Szerző Téma: Ezermester  (Megtekintve 163969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Beton
« Válasz #520 Dátum: 2019 Augusztus, 29, 05:46:48 am »
Ma megint alkottam két lukat kézi talajfúróval. Kb sziklává száradt földben. Beigazolódott, hogy ez a dagadtak játéka. Fiam a negyvenvalahány kilójával csak pörgött rajta, nem haladt a szerszám lefele  :sunyi:
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
Re:Ezermester
« Válasz #521 Dátum: 2019 Augusztus, 29, 09:58:23 am »
nálunk is ez lesz ma, bár nálunk nicns gond a súllyal, még vigyázni is kell, nehogy mélyre szaladjon a fúró  :sunyi: :szetvert: mi az ilyen 40kilós gyerekeket rá szoktuk ültetni a fúróra és velük együtt tekerjük  :yoyo:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #522 Dátum: 2019 Szeptember, 10, 19:39:04 pm »
Elkezdett langyos vizet adni a kazán. Hallgatom, olyan, mintha erőlködne. Nem ment 52-53 fok fölé a vízhőmérséklet.
Hirtelen 5lettől vezérelve kimentem megnézni (régi faláttöréses kivezetés, kondenzációs kazán). Szép nagy darázsfészek van a szívó részben.
Megvárom a reggelt és a hidegben kapnak egy kis rovarirtó sprayt, utána majd ki merem piszkálni őket.

attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #523 Dátum: 2019 Szeptember, 10, 21:21:24 pm »
Kis benzint nekik, aztán begyújt majd a kazán kipufog!  :rohog: :fetreng:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #524 Dátum: 2019 Szeptember, 10, 22:19:39 pm »
Elkezdett langyos vizet adni a kazán. Hallgatom, olyan, mintha erőlködne. Nem ment 52-53 fok fölé a vízhőmérséklet.
Hirtelen 5lettől vezérelve kimentem megnézni (régi faláttöréses kivezetés, kondenzációs kazán). Szép nagy darázsfészek van a szívó részben.
Megvárom a reggelt és a hidegben kapnak egy kis rovarirtó sprayt, utána majd ki merem piszkálni őket.

ne kockáztass! :)

https://www.youtube.com/watch?v=Z3_eEO0Cvwg
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #525 Dátum: 2019 Szeptember, 12, 10:52:24 am »
Ja, a darazsakat megúszom, a leolvadt dryvit meg egymilla lesz, a kazán további fél  :wow:
ui: lehet, Braziliában is ezt használták, oszt' ég a 'zerdő

« Utoljára szerkesztve: 2019 Szeptember, 13, 07:36:49 am írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #526 Dátum: 2019 Szeptember, 14, 07:30:28 am »
Hajnal + rovarirtó + bot. Művelet kész.
Raid, légy és repülő rovar írtó.
Lakott velük együtt egy légy is a csőben. Na, ő túlélte, legalábbis kirepült.
Mondom: légy és repülő rovar írtó készítmény. Nem darázs, légy. Aztán mégis egyik pusztult, másik repült. Így bízzon az ember a gyártóban... :sunyi:

Kazán addig lekapcs, a hajtógáztől nehogy nekem durr legyen a szívócsőben (kazán hidegindító  :szetvert:)

Ja, a darazsakat megúszom, a leolvadt dryvit meg egymilla lesz, a kazán további fél  :wow:
ui: lehet, Braziliában is ezt használták, oszt' ég a 'zerdő

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
vacak áru
« Válasz #527 Dátum: 2019 Október, 05, 09:09:04 am »
Rendeltem egy GEKO márkájú 2 tonnás kézi csörlőt. Egy nagy szar.
Az összeszerelési minősége mínuszos, esnek ki belőle  a csavarok. 4 órát küzdöttem vele, 0,5-0,8 tonnát kellett vele elhúznom 15 méterre. Ez idő alatt 3x kelelt javítani.
Közben végig fostam, hogy elpattan valami és megüt.
A végére a bekötési pontnál teljesen ellaposodott a drótkötél és szálakra vált a pászma.
Szerintem max 500 kilóra lehet alkalmas és össze kellett volna rakni használatba vétel előtt.
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
Re:vacak áru
« Válasz #528 Dátum: 2019 Október, 05, 17:05:20 pm »
Nekem ennél egyszerűbb feladat jutott mára, a kutyaházat (illetve macskaházat, mert kutya már nincs, így csak az emeleti része lakott a macska által) kellett javítgatnom, mert az alján szétrohadt némi deszka. Ám most megint régi fényében tündököl. :) (Mondjuk ez nem igaz, de az alja most normális, végül is kicseréltem az egészet.)

