Szerző Téma: CSEVEGŐ  (Megtekintve 1524090 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:CSEVEGŐ
« Válasz #12920 Dátum: 2019 Szeptember, 12, 10:50:32 am »
akkor most háromszor kell befizetned ugyanazt az összeget??
azért látom megdolgoztattad az önkormányzaton dolgozókat a kocsi váltásokkal  :szetvert: :rohog: :yoyo:

Nem hanem mind a 4 járműre kell fizetnem. Ezekből 3 db január 1-én is birtokomban volt + egy dácia , amire csak tört évet fizetek. 2020-ban fele ennyi lesz majd csak.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #12921 Dátum: 2019 Szeptember, 13, 08:35:49 am »
akkor most háromszor kell befizetned ugyanazt az összeget??
azért látom megdolgoztattad az önkormányzaton dolgozókat a kocsi váltásokkal  :szetvert: :rohog: :yoyo:

Nem hanem mind a 4 járműre kell fizetnem. Ezekből 3 db január 1-én is birtokomban volt + egy dácia , amire csak tört évet fizetek. 2020-ban fele ennyi lesz majd csak.
A probléma a központi rendszerrel van/volt. Múlt héten én is megkaptam a 2 autóra, majd a héten a 2 éve elhunyt édesapám nevére is jött egy adóbekérő levél a tőle megörökölt autómra. Felhívtam az önkormányzatnál dolgozó barátomat és ő mondta, hogy az új, minden önkormányzat számára kötelezően bevezetett rendszer nem áll a helyzet magaslatán, így például az elhunyt emberek nevére is kiküldésre kerültek levelek Esztergomban.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #12922 Dátum: 2019 Október, 12, 08:00:24 am »
Kíváncsi vagyok meddig képes elfajulni a dolog. Vagy csak egyszeri, helyi kis hülyeség lesz.

https://hvg.hu/cegauto/20191011_kozutalat_ovezi_a_divatterepjarokat_kamu_buntetesi_cetlit_tesznek_a_suvokra_a_nemetek
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12923 Dátum: 2019 Október, 12, 19:31:45 pm »
Kíváncsi vagyok meddig képes elfajulni a dolog. Vagy csak egyszeri, helyi kis hülyeség lesz.

https://hvg.hu/cegauto/20191011_kozutalat_ovezi_a_divatterepjarokat_kamu_buntetesi_cetlit_tesznek_a_suvokra_a_nemetek

Újságírók, piha ...  :yoyo:
Kezdem szégyellni magam a Dusterel  :sir:
1. Azért ekkora, és ennyi az ösztömege, mert jópárszor vontatok vele. Emiatt nem lett Vitara, pedig annak indult. Azzal 400 kliót lehet csak. A járgány amúgy forgalmi szerint 100 kg-al könyebb, mint az astra H kombi volt.
2. Vásárlás óta 5,478372614 l/100 km a fogyasztása. Céges autóm, kénytelen vagyok könyvelni mindent, az adat pontos  :oke:
De tényleg több az Astra 5 literénél.
Amúgy tényleg értelmetlen autó, főleg nekem aki főként pályán megyek ezzel a szekrénnyel...
A derekamnak és az 50 évemnek viszont pont jót tesz.
Főleg ha csak a P+R- ig megyek és ott vonatra szállok. Szinte minden nap  :taps:

Csak árnyalom a képet... :laughing:

Amúgy írtam a SUV-os telefonbaszogatókról nem is olyan rég ...
« Utoljára szerkesztve: 2019 Október, 12, 19:38:42 pm írta attis »
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12924 Dátum: 2019 Október, 13, 07:11:10 am »
Az más amikor valódi indokod van rá. É az lehet akár a derekad is, az enyémnek is tetszett a viszonylagos magassága be-kiszálláskor.

Nem csak ők mobiloznak. Meglepően sokat látok magam körül, annak ellenére, hogy ugye büntetik, ha látják. Nem tudom van-e statisztika arról hány büntetés volt emiatt, mióta nem szabad, de több kéne.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12925 Dátum: 2019 Október, 13, 16:16:45 pm »
Az más amikor valódi indokod van rá. É az lehet akár a derekad is, az enyémnek is tetszett a viszonylagos magassága be-kiszálláskor.

