Szerző Téma: Állatok elleni védekezés a kertben/ház körül  (Megtekintve 99725 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
Re:Állatok elleni védekezés a kertben/ház körül
« Válasz #40 Dátum: 2011 Június, 19, 18:25:50 pm »
Szárnyas hangyák ellen mit ajánlotok?  :gondolkodik:
Ma estére ellepték a szobámat, tele volt vele az ágyam, a függőny :fejelfalnak: Estére kideritettem, hogy a laminált padló alól jönnek, a szegélylécek mögül, és több helyen. :sir: :megfejel:
Ilyen nálunk is volt már, mikor vándorolnak.
Ecetes írtás.
Yeti, ecettel hogyan kell? Locsoljam vele körbe a laminált padlót? :gondolkodik: (Szép szaga lenne mindenek :hahota:)
Háborús kupi van a szobámban, két különböző helyen jönnek, kb egy egyméteres és egy kétméteres szakaszon a hangyák és a szárnyas hangyák.
Most, hogy mindent útban lévő cuccot elhúztam a helyéről, jó nagy szakaszokon leszórtam valami hangyairtó szert, végig a szegélylécek mentés. Mondhatom, csodásan néz ki. :omg: :szetvert: :megfejel:
Remélem, hogy emiatt nem mennek a szobámon belül másfelé, mert lassan az egész szobát körbe szórhatom. :merges2:
Ecetes rongyot raktam le, egy száraz rongyra, így nem szívta be a szpnyeg, de a takaró sem.
1%-os oldat elég.  Sütőpor is tökéletes, pusztulnak tőle rendesen.
Utána nem is jönnek arra többet, a közelbe sem. Hogy miért, ne kérdezd.
  • Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Balage81

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2011 Június, 19, 19:46:56 pm »
Ma estére ellepték a szobámat, tele volt vele az ágyam, a függőny :fejelfalnak: Estére kideritettem, hogy a laminált padló alól jönnek, a szegélylécek mögül, és több helyen. :sir: :megfejel:
Ecetes írtás.
Yeti, ecettel hogyan kell? Locsoljam vele körbe a laminált padlót? :gondolkodik: (Szép szaga lenne mindenek :hahota:)
Háborús kupi van a szobámban, két különböző helyen jönnek, kb egy egyméteres és egy kétméteres szakaszon a hangyák és a szárnyas hangyák.
Most, hogy mindent útban lévő cuccot elhúztam a helyéről, jó nagy szakaszokon leszórtam valami hangyairtó szert, végig a szegélylécek mentés. Mondhatom, csodásan néz ki. :omg: :szetvert: :megfejel:
Remélem, hogy emiatt nem mennek a szobámon belül másfelé, mert lassan az egész szobát körbe szórhatom. :merges2:
Ecetes rongyot raktam le, egy száraz rongyra, így nem szívta be a szpnyeg, de a takaró sem.

Én a hangyák ellen ezt tudom ajánlani.. http://www.biokill.hu/
Pesten az albiban is használat után szinte végleg elmentek a hangyák. Pároméknál is használva utána már nem jelentek meg ott ahol ezzel lefújtuk (már 2 éve). A boltban is rengetek hangya volt és ott két flakon kifújása után (a bolt méretei miatt kellett ennyi) szintén eltűntek...

Jó termék, biológiai alapú és színtelen-szagtalan lötyi. Ahol állatok vannak ott is lehet alkalmazni. Egyébként kicsit drága mondjuk. 1 flakon 1200-1300 körül van valahogy...

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2011 Június, 19, 21:09:48 pm »
Ecetes írtás.

Én a hangyák ellen ezt tudom ajánlani.. http://www.biokill.hu/
Pesten az albiban is használat után szinte végleg elmentek a hangyák. Pároméknál is használva utána már nem jelentek meg ott ahol ezzel lefújtuk (már 2 éve). A boltban is rengetek hangya volt és ott két flakon kifújása után (a bolt méretei miatt kellett ennyi) szintén eltűntek...

Jó termék, biológiai alapú és színtelen-szagtalan lötyi. Ahol állatok vannak ott is lehet alkalmazni. Egyébként kicsit drága mondjuk. 1 flakon 1200-1300 körül van valahogy...
Kösz, kipróbálom  :oke:
  • Dombóvár
Lacetti 1.6 Elite HB 2006

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2011 Június, 24, 18:11:56 pm »
Ismét háborút vívtam a hangyákkal. :violent: :violent1:  :boxing: Ma ki sziloplasztoztam az összes lehetséges rést, és lefújtam mindet a Bio kill nevű készítménnyel. (jól jel, hogy már most is látni jó pár dögölt szárnyast) :tuzesmerges:
Remélem meg lesz a hatása, mert tegnap este aludni nem lehetet a szobában, mert minden, még a szekrények belseje is tele volt szárnyas hangyával.

