Szerző Téma: CSEVEGŐ  (Megtekintve 1468346 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:CSEVEGŐ
« Válasz #12900 Dátum: 2019 Július, 22, 15:51:05 pm »
Ez a többlet, amit nem használtunk el, mellette ellátta a napi szükséglet nagy részét is ugye.
Ez 10 hét termése, a május kritikán aluli volt a rengeteg esővel, a tört hónap április is többet termelt.
Később nem megy majd a klíma és a hűtők sem, azért azok is esznnek. És lekvárt sem főzünk be.
Igen, lekvárt. Hiába tiltakozom ellene évek óta. A lekvár ugyanis az a gyümölcs, aki feladta álmait, hogy pálinka lehessen!
Ezt a pocsékolást....  :sunyi:

ui: a szállító egyébként tájolás, teljesítmény, pár éves villanyszámlák alapján kalkulálta ki, kis ráhagyással.

Télre leszek kíváncsi, ez nálam havinál több. 850-900 körül van a négy hónap, mert a hozzászólásodból ezt számoltam saccra ki. Tehát kb. a dupláját termeli az elhasználtnak.... Télen meg valamit termel, de a többletből marad erre is és még marad is pénz..
Rég óta tervezgetem én is, de eddig nem jött össze, de gyúrok rá! :oke:
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #12902 Dátum: 2019 Augusztus, 03, 07:44:15 am »
Ha lesz egy Jaguárom föltétlenül teszek rá én is. És pont így, gyorskötözővel!  :fetreng:
https://www.origo.hu/auto/20190802-atyaeg-soha-nem-latott-modon-vedi-a-felnijeit-egy-pesti-luxusautotulaj.html
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12903 Dátum: 2019 Augusztus, 03, 08:50:09 am »
Ha lesz egy Jaguárom föltétlenül teszek rá én is. És pont így, gyorskötözővel!  :fetreng:
https://www.origo.hu/auto/20190802-atyaeg-soha-nem-latott-modon-vedi-a-felnijeit-egy-pesti-luxusautotulaj.html

Hö. Apa nem bízott anyuban, hogy nem veri le a járdánál :(
Jót tesz a fékek hűtésének.
Mosóban szükséges az oldalcsípő is hozzá :)
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #12904 Dátum: 2019 Augusztus, 04, 20:50:05 pm »
igényes..de meddig tart elvágni azt a 2db gyorskötözőt...  :gondolkodik:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #12905 Dátum: 2019 Szeptember, 02, 06:58:10 am »
Hűha! Jujjuj! Fölkerült a Daewoo a huszas listára.

https://www.vezess.hu/magazin/2019/09/02/lopott-autok-es-motorok-listaja/

• Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12906 Dátum: 2019 Szeptember, 02, 20:26:43 pm »
Tegnap sokat kesett a gepem. Gondoltam rastartolok, h elerjem a vonatot. Sikerult is volna, ha nem a mozgolepcson jut veszem eszre, h a nagy rohanasban kiesett a nadragom oldalzsebebol a telefon. Ja, kiprobaltam a visszafele futast a mozgolepcson. :) a telefon persze nem lett meg. Igazabol nem a telefon zavart, hanem az, h Ujra kell telepiteni mindent (banki alkalmazasok,  szerver hozzaferesek, stb.), majd beallitani, a sim kartyakat tiltani, ujat kerni.. szoval a macera. a telefont biztosito fedezi.
Na,  de igy tesztelhettem a google szolgaltatasait. ugye lehetett nyomkovetni, az akku toltottseget is kiirja, a lock screenre uzenetet lehet hagyni kontakt szmellyel, akit felhivhatnak. ki lehet jelentkezni a gooogle fiokbol es legvegso esetben tavolrol mindent lehet torolni. Na, erre szerencsere nem volt szukseg, megtalaltuk a becsuletes megtalalot, ma vissza kaptam. Egy spanyol srac volt, kapott egy uveg bort. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12907 Dátum: 2019 Szeptember, 02, 20:54:45 pm »
Tegnap sokat kesett a gepem. Gondoltam rastartolok, h elerjem a vonatot. Sikerult is volna, ha nem a mozgolepcson jut veszem eszre, h a nagy rohanasban kiesett a nadragom oldalzsebebol a telefon. Ja, kiprobaltam a visszafele futast a mozgolepcson. :) a telefon persze nem lett meg. Igazabol nem a telefon zavart, hanem az, h Ujra kell telepiteni mindent (banki alkalmazasok,  szerver hozzaferesek, stb.), majd beallitani, a sim kartyakat tiltani, ujat kerni.. szoval a macera. a telefont biztosito fedezi.
Na,  de igy tesztelhettem a google szolgaltatasait. ugye lehetett nyomkovetni, az akku toltottseget is kiirja, a lock screenre uzenetet lehet hagyni kontakt szmellyel, akit felhivhatnak. ki lehet jelentkezni a gooogle fiokbol es legvegso esetben tavolrol mindent lehet torolni. Na, erre szerencsere nem volt szukseg, megtalaltuk a becsuletes megtalalot, ma vissza kaptam. Egy spanyol srac volt, kapott egy uveg bort. :)

Tök jó, bízhatunk az emberiségben! :O)
attis

Elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #12908 Dátum: 2019 Szeptember, 02, 20:59:14 pm »
Ma ez a második olyan dolog amit olvastam, ahol vannak rendes becsületes emberek.
De nagyon kevesen vannak.

Tök jó, bízhatunk az emberiségben! :O)

• Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12909 Dátum: 2019 Szeptember, 05, 10:34:59 am »
Hmmm...
Január elsején volt egy astrám, egy ignisem meg egy utánfutóm.
Idén eladtam az opelt, vettem egy dacia-t.

Az önkotmányzat meg küldött nekem gk adó számlát a szuzukiról, meg az utánfutóról. Sem az eladott astra, sem a megvett dacia nem szerepel rajta.

Ilyenkor mi van???
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #12910 Dátum: 2019 Szeptember, 05, 10:39:20 am »
az astranak szerepelnie kellene, nem számolta bele az ingisbe meg a futóba?
de a dacia-t azt passzolom, hogy arról kellene -e.. mondjuk új autó.. mert ha külföldről van behozva az autó, azután tuti kell fizetni súlyadót... mert ugye ott se nem tudják ki volt a tulaj január 1-el  :szetvert: :sunyi:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12911 Dátum: 2019 Szeptember, 05, 10:51:20 am »
de a dacia-t azt passzolom, hogy arról kellene -e.. mondjuk új autó.. mert ha külföldről van behozva az autó, azután tuti kell fizetni súlyadót... mert ugye ott se nem tudják ki volt a tulaj január 1-el  :szetvert: :sunyi:

fel van sorolva tételesen az összes járgány, rendszámmal kezdődően.
Eddig 3 db volt a papíron (opel, szuzu, u.futó).
Most 2 db van (u.futó, szuzu).
De így kellene kinéznie: opel, szuzu, u.futó, dacia).

Na mind1, jogkövető módon azt fizetem, ami a papíron és a csekken van :sunyi:

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12912 Dátum: 2019 Szeptember, 10, 20:24:56 pm »
Kaptam másikat, azon már mindenki szerepel, de az összeg változatlan.
A papír alján szerepel egy "Véglegesítés alatt álló tételek" szakkifejezés is - összeggel. De a fizetendő az változatlan :)

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12913 Dátum: 2019 Szeptember, 10, 20:29:38 pm »
Ma telefonálás közbeni mászkálás során betévedtem a fiamhoz, az ott uralkó állapot láttán és kézjelekkel tudattam kamasz gyermekemmel, miszerint rendet kellene raknia a szobájában.
Mire letetetm a  kölök nekikezdett. Később még porszívózott is.
Lopva megpusziltam, nem lázas-e?
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12914 Dátum: 2019 Szeptember, 10, 22:29:36 pm »
Kis érdekesség külföldről:

Az itteni MÁV vezető tizen pár év után visszavonul. Nyilván milliós fizetése volt CHF-ben, de ennyi idő után jár bónusz. Na, ezt úgy oldották meg, hogy ne legyen kirívó, hogy mint utolsó intézkedés az összes dolgozó (értsd: kallerek, karbantartók, takarítók, IT-sok stb. - huszonpár ezer fő) is kap bónuszt! :) Úgy néz ki, hogy aki legalább 50%-ban dolgozik, az 800Chf vagy 2 szabadnap, aki 50% alatt, az 400 Chf vagy 1 szabadnap. :)
A rossz nyelvek szerint, azt mondják, hogy ne legyen felháborodás a bónusza miatt. Számomra ami lényeges, hogy akár hogy is, de nem nyúl le minden lóvét, a melósok is kapnak!
(Emgem nem érint, mert külsős vagyokl!!! :))
Epica 2.0 D

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #12915 Dátum: 2019 Szeptember, 11, 07:41:45 am »
Ma telefonálás közbeni mászkálás során betévedtem a fiamhoz, az ott uralkó állapot láttán és kézjelekkel tudattam kamasz gyermekemmel, miszerint rendet kellene raknia a szobájában.
kihúztad a wifi routert?  :yoyo: :szetvert: :sunyi: :sunyi:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12916 Dátum: 2019 Szeptember, 12, 10:33:02 am »
Cirkuszt, kenyeret - már a rómaiak is tudták :)
Kis érdekesség külföldről:

Az itteni MÁV vezető tizen pár év után visszavonul. Nyilván milliós fizetése volt CHF-ben, de ennyi idő után jár bónusz. Na, ezt úgy oldották meg, hogy ne legyen kirívó, hogy mint utolsó intézkedés az összes dolgozó (értsd: kallerek, karbantartók, takarítók, IT-sok stb. - huszonpár ezer fő) is kap bónuszt! :) Úgy néz ki, hogy aki legalább 50%-ban dolgozik, az 800Chf vagy 2 szabadnap, aki 50% alatt, az 400 Chf vagy 1 szabadnap. :)
A rossz nyelvek szerint, azt mondják, hogy ne legyen felháborodás a bónusza miatt. Számomra ami lényeges, hogy akár hogy is, de nem nyúl le minden lóvét, a melósok is kapnak!
(Emgem nem érint, mert külsős vagyokl!!! :))
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12917 Dátum: 2019 Szeptember, 12, 10:35:28 am »
Fene essen beléjük, megint jött egy papír, immár mind a négy járgány rajta van, és az összeg is stimmel, meg szept 16 előtt kézhez is kaptam.
:sir:
Lehet, hogy olvassák a fórumot :)

Kaptam másikat, azon már mindenki szerepel, de az összeg változatlan.
A papír alján szerepel egy "Véglegesítés alatt álló tételek" szakkifejezés is - összeggel. De a fizetendő az változatlan :)

attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #12918 Dátum: 2019 Szeptember, 12, 10:40:55 am »
akkor most háromszor kell befizetned ugyanazt az összeget??
azért látom megdolgoztattad az önkormányzaton dolgozókat a kocsi váltásokkal  :szetvert: :rohog: :yoyo:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12919 Dátum: 2019 Szeptember, 12, 10:48:53 am »
Nem, ráadásul a jelzett időpontban még telefonja sem volt. Az csak tegnap este jött vissza a szervizből. Ami egy másik történet:

Ütés-, por- és vízálló, amit azért megint tönkretett: "Mechanikai behatás következtében az oldalsó gombsort szeparáló tömítés átszakadt, az elektronikai panel sérült, a készülék beázott. Alsó panel csatlakozót cserélni kell (ez asszem az usb portja)." Visszaküldték a két cserélt alkatrészt, mégis vagy 4-5 darab valami volt a zacskóban  :szetvert:

Az én blackview telóm  több méter magasról ráesett egy acél anyagú gyártósorra, megpattant és onnan további két métert repült a cementpadlóig. És semmi baja.

Anamnézis: szerintem vagánykodott a suliban a törhetetlen telóval és dobálták. Van a gomboknál egy jól kivehető horpadás. Ezt még túlélte, majd -szokás szerint- nem tette vissza a palackra a kupakját rendesen -> az edzős táskába bedobva eláztatta a telót. Úgy nézem, a készüléken belül is több tömítés van, rekeszekre van osztva mint a Titanic.

Zsebpénz finanszírozott javítás volt ez is. Amúgy olcsón megúszta, postaköltséggel együtt csak 9500 Ft.

kihúztad a wifi routert?  :yoyo: :szetvert: :sunyi: :sunyi:
attis