Szerző Téma: CSEVEGŐ  (Megtekintve 1836420 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
Re:CSEVEGŐ
« Válasz #13100 Dátum: 2020 Augusztus, 02, 11:23:11 am »
Én tegnap voltam Liszón Cadaveres meg Auróra koncerten. Még sose hallottam egyiket se. Az Auróra jobb volt. A Cadaveresen küzdöttem, hogy észrevegyem a különbséget a számok között, de az istennek se ment.  :yoyo:

Én bólogattam most.

Fesztiválok, zeneművészeti élmények nekünk is hiányoznak. Nagyon. Mivel szkeptikus vagyok, visszaváltottam mindent, amint lehetett. Úgy voltam vele, majd legfeljebb veszek megint jegyeket. PL májusit visszaváltottam, most vettem helyette az elhalasztott időpontra másik jegyeket.
Ezzel kapcsoaltos tapasztalatok:
- Egyszerű 3 zenekaros koncertjegy Rock1 jegyiroda, egy sima e-mailt írtam nekik, még aznap válaszoltak, másnap (!) visszautalták a pénzt. Le a kalappal!
- Rokmaraton, Tixa - ők jelentették be legutoljára a törlést. Miután kiderült, hogy elmarad követhető ügymenet, kb egy hónap alatt kaptam meg a zsozsót.
- Legtöbbet a Fezen töketlenkedett, TicketPortal irodánál vett bérlettel. Hamarabb közzétették a törlést mint a Rockmaraton. Először bombáztak hogy tartsam meg az őszi 3 napos csak magyar rendezvényre. Vagy tegyem el jövőre. Anélkül hogy tudnám kik a fellépők -  most már tudjuk októberben sem lesz megtartva. A lehető leggagyibb googleform-os igénybejelentés, lassú ügymenet, legalább 3x kellett megerősítenem több különféle platformon, 2-3 hónap után jött meg a pénz. Miután bejelentették, hogy elmarad hetekbe tellt míg a jegyiroda is tudomást szerzett róla, nem tudom melyikük volt szerencsétlen.

Kvázi ismerőseim vagytok.
Beszélgessünk.
Talán van már mérleg, kit hogyan viselt meg a kovid mentálisan, fizikailag és anyagilag?

Nekem nagy különbség nem volt, eddig is homeofficeból nyomtam amit lehetett.
Március óta nem vonatoztam, kényelmetlenebb volt kocsival.
Idős szülőkkel a kapcsolatatrtás eléggé beszűkült.
Gyerek meglehetősen jól viselte az otthon tanulást, a társaság és a foci hiányát nagyon nehezen.

Az én sportom sajnos nem volt elérhető, ráadásul stresszevő vagyok, meghíztam.