Fotó alapján megtudtam egy szakértőtől, hogy milyen fajjal van dolgom, íme:
A képen látható hangyák Chthonolasiusok, a föld alatt élnek szinte egész életükben, s földigilisztákkal, gyökértetvekkel stb. táplálkoznak. Sajnos esetükben sem a csali, sem pedig a spray nem használ. A rajzásuk nagyjából a természetben is ebben az időben zajlik, vagy egy kicsivel később (VI-VII hónap), s ilyenkor a semmiből nagy tömegben bukkannak fel főleg az ivaros példányok (szárnyasok). Teljesen ártalmatlan állatok, nem támadnak s betegségeket sem terjesztenek, sőt élelmiszerekre sem veszélyesek, a jelenlétük persze zavaró.
Javaslatom: a rajzás területén ismét fel kellene szedni a padlót, s valamilyen híg pyrethroid tartalmú oldatot öntsön a földbe, lehetőleg sokat, minél többet. Ettől legtöbb esetben elköltöznek máshová, remélhetőleg a falakon kívülre és nem a szoba másik sarkába. A pyrethroidok nem környezetbarát szerek! Mielőtt hozzákezd, kérem, kérdezzen meg egy permetezésben jártas szakembert, hogy mennyire károsítja ez a környezetet! Környezetkímélőbb megoldás lehet a forró víz, bár az utóbbi hatásában nem bízom. Sok sikert
  • Dombóvár

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2011 Június, 25, 10:39:09 am »
Ma reggel négy kismacskát találtam a padláson, jobban szólva csak látom őket, mert nem lehet odaférni.
Már elég nagyok, mászkálnak, nyitva a szeműk. Apám szerint agyon kéne ütni őket, na ezt nem veszi be az én gyomrom.
Abban bízom, hogy az anyjuk elviszi őket, és akkor a tető felől ki tudom javítani azt a lyukat, amin bemehetett oda.
Végül is nem maradhatnak örökre egy padláson, mert előbb utóbb felnőnek, a kérdés az, hogy meddig maradnak. Az biztos, hogy sem apám, sem anyám nem tűri meg őket, csak épp enyém a feladat, hogy megoldjam ezt a helyzetet.

Hangya fronton, úgy néz ki (lekopogom) hogy használ a Bio kill nevű készítmény.
  • Dombóvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2011 Június, 25, 12:43:09 pm »
Egyik hajnalban nyitott ablak mellett arra ébredtem, hogy egy cirmos fennakadt a villanypásztoron :hahota:. (Speciális hangjuk van ilyenkor.) Ott, ahol a palánk tetején a szögesdrót is be van kötve az áramkörbe. Küzdött vagy 10 másodpercig, aztán szabadult...
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Lacee

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2011 Július, 11, 16:05:03 pm »

Balage81

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2011 Július, 11, 20:12:20 pm »
Nyest ellen talán nem is olyan rossz megoldás lenne:

http://racing-bazar.hu/szolgaltatas/alkatresz-forgalmazas/motorvedo_haspancel_2_3_mm

Ahogy láttam talán még sem a legjobb, mert a keréknél nem véd, ahol a lengőkar van. Ott meg simán felmászik..

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2011 Július, 15, 19:45:36 pm »
Nyest ellen talán nem is olyan rossz megoldás lenne:

http://racing-bazar.hu/szolgaltatas/alkatresz-forgalmazas/motorvedo_haspancel_2_3_mm

Ahogy láttam talán még sem a legjobb, mert a keréknél nem véd, ahol a lengőkar van. Ott meg simán felmászik..

Ha a nyest be akar menni, akkor be fog. Tetőcserepet is felemelik.
Azt érd el, hogy ne akarjon! Motortéri ultrahangos bizbasz. Nálam rakás nyest meg róka mászkál, de még nem rágtak el semmit.
attis

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2011 Augusztus, 19, 14:59:47 pm »
A minap kaptam egy tippet Vakond és más kártevők ellen.
A szomszédban a kerti tó ellenére sincsenek békák, és vakond sem mutatkozott már két éve.

Elmondásuk szerint a piszoár illatosítót használják, egy vakondtúrást kicsit megbontottak, berakták az illatosítóból kiszedett kapszulát, és borítottak rá vagy 10L vizet. Majd befedték.
Azóta sem béka, sem vakond nem járt arra.
Sőt a mi kertünkben honos földi kutya sem megy át hozzájuk.

Most rajtam a sor, hogy kipróbáljam.  :szemcso:

www.lacettiklub.hu

Nagyforgi

• Vendég
« Válasz #50 Dátum: 2011 Augusztus, 19, 18:24:54 pm »
A szomszédban a kerti tó ellenére sincsenek békák, és vakond sem mutatkozott már két éve.