Nem csak ők mobiloznak. Meglepően sokat látok magam körül, annak ellenére, hogy ugye büntetik, ha látják. Nem tudom van-e statisztika arról hány büntetés volt emiatt, mióta nem szabad, de több kéne.

Szerintem Magyarorszagra nem kell kulonosebb indok az SUV melle :) olyan szar utak vannak nehol, h amig Epicam volt, mindig sajnaltam, ha a forgalmi helyzet megkivanta, es le kellett ugrassak padkarol. Ezt jelenleg sokkal biztonsagosabban megtethetem anelkul,h kockaztatnam a kocsim seruleset.
Az osszkerek is raadasul inkabb elerheto SUV-k eseteben, ami szamomra szinten elvaras, mert bar ritkan van igazi tel es ho, de akkor sokkal biztonsagosabb.
Meg az, h vannak akik elheto varost szeretnenek, nem is ertem. Kutyas, bringas meg futo felvonulas belvarosban... szerintem aki videki eletmodot akar elni, az koltozzon videkre, elvezve annak elonyet es hatranyat. Nyilvan azzal is teljesen egyet ertek,h az sincs rendben, ha valaki 99%ban varosban autozik, annak nem kell SUV.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Politika :)
« Válasz #12926 Dátum: 2019 Október, 13, 17:35:10 pm »
"Iborfián meglett a 100 százalékos részvétel
Az NVI adatai szerint délután 3 óráig a Zala megyei település mind a 13, választójoggal rendelkező polgára leadta voksát."

Milyen lehetett a kampány?!?!?

Kocsmában/reggel a buszmegállóban: Mi a Józsira szavazunk. Mi meg a Ferire, ha visszaadja a kolbásztöltőt végre...

De lehet, hogy durva plakátháború zajlott. És a helyi sajtóban gyalázták egymást.  :sunyi:

Viccet félretéve: nagyon szimpatikus, hogy valamennyien elmentek voksolni  :oke:
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12927 Dátum: 2019 November, 09, 07:57:17 am »
http://www.autoszektor.hu/hu/content/olaj-helyett-vizes-csapagykenes

Na, a csapra is rá kell majd kötni időnként,nem csak a konnektorra!  :yoyo:  :hahota:
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12928 Dátum: 2019 November, 09, 09:32:46 am »

Na, a csapra is rá kell majd kötni időnként,nem csak a konnektorra!  :yoyo:  :hahota:

Afrikában. -1 fokban hogy indul el? Darabos a kenés?  :sunyi: Vagy felfűtik az egész blokkot?
attis

Elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #12929 Dátum: 2019 November, 10, 13:52:59 pm »
akkor megdrágulnak majd a slagok is  :rohog: :szetvert: :sunyi:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12930 Dátum: 2019 November, 10, 19:01:16 pm »

Afrikában. -1 fokban hogy indul el? Darabos a kenés?  :sunyi: Vagy felfűtik az egész blokkot?

Ha befagy akkor nem forog és nem kell kenés.  :fetreng:
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12931 Dátum: 2019 November, 10, 22:17:53 pm »

Amúgy szeretem az újságírókat, csak lenézem őket  :sunyi:
Már megint csak én gondolkodom?!?! :szetvert:
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12932 Dátum: 2019 November, 12, 19:50:38 pm »
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12933 Dátum: 2019 November, 13, 08:48:06 am »
https://www.origo.hu/nagyvilag/20191112-fokozza-a-globalis-felmelegedest-a-dizelautok-tiltasa-az-autoorias-igazgatoja-szerint.html

Nem csak a politikusokat, az újságírókat is!