Az összeszerelési minősége mínuszos, esnek ki belőle  a csavarok. 4 órát küzdöttem vele, 0,5-0,8 tonnát kellett vele elhúznom 15 méterre. Ez idő alatt 3x kelelt javítani.
A végére a bekötési pontnál teljesen ellaposodott a drótkötél és szálakra vált a pászma.
Szerintem max 500 kilóra lehet alkalmas és össze kellett volna rakni használatba vétel előtt.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:vacak áru
« Válasz #529 Dátum: 2019 Október, 06, 12:37:20 pm »
Macska mit szólt?

Nekem madáretetőt kéne csinálnom, a régi szétment.

Nekem ennél egyszerűbb feladat jutott mára, a kutyaházat (illetve macskaházat, mert kutya már nincs, így csak az emeleti része lakott a macska által) kellett javítgatnom, mert az alján szétrohadt némi deszka. Ám most megint régi fényében tündököl. :) (Mondjuk ez nem igaz, de az alja most normális, végül is kicseréltem az egészet.)

attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #530 Dátum: 2019 Október, 11, 13:17:49 pm »
Macska semmit, az emeleti, ő birodalmát nem érintette.
A fűtését kell majd visszaszerelnem, mert azt mondja fázik hajnalonta már! :)
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #531 Dátum: 2019 December, 22, 17:17:18 pm »
Madáretetőt összeeszkábáltuk. Szép sárga lett, az otthon található készletből ez tűnt elfogadhatónak.
Fenyőt ma befaragtam a talpba. Igen, még csak 22-e van, de feleségem szerint nem tartom korainak. Tehát nem tartom korainak  :sunyi:
Idén újítottam, koronafúróval estem neki, ezzel érve el a kívánt átmérőt. Szerintem mammmmmmutfenyőt vettünk, legalábbis a töve akkora, mint egy mamut lába. A finommunkát dekopír fűrésszel terveztem, de nem vitte a nedves, gyantás fát. Fejsze lett belőle, ne egyénieskedjünk, ha valami generációkon keresztül bevált, akkor inkább azt, ugye.
Vízzel feltöltős talpja van neki, szép zöld, ami ezer éve hűségesen szolgált. Azonban mostanra kilukadt, amit feltöltés közben észleltem, mintegy 5 liter vizet szétpacsálva a nappaliban. Karácsonyi hangulatban tanúnak hívtam a szenteket. Szerintem mindet felsoroltam. Szent Li-re külön emlékszem, hogy rogyasztaná rá az eget a kínai iparra...
Rögzítéstechnikai csodaként szép ezüst szalagok és a teraszajtózsanér-szekrény-fa  háromszög szolgál biztos támaszként.  :oke:
A műveletet pálinkával kell zárni, és el kell zárkózni a karácsonyfához kapcsolódó egyéb műveletek aznapi folytatásától.  :ferdejel:
« Utoljára szerkesztve: 2019 December, 22, 18:54:21 pm írta attis »
attis

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #532 Dátum: 2019 December, 22, 21:19:37 pm »
Madáretetőt összeeszkábáltuk. Szép sárga lett, az otthon található készletből ez tűnt elfogadhatónak.
Fenyőt ma befaragtam a talpba. Igen, még csak 22-e van, de feleségem szerint nem tartom korainak. Tehát nem tartom korainak  :sunyi:
Idén újítottam, koronafúróval estem neki, ezzel érve el a kívánt átmérőt. Szerintem mammmmmmutfenyőt vettünk, legalábbis a töve akkora, mint egy mamut lába. A finommunkát dekopír fűrésszel terveztem, de nem vitte a nedves, gyantás fát. Fejsze lett belőle, ne egyénieskedjünk, ha valami generációkon keresztül bevált, akkor inkább azt, ugye.
Vízzel feltöltős talpja van neki, szép zöld, ami ezer éve hűségesen szolgált. Azonban mostanra kilukadt, amit feltöltés közben észleltem, mintegy 5 liter vizet szétpacsálva a nappaliban. Karácsonyi hangulatban tanúnak hívtam a szenteket. Szerintem mindet felsoroltam. Szent Li-re külön emlékszem, hogy rogyasztaná rá az eget a kínai iparra...
Rögzítéstechnikai csodaként szép ezüst szalagok és a teraszajtózsanér-szekrény-fa  háromszög szolgál biztos támaszként.  :oke:
A műveletet pálinkával kell zárni, és el kell zárkózni a karácsonyfához kapcsolódó egyéb műveletek aznapi folytatásától.  :ferdejel:

Ne aprózd el, biztos van némi cement meg sóder. Őntsd ki a talpfát :D
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #533 Dátum: 2019 December, 23, 08:20:29 am »

Ne aprózd el, biztos van némi cement meg sóder. Őntsd ki a talpfát :D

És tényleg!
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
karácsonyi program
« Válasz #534 Dátum: 2019 December, 27, 11:48:10 am »
Karácsony másnapján felkel az ember, megfőzi a kávéját és leül vele a kanapéra, család még békésen alszik. Egyszercsak neszezést hallok, jólvan, megint egy télire bemenekült poloska - gondolom.
Felpillantok, hát a klímából vigyorog rám egy egér.
NEBASSSSSZ!!!
Pontosabban a klíma és a plafon felől érkező csatorna könyökéből. Kirágra a padlásról a kis rohadék a szigetelést.
Indul a nappali átrendezés, lehetőleg csendesen. Naná, hogy ott áll előtte a karácsonyfa teljes díszben, munkabiztonsági dekorszalaggal kikötve a teraszajtóhoz és a bútorhoz.
Beállítottam max hűtésre, fázzon a kis rohadék és meneküljön vissza a padlásra a "melegbe".
Felhívtam a klímást, hátha dolgoznak. De nem. Megnyugtatott, hogy az egér áramütés következtében nagyon rövid idő alatt el fog halálozni. Remek, mondom, akkor még oszladozni is fog benne. Azért rendes volt, telefonos itinert kaptam, hogy kell szétszedni a beltéri egységet. Szédszedtem.
Egér sehol. Ha már szét van szedve, akkor ki is tisztítottam a szűrőket. Meg mindent. Végigmatattam csavarhúzóval az összes rést és lukat, befújtam rovarirtóval. Egyrészt hátha van bent hangyapókbogárpoloska, másrészt hátha az egér utálja a rovarirtót is. Átballagtam a  szomszédba és kaptam ragasztós egérfogót, tubusban.
Kibéleltem a csatornát kartonból hajlítgatott tálcával, amit bekentem az említett ragasztós egérfogóval.
A régi mondás szerint a baj és az egér nem jár egyedül, így kiküldtem a gyermeket diót törni, és allattomos módon a padláson is elhelyeztem pár ragasztós egércsapdát. Szerintem ugyanis többen vannak.
Végül kifújtam a járatot purhabbal.
2,5-3 óra vidám elfoglaltság volt. Közbena villanyok felkapcsolva, egér a fénybe nem megy önként. Család többi tagját őrségbe állítottam, ha netán leóvakodnának/ugrálnának közben. Mittudomén milyen desszantos egerek ezek...

Hát netudjátok meg, egér a klímából  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2019 December, 27, 11:58:35 am írta attis »
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #535 Dátum: 2019 December, 27, 21:25:48 pm »
Később jött a hideg, később költöztek beljebb a melegebb helyekre. Ha nincs kaja nem marad sokáig, de addig is megrág ezt-azt. Nálam a garázsban legalábbis ez a tapasztalat.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #536 Dátum: 2019 December, 28, 07:45:46 am »
Később jött a hideg, később költöztek beljebb a melegebb helyekre. Ha nincs kaja nem marad sokáig, de addig is megrág ezt-azt. Nálam a garázsban legalábbis ez a tapasztalat.

Kikerülhetetlen. Volt, hogy nyitottam a garázskaput éa a lábam mellett slisszolt be. Macskát nem akarok továbbra sem.
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #537 Dátum: 2019 December, 30, 14:13:47 pm »
Viszont a fekete dolgot nem rágja meg. A riasztós emberem mikor a padláson vezette a kábelt, fekete szigszalaggal vonta be mert ez a tapasztalata.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #538 Dátum: 2019 December, 30, 17:20:30 pm »
Viszont a fekete dolgot nem rágja meg. A riasztós emberem mikor a padláson vezette a kábelt, fekete szigszalaggal vonta be mert ez a tapasztalata.

Ezt kipróbálom!
attis

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #539 Dátum: 2020 Január, 09, 00:57:58 am »
Én is a garázs pakolás közben hallottam rágást.
De azt hittem csak képzelődöm. Aztán 2nappal utána éjjel 4kor már fent hallottam a rágást. Ragacs, papír, wasabis mogyoró és 20perc sötét+csend kellett.
Kis genya
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP