Szerző Téma: Olvasgassunk!  (Megtekintve 55759 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

josh

• Vendég
Re:Olvasgassunk!
« Válasz #40 Dátum: 2011 Március, 05, 20:07:59 pm »
Múlt hétvégén keresgettem a neten és rákeveredtem egy oldalra, ahol volt egy banner könyvekkel.
Meg kell valjam, nem szoktam nagyon nézegetni ezeket, de egy könyvet már elhatároztam, hogy meg fogok venni, és most meg is pillantottam.

A mindenki által ismert spagetti westernek egyik főhőse Carlo Pedersoli, avagy Bud Spencer : Különben dühbe jövünk önéletrajzi könyve volt az áldozat.

Érdekes ember, érdekes sztorik. A könyv viszonylag nagy betűkkel, nagy sorközzel készült és csak 190 oldal. Ez a legnagyobb szívfájdalmam.
Helyenként csapongó a története, meglátszik, hogy majdnem 80évet kellett összeszednie, rengeteg élménye van és rengeteg hozzáfűzni valója. Kicsit elnagyoltan ír a szuper páros éveiről (Terence Hill - Mario Girotti), amit nagyon sajnálok, mert biztosan voltak jó sztorik ott is.

A vége engem szomorúsággal töltött el, pedig alig pár oldalnyi a zárófejezet. Mintha egy szomorú búcsúzás lenne ez önmagától, az élettől. Ezt nagyon sajnálom! Persze lehet, ha jó kedvembe olvastam volna, akkor mást vált ki belőlem.

Pár szóban szeretném felkelteni a figyelmeteket is, hogy ki Bud Spencer, hátha kedvet kaptok ehhez a röpke 1 napos könyvhöz (bizton állíthatom egy szombaton simán ki lehet olvasni):
Ki Carlo Pedesoli:
- híres olasz úszó bajnok, olimpikon
- híres olasz vizilabdázó
- gazdag gyáros fia, akiknek a 2. világháború elviszi mindenét
- vegyész - venezuelai utazó ügynök
- útépítő az Amazonasz őserdőben
- autógyár igazgató
- színész
- énekes, szövegíró

Jó olvasást!

Nem elérhető captainb

• Klubtag
  • Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Lacetti 1.6 SW Elite júzer Pilisvörösváron
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2011 Március, 05, 21:11:35 pm »
Éppen most kezdtem el olvasni.  :hahota:

Akkor kihagyom az utolsó fejezetet.
cq cq cq...

josh

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2011 Március, 05, 21:13:58 pm »

Olvasd el! Kíváncsi vagyok a véleményedre! Én elég rossz hangulatban vagyok mostanság, így mást vált ki bennem.

Nem elérhető captainb

• Klubtag
  • Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2011 Március, 05, 21:18:42 pm »

Olvasd el! Kíváncsi vagyok a véleményedre! Én elég rossz hangulatban vagyok mostanság, így mást vált ki bennem.
Jó, de lehet, hogy várnod kell rá pár hetet. Nincs sok időm olvasni.
cq cq cq...

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2011 Április, 25, 18:41:56 pm »
Jó múltkor vettem a Vaterán egy 100Ft-os könyvet kb. 600Ft-ért  :omg:  :gondolkodik: (utalás meg posta költség, de már régóta vadásztam)
Brian W. Aldiss Amig világ a világ. Egy nagyon régi fantasztikus, de nagyon jó. Bár úgy négy-öt éve letöltöttem valahonnan, és itt a gépen el is olvastam, azért elolvastam most mégegyszer, ha már meg van könyvben is.

Mivel nem találtam semmi jó olvasni valót, elővettem megint egy rövidebb régit, amíg keresgélek:

Boris Vian  Venyigeszú és a plankton.

