övé 6,5 körül eszik. Az enyém 8,7 körül ("ideális körülmények között!!!"). A gyári 5,5 (tudom ezt senki, soha nem fogja produkáni).
Azt is tudom hogy a kútváltás sem fog hozni jelentõs eredményt.
Szervízbe fogom vinni az autót, de gondolom mi lesz: azt fogják gondolni mit akarok ilyen problémával itt, örüljek neki hogy megy az autó, mit kukacoskodok. Ja csak két Cruze között (ami ugyanaz) hogyan lehet 2,2 l különbség 100 km-en??? (Õ is ugyanazon az utakon jár mint én)
Ez szerintem sok, ilyen bezinárak mellett ez nem mindegy.

bikerrr

• Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2010 Június, 02, 10:25:26 am »

Csak még egy megjegyzés hogy a probléma lényegére világítsak:
Egyik Cruze 1 tank benzinnel megy 770 km-t, a másik Cruze 1 tank benzinnel meg 547 km-t, szeretném tudni miért van ilyen nagy különbség.