Szerző Téma: CSEVEGŐ  (Megtekintve 1329595 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:CSEVEGŐ
« Válasz #12760 Dátum: 2019 Január, 06, 12:06:54 pm »
Megnéztem a korábbi autóimat. Az ERJ-687 egy teljesen másik Nissan Sunny-ra került át, hogy ezt hogyan papírozták le, arra kíváncsi lennék. Az enyém egy 1986-os kombi volt, a mostani meg egy 3 ajtós későbbi modell.

A többi autóm legalább stimmel.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #12761 Dátum: 2019 Január, 12, 07:37:19 am »

Áthoztam ide, ne ott offkodjunk.

Azt jól tetted, mert ebből aztán semmi nem jutna eszembe. Talán általánosos voltam még mikor olvastam.
És összeszedtem annyi olvasnivalót mostanában, hogy egyhamar nem fog sor kerülni ennek az újraolvasására. :)

És a másik (direkt megkerestem a kedvedért":
" Jim azt mondta, reméli, legközelebb hiszek neki. És azt mondta, hogy a kígyóbőr olyan borzasztó rossz jel, hogy talán még ezzel nem is telt be a mérték. Azt mondta, hogy inkább ezerszer megnézné a bal vállán át az újholdat, mint hogy a kezébe vegyen egy kígyóbőrt. Én is kezdtem hinni a dologban, pedig mindig azt tartottam, hogy nem tehet ostobább dolgot az ember, mint hogy a bal vállán át nézi az újholdat. Az öreg Hank Bunker megtette egyszer, és dicsekedett is vele; és nem egészen két éven belül egyszer részegen leesett a toronyból, és úgy szétlapult, mint a palacsinta; azt mondják, hogy koporsó helyett két ajtó között temették el; én ugyan nem láttam, a papa mesélte. Mindenesetre abból származott a baj, hogy a holdat úgy nézte az öreg bolond."
(Huckleberry Finn)

:yoyo:
"

Lehet, hogy ilyet is mondott, erre most nem emlékszem, de ezt biztosan (Viktorunk is idézte egyszer, tehát igaz  :oke: ):
„- Mr. Theo - mondta Fülig Jimmy -, én régi fiú vagyok a vízen. Fogadjon meg egy tanácsot. Eztet a szót speciel, hogy kísértet, sohase mondja hajón. Én nem vagyok babonás, és nem hiszek a badarságokban, mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti megrontás. Elhiheti hát, hogy itt nem egy antiintelligens matrózfélével áll szemben.”

Hivatkoznék Fülig Jimmyre:
Babonásak ezek a matrózok... Én nem, mert évekkel ezelőtt egy indián varázslótól kaptam egy amulettet, ami mindentől megvéd. Azóta nem félek ezektől...

:yoyo:

Semmi. Megint nem találjuk a logikát a tetteidben.  :szetvert:

én nem szeretném telepíteni, nem kísértem a sorsot  :gondolkodik:
bár a kesztyűtartóba meg első dolgom volt betenni papír alapon, akkor most mivan?  :gondolkodik: :csodalkozik: :szetvert: :sunyi: :oke:
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12762 Dátum: 2019 Január, 16, 13:46:59 pm »
http://www.ma.hu/autohirek.hu/324995/150_ezer_liter_folyekony_csoki_omlott_az_autopalyara

Nézem, 15 köbmétert írni túl snassz, arra nem kapja fel senki a fejét. Bezzeg 150 ezer liter. Nem is értem, miért nem írta az újságíró, hogy 150 millió mililiter ömlött ki?!?!?

Az én autóm meg 0,06 hektoliter gázolajat evett százmillió miliméter megtétele alatt.

Naugye...
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12763 Dátum: 2019 Január, 16, 19:05:43 pm »
http://www.ma.hu/autohirek.hu/324995/150_ezer_liter_folyekony_csoki_omlott_az_autopalyara

Nézem, 15 köbmétert írni túl snassz, arra nem kapja fel senki a fejét. Bezzeg 150 ezer liter. Nem is értem, miért nem írta az újságíró, hogy 150 millió mililiter ömlött ki?!?!?