Vian az, akit vagy szeretsz vagy utálsz. Én szerettem ott gimiskorom végefelé, tetszett a humora. Most valahogy nem akkora szám, mint ahogyan az emlékeimben él (kicsit úgy jártam vele mint a Mesemaratonnal?), de azért nem rossz.
« Utoljára szerkesztve: 2011 Május, 26, 20:07:29 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2011 Május, 26, 20:15:01 pm »
Találtam a házban valami füzetecskéket — gondolom valamelyik gyereké volt — amik egyikében Molnár Ferenc darabra bukkantam. Sokat látunk közülük a TV ilyen-olyan humoros műsorában, de így olvasgatva is jók. (Pont most beszéltem a TV-ben; névrokon szövetségi kapitányunk!  :taps:  :taps: )
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető Kardfogu

• Klubtag
  • Daewoo fanatikus
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2011 Május, 26, 20:34:08 pm »
Szülinapomra kaptam meg a "Jumurdzsák gyűrűje" című könyvet. Aki szereti a jó krimit egy kis fantasy beütéssel, annak csak ajánlani tudom!  :oke:
  • Daewoo Nubira III 1,6 SX
  • Budapest - Szentendre, (Magyarország, Európa...)
Gyűröm a mozdonyvezetői tanfolyamot, remélem végül nem az gyűr be engem! :)
06-20-251-0245 (0-24)

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2011 Június, 15, 14:42:54 pm »
Ez most nem olvasgatás, de kapcsolódik hozzá!

http://www.tintakiado.hu/jatek/

Tanuljunk idegen szavakat! De aztán nem túlzásba vinni a használatukat, mert azt utálom. De megérteni azt szabad!  :hahota:
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető hencike

• Daewoo Maister!
  • Nem: Nő
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
« Válasz #48 Dátum: 2011 Június, 15, 15:19:35 pm »
Ez most nem olvasgatás, de kapcsolódik hozzá!

http://www.tintakiado.hu/jatek/

Tanuljunk idegen szavakat! De aztán nem túlzásba vinni a használatukat, mert azt utálom. De megérteni azt szabad!  :hahota:
Nagyon jó! Tetszik :D
  • Daewoo Tico SX 1998
  • Debrecen-Tuzsér utvonal

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2011 Augusztus, 28, 20:45:33 pm »
Találtam egy könyvet, amiben 1800-as évekből való fantasztikus novellák vannak.
Az első: Ney Ferenc Utazás a Holdba(1836).

Ami miatt említem:
Két bátor magyar egy léghajóval elindul a Holdra. Magasan járnak már mikor visszanéznek kicsi hazánkra.
„Csakhamar visszavágyott szemük a honi tájakra. Láttak itt …, egy dologtalan, romlott népcsoportot, mely dolog által megjavulhatna, … ”

1836. Meg lennék lepve, ha nem arra a népcsoportra gondolt volna, amire én.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Frei Tamás: A megmentõ
« Válasz #50 Dátum: 2011 Október, 31, 19:45:46 pm »
Elolvastam Frei Tamás A megmentõ c. könyvét.

Fenntartásokkal vettem kézbe, de várakozáson felüli, nagyon jól megírt krimi, nem lehet letenni!

Üzenete: már az elsõ pár fejezet után megfogalmazódott bennem, hogy legjobb lenne gyermekeim érdekében kivándorolni egy másik bolygóra...

Megjelent a második könyv is. Önálló regény, ugyanazt a témát boncolgatja, ugyanazon főhősökkel, kiscsi  utalásokkal az előző részre. Letehetetlen, nagyon jól megírt kalandregény, döbbenetes összefüggésekkel a háttérben. A kéziraton még alig száradhatott meg a tinta, a cselekményben a CHF hitelek, a magánnyugdíj pénzárak államosítása csakúgy megjelenik, mint a rendvédelmi dolgozók nyugdíjkedvezménye, fűszerezve a görög államcsőddel, s mindezek mozgatórugóival. NAGYON aktuális!!!