Ebben az is erdekes, h a felmelegedesert nem is biztos,h a coketto a felelos. :) egyre jobban beleastam magam az utobbi idoben a temaba, es szamomra rohadtul nem egyertelmu, h valoban ez okozna a felmelegedest.
Raadasul a dizel valoban kevesebb co2t bocsat ki, de jellemzoen nehezebbek is, emiatt a vege kb. egal lesz. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12934 Dátum: 2019 November, 13, 09:24:20 am »
Tv-t kapcsolgatva láttam.
Felteszem elkérték Mézga Géza időkibővítő gépét, hogy a két órába beleférjen valahogyan a 125 perces film, meg a sok reklámszünet.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12935 Dátum: 2019 November, 13, 12:33:04 pm »
Érdekes téma a felmelegedés, én kedvelem a témát.
A klíma váltosát legtöbbször valami külső hatás okozza, meteor, vagy jelen esetben a föld pajzsának (ózon réteg) az elvékonyodása. Plussz ott van a károsanyag kibocsájtás, ami megüvegház hatást hoz létre. Mind a két esetben az emberi civilizáció fejlődése áll a háttérben, ami az iparosodás. Amikor a gyárak megjelenésével (1700 évek) minden féle vegyi anyagokat eregettek a vízbe, földbe, levegőbe. Aztán jött a két világháború ami teljesen tönkre tette az élővilágot, erre rá tett még a hideg háború is.
Aztán ott van a politika is, amit mindig is a cégek, gyárak érdekében alkottak meg törvényeket. Aztán elkezdődött az összefogás is, tegyünk valamit. (Kiotói egyezmény, stb.)
A mai napig a kis emberek próbálnak tenni a katasztrófa ellen, de ez csepp a tengerbe, hisz ha megnézzük, hogy utainkon a diesel buszok hogyan okádják a füstöt, amiben a veszélyes részecskék (pl. korom, de nem a hétköznapi) okozznak tüdő bajokat.
A diesel üzemnél az AdBlue rendszer jó megoldásnak tűnik, viszont külföldi tapasztalatom alapján is mondhatom, rengeteg olyan disel és benzines autó fut, amivel a gazdák nem törődnek, így okádják a káros anyagokat.
Elektromos hajtás. Ugye terjed az ige, hogy nem is olyan zöld. Sokan emlegetik az újrahasznosítás hiányát, ami anno a sima személy kocsiknál is meg volt régen, viszont ott is idővel szinte mindent vissza forgatnak, szerintem itt is ez lesz. Másik dolog, hogy az energia ellátás nagy része hőerőművekben történik (atom erőművek radióaktív hulladékairól nem is beszélve), ami a megnövekedő energia igény miatt több szennyezést okoznak. Erre megoldás a nap kollektorok és szélerőművek, amik farmokba rengeteg energiát tudnak termelni.
Én most csak a napenergiát venném ki, mivel ez kez el terjedni nagyon. Sok farm létesül nálunk is, ami jó dolog, most ne nézzük kik aratják le a hasznot, mert sajnos nem a felhasznók, az az mi.
Magyarországon megemelték az adótartalmát (újrahasznosítás) a napellem celláknak ezért itthon drágák, ezért jönnek a cégek a szomszédból olcsó cellákkal, mert a politika szerint ezek újra hasznosítása (szerintük) rossz, holott 99%-ban újra hasznosítható. Még is szóba hozom itt a szélerőműveket, hisz itthon pont a zöldek miatt nem lett szélerőmű telepítve, mert hát "az a gyep, az a szép, gyönyörű gyep", nélküle az ökoszisztema tönkre megy, stb. Cég vállalta a helyrehozatalt is meg minden (Bécs környékét érdemes megnézni), de akkor se nem......
Igaz rengeteg autó van a világon, ami jelentős kockázat, de ez megint csak a jéghegy csúcsa. Hiába a hibrid, elektromos, gázos autók, ha a föld tüdejét a fákat írtjuk, gyárakat hagyunk "füstölögni", addig az autókkal nem érünk el szinte semmit, a helyzet csak romlik.
Értem én, hogy igyekezünk kell, ezért kell egyre nagyobb követelményeknek megfelelni a gépjárműveknek, de a gyáraknak mikor?
Na uff kibeszéltem magamat.....
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12936 Dátum: 2019 November, 13, 15:06:33 pm »
Kieg:

milyen jogon kéred számon a brazil őslakostól, hogy írtja az erdőt a megélhetése, gyarapodása érdekében? Bocs, ti már az 1600-as évektől kivágtátok a tiéteket  :gondolkodik:
Láttam a nothinghami erdőt, illetve a maradékát (Robin Hood), hát a Városmajor nagyobb nála. Szépen letarolták és faszenet égettek vele az ipari forradalom vaskohóihoz. Azt tudtátok, hogy a gőzgépek elengedhetetlen kelléke volt a bálna? Kőolaj előtti időszakban bálnazsír és olaj volt a kenőanyag...