Az én autóm meg 0,06 hektoliter gázolajat evett százmillió miliméter megtétele alatt.

Naugye...

15 ezer vagy 150 köbméter. :) De 150 köbméter a nem kevés! :) Amúgy meg szerintem azért litert írnak, mert azon az átlag olvasónak kevésbé kell gondolkodni, tudja egyből hova tenni. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #12764 Dátum: 2019 Január, 16, 21:24:06 pm »
Lehet , hogy jobban jársz a  b.)-vel...
Én szeretek egy csomó mindent magam megcsinálni. Ház kifestése az nálunk 1 hét, blokkokra oszva megcsinálom. Nem a fal lekenése a művészet, hanem előtte utána a pakolás és az ember élete párja által kitalált változások gyakorlatba ültetése...

Nyáron betegeskedett a hajómotor, azonnal kaptam az ügyvédektől orvosoktól jobbnál jobb yamaha motorszerelő telefonszámokat. Mondtam, kösz, de cikinek érezném, ha nem tudnék megjavítani magam egy karburátoros motort  :szetvert:

Szerintem biztos, hogy jobban járnék. Kevesebb idegeskedés meg minden. Csak nem érzem magamban az elhivatottságot, mert sanszos, hogy eladásra újítom fel. Meg ez egy lakás, azzal csomó baszakodás van még olyan egyszerű dolgokkal is, mint a szemét. Háznál, nyaralónál jobban szeretem ezeket a dolgokat. Oda rendelek egy konténert, aztán bele minden. :) Anno egy kivtelező mesélte, hogy ez Pesten nem játszik, mivel a lakók telehordják pár perc alatt. :) Hát, majd kiderül, de valamit lépnem kell, mert ha megtartom, ha eladom, felújításra szorul már. De valahogy az utóbbi pár évben csak rosszakat hallottam a kivitelezőkről és szakemberekről is. No, meg a hiányukról.
Epica 2.0 D

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12765 Dátum: 2019 Január, 17, 07:43:42 am »
Jól mondja Rammstein, 150 ezer liter az 150m3.
És számomra inkább ez a dolog hülyesége! Tudod mennyi 150m3? Rengeteg.
Csak saccold meg mekkora lehet egy átlag tartálykocsi hasznos térfogata! (egy 3m átmérőjű, 10m hosszú henger térfogata kb. 70 m3. Ekkorák talán még az USA-ban sem futkosnak a közutakon. A kép alapján olyan 2m × 10m-nek saccolom, az 30m3, de ez a külső és a henger térfogat az r2 miatt gyorsan módosul. Szóval a hasznos olyan 13-15 lehet simán.)
Ha megkeresed az eredeti hírt

https://www.abc15.com/news/region-northern-az/flagstaff/dps-tanker-full-of-liquid-chocolate-spills-on-i-40-east-of-flagstaff

az 3.500 gallont említ. Ez a brit gallonnal számolva lesz kb. 15.000 liter, USA gallon az csak olyan 13.000 liter.
Mint írja is a cikkben, Arizona még mindig USA, így inkább az utóbbi.

Szóval: összekeverte a váltószámot, aztán meg rosszul is szorzott és aztán észre se vette, hogy marhaság, csak leírta.

Ez után jön csak a te problémád!   :yoyo: :szetvert:

Naugye...

15 ezer vagy 150 köbméter. :) De 150 köbméter a nem kevés! :) Amúgy meg szerintem azért litert írnak, mert azon az átlag olvasónak kevésbé kell gondolkodni, tudja egyből hova tenni. :)
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12766 Dátum: 2019 Január, 17, 08:25:53 am »
Ráadásul... naugye!
Én meg elírtam...
Vagy Ausztrál road train 5 db 30 m3-es pótossal?
70m3 azért nem lehet benne, mert akkor kb 8 tengelyesnek kellene lennie, tengelyenként 11,5 t terheléssel (mert ott van més a saját tömege is).
Más okból sem lehet, a megengedett legnagyobb szélesség 2,5 méter.