Frei Tamás: A bankár

Mindenkinek ajánlom.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2012 Január, 08, 09:23:36 am »
Rég jártam itt. De olvasgatni azért olvasgattam.  :nevet:
A bolhán találtam egy Aszlányi Károly könyvet, egy kötetben két ifjúsági regénye a Kalandos vakáció és az Az Északi Park felfedezése. Előbbi megvolt már, ezt csak az Északi Park miatt vettem meg. Aszlányi amolyan író zseni szerűség volt a '30-as években. Sajnos nagyon fiatalon, 30 évesen meghalt egy autóbalesetben valahol Dorog környékén. Ismerős lehet Tőle a Hét pofon, Sok hűhó Emmiért. Akár mint film is.
A másik bolhás találmányom a Zazie a metrón Queneau-tól. Gimis koromban olvastam ezt is. Láttam a filmet is, de azért nem voltam oda annyira. A könyv viszont most újraolvasva is tetszett. Nagyon elfelejtettem a kb. 35 év alatt. Tiszta új volt.
Vettem könyvet boltban is. A korábban már emlegetett Pörgés, Tengely írójának egy másik művét a Bioszférát. Hasonlóan olvasmányos és az alapötlet is jó. Szerintem.
Azon gondolkodom, hogy két könyvet is újra kéne olvasnom. Az egyik a Mester és Margarita. Ez is ilyen 35 éves. Annak idején ez is tetszett, de már szintén kiesett. A másik meg a Babó. Ennek meg készül már a film változata, amire kíváncsi vagyok. Ez ugye a Gyűrűk Ura előtti történet Bilbóval. Ezek megvannak valahol a házban, csak meg kéne találni őket.
« Utoljára szerkesztve: 2012 Január, 08, 09:28:57 am írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Zsozso09

• Vendég
Re:Frei Tamás: A megmentõ
« Válasz #52 Dátum: 2012 Január, 08, 10:21:56 am »
Elolvastam Frei Tamás A megmentõ c. könyvét.

Fenntartásokkal vettem kézbe, de várakozáson felüli, nagyon jól megírt krimi, nem lehet letenni!

Üzenete: már az elsõ pár fejezet után megfogalmazódott bennem, hogy legjobb lenne gyermekeim érdekében kivándorolni egy másik bolygóra...

Megjelent a második könyv is. Önálló regény, ugyanazt a témát boncolgatja, ugyanazon főhősökkel, kiscsi  utalásokkal az előző részre. Letehetetlen, nagyon jól megírt kalandregény, döbbenetes összefüggésekkel a háttérben. A kéziraton még alig száradhatott meg a tinta, a cselekményben a CHF hitelek, a magánnyugdíj pénzárak államosítása csakúgy megjelenik, mint a rendvédelmi dolgozók nyugdíjkedvezménye, fűszerezve a görög államcsőddel, s mindezek mozgatórugóival. NAGYON aktuális!!!

Frei Tamás: A bankár

Mindenkinek ajánlom.

Én is olvastam, tényleg nagyon érdekes a mai eseményekkel párhuzamosan olvasni... Persze nem állítom, és az író is tagadta, hogy bármilyen valós eseményt írt volna le... mindenesetre érdekes, és sajnos-sajnos nagyon sok igazság van benne...

Egyébként írói stílusban elég fura... túl magyaráz mindent, egy-egy érzelmet, gondolatot egymás után 5 szinonima jelzővel ír le. Ez eleinte elég zavaró! Viszont maga a könyv mégis jó, főként az érdekes téma és a jó tagolás miatt!

Lehet neki esek az első könyvének is.

Nem elérhető captainb

• Klubtag
  • Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2012 Január, 09, 21:53:52 pm »
Két, tengerészes könyvet ajánlok:

Temesi Tamás: 14

és Dr. Schlát János: Tengerész a szívem, tengerész...
cq cq cq...

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2012 Január, 29, 12:40:38 pm »
Karácsonyra kaptam a gyerekektől Douglas Adams: A lélek hosszú, sötét teadélutánja könyvét. Érdekes egy könyv, de jó. Nekem legalábbis tetszett. Olyan Adams-es. (Mondom én, akinek igaziból ez az első végigolvasott Adams könyve. A Galaxis útikalauzt elég unalmasnak találtam, mái napig nem értem a végére, A halakat meg elvitte a Balázs mielőtt elolvastam volna, kölcsön kell kérnem Tőle, vagy egyszer gyorsan elolvasni, ha több napig vagyunk Szegeden.)
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2012 Február, 27, 21:42:32 pm »
Babót megtaláltam, de elhalasztottam nyárra. Soká jön még az a film! A Mestert nem találom, de van még átnézetlen könyvesdoboz.
Helyette olvastam két TuFa-t Tudományos-fantasztikus. Az egyik Fred Hoyle és fia, Az Űrhajók a Göncölszekérben folytatása. Nem rossz, de kicsit túl ismeretterjesztő. A fia rossz irányba vitte ezt a pasit. Amiket még egyedül írt (Fekete felhő, Osszián küldetése) nekem jobban tetszettek.
A másik Larry Niven Időn kívüli világ. Na ez tetszett. Merész, ötletes, elgondolkodtató. Nekem.