És fogjam is be, mert SUV-ot vettem, ami kicsi ugyan, de suv  :pirul:

Érdekes téma a felmelegedés, én kedvelem a témát.
A klíma váltosát legtöbbször valami külső hatás okozza, meteor, vagy jelen esetben a föld pajzsának (ózon réteg) az elvékonyodása. Plussz ott van a károsanyag kibocsájtás, ami megüvegház hatást hoz létre. Mind a két esetben az emberi civilizáció fejlődése áll a háttérben, ami az iparosodás. Amikor a gyárak megjelenésével (1700 évek) minden féle vegyi anyagokat eregettek a vízbe, földbe, levegőbe. Aztán jött a két világháború ami teljesen tönkre tette az élővilágot, erre rá tett még a hideg háború is.
Aztán ott van a politika is, amit mindig is a cégek, gyárak érdekében alkottak meg törvényeket. Aztán elkezdődött az összefogás is, tegyünk valamit. (Kiotói egyezmény, stb.)
A mai napig a kis emberek próbálnak tenni a katasztrófa ellen, de ez csepp a tengerbe, hisz ha megnézzük, hogy utainkon a diesel buszok hogyan okádják a füstöt, amiben a veszélyes részecskék (pl. korom, de nem a hétköznapi) okozznak tüdő bajokat.
A diesel üzemnél az AdBlue rendszer jó megoldásnak tűnik, viszont külföldi tapasztalatom alapján is mondhatom, rengeteg olyan disel és benzines autó fut, amivel a gazdák nem törődnek, így okádják a káros anyagokat.
Elektromos hajtás. Ugye terjed az ige, hogy nem is olyan zöld. Sokan emlegetik az újrahasznosítás hiányát, ami anno a sima személy kocsiknál is meg volt régen, viszont ott is idővel szinte mindent vissza forgatnak, szerintem itt is ez lesz. Másik dolog, hogy az energia ellátás nagy része hőerőművekben történik (atom erőművek radióaktív hulladékairól nem is beszélve), ami a megnövekedő energia igény miatt több szennyezést okoznak. Erre megoldás a nap kollektorok és szélerőművek, amik farmokba rengeteg energiát tudnak termelni.
Én most csak a napenergiát venném ki, mivel ez kez el terjedni nagyon. Sok farm létesül nálunk is, ami jó dolog, most ne nézzük kik aratják le a hasznot, mert sajnos nem a felhasznók, az az mi.
Magyarországon megemelték az adótartalmát (újrahasznosítás) a napellem celláknak ezért itthon drágák, ezért jönnek a cégek a szomszédból olcsó cellákkal, mert a politika szerint ezek újra hasznosítása (szerintük) rossz, holott 99%-ban újra hasznosítható. Még is szóba hozom itt a szélerőműveket, hisz itthon pont a zöldek miatt nem lett szélerőmű telepítve, mert hát "az a gyep, az a szép, gyönyörű gyep", nélküle az ökoszisztema tönkre megy, stb. Cég vállalta a helyrehozatalt is meg minden (Bécs környékét érdemes megnézni), de akkor se nem......
Igaz rengeteg autó van a világon, ami jelentős kockázat, de ez megint csak a jéghegy csúcsa. Hiába a hibrid, elektromos, gázos autók, ha a föld tüdejét a fákat írtjuk, gyárakat hagyunk "füstölögni", addig az autókkal nem érünk el szinte semmit, a helyzet csak romlik.
Értem én, hogy igyekezünk kell, ezért kell egyre nagyobb követelményeknek megfelelni a gépjárműveknek, de a gyáraknak mikor?
Na uff kibeszéltem magamat.....
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12937 Dátum: 2019 November, 13, 15:09:47 pm »
Mire ebből lesz vmi, a felmelegedés miatt nem is lesz fagy.
Szóval jó ez, nem bántani.  :szetvert:

• Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12938 Dátum: 2019 November, 13, 15:11:35 pm »
Azt tudtátok, hogy a gőzgépek elengedhetetlen kelléke volt a bálna? Kőolaj előtti időszakban bálnazsír és olaj volt a kenőanyag...

Pont a napokban neztem egy klima valtozassal foglalkozo youtube videot, ott pont ezt hoztak fel, hogy a koolaj mentette meg a balnakat a kihalastol. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12939 Dátum: 2019 November, 13, 15:13:39 pm »
Jár neked a "naugye!?!"
Mire ebből lesz vmi, a felmelegedés miatt nem is lesz fagy.
Szóval jó ez, nem bántani.  :szetvert:

attis