Szerző Téma: Ezermester  (Megtekintve 164149 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
Re:Ezermester
« Válasz #540 Dátum: 2020 Január, 09, 07:56:16 am »
mikor egeret hallottam elmentem egy mezgazd boltba, jó fej a faszi aki ott van, mondtam valami hatásosat adjon.. kérdezte, hogy művelt az egér? hát mondom biztos.. azt mondja akkor adok egy könyvet.. azt olvassa ki  :gondolkodik: egy szétnyithatós raganyós papírt adott, és valóban hatásos volt :D kb 1 óra alatt befogta a dögöt :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #541 Dátum: 2020 Január, 09, 08:21:38 am »
mikor egeret hallottam elmentem egy mezgazd boltba, jó fej a faszi aki ott van, mondtam valami hatásosat adjon.. kérdezte, hogy művelt az egér? hát mondom biztos.. azt mondja akkor adok egy könyvet.. azt olvassa ki  :gondolkodik: egy szétnyithatós raganyós papírt adott, és valóban hatásos volt :D kb 1 óra alatt befogta a dögöt :oke:
http://centrumzoo.hu/img/7097/centumzoo_121853/centumzoo_121853.jpg?time=1575622775

Na, ilyenből van tubusos is, ott a kartont te adod a rendszerhez - kensz rá egy nagy kört, közepén sajttal :)
« Utoljára szerkesztve: 2020 Január, 09, 08:33:56 am írta Szassza »
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #542 Dátum: 2020 Április, 11, 07:11:55 am »
Gondolom másnál is előjön: nyikorog a kenyérgép üstjében a keverőkanál. Lehet azt valamivel kenni? Valami hőálló olaj? Nyilván kívülről, nem a kalácsba önteném....
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #543 Dátum: 2020 Április, 11, 14:33:48 pm »
Ezt így nem értem. Nekem csak egy “tengelyvég” lóg be, azon egy lapát. Az nem tud nyikorogni. Kívül aztán lehetnek nyikorgó dolgok. Nehezebb hozzáférni általában, ezek a piszkok direkte nem szétszedhetőre igyekeznek csinálni.
Szóval én nem tudom.

Gondolom másnál is előjön: nyikorog a kenyérgép üstjében a keverőkanál. Lehet azt valamivel kenni? Valami hőálló olaj? Nyilván kívülről, nem a kalácsba önteném....
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #544 Dátum: 2020 Április, 23, 19:32:27 pm »
Tegnap megnéztük a TomHankes lezuhanós szgetenélős filmet (CastAway).
Ma beraktam az első tavaly öntött kerítésoszlopot. A gyártás helyétől pont 38 méterre eljuttatva. A luk a telek sarkán, meglévő oszlopok között, orgonabokrok rengetegébe került. 2 napja gyomlálom a karvastagságú orgonát, hogy egyáltalán eljussak a sarokig. Szóval minden lehetett csak ásni, vagy talajfúrózni nem.

Hogy miért kezdtem a TomHankses filmmel? Hát gyakorlatilag egy konzervdobozzal ástam ki a 70 cm-es gödröt, meg egy kerti kézi kisásóval és metszőollóval (gyökerek ellen). Túlélős élmény  :kacsint:
Most számoltam ki, az oszlop 94 kg.
Elvittem molnárkocsival ameddig lehetett, utána araszolós technikával felváltva rakosgattam előre a két végét. A végén kivágott orgonákon gurítottam be a helyére, mint egyiptomiak a kőtömböt. Fasza kis torna volt.

attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #545 Dátum: 2020 Április, 24, 07:12:37 am »
Mostanában rosszalkodik a derekam, erre te itt arról mesélsz, hogy száz kilós izéket huzigálsz jobbra-balra az udvaron.  :yoyo: Csak elolvastam, már fáj is a hátam.  :szetvert:
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #546 Dátum: 2020 Április, 24, 15:20:17 pm »
Mostanában rosszalkodik a derekam, erre te itt arról mesélsz, hogy száz kilós izéket huzigálsz jobbra-balra az udvaron.  :yoyo: Csak elolvastam, már fáj is a hátam.  :szetvert:

Nem volt 100 kg, és egykarú emelővel szépen csökkentettem a terhelést. A legbüszkébb az egyiptomi görgősoromra vagyok, mármint az ötletre.  :oke:
Ránézésre nem nagy, oszt mikor megfogtam, húúúha nehéz.
Szomszédom sírköves, nagyjából velem egymáretű, csak nem pocakos, ülőmunkát végző it-s. Ő például naponta pakol ilyeneket tucatszám, meg nehezebbeket. Napi 8-12 órában.
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #547 Dátum: 2020 Április, 26, 17:09:46 pm »

Nem volt 100 kg, és egykarú emelővel szépen csökkentettem a terhelést. A legbüszkébb az egyiptomi görgősoromra vagyok, mármint az ötletre.  :oke:
Szomszédom sírköves, nagyjából velem egymáretű, csak nem pocakos, ülőmunkát végző it-s. Ő például naponta pakol ilyeneket tucatszám, meg nehezebbeket. Napi 8-12 órában.