A föntieket a bolhán találtam. Amit most nyűvök az egy fantasy. A Trónok harca. (A Game of Thrones.) Azért írom ide az angol címét, mert az alapján a 300 oldal alapján, amit eddig elolvastam a kettő együtt adja az igazat. Játszma és harc. A fantasy nem igazán az én műfajom, gyakorlatilag mese. Ám ha azt jól csinálják, nagyon szórakoztató tud lenni. Nekem ugyan hiányzik belőle valami, legtöbbször túl kiszámíthatónak találtam. Erre is vannak tippjeim. Nem a végére, csak a következő eseményekre. Olyanok ezek mint a szappan operák a tévében. Kell jó, meg gonosz. Kellenek alap konfliktusok, amiket aztán részben vagy egészben megoldva, szinte maga a megoldás szül újabb konfliktusokat. És így tovább. De mint említettem, ha jó az író, akkor megfogja az embert és sokáig el lehet lenni vele. Nem tudom majd mikor unom meg. Most jó.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető Kardfogu

• Klubtag
  • Daewoo fanatikus
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2012 Február, 29, 22:01:57 pm »
Én most Stephen Lawhead Pendragon ciklusát olvasom. Egy igazi tömény fantasy. Aki szereti az ilyen regényeket, annak csak ajánlani tudom!
5 vastag könyv, de nagyon jó!  :oke:
  • Daewoo Nubira III 1,6 SX
  • Budapest - Szentendre, (Magyarország, Európa...)
Gyűröm a mozdonyvezetői tanfolyamot, remélem végül nem az gyűr be engem! :)
06-20-251-0245 (0-24)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2012 Március, 12, 19:27:51 pm »
http://index.hu/belfold/2012/03/12/otezer_oldal_lesz_a_kotelezo_olvasmany/

Csak gratulálni tudok a cikkben megszólaltatott magyartanárnak. Kultúrális szakadék, eszed tokja...
Tiltsák be az olvasást otthon önszorgalomból, mert nagy lesz a szakadék.
Büntessék börtönnel a sportolást, hiszen a felnőttek alig 5%-a mozog. Különben nagy lesz itt az egészségügyi szakadék.
Vazze, napi 1/4 óra olvasás sok ?!?!? Iskolás korban ?!?!?!

Bezzeg  ha pofakönyv vezetné be, hogy csak 15 perc olvasás és tesztkérdések után lehetne belépni...

Külön örvendetes, hogy ez egy magyartanár véleménye, mi több ő képviseli egyesületüket. Kossuth díjat neki, de nyomban!!!
« Utoljára szerkesztve: 2012 Március, 14, 08:44:35 am írta attis »
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #58 Dátum: 2012 Március, 13, 19:21:47 pm »
http://index.hu/belfold/2012/03/12/otezer_oldal_lesz_a_kotelezo_olvasmany/

Csak gratulálni tudok a cikkben megszólaltatott magyartanárnak. Kultúrális szakadék, eszed tokja...
Tiltsák be az olvasást otthon önszorgalomból, mert nagy lesz a szakadék.
Büntessék börtönnel a sportolást, hiszen a felnőttek alig 5%-a mozog. Különben nagy lesz itt az egészségügyi szakadék.
Vazze, napi 1/4 óra olvasás sok ?!?!? Iskolás korban ?!?!?!

Bezzeg  ha pofakönyv vezetné be, hogy csak 15 perc olvasás és tesztkérdések után lehetne belépni...

Külön örvendetes, hogy ez egy magyartanár véleménye, mi több ő képviseli egyesületüket. Kossut díjat neki, de nyomban!!!

egyetértek.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #59 Dátum: 2012 Március, 13, 20:27:15 pm »
A szakadék már régen megvan. Amiatt nem kell izgulni. Nem értek hozzá eleget, nem akarok beleszólni. A kötelezőség tud hozni valamit (a muszáj nagy úr, mondták régen), de inkább a minőséget kellene emelni szerintem is nem a mennyiséget. Azaz tényleg meg kéne találni mivel kezdjék az olvastatást. Ráadásul gyerekenként más tud lenni az, ami megfogja. Nehéz ügy.
  • Leganza 2.0 CDX 1999