Elmondásuk szerint a piszoár illatosítót használják, egy vakondtúrást kicsit megbontottak, berakták az illatosítóból kiszedett kapszulát, és borítottak rá vagy 10L vizet. Majd befedték.

Ha beválik mindenképpen tedd közzé

Balu81

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2011 Augusztus, 19, 19:23:55 pm »

Milyen illatú? Van pár illat amit nem szeret a vakond pl. Így állítólag, ha az illatot árasztó növény van ültetve a kertbe.. nem megy oda....

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2011 Augusztus, 19, 19:46:34 pm »

Milyen illatú? Van pár illat amit nem szeret a vakond pl. Így állítólag, ha az illatot árasztó növény van ültetve a kertbe.. nem megy oda....

Állítólag...
Most voltak itt ismerőseink, a vakond az ultrahangos bizbasz mellett 5 cm-re csinált túrást.
Süket vakond ellen nincs orvosság...
attis

Elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2011 Augusztus, 19, 20:17:37 pm »
Nekem még nem volt vakondom 8 éve hogy a jelenlegi helyen lakunk.Amult héten volt az első megjelenésük Három durás volt a kertben Éppen permeteztem gombaölóvel a paradicsomot és a maradék lét ráöntöttem a dúrás tetejére azóta nincsenek.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

ll82

• Vendég
« Válasz #54 Dátum: 2011 Augusztus, 19, 21:52:59 pm »

Állítólag...
Most voltak itt ismerőseink, a vakond az ultrahangos bizbasz mellett 5 cm-re csinált túrást.
Süket vakond ellen nincs orvosság...
Muteréknál az ultrahangos cucc bejött (valószinűleg itt csak VAKondok járnak) asszony nagyapja mondta hogy a bucokra tényleg van valami növény amit ha elültetsz nem jönnek de ha megkínoznátok sem tudnám megmondani mi az!

panblue

• Vendég
« Válasz #55 Dátum: 2012 Június, 03, 13:43:56 pm »
Sziasztok!
Új vagyok a Daewoo klubban,és köszönet az itt hozzászólóknak...
mivel a netet böngészve itt találtam meg a szárnyas hangyák hatékony ellenszerét :)))
Nálam is feljönnek a laminált alól,minden évben 06-07 hóban.
Naiv módon én is leszilóztam még tavaly a feljövő csövek stb környékét,hiába.
Idén megint megjelentek,első lépcsőként a sütőpor visszaszorította,megritkította őket de a végleges megoldás a biokill lett.
Sütőporozás után 2 nappal porszívózás,feltörlés,majd biokill a szegőléc és laminált tövébe.
Hangyák előfordulási száma 0,00000 !
THX A LOT!
panblue

:ima:
« Utoljára szerkesztve: 2012 Június, 03, 13:45:28 pm írta panblue »

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2012 Június, 03, 13:47:18 pm »
Sziasztok!
Új vagyok a Daewoo klubban,és köszönet az itt hozzászólóknak...
mivel a netet böngészve itt találtam meg a szárnyas hangyák hatékony ellenszerét :)))
Nálam is feljönnek a laminált alól,minden évben 06-07 hóban.
Naiv módon én is leszilóztam még tavaly a feljövő csövek stb környékét,hiába.
Idén megint megjelentek,első lépcsőként a sütőpor visszaszorította,megritkította őket de a végleges megoldás a biokill lett.
Sütőporozás után 2 nappal porszívózás,feltörlés,majd biokill a szegőléc és laminált tövébe.
Hangyák előfordulási száma 0,00000 !
THX A LOT!
panblue

:ima:
Üdv itt a fórumon!
Vannak itt hasznos tanácsok, szinte minden témában.
Légy aktív tagunk.  :oke:

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2012 Június, 18, 11:05:31 am »
Tavaly a szomszédban találkoztak egy méretes patkánnyal.
Mivel van ott két vizsla, és a mienk sem rest megfogni az "idegeneket" , többet nem láttuk a jövevényt.
Szemben van egy elhanyagolt pince, gondoltuk onnan jött, de mint kiderült ott nem járt patkány.

Múltkor viszont szóltak a szomszédék, hogy a terasz alatti vízelvezető csőbe láttak beszaladni egy macska méretű egyedet.
Nah, hát ennek a fele sem tréfa.
Időközben pár védelmi megoldást eszközölve, a patkány megijedt, és nem a bevonulási útvonalon, hanem a műanyag csövet kifúrva próbált a terasz alatt szabadulni. De nem jött össze, ugyanis megtalálta a vízfogót, de sem felm, sem le nem tudott onnan menni, a rács és a beton miatt. Visszafele meg már nem talált utat. Egy kis 20%-os ecet viszont elvette a kedvét a furkálástól, így nagy valósíznűséggel kimúlt.