Jól mondja Rammstein, 150 ezer liter az 150m3.
És számomra inkább ez a dolog hülyesége! Tudod mennyi 150m3? Rengeteg.
Csak saccold meg mekkora lehet egy átlag tartálykocsi hasznos térfogata! (egy 3m átmérőjű, 10m hosszú henger térfogata kb. 70 m3. Ekkorák talán még az USA-ban sem futkosnak a közutakon. A kép alapján olyan 2m × 10m-nek saccolom, az 30m3, de ez a külső és a henger térfogat az r2 miatt gyorsan módosul. Szóval a hasznos olyan 13-15 lehet simán.)
Ha megkeresed az eredeti hírt

https://www.abc15.com/news/region-northern-az/flagstaff/dps-tanker-full-of-liquid-chocolate-spills-on-i-40-east-of-flagstaff

az 3.500 gallont említ. Ez a brit gallonnal számolva lesz kb. 15.000 liter, USA gallon az csak olyan 13.000 liter.
Mint írja is a cikkben, Arizona még mindig USA, így inkább az utóbbi.

Szóval: összekeverte a váltószámot, aztán meg rosszul is szorzott és aztán észre se vette, hogy marhaság, csak leírta.

Ez után jön csak a te problémád!   :yoyo: :szetvert:

Naugye...

« Utoljára szerkesztve: 2019 Január, 17, 14:15:10 pm írta attis »
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12767 Dátum: 2019 Január, 18, 16:54:45 pm »
Lekérdeztem az egyik volt autómat, a Kalost. Úgy néz ki, még mindig ugyanannál a tulajnál van, legalábbis csak egy eredetiségvizsgálat volt eddig 2008 márciusában, amikor lecseréltem a Lacettire. Az eredetvizsga eredménye számomra meglepő:

"Minősítés
A jármű egyedi azonosító adatainak a valódiságát megállapítom. Megállapítom továbbá, hogy a jármű és a járműhöz tartozó okmány vizsgált műszaki adatai eltérnek egymástól, külső jogtalan beavatkozás nyoma nem látható."

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #12768 Dátum: 2019 Január, 18, 18:25:20 pm »
sok elírás volt a forgalmikban az okmányirodák részéről 

Lekérdeztem az egyik volt autómat, a Kalost. Úgy néz ki, még mindig ugyanannál a tulajnál van, legalábbis csak egy eredetiségvizsgálat volt eddig 2008 márciusában, amikor lecseréltem a Lacettire. Az eredetvizsga eredménye számomra meglepő:

"Minősítés
A jármű egyedi azonosító adatainak a valódiságát megállapítom. Megállapítom továbbá, hogy a jármű és a járműhöz tartozó okmány vizsgált műszaki adatai eltérnek egymástól, külső jogtalan beavatkozás nyoma nem látható."
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #12769 Dátum: 2019 Január, 18, 19:29:28 pm »
sok elírás volt a forgalmikban az okmányirodák részéről 

"Minősítés
Megjegyzem nekem ugyan ezt írta a Kalosra. Meg hogy 5 tulaja volt.
Apám kocsijára meg valami "608- A jármű opcióval terhelt" izé van írva. Fogalmam sincs mi az.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12770 Dátum: 2019 Január, 18, 19:33:39 pm »
Az opcióval terhelt a banki hitelt jelenti.