Nálunk volt egy két hónapos mélyebb járat, de a bevétel kiesés nagyjából pariban maradt a költségek csökkenésével.
Mostanra visszaállt.
én leírom, mert ha beszélgetünk usse halljátok  :szetvert: vagy ha igen, akkor bólogassatok.....
most mondjátok meg hogy bólogatattok -e  :yoyo:
nah szóval, én ippe pont felmondtam a munkahelyemen febr.17-én, ekkor még nagyon az elején voltunk, ki tudta mi lesz.. március 19-én kezdtem az új melóhelyen, nah akkor kezdett beütni a kovid.. kicsit paráztam, mert úgy gondoltam, hogy eddig a kereskedelembe dolgoztam, élelmiszer részleg, azon belül is tej-hús termékek... most meg éppen váltok, egy szállítmányozó cégre.. de szerencsére, nem volt gond, mivel élelmiszert, takarmányt szállítunk, így még "jól" is jöttünk ki a fuvarokkal, főleg az észak-olasz fuvarokkal. igaz amire első körbe felvettek épp nem ment, az új vontatókat átvenni, leműszakiztatni, lepapírozni.. ugyebár a hivatalok sem nagyon dolgoztak, de csináltam az irodába a papírmunkát, én nem dolgoztam homeoffice-ba, jártam úgyanúgy a városba , ami ügyet tudtam azt intéztem.. tehát én nem érzékeltem, hogy most vírushelyzet van.. jah de.. hogy a nap bármely szakában voltam a városba, nem volt dugó, volt parkolóhely ami még ingyenes is volt :) én ha úgy volt haverokkal is összefutottam. Tehát azért nekem jól bejött a váltás, fizikailag is (többet rohangálok, nem ülök 8 órát az irodába, így 5 kg-ot le is dobtam) mentálisan is.. no stresssz.. valamint anyagilag is jobb, hisz ha már váltok akkor többért, és bejött az is.
próbaidőm már lejárt, szóval valószínű emelnek, és aztán majd kiderül, de megtartanak az fix, meg örülnek, a kolleginák, hogy sikerült egy ilyen jó kollegát kifogniuk  :szetvert: :rasta:
sporttal eddig sem sportoltam nagyon, de kovid alatt, elkezdtünk bicajozni asszonnyal, anno emlékszem, ilyen max 5km-t tekertünk, mert hogy nem bírja, ő ezt nem tudja.. de hogy kovid alatt minden másnap zumbázott, lett erőnléte, és júniusba lementünk a balcsira és egy laza 50km-t tekertünk :) azóta is ha megtehetjük itthon tekerünk, dombnak fel-le, alaphangon 10,64 km a táv amit menni szoktunk, de pont beszéltük, hogy ez már rövid táv, növeljünk, és holnap amit néztem az összesen 21km lesz majd, nah azt szép lesz majd heti 2-3 x lenyomni :)
hogy hátrányt is mondjak, mert hát volt hátránya is.... a védekezésre mi is fektettünk hangsúlyt.. így lehetett az, hogy a pálinka készletünk elég jól megcsappant, így már kapkodjuk össze a pálinkafa termését, hogy visszapótoljuk a mennyiséget  :yoyo: :fetreng: :oke: :oke:
ami még hiányzott, a fesztiválok, azért azt megérzem... de hát ez van, idén nem is lesz.. pedig van jegyünk pár helyre, de most az lehet bukta, majd lesz ami lesz :oke:
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13101 Dátum: 2020 Augusztus, 02, 20:23:53 pm »
Cadaverest nekem se  :sunyi:
Kollegám punk bandában nyomja, néha elmegyünk meghallgatni. Iylenkor 3 bandában is szerepel egymás után. Sem a számokban, sem a formációban nem találtunk eddig nagy eltérést. Mondta, hogy mivel ő a dobos, ha már egyszer kitelepül akkor hatékonyan egyszerre több bandában is tolja  :sunyi:

Volt, hogy lejött az énekes, a gitáros beállt a helyére, ettől más banda lettek  :szetvert: Ja, és megjelent egy harsonás tag (pozán). Na, az valami szürreális élmény volt. Harsonás punkzene...

Tűnődtünk a haverommal, valami ilyesmire tippeltünk:
Biztos kilépett valaki, kellett a létszám.
- Te, figyi, játszol valami hangszeren?
- Harsona.
- Oké, beveszünk!

Koncert után kérdeztük, ez most hogy? Hát srácok, elment a gitárosunk vendéglátózni Scvájcba, kellett valaki helyette...

Én tegnap voltam Liszón Cadaveres meg Auróra koncerten. Még sose hallottam egyiket se. Az Auróra jobb volt. A Cadaveresen küzdöttem, hogy észrevegyem a különbséget a számok között, de az istennek se ment.  :yoyo:

Én bólogattam most.

Fesztiválok, zeneművészeti élmények nekünk is hiányoznak. Nagyon. Mivel szkeptikus vagyok, visszaváltottam mindent, amint lehetett. Úgy voltam vele, majd legfeljebb veszek megint jegyeket. PL májusit visszaváltottam, most vettem helyette az elhalasztott időpontra másik jegyeket.
Ezzel kapcsoaltos tapasztalatok:
- Egyszerű 3 zenekaros koncertjegy Rock1 jegyiroda, egy sima e-mailt írtam nekik, még aznap válaszoltak, másnap (!) visszautalták a pénzt. Le a kalappal!
- Rokmaraton, Tixa - ők jelentették be legutoljára a törlést. Miután kiderült, hogy elmarad követhető ügymenet, kb egy hónap alatt kaptam meg a zsozsót.
- Legtöbbet a Fezen töketlenkedett, TicketPortal irodánál vett bérlettel. Hamarabb közzétették a törlést mint a Rockmaraton. Először bombáztak hogy tartsam meg az őszi 3 napos csak magyar rendezvényre. Vagy tegyem el jövőre. Anélkül hogy tudnám kik a fellépők -  most már tudjuk októberben sem lesz megtartva. A lehető leggagyibb googleform-os igénybejelentés, lassú ügymenet, legalább 3x kellett megerősítenem több különféle platformon, 2-3 hónap után jött meg a pénz. Miután bejelentették, hogy elmarad hetekbe tellt míg a jegyiroda is tudomást szerzett róla, nem tudom melyikük volt szerencsétlen.

