Szerző Téma: Ezermester  (Megtekintve 169062 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Ezermester
« Válasz #560 Dátum: 2020 Június, 25, 13:51:19 pm »
Én fázok mostanság.

Vettem 400×10×5 cm-es pallókat, fűrészeltem, gyalultam, csiszoltam, festettem.

Még vmikor a '90-es évek elején vettem a vasdarabjait. Két pad egy asztal, úgyhogy még elleszek egy darabig.

(De egészen jól elszórakoztat ez az egész. Lehet tetováltatok azonosító jelzéseket az ujjaimra – adott esetben gyorsan megtalálják a helyüket – veszek pár jobb szerszámot, azt nekiállok mindenféléket csinálni fából.)

Szép lett! Mivel pácoltad/festetted?
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #561 Dátum: 2020 Június, 25, 13:57:20 pm »
Először vmi vizesbázisú gomba, rovar, impregnáló akármi védővel.
Aztán Világos tölgy(57) vastaglazúr. Sadolin. Ez nem vizesbázisú, az nem volt éppen. Azt akartam pedig, nem vagyok oda azért a benzines higítószagért!

Én fázok mostanság.

Még vmikor a '90-es évek elején vettem a vasdarabjait. Két pad egy asztal, úgyhogy még elleszek egy darabig.

(De egészen jól elszórakoztat ez az egész. Lehet tetováltatok azonosító jelzéseket az ujjaimra – adott esetben gyorsan megtalálják a helyüket – veszek pár jobb szerszámot, azt nekiállok mindenféléket csinálni fából.)

• Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #562 Dátum: 2020 Június, 25, 20:13:30 pm »
Én sem, de tény, hogy a 20-30 évvel ezelőtti Xyladekort egyszer keleltt felkenni. A mostanit pár évente újból.

Valamint a mesterséges színezéket a kajába teszik a természetes méhviaszt meg a fa/bútorápoló szerbe,

Először vmi vizesbázisú gomba, rovar, impregnáló akármi védővel.
Aztán Világos tölgy(57) vastaglazúr. Sadolin. Ez nem vizesbázisú, az nem volt éppen. Azt akartam pedig, nem vagyok oda azért a benzines higítószagért!

Én fázok mostanság.

attis

Elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #563 Dátum: 2020 Június, 26, 14:44:46 pm »
Én fázok mostanság.

Szerintem is jo lett, grat!

Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #564 Dátum: 2020 Június, 27, 10:37:21 am »
Én meg megtudtam, hogy festeni akarok a 7végén.
Tegnap du végeztem is a kitűzött 3 helyiségből 2-vel. Este fél 10-re. Plafont ezúttal nem kellett, az sokat gyorsít.
A recept: Én egy 2 literes műanyag flaskát vettem, bele rozé és szóda.  Időnként elkiáltottam magam a létra tetejéről, hogy kéne folyadékutánpótlás. Működött.
 :oke:
Ma bútorszerelés és áthelyezés, valamint falmaszírozás várható.
attis

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #565 Dátum: 2020 Június, 27, 13:01:42 pm »
Nekem is vannak terveim, de nem jutok el oda soha.
Valszeg, mert nincs kedvem hozzá.  :szetvert: :szetvert: :szetvert: :szetvert: :szetvert:

Tegnap du végeztem is a kitűzött 3 helyiségből 2-vel. Este fél 10-re. Plafont ezúttal nem kellett, az sokat gyorsít.
A recept: Én egy 2 literes műanyag flaskát vettem, bele rozé és szóda.  Időnként elkiáltottam magam a létra tetejéről, hogy kéne folyadékutánpótlás. Működött.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #566 Dátum: 2020 Június, 27, 14:10:48 pm »
Valszeg, mert nincs kedvem hozzá.  :szetvert: :szetvert: :szetvert: :szetvert: :szetvert:

Nem nálam van a  döntés festés ügyben :)
Ja, Ossian új lemez  (Csak a jót) teljesen alkalmas festéshez!
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #567 Dátum: 2020 Június, 28, 19:42:23 pm »
Ma visszaálltam a sörre. Majdnem kész.
Természetesen színesből kellett fehéret varázsolni, véletlenül sem fordítva...

quote author=sznuni link=topic=1543.msg262084#msg262084 date=1593255702]

[/quote]
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #568 Dátum: 2020 Június, 30, 11:23:20 am »
Pórul jártam.
Kinyitottam két bödön festéket, az egyiket réginek ítéltem, s vissza is csuktam.
A másikat keverőszárral felkevertem, semmi baja. Elekzdtem felhordani, semmi baja.
Majd elkezdett száradni és büdös lett.
A vödörben mág mindig semmi szaga, a falon savanykás, ecetes.
Gyorsan leálltam vele, de az egyik falat már sajnos ezzel festettem le. A meleg miatt gyorsan száradt, így rögtön 2 rétegben.
Átkentem másik frissen vett festékkel, ez sem segített.
A szakértők szerint a romlott festék záptojás szagú. Ez nem, hanem mint a levegőn szilárduló sziló, akril, olyan ecetes.

Gondoltam, hogy átfújom hypós vízzel, de féltem hogy idővel - vagy azonanl - ságra lesz.

A polifarbe-nak van illatosított festéke, gyorsan vettem egy literrel. Átkenve 1 rétegben elvette a szagot.
Poli-Farbe Inntaller Palladium, vagy mi a túró a neve.
Hátha másnak is segít...

Amúgy nem szeretem, túlmarketingelt ritka szar fedőgépességű festék szerintem. Nálam héra az igazi. Fehérből is, színkevertből is.
Viszont jó hogy van. Állítólag dohányosok utáni tisztasági festésre találták ki.

Ma visszaálltam a sörre. Majdnem kész.
Természetesen színesből kellett fehéret varázsolni, véletlenül sem fordítva...

quote author=sznuni link=topic=1543.msg262084#msg262084 date=1593255702]

[/quote]
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #569 Dátum: 2020 Június, 30, 14:20:50 pm »
Én is a Héra festéket használom, nagyon jól lehet vele dolgozni, és jól is fed.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
matracszállítás
« Válasz #570 Dátum: 2020 Július, 10, 15:07:51 pm »
Ágymatrac, az nem egy jól rögzíthető dolog, nyeklik nayklik.
Fogtam egy tekercs fóliát, betekertem vele, ne legyen tele döglött bogárral.
Jobb híján a két kereszttartóra felraktam hosszában két bramac lécet, két spaniferrel lágyan meghúztam az egészet, majd a matrac elejét és a végét plusszban odafogattam még egy-egy hevederrel  a lécekhez. Ha csak 30-40 cm nyúli is ki lefogatlanul, már fel tudja hajtani a 70-80 km/h szél.
Zenélt, csattogott. Beálltam egy Cargobull seggébe a pályán, szépen lehetett haladni 90 körül.
Ahogy lehajtottam, vissza max 70-es tempóra.

Ja, százon 3,2 litert evett így a verda :)

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:matracszállítás
« Válasz #571 Dátum: Tegnap - 15:12:27 »
Mosógép vízbetáp, télire víztelenítve. Rakom össze, tömítés sehol. Nabakker, próbáltam szigszalaggal megoldani a hollander alatt, de nem jó, csöpög. Mindnetől távol. Pedig felírtam magamnak, hozzak másik csövet, de persze nem hoztam.
Körbenéztem mi a lófüttyöt tudok csinálni, mondom a  megoldást: Lidl sonka csomagolóanyag(!). Csőcsatira rá, körbevágva, közepén kilyukasztva. Tömít mint a nyavalya! :oke: :sunyi:
Roppant büszke vagyok a leleményre! MacGuyver...
attis

Elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
Re:matracszállítás
« Válasz #572 Dátum: Ma - 08:41:14 »
Mosógép vízbetáp, télire víztelenítve. Rakom össze, tömítés sehol. Nabakker, próbáltam szigszalaggal megoldani a hollander alatt, de nem jó, csöpög. Mindnetől távol. Pedig felírtam magamnak, hozzak másik csövet, de persze nem hoztam.
Körbenéztem mi a lófüttyöt tudok csinálni, mondom a  megoldást: Lidl sonka csomagolóanyag(!). Csőcsatira rá, körbevágva, közepén kilyukasztva. Tömít mint a nyavalya! :oke: :sunyi:
Roppant büszke vagyok a leleményre! MacGuyver...

Tegnap kanapeagyat szallitottam, a csomagtartoban... :)  Neztek a Jyskben, na. :) A merete 190x120 es egyben van. Na, ez is vicces, mert rendeltem tobb dolgot a nyaraloba, es azt kiszallittattam, mert tizenparezer HUF volt. De ez a kanapeagy nem volt Keszthelyen, igy Egerszegrol huszonparezer HUF lett volna a szallitas dija, a kanape meg nyolcvanparezer volt. Aztan megneztuk az autokat, az enyembe fert be leginkabb, de neccesnek mertem, mert a csomater szelessege kb. pont a meret, viszont bent szelesedik. A masik autonknal meg pont forditva volt, az a kerekjaratnal szukult rendesen, igy ott csak elforditva lehetett volna betenni, de akkor meg ugye az elen fekszik, kerdes, hogy hogyan csukodik az ajto az atlo miatt.
Vegulis mentem az uzletbe, mondtak, hogy szerintuk nincs esely bepakolni. Mondom szerintem necces, de van eselye, nezzuk meg. Az elado segitett bepakolni, de csak nezett, hogy befer :) Na azert eleg passzos volt :)
Fogyasztast nem neztem, mert tobbszor tulleptem a megengedett sebesseget.  :pirul: Ja, ez egy masik topik lenne, de azt tapasztalom, hogy mintha itthon csak ajanlott sebessegi korlatozasok lennenek es mindenki 20-30-40-el vagy tobbel lazan tobbel hajt mindenhol. Es ez a viselkedes atragad ram is, kulonosen, ha tolnanak le az utrol. Pl. tegnap is foutvonal 95 tempomat szerint fouton, zarovonalon atlepve siman eloztek. De jocskan fel tudok idezni hasonlo eseteket az emlekezetemben, amik ehhez hasonloak. Csak en erzem azt, hogy az elmult idoszakban agresszivebbek lettek az utakon, vagy csak rossz helyen kozlekedtem es jobb a moral? :)
Epica 2.0 D