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #12771 Dátum: 2019 Január, 18, 19:38:22 pm »
hááát az érdekes.
kb. 2010 óta ki van fizetve.
  • Budapest XX

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #12772 Dátum: 2019 Január, 18, 23:25:07 pm »
hááát az érdekes.
És ezt lejelentetted az okmányirodában is? Bár ha nálad a törzskönyv akkor minden rendben van. Nekem egy időben a Lanos 86Kw-os volt nem 86LE..... mert elírták a forgalmiban. Aztán javíttattam. :)
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #12773 Dátum: 2019 Január, 20, 09:23:26 am »
hááát az érdekes.
És ezt lejelentetted az okmányirodában is? Bár ha nálad a törzskönyv akkor minden rendben van. Nekem egy időben a Lanos 86Kw-os volt nem 86LE..... mert elírták a forgalmiban. Aztán javíttattam. :)
A fater kocsija, de szerintem igen, le lett jelentve. Nálunk a törzskönyv.
  • Budapest XX

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12774 Dátum: 2019 Január, 20, 10:45:55 am »
hááát az érdekes.
Igen, sajnos nem automatikus a dolog, be kell menni az okmányirodába és 2-3 ezer forintért cserébe törlik a hitelt. Én azért rákérdeznék személyesen is.

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #12775 Dátum: 2019 Január, 20, 12:26:24 pm »
hááát az érdekes.
Igen, sajnos nem automatikus a dolog, be kell menni az okmányirodába és 2-3 ezer forintért cserébe törlik a hitelt. Én azért rákérdeznék személyesen is.
tudom, mert a Kalost amikor leadtam, azt hittem az enyém sincs lejelentve, erre kiderült hogy igen. Szóval ennyi.
Ma meg kaptam a belügyminisztériumtól egy levelet az ügyfélkapumra.

NEVEM közvetlen hozzáféréssel történő járműéletút-adatszolgáltatás iránti kérelmének az
alábbi adatforrásokra vonatkozóan helyt adok:
 • A közúti közlekedési nyilvántartás járműnyilvántartása
 • Közúti jármű előéleti nyilvántartás
 • Kötvénynyilvántartás
 • Kártörténeti nyilvántartás
Az adatok megismerésére a járműéletút-adatszolgáltató alkalmazás felületén van lehetőség, és a
megismert adatok elektronikus dokumentumként lementhetőek, illetve tárhelyre exportálhatóak.
Indokolás
Döntésem a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény 24. § (3a) bekezdésén,
az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 81. § (2) bekezdés a) pontján,
valamint a közúti közlekedési nyilvántartás működéséről és az adatszolgáltatás rendjéről szóló
513/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet 7.§ (1) bekezdésén alapul.
2019. január 18.
dr. Pintér Sándor
miniszter nevében:
dr. Kőműves Bianka Réka
főosztályvezet

Ez jött. Érdekes volt, mert nem emlékszem, hogy kérelmeztem volna.

Üdv:
sznuni
  • Budapest XX

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #12776 Dátum: 2019 Január, 20, 12:27:43 pm »
de igen
el kellett fogadni , mikor rámentél a linkre, ha jól rémlik :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #12777 Dátum: 2019 Január, 20, 12:59:07 pm »
de igen
el kellett fogadni , mikor rámentél a linkre, ha jól rémlik :oke:
hmmmm
akkor jó.
  • Budapest XX

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12778 Dátum: 2019 Február, 14, 14:06:17 pm »
Igyekeztem kitartani a Fogyasztasmonitor.hu mellett a magyarsága miatt, de föladom. Átmegyek én is Sprintmonitorozni.
Az még, hogy néhol hülyeséget számol hagyján, de pár hónapja eltűnt a felvitt események dátuma. (Egy tétel módosításába belépve ott van, csak a listázós főoldalon nem jelenik meg.) Anélkül meg számomra nem sokat ér.

Ki még nem törlöm, majd meglátom.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12779 Dátum: 2019 Február, 28, 17:20:29 pm »
Nem állítom, hogy értem mit írnak  :yoyo:  :hahota: , de valami történik.

https://computerworld.hu/cio/blokklanc-platformot-indit-a-hpe-es-a-continental-260063.html?hirlev
  • Leganza 2.0 CDX 1999