Kvázi ismerőseim vagytok.
Beszélgessünk.
Talán van már mérleg, kit hogyan viselt meg a kovid mentálisan, fizikailag és anyagilag?

Nekem nagy különbség nem volt, eddig is homeofficeból nyomtam amit lehetett.
Március óta nem vonatoztam, kényelmetlenebb volt kocsival.
Idős szülőkkel a kapcsolatatrtás eléggé beszűkült.
Gyerek meglehetősen jól viselte az otthon tanulást, a társaság és a foci hiányát nagyon nehezen.

Az én sportom sajnos nem volt elérhető, ráadásul stresszevő vagyok, meghíztam.

Nálunk volt egy két hónapos mélyebb járat, de a bevétel kiesés nagyjából pariban maradt a költségek csökkenésével.
Mostanra visszaállt.
én leírom, mert ha beszélgetünk usse halljátok  :szetvert: vagy ha igen, akkor bólogassatok.....
most mondjátok meg hogy bólogatattok -e  :yoyo:
nah szóval, én ippe pont felmondtam a munkahelyemen febr.17-én, ekkor még nagyon az elején voltunk, ki tudta mi lesz.. március 19-én kezdtem az új melóhelyen, nah akkor kezdett beütni a kovid.. kicsit paráztam, mert úgy gondoltam, hogy eddig a kereskedelembe dolgoztam, élelmiszer részleg, azon belül is tej-hús termékek... most meg éppen váltok, egy szállítmányozó cégre.. de szerencsére, nem volt gond, mivel élelmiszert, takarmányt szállítunk, így még "jól" is jöttünk ki a fuvarokkal, főleg az észak-olasz fuvarokkal. igaz amire első körbe felvettek épp nem ment, az új vontatókat átvenni, leműszakiztatni, lepapírozni.. ugyebár a hivatalok sem nagyon dolgoztak, de csináltam az irodába a papírmunkát, én nem dolgoztam homeoffice-ba, jártam úgyanúgy a városba , ami ügyet tudtam azt intéztem.. tehát én nem érzékeltem, hogy most vírushelyzet van.. jah de.. hogy a nap bármely szakában voltam a városba, nem volt dugó, volt parkolóhely ami még ingyenes is volt :) én ha úgy volt haverokkal is összefutottam. Tehát azért nekem jól bejött a váltás, fizikailag is (többet rohangálok, nem ülök 8 órát az irodába, így 5 kg-ot le is dobtam) mentálisan is.. no stresssz.. valamint anyagilag is jobb, hisz ha már váltok akkor többért, és bejött az is.
próbaidőm már lejárt, szóval valószínű emelnek, és aztán majd kiderül, de megtartanak az fix, meg örülnek, a kolleginák, hogy sikerült egy ilyen jó kollegát kifogniuk  :szetvert: :rasta:
sporttal eddig sem sportoltam nagyon, de kovid alatt, elkezdtünk bicajozni asszonnyal, anno emlékszem, ilyen max 5km-t tekertünk, mert hogy nem bírja, ő ezt nem tudja.. de hogy kovid alatt minden másnap zumbázott, lett erőnléte, és júniusba lementünk a balcsira és egy laza 50km-t tekertünk :) azóta is ha megtehetjük itthon tekerünk, dombnak fel-le, alaphangon 10,64 km a táv amit menni szoktunk, de pont beszéltük, hogy ez már rövid táv, növeljünk, és holnap amit néztem az összesen 21km lesz majd, nah azt szép lesz majd heti 2-3 x lenyomni :)
hogy hátrányt is mondjak, mert hát volt hátránya is.... a védekezésre mi is fektettünk hangsúlyt.. így lehetett az, hogy a pálinka készletünk elég jól megcsappant, így már kapkodjuk össze a pálinkafa termését, hogy visszapótoljuk a mennyiséget  :yoyo: :fetreng: :oke: :oke:
ami még hiányzott, a fesztiválok, azért azt megérzem... de hát ez van, idén nem is lesz.. pedig van jegyünk pár helyre, de most az lehet bukta, majd lesz ami lesz :oke:
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13102 Dátum: 2020 Augusztus, 02, 21:10:50 pm »
A szomszédban lakó srác gitározni tanul régóta, zeneiskola, minden, de műszaki pályát választott, már csak pengeti. Enyém legkisebbik is nyekteti lelkesen mind az elektromost, mind az akusztikust. Egy ideje már nem zavar ha ezt csinálja. Ezt eredménynek tekintem.  :hahota:
Ők ezt a fajta zenét „seggmetál”-nak hívják. Kb. pengetni kell tudni meg lefogni nyolc akordot. A többi színpadi mozgás.
De egyébként ha jól csinálják van valami elemi ereje, és visz, függetlenül attól, hogy zeneileg kevés.
Az Auróra legalább akart mondani vmit. Voltak „komoly társadalmi mondanivalók”.