Viszont terjed a hír, hogy két házzal arrébb lévő üres házból fura szagok jönnek.
Mint kiderült, egy ott dolgozó köműves brigád rosszul lett a szagtól, és kicsit kutakodtak a több éve üresen álló ház környékén.
Amikor meghalt az öreg néni, mindent úgy hagytak a rokonok. Szó szerint. minden termény, stb úgy van ott, ahogyan a néni utoljára hagyta.
A patkányog meg megszállták az egész házat, és csak nőnek, szaporodnak.
Ez viszont nem kis veszély, mert több száz méteres körben garázdálkodnak.
A héten jelezzük a jegyző felé a problémát.
Viszont érdekelne pár védelmi okosság.
Méreg kizárva a gyerekek, állatok miatt. A környéken van pár vadász eb, ami biztosan megfogná, vagy megenné a legyengült állatot.
Házi praktikák érdekelnének elsősorban.

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető apoofis

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
    • Facebook profiloldalam
« Válasz #58 Dátum: 2012 Június, 18, 11:30:41 am »
Tavaly a szomszédban találkoztak egy méretes patkánnyal.
Mivel van ott két vizsla, és a mienk sem rest megfogni az "idegeneket" , többet nem láttuk a jövevényt.
Szemben van egy elhanyagolt pince, gondoltuk onnan jött, de mint kiderült ott nem járt patkány.

Múltkor viszont szóltak a szomszédék, hogy a terasz alatti vízelvezető csőbe láttak beszaladni egy macska méretű egyedet.
Nah, hát ennek a fele sem tréfa.
Időközben pár védelmi megoldást eszközölve, a patkány megijedt, és nem a bevonulási útvonalon, hanem a műanyag csövet kifúrva próbált a terasz alatt szabadulni. De nem jött össze, ugyanis megtalálta a vízfogót, de sem felm, sem le nem tudott onnan menni, a rács és a beton miatt. Visszafele meg már nem talált utat. Egy kis 20%-os ecet viszont elvette a kedvét a furkálástól, így nagy valósíznűséggel kimúlt.

Viszont terjed a hír, hogy két házzal arrébb lévő üres házból fura szagok jönnek.
Mint kiderült, egy ott dolgozó köműves brigád rosszul lett a szagtól, és kicsit kutakodtak a több éve üresen álló ház környékén.
Amikor meghalt az öreg néni, mindent úgy hagytak a rokonok. Szó szerint. minden termény, stb úgy van ott, ahogyan a néni utoljára hagyta.
A patkányog meg megszállták az egész házat, és csak nőnek, szaporodnak.
Ez viszont nem kis veszély, mert több száz méteres körben garázdálkodnak.
A héten jelezzük a jegyző felé a problémát.
Viszont érdekelne pár védelmi okosság.
Méreg kizárva a gyerekek, állatok miatt. A környéken van pár vadász eb, ami biztosan megfogná, vagy megenné a legyengült állatot.
Házi praktikák érdekelnének elsősorban.
GYENGE GYOMRÚAK ÉS ÁLLATVÉDŐK NE OLVASSÁK EL! Lehet, hogy inkább a +18-ba kellene írnom :fejvakaras:

Legjobb tudomásom szerint a patkányok ellen két nagyon jó megoldás van! Személy szerint egyiket sem használtam még, de kis falunkban (városunkban) ezeket a praktitkákat hallottam az öregektől (60-80 éves bácsik, nem ilyen brutális hajlamokkal megáldott 30-40-esek) patkányinvázió ellen. Márpedig én olyan ember vagyok, hogy adok a tapasztalt idős szavára.

Az egyik, hogy mozsárban összertörünk üveget, és belekeverjük ételbe! Többet nem fog a kis mocsok mifelénk vacsorázni! De az is biztos, hogy amelyk abból eszik, annak az volt az utolsó vacsora. De mint írtad, háziállatok miatt ez nem a legjobb megoldás.

Másik lehetőség -ez a borzalmasabb megoldás-, hogy el kell fogni pár patkányt élve, majd a szemüket kiszúrva, visszaengedni a társaik közé. Ezzel az egyik baj, hogy nem túl humánus megoldás, a másik, hogy a patkány éktelen vísítással fog rohangálni, viszont pont ez a visítás futamítja meg a társait. Ugyanis a patkány nem megy oda, ahol baj érheti!
  • Chevrolet Nubira SW 1.6 /2006/
  • Debrecen, Balkány, Biri, Nagykálló, Nyíregyháza, Hajdúszoboszló

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #59 Dátum: 2012 Június, 18, 12:17:16 pm »
Hát igen.
Az első verzió nem nyerő, a másodikat meg nem vagyok hajlandó megtenni.  :ferdejel:
Egy haszonállatot még levágok, de azt arra tartom, nevelem, gondozom.
22-es csapdája.
De köszi.  :oke:

www.lacettiklub.hu