208 cm, 15x15-ös H oszlop, 4,5x3 cm trapéz núttal a két oldalán, azt le kell vonni. Nagyjából mégis 100 kg. Ma mozgattam még két ilyen oszlopot , egy 100 kg-os kerítéselemet és még 12 db 66 kg-osat.  mellette ástam még gödröt is az oszlopnak. És grilleztem húst is közben, meg ebédeltem is.
Utána hanyatt vetettm magm a fűben és próbáltal a hátamat ismét egyensbe hozni  :sunyi:
Egyébként 320-330 cm-es oszlop kellene, de azt nem bírnám el. Ezért lett ekkora. Betonvasak kilógnak egyik végükön, majd ha a helyükön lesznek visszaillesztem a zsalut és folytatom őket felfelé.

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #548 Dátum: 2020 Április, 27, 19:08:55 pm »

208 cm, 15x15-ös H oszlop, 4,5x3 cm trapéz núttal a két oldalán, azt le kell vonni. Nagyjából mégis 100 kg. Ma mozgattam még két ilyen oszlopot , egy 100 kg-os kerítéselemet és még 12 db 66 kg-osat.  mellette ástam még gödröt is az oszlopnak. És grilleztem húst is közben, meg ebédeltem is.
Utána hanyatt vetettm magm a fűben és próbáltal a hátamat ismét egyensbe hozni  :sunyi:
Egyébként 320-330 cm-es oszlop kellene, de azt nem bírnám el. Ezért lett ekkora. Betonvasak kilógnak egyik végükön, majd ha a helyükön lesznek visszaillesztem a zsalut és folytatom őket felfelé.

Megint egyel több oszlopnak lett erekciója, a sóder, cement meg fogyott.
A sípcsont funkciójára is rájöttem: Arra való, hogy öledben betontömbbel totyogva is megtaláld a talicskát vele  :36_1_10:

Ééééés, a kivitelező (én) egy sört sem ivott közben! Fröccsöztem...
« Utoljára szerkesztve: 2020 Április, 27, 20:12:33 pm írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #549 Dátum: 2020 Április, 28, 22:54:53 pm »

Megint egyel több oszlopnak lett erekciója, a sóder, cement meg fogyott.
A sípcsont funkciójára is rájöttem: Arra való, hogy öledben betontömbbel totyogva is megtaláld a talicskát vele  :36_1_10:

Ééééés, a kivitelező (én) egy sört sem ivott közben! Fröccsöztem...

Lehet, ennek a következmánye: egyik kajla lett. A kerítéselemek egyre lazábbak lesznek benne, a felső ki is fog esni a nútból. Baszki, ezt elb--tam...
Asszem szögvasat fogor rá szerkeszten, majd az megtartja....

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #550 Dátum: 2020 Május, 09, 13:48:39 pm »
Ma ajtót építettem. A keret kész, a rácsozat elkészítéséhez szabtam léceket. Nagyon sok kedvem nem volt hozzá, fröccsel motiváltam magam. A munka dandárjában megjelent a szomszéd, hogy segítenem kéne. Mondom, oké, mi a feladat? Aszondja', itt ez a pálinkáspohár és egyedül nem bírja el  :sunyi:
Még egy tüske, még egy fröccs, még egy... Nagyon hamar befejeztem a körfűrész használatát, amíg vannak még ujjaim. Festegettem az addig elékészült elemeket.
Tehát az ajtó nem készült el, a hangulat viszont remek  :oke:
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #551 Dátum: 2020 Május, 23, 20:23:16 pm »
Kerítést csinálok. Az alap kiásása közben a még egyel korábbi betontuskóiba is beleütköztem. Látni nem lehetett, már föld is belepte őket.
Félig körbeástam, de nem moccant. Átjött a szomszédból samu. Leromboltam vele. Az ütlegtől ki is lazult, ki tudtam húzni.
Samu nagyon ki tudja venni a lendületet az emberből. Hosszúnyelű 10 kilós.

attis