Mindegy, jól elvoltunk két órán keresztül!
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13103 Dátum: 2020 Augusztus, 02, 22:19:11 pm »
Előre kurvák, gengszterek  :oke:
Sajna alapból hülye vagyok a zenéhez. Hangom sincs, meg hallásom se. Ezeket nem lehet tanulni. Vagy van, vagy nincs.

A szomszédban lakó srác gitározni tanul régóta, zeneiskola, minden, de műszaki pályát választott, már csak pengeti. Enyém legkisebbik is nyekteti lelkesen mind az elektromost, mind az akusztikust. Egy ideje már nem zavar ha ezt csinálja. Ezt eredménynek tekintem.  :hahota:
Ők ezt a fajta zenét „seggmetál”-nak hívják. Kb. pengetni kell tudni meg lefogni nyolc akordot. A többi színpadi mozgás.
De egyébként ha jól csinálják van valami elemi ereje, és visz, függetlenül attól, hogy zeneileg kevés.
Az Auróra legalább akart mondani vmit. Voltak „komoly társadalmi mondanivalók”.

Mindegy, jól elvoltunk két órán keresztül!
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #13104 Dátum: 2020 Augusztus, 05, 22:05:36 pm »
Srácok, ki milyen tv-internet szolgáltatónál van?
Ma kaptam egy levelet, hogy a jelenlegi szolgáltató 10.27 után mát nem szolgáltat... és a vodafonet ajánlják, hogy nekik adják át az adataim, hogy keressenek és kössek velük szerződést..8napom van megmondani, hogy ne adják ki adataim vodának.
Utánanéztem. A vodafone az új upc? Vagy hogy vannak.. no meg parabolás vagy optikai....
Telekom jelentkezett 1 hónapja de azt nem kértem... kolleganőm itt lakik 1kmre..és mondta ha esik vagy fúj akkor Telekomnak annyi.. szóval azt hanyagolnám
De most keresnem kell egy másik normális szolgáltatót.. tv az natgeo legyen discovery.apósnak fishing and hunting. Comedy central... netből sincsenek nagy igényeim... a számitógép sarokba látni mekkora a netem most :)
Csak hátha van valakinek jó tapasztalata..a rosszat is meghall..elolvasom  :yoyo:
Ezt ajánlja a voda...
Most 7755 ftot fizetek a tv+netre..
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13105 Dátum: 2020 Augusztus, 05, 22:47:13 pm »
Szassza, hát nincsenek jó híreim. A UPC-t megvette a Voda. Kaptam új fehér modemet ami SZARABB mint az 5+ éves UPC-s fekete modem volt. Szóval vacakabb a wifi lakáson belül. Kérdezd meg a DIGI-t hátha van nálatok is. Egyébként lehet, hogy mint új belépő kicsit jobb árat is kaphatsz. hívd fel a Voda ügyfélszolgálatot ha van sok időd. Nekem 30 percet kellett várnom mire a másik oldalon felvették a telefont. addig csak zene ment.
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13106 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 06:18:03 am »
Srácok, ki milyen tv-internet szolgáltatónál van?
Ma kaptam egy levelet, hogy a jelenlegi szolgáltató 10.27 után mát nem szolgáltat... és a vodafonet ajánlják, hogy nekik adják át az adataim, hogy keressenek és kössek velük szerződést..8napom van megmondani, hogy ne adják ki adataim vodának.
Utánanéztem. A vodafone az új upc? Vagy hogy vannak.. no meg parabolás vagy optikai....
Telekom jelentkezett 1 hónapja de azt nem kértem... kolleganőm itt lakik 1kmre..és mondta ha esik vagy fúj akkor Telekomnak annyi.. szóval azt hanyagolnám
De most keresnem kell egy másik normális szolgáltatót.. tv az natgeo legyen discovery.apósnak fishing and hunting. Comedy central... netből sincsenek nagy igényeim... a számitógép sarokba látni mekkora a netem most :)
Csak hátha van valakinek jó tapasztalata..a rosszat is meghall..elolvasom  :yoyo:
Ezt ajánlja a voda...
Most 7755 ftot fizetek a tv+netre..

Én eleve nem veszek mindent ugyanattól, eddigi életemben elég sokszor keresztbe tett a nagy gonosz markoló, mind otthon, mind cégben, mind ügyfélnél. Korábban volt hogy a T összes szolgáltatása elnémult adott helyen, ez ma már nem nagyon fordul elő. (Tehát a nincs se telefon, se net, se fax, se mobil, se riasztó, se tv)
Nekem egy üzleti upcom van, az átvette a voda. Volt hozzá egy üzleti upc mbil, azt is. TV az lavóros Digi, mióta fejet cserélt a szerelő és állított rajta, azóta a zivatart sem veszi észre. 1 előfizetés 2 beltéri, egyik otthon, másik nyaralóban.
vezetékesem már nincs, egy hoppűs vodás kártya az otthonim. Riasztó rádión megy.a vonulósokhoz, azt ők intézik. Mobulból meg az egyszerűség kedvvért van egy 20-as vodám, egy 70-es tmobilom, egy másik 70-es telenorom, és gondolkodtam a digiben is, de minek:) A T-hez van ugyan egy 7,2 Mbites gyakorlatilag korlátlan netem, de lehet, hogy átmozgunk majd a vodához vele.

A digi az 3300 pénz, van benne natgeo meg fishing is  :oke: Egy beltérivel asszem 3000 lenne. Nekünk szigorúan egy TV-nk van, se a gyerekeknek, se a konyhában, se a hálóban (ott inkább mást csinálunk  :yoyo:)
Az üzleti UPC/voda meg 4610,-. Azért üzleti (nem a 400Ft áfa miatt), mert így nem 72 órás a javítási idő mint a lakosságinál, hanem asszem 12-24 órán belül garantált, és a rendelkezésre állás is más. Vékonyka, valahol 200 Mbit körüli, de amíg bőven belefér az éjszakai mentés 22:00 és 05:00 között, addig nem kell másik. Sőt, ha 09-ig lemegy, akkor sem. Skype, teams home officeban kettőnknek elég, úgy hogy közben a gyerek is játszik, megy a torrent ceedelés. Ha most venném 5800 lenne.

attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13107 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 09:12:04 am »
Én UPC-s vagyok ezer éve. Vagy kétezer, nem is tudom. Kábelen.
Érdemi bajom nem volt velük. Múltkor rosszalkodott, telefonon meg sem próbáltam, levelet írtam. Mármint mail. Másnap fölhívtak, egyeztettünk időpontot, jött a szerelő. Kicserélte a kábeleket az oszlopon levő elosztójuktól a modemig, meg még egy-kettőt bent is, azóta nincs bajom.
Mondjuk tavaly májusban bementem, hogy megszüntessem a tv-t, telefont, csak internet kell. A vége az lett, hogy maradt mindkettő, mert csomagban ugyanannyi, mint a szóló internet. 7330-at fizetek most , asszem 500/25-ös internet, meg sok tv. Városonként, városrészenként változhat, hogy mennyit kérnek, de lehet faragni lefele. Ez itt családiházas övezet, itt mindig több mint a lakótelepen.
Úgy vagyok mint Attis, nem igazán veszem észre a 300-500 közti különbséget az internetnél. Ha szedek le filmet az csak 720 vagy 1080. Az ugye kb. 6-16GB mondjuk. Negyed óra, húsz perc. Néha több bár jobbára azért, mert olyan filmet hozok, amit kevesen osztanak. Hébe-hóba rámérek a sebességre, de olyan négyszáz körüli mindig volt eddig, de inkább 450.
Mivel a céges vodás mobilon van számomra gyakorlatilag korlátlan internet (50GB) nem izgat az se ha kimaradozik a kábeles internet. A kábelcsere előtti szakadozós időszakot megoldottuk arról.
A vezetékes telefont nem használjuk, asszem most nincs is rádugva semmi. Benne volt a csomagban, ha kihagyjuk is ennyit fizetek talán. Nosztalgia okokból meghagytam.
Olyan szép szám: 322-644. :)

TV-t a boxon csak én nézek, az is inkább csak sport csatornák, meg van egy ahol a dzsessz megy esténként, de ezt már meséltem. (Tényleg, költözik az amerikai foci új csatornára! Arena4)
Itt tanulmányozhatod a csatorna kiosztást, ha szóba kerül ez a verzió.
https://www.upc.hu/pdf/tv-csatornakiosztas.pdf
Nekem a piros van, de csak azért mert legutóbb, mikor átvette a Voda, az volt az ajánlatuk nekem, hogy eggyel nagyobb tv, 300->500 internet ugyanannyiért. Hát mondom, ha úgyis kifizetem... (Persze azért aláírtam még egy évet! :))
Akik használják azt mondják, hogy jó ez a visszanézős, tekergetős funkciója a boxnak.
Nekem is nagy fehér modem van. Viszont a wifijét én kikapcsoltam, azt a saját Asus akármi adja. Ezt a fehéret ki se próbáltam, nem tudom mit tud. A Voda azt mondta cseréli majd őket szép lassan vmi másikra.

Itt nincs Digi. A városban igen, de erre mifelénk nem. Akiknek az van azt mondják jobb mint ez. De én nem tudom. Nekem ez is több, mint ami kell, nem tudom mivel lehet jobb.
Internetnél jóval nagyobb fel irányt tudnak. Egyszer, majd ha 4k videócsetelgetek kell az, addig kibírom nélküle talán.

« Utoljára szerkesztve: 2020 Augusztus, 06, 13:57:23 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13108 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 09:34:36 am »
Én UPC-s vagyok ezer éve. Vagy kétezer, nem is tudom. Kábelen.
Érdemi bajom nem volt velük. Múltkor rosszalkodott, telefonon meg sem próbáltam, levelet írtam. Mármint mail. Másnap fölhívtak, egyeztettünk időpontot, jött a szerelő. Kicserélte a kábeleket az oszlopon levő elosztójuktól a modemig, meg még egy-kettőt bent is, azóta nincs bajom.
Mondjuk tavaly májusban bementem, hogy megszüntessem a tv-t, telefont, csak internet kell. A vége az lett, hogy maradt mindkettő, mert csomagban ugyanannyi, mint a szóló internet. 7330-at fizetek most , asszem 500/25-ös internet, meg sok tv. Városonként, városrészenként változhat, hogy mennyit kérnek, de lehet faragni lefele. Ez itt családiházas övezet, itt mindig több mint a lakótelepen.
Úgy vagyok mint Attis, nem igazán veszem észre a 300-500 közti különbséget az internetnél. Ha szedek le filmet az csak 720 vagy 1080. Az ugye kb. 6-16GB mondjuk. Negyed óra, húsz perc. Néha több bár jobbára azért, mert olyan filmet hozok, amit kevesen osztanak. Hébe-hóba rámérek a sebességre, de olyan négyszáz körüli mindig volt eddig, de inkább 450.
Mivel a céges vodás mobilon van számomra gyakorlatilag korlátlan internet (50GB) nem izgat az se ha kimaradozik a kábeles internet. A kábelcsere előtti szakadozós időszakot megoldottuk arról.
A vezetékes telefont nem használjuk, asszem most nincs is rádugva semmi. Benne volt a csomagban, ha kihagyjuk is ennyit fizetek talán. Nosztalgia okokból meghagytam.
Olyan szép szám: 322-644. :)

TV-t a boxon csak én nézek, az is inkább csak sport csatornák, meg van egy ahol a dzsessz megy esténként, de ezt már meséltem. (Tényleg költözik az amerikai foci új csatornára! Arena4)
Itt tanulmányozhatod a csatorna kiosztást, ha szóba kerül ez a verzió.
https://www.upc.hu/pdf/tv-csatornakiosztas.pdf
Nekem a piros van, de csak azért mert legutóbb, mikor átvette a Voda, az volt az ajánlatuk nekem, hogy eggyel nagyobb tv, 300->500 internet ugyanannyiért. Hát mondom, ha úgyis kifizetem... (Persze azért aláírtam még egy évet! :))
Akik használják azt mondják, hogy jó ez a visszanézős, tekergetős funkciója a boxnak.
Nekem is nagy fehér modem van. Viszont a wifijét én kikapcsoltam, azt a saját Asus akármi adja. Ezt a fehéret ki se próbáltam, nem tudom mit tud. A Voda azt mondta cseréli majd őket szép lassan vmi másikra.

Itt nincs Digi. A városban igen, de erre mifelénk nem. Akiknek az van azt mondják jobb mint ez. De én nem tudom. Nekem ez is több, mint ami kell, nem tudom mivel lehet jobb.
Internetnél jóval nagyobb fel irányt tudnak. Egyszer, majd ha 4k videócsetelgetek kell az, addig kibírom nélküle talán.

Lavóros digi mindenütt van, kivéve ha hobbitlakásban élsz az erdő mélyén  :fetreng: vagy egy tőled D-DNy-ra emelkedő felhőkarcoló tövében.
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #13109 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 11:13:40 am »
nincs felhokarcolo itt a barlangba  :szetvert: :fetreng: :fetreng:
amugy tenyleg, jo hogy mondtad SRGedeon az amerikai focit, azt egy fontos tenyezo nalam.
azt hol lehet olvasni, hogy koltozik az arena4-re ? mert akkor ugy kerdezoskodom a szolgaltatoknal...
mikor megkaptam a levelet en is pirosat neztem a vodanal, ugye azt is fotoztam be, de mar nem is tudom melyik nettel :)
SRGedeon, minden tv-hez kell kulon box, a vodaupc-nel? DVB-C illenem van a tv-be
« Utoljára szerkesztve: 2020 Augusztus, 06, 11:15:50 am írta Szassza »
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13110 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 14:15:29 pm »
Rémlett, azért írtam.
http://www.nemzetisport.hu/amerikai_sportok/televizio-a-kovetkezo-idenytol-az-arena4-re-koltozik-az-nfl-2771281

Ha eltérő dolgot akartok nézni a tv-ken az külön-külön box. Illetve itt nálunk jön n db csatorna analógon, azok nézhetők a boxtól függetlenül.
Nálam úgy van, hogy a bejövő jelet rögtön kétfelé osztottuk egy passzív osztóval a padláson. Az egyik megy a modemhez, aminek van elég jelszintje így még, hogy internetet meg digitv-t csináljon. A másik ágat osztottam tovább még vagy három fele.  Az osztó előtt van vmi lezáró, hogy visszafelé ne tudom beszélni semmit, ne jöjjön zavar esetleg vissza. Egy megy a konyhába, ilyen háttérzajnak használja a nejem, néha esténként néz is vmit. De nem nagy tv-s ő se. Ment még anyós tévéjére, pontosabban megy is, csak hát már nem kapcsolta föl senki vagy egy éve.
Tettem föl én is sima antennát a padlásra, és a jelet lehoztam a tv-be. Némelyik csatorna – köztük az M4 is – jobb HD-t produkált az antennáról DVB-C-ről, mint ami a kábelen jött. Így aztán használtam is. De ezekben a sport inséges időkben nem is emlékszem, hogy M4-re kapcsoltam volna. Most is snúkert nézek a (eurosporton).
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #13111 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 15:31:45 pm »
oke, akkor asszem eldolt  :szetvert: vodafone lesz :) kell nekem az NFL
3 tv lesz nekunk is, ebbol 2 tudja a DVB-C -t harmadikat meg nem vettem meg  :sunyi:
hogy erted, hogy eltero dolgot? ha en mondjuk az arena4et nezem, akkor minden tvn az fog menni?
mert akko 3 box fog kelleni...
sulliven hogy all most a snuukerbe?  :kacsint:

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13112 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 17:01:11 pm »
3 tv lesz nekunk is, ebbol 2 tudja a DVB-C -t harmadikat meg nem vettem meg  :sunyi:
hogy erted, hogy eltero dolgot? ha en mondjuk az arena4et nezem, akkor minden tvn az fog menni?
Én is snookert nézek. Meg NBA-t. Ronnie jól hald. 16 között van és Ding-el játszik. Selby 2 meccses hátrányban van Noppon Sengkammal szemben.
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13113 Dátum: 2020 Augusztus, 06, 22:24:22 pm »

Igen azt úgy értettem. A box előtt csak analóg van, azon nincs Arena, a box után eloszthatod, de akkor minden mögötte levő tv-n Arena lesz. Ha két boxod van akkor az egyiken lehet Arena a másikon meg valami más. Ha három boxod van akkor egyiken Arena, a másikon valami más boxos iadó is akár, a harmadikon egy harmadik, előző kettőtől eltérő boxos adó. Ha négy boxod van akkor…
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13114 Dátum: 2020 Augusztus, 07, 06:51:28 am »

Igen azt úgy értettem. A box előtt csak analóg van, azon nincs Arena, a box után eloszthatod, de akkor minden mögötte levő tv-n Arena lesz. Ha két boxod van akkor az egyiken lehet Arena a másikon meg valami más. Ha három boxod van akkor egyiken Arena, a másikon valami más boxos iadó is akár, a harmadikon egy harmadik, előző kettőtől eltérő boxos adó. Ha négy boxod van akkor…

Egyszerűbb az életünk egy db TV-vel :)
UPC saját WiFi-t az X-box használja nálam. Mivel kideríthetetlen mit művel az a doboz, inkább nem engedem rá saját hálózatra  :nono: Majd át akarom pakolni azt is madzagra, de mindig a suszter cibője a liukas, kábelezni kéne. Néha lépni sem lehet a garázsban a  kábelektől, aljzatoktól, csatotnáktól, szerelvényektől, aztán pont magamnak nem csinálom meg... Most az az indok, hogy meleg van a padláson. 
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #13115 Dátum: 2020 Augusztus, 07, 08:53:52 am »
Néha lépni sem lehet a garázsban a  kábelektől, aljzatoktól, csatotnáktól, szerelvényektől, aztán pont magamnak nem csinálom meg... Most az az indok, hogy meleg van a padláson.
igen, en is igy vagyok :) havernak elobb vittem el 2 utanfuto kavicsot az udvarabol, mint a sajatbol egy fel utanfutora valot  :szetvert: :sunyi: :sunyi: :yoyo:

a tv-vel kapcsolatban, meg gondolkodom, lehet 2db is eleg lenne a boxbol, hacsak asszony nem zavar ki a szobabol es kulon szobaba kell tvznem  :rohog:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13116 Dátum: 2020 Augusztus, 10, 20:38:28 pm »
Kb 10 éve nem hallottam TV reklámot. Egyrészt nem nézünk TV-t, másrészt ha néha mágis - mondjuk BL meccset, ilyesmit - akkor a család valamelyik tagja azonnal rácsap és kussba teszi a médiát amint reklámra váltana.
Namost foglalt volt a kezem vacsora és sör nevű nélkülözhetetlen dolgokkal, így nem tudtam megtenni. Így megsimerhettem (hanggal) hüvelykapszulahercegnő történetének rajzfilmes verzióját. Anyám....
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #13117 Dátum: Tegnap - 12:04:21 »
jo vacsorahoz, szol a huvelygomba reklam  :szetvert: :sunyi: :rohog:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13118 Dátum: Tegnap - 23:31:39 »
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #13119 Dátum: Ma - 08:30:22 »
en egyetertek az atlagsebesseg meressel... ugyanis van amikor 70-80-al mennek elottem, de nem merem oket megelozni az egyenesbe, mert lehet felszalad a km ora 110-re es ha epp kint van traffi akkor jon is a bunti.. ellenben ha atlagsebessegmeres lenne, akkor azzal nem lenne gondom, mert nem tartosan megyek 110-120-al csak 1-1 elozesnel max...
jo az mas kerdes ha valaki elozesnel 150-el elozi a civil rendorautot ... :) ott nem kell atlagolni  :sunyi: :